Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
CEZ distribuce - pracovni pozice

Ostatní

POMALÝ INTERNET OD O2

Zdravím všechny spoluobčany. Máte pomalý ADSL internet u O2 v některých oblastech Mělníka ? Máte ve smlouvě napsáno až 20 Mb/s a Vaše rychlost je sotva 5 Mb/s ? A navíc Vás operátor ujišťuje že agregace je 50 ? Nesmysl. Linky a ústředny má tento operátor na Mělníku přetížené a přesto nabírá další a další uživatele, čímž se rychlost ještě sníží a to nemluvím o garantované agregaci 50. Byznys je byznys. Na uživatele ser.. . Co s tím ? Mám radu a zdarma. Přejít k jakémukoliv jinému operátoru. Ostatní sice nabízí to samé za podobné peníze ale linky a ústředny nemají přetížené takže vy poznáte velké zrychlení. Udělal jsem to a jsem spokojen. K O2 už nikdy víc. 

Ostatní 13 komentáře | » číst dál

Poraďte s dopravní situací

Asi není dobré upozorňovat na vlastní řidičskou neznalost, ale nešť. Není mi jasné parkování v ulici Kněžny Emmy, dole, před napojením na Jiráskovu. Je tam vpravo zákaz zastavení, pod nímž se nachází vjezd do domu, pak prostor označený patníky v obrubníku a pak je další vjezd. Následuje jedno parkovací místo pro konkrétního invalidu, označené svislou značkou i vodorovným značením. A pak je ještě pohodlný prostor na zaparkování jednoho auta, než se vjede do Jiráskovy ulice. A v tomto prostoru vždycky někdo parkuje, což se nedivím, vizuálně tomu nic nebrání. Ale opravdu se tam může stát? Onen zákaz zastavení není ukončen, ani není doplněn žádnou dodatkovou tabulkou, třeba že platí jen 10m nebo kolik je to k tomu invalidovi.

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Vodorovné bílé dopravní značení - Pražská ulice na Mělníku.

Zákazníci pizzerie piranha na Mělníku mají velký problém. Při odbočování do objektu musí přejet plnou dělící střední čáru na vozovce a to ještě těsně před přechodem pro chodce, osázeným zelenobílými sloupky. Někteří řidiči aby se nedopustili dopravního přestupku raději návštěvu odloží nebo pokračují v jízdě na nejbližší možné místo, kde se otáčí aby se do pizzerie dostali z druhé strany. Na ty, kteří se rozhodnou odbočit i přes plnou čáru, ostatní řidiči troubí a tukají si na čelo. Vznesl jsem tedy dotaz na dopravní inspektorát, aby se k problému vyjádřil. Ten velice rychle a ochotně zareagoval s tím, že pokud odbočuji mimo komunikaci, bílou plnou čáru mohu, dle pravidel silničního provozu, přejet. Osobně jsem si myslel, že v tomto konkrétním případě to možné není. Jsem tedy poučen a při odbočování přes plnou bílou střední dělící čáru ignoruji troubení a posunky ostatních řidičů a říkám si, jste blbí vy, protože neznáte předpisy a i přesto se cítím blbě já, protože dobře vím, že toto ví jeden z desti řidičů. A nyní se obracím na vedení města, nebylo by vhodné a účelné pane učiteli, dohodnout se na kompetentních místech a udělat zde 3 metry přerušované bílé dělící čáry ? A co na to říkáte vy, občané Mělníka a návštěvníci pizzerie Piranha ?

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

MHD

Je tady někdo,kdo ví jak bude vypadat MHD na Mělníku?Je pravda,že bude zrušena?Dostanu se ještě autobusem do města?

Ostatní 33 komentáře | » číst dál

Pár fotek pro pamětníky

Vzpomínka na to, jak se bouralo, stavělo, a jak to vypadalo dříve, než se začala stavět první "obluda".

Celé album zde: http://1drv.ms/1ZWYbD1

 

Ostatní 5 komentáře | » číst dál | 3 přílohy

Náklaďáky nebudou jezdit přes Mělník?

Nějak nerozumím článku v Mělnickém deníku, resp. rozumím, ale nedává mi moc smysl. Konkrétně, cituji:

Nákladní doprava od Mladé Boleslavi nebude jezdit přes Mělník. Potvrdil to mělnický místostarosta Milan Schweigstill s tím, že zákaz je v závěrečné fázi povolení. „Na zimu se uzavírka silnice I/16 pro nákladní dopravu přeruší a na jaře zase začne platit," vysvětlil Milan Schweigstill.

Ostatní 34 komentáře | » číst dál

Černokněžníkova skvělá nabídka (aneb ranní cesta do školy na Mělníku)

Prázdniny jsou pryč a hurá do školy. Alespoň toto jsem si ráno řekl (děti kupodivu nadšení tak nesdíleli), když jsem nakládal děti k zahájení rozvozu.

Naštěstí jsem vyjel celkem brzy a cesta do školky a školy z Mělníka na Mělník trvala pouze necelých 20 minut. V koloně jsme si hezky popovídali o tom, jaké změny děti asi čekají, co si na ně paní učitelky připravili. Děti byli trochu překvapené, kolik aut se najednou objevilo v ulicích a ptali se, proč pořád zastavujeme a jedeme tak pomalu.

Ostatní 31 komentáře | » číst dál

Co se staví na Barabě?

Ahoj. Nevíte někdo, co se staví na Barabě? Helmut.

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Mělnická tlapka po šesté

Rok už je zase za námi a další vzpomínková tlapka před námi.

Takže zveme všechny hafany na další procházku po Mělníku.

Uskuteční se dne 12.září od 14.00 hodin.

Sraz je tradičně u DDM v parku na Polabí.

Průběh i trasa je již klasika. Sejdeme se u Domu dětí, pročmucháme park až k Zahradnické škole, kde dojde na společné focení a sčítání účastníků. A pokud se to podaří, tak budeme pokračovat nahoru parkem , okolo vinice až k vyhlídce u zámku. Tam překvapíme pár zahraničních turistů a uděláme společnou fotku u zadního vchodu do kostela.

Ostatní 1 komentář | » číst dál | 1 příloha