Tip: Přehledný program nejbližších kin v regionu naleznete zde.
Samson Lenk v Zelcine

Ostatní

Rada Středočeského kraje rozhodla o mimořádném opatření v době sucha

Rada Středočeského kraje vydala v průběhu jednání dne 24. července 2006 nařízení, kterým se vyhlašuje období déletrvajícího sucha pro území Středočeského kraje. Vycházela tak z doporučení Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a z výstrahy vydané Českým hydrometeorologickým ústavem, podle které až do pátku 28. července 2006 je možné na území kraje očekávat teploty až do 34°C a extrémní sucho s vysokým nebezpečím požárů.

Až do odvolání tak bude například platit:

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Soud v Mělníku nepotrestal ženu za manipulaci s volebními lístky

Zdroj: ČTK

14:36 - 27.07.2006

Mělník - Okresní soud v Mělníku zprostil devětapadesátiletou Alenu Nedbalovou podezření z nedovolené manipulace s volebními lístky. Jako členka volební komise před červnovými volbami do Poslanecké sněmovny vyndala v domově důchodců ve Všestudech na Mělnicku nejméně ze třech obálek hlasovací lístky ostatních stran a ponechala uvnitř jen lístky ODS.
Soudce uznal, že její chování bylo zřejmě neetické a neprofesionální, ale nelze je uznat za trestný čin ani přestupek.
Soudní líčení začalo dnes a po výslechu svědků také skončilo vynesením rozsudku. Státní zástupkyně navrhla, aby Nedbalová dostala podmíněný trest s krátkou zkušební dobou. Naopak obhájce Nedbalové požadoval v závěrečné řeči zproštění obžaloby. Po vynesení rozsudku si státní zástupkyně ponechala lhůtu na rozmyšlenou, obhájce se vzdal možnosti odvolání.
"Obávám se, že došlo k nedorozumění v této věci a že jsem nikdy nechtěla něco ovlivňovat, manipulovat. Velice mne mrzí, že jsem byla nařčena ze zneužití zdravotního stavu klientů. S tím se těžko vyrovnávám," řekla Nedbalová ČTK po vynesení rozsudku.
Nedbalovou obžaloba vinila za to, že využila nedobrého zdravotního stavu klientek domova důchodců a nechala jim pouze volební lístek ODS. Nedbalová dnes u soudu ovšem prohlásila, že se cítí nevinná.
Jako bývalá zaměstnankyně domova důchodců a členka obecní volební komise se letos před parlamentními volbami rozhodla sama důchodce navštívit a přinést jim volební lístky, které jinak po obci roznášel brigádník. Nedbalová řekla, že se všem klientům v domově důchodců snažila nejdříve problém voleb vysvětlit. Opakovaně jim prý zdůraznila, že mohou volit kteroukoliv z 26 volebních stran, jejichž kandidátní lístky byly v obálkách. Některé klientky si ale podle ní i nadále nevěděly rady. Na jejich dotaz, koho Nedbalová volí, jim odpověděla, že ODS. Rozhodly se prý proto následovat jejího příkladu a na jejich žádost Nedbalová třem ženám vyndala z obálky ostatní volební lístky a nechala zde jen lístek ODS.
Nedbalová dnes prohlásila, že rozhodně nechtěla nikoho ovlivňovat a pouze chtěla pomoci těm ženám, které byly bezradné, protože jim v domově nikdo v této otázce neporadil. Nedbalová není členkou ODS, ale byla za tuto stranu delegována do volební komise.
Starosta Všestud Eduard Zeman dnes u soudu vypověděl, že o plánované návštěvě Nedbalové u důchodců věděl a souhlasil s ní. Když ale další den zjistil na místě, že zde některé klientky mají k jejímu postupu různé výhrady, doručil jim spolu s místostarostkou všem zcela nové sady volebních lístků. Situaci ohlásil také další den na pověřený kralupský městský úřad. Tím považoval celou věc za vyřešenou. Teprve v následujících dnech se celá akce rozvířila, před zahájením voleb krajský úřad dodal všem důchodcům v domově další sadu nových lístků a celý případ začala vyšetřovat policie. To vedlo až k obvinění Nedbalové z maření přípravy a průběhu voleb.
Soudce Martin Dostál ale dnes po vynesení rozsudku prohlásil, že čin Nedbalové by musel být mnohem závažnější, aby naplnil skutkovou podstatu takového trestného činu. Navíc se vše stalo čtyři dny před volbami, všichni oprávnění voliči z domova důchodců ve Všestudech dostali včas nové lístky, a mohli tak volit bez problémů podle svého uvážení.

Ostatní 15 komentáře | » číst dál

Zajimavosti z okoli

Pri tvorbe noveho pruvodce (po koupalistich a jezerech v okoli melnika Smiling, jsem narazil na par odkazu, o hodne zajimavych mistech v nasem okoli.

Podzemni opukove lomy na Vehlovicich :
http://www.tudyznudy.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=126500&menu=&lng=
http://www.podzemi-cma.cz/podzemi/podlomy/04/nahled.htm (uzasny prostory/fotky)

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Prázdniny v Kotelně

Pozor pozor - hlášení!

V Kotelně je do 23. srpna ZAVŘENO!!! (Cihelna má otevřeno jako obvykle)

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Noční koupání

Nedalo by se zažídit noční koupání na koupališti? Bylo by to prima osvěžení.

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Jak budou vypadat obě naše náměstí ?

Fotbal nám pomalu končí a zdá se, že je tu okurková sezona, kdy mnozí spíše přemýšlíme o náplni volných dnů, prázdnin, či dovolené.
Řada z nás objevila v těchto dnech v kasliku nové číslo měsíčníku Radnice (7-8) a určitě by nám neměl uniknout článek o revitalizaci historického jádra města. Ať už se nám podaří shlédnout plány přímo na radnici, nebo ne

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Hokej na Mělníku

Sledujete dění okolo hokeje na Mělníku? Co si myslíte o tom, že naše skvělé zastupitelstvo opět (již po několikáté) zatlo sekeru do živé a funkční organizace?

Ostatní 22 komentáře | » číst dál