Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Ostatní

Náklaďáky nebudou jezdit přes Mělník?

Nějak nerozumím článku v Mělnickém deníku, resp. rozumím, ale nedává mi moc smysl. Konkrétně, cituji:

Nákladní doprava od Mladé Boleslavi nebude jezdit přes Mělník. Potvrdil to mělnický místostarosta Milan Schweigstill s tím, že zákaz je v závěrečné fázi povolení. „Na zimu se uzavírka silnice I/16 pro nákladní dopravu přeruší a na jaře zase začne platit," vysvětlil Milan Schweigstill.

Ostatní 34 komentáře | » číst dál

Černokněžníkova skvělá nabídka (aneb ranní cesta do školy na Mělníku)

Prázdniny jsou pryč a hurá do školy. Alespoň toto jsem si ráno řekl (děti kupodivu nadšení tak nesdíleli), když jsem nakládal děti k zahájení rozvozu.

Naštěstí jsem vyjel celkem brzy a cesta do školky a školy z Mělníka na Mělník trvala pouze necelých 20 minut. V koloně jsme si hezky popovídali o tom, jaké změny děti asi čekají, co si na ně paní učitelky připravili. Děti byli trochu překvapené, kolik aut se najednou objevilo v ulicích a ptali se, proč pořád zastavujeme a jedeme tak pomalu.

Ostatní 31 komentáře | » číst dál

Co se staví na Barabě?

Ahoj. Nevíte někdo, co se staví na Barabě? Helmut.

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Mělnická tlapka po šesté

Rok už je zase za námi a další vzpomínková tlapka před námi.

Takže zveme všechny hafany na další procházku po Mělníku.

Uskuteční se dne 12.září od 14.00 hodin.

Sraz je tradičně u DDM v parku na Polabí.

Průběh i trasa je již klasika. Sejdeme se u Domu dětí, pročmucháme park až k Zahradnické škole, kde dojde na společné focení a sčítání účastníků. A pokud se to podaří, tak budeme pokračovat nahoru parkem , okolo vinice až k vyhlídce u zámku. Tam překvapíme pár zahraničních turistů a uděláme společnou fotku u zadního vchodu do kostela.

Ostatní 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

Webová kamera

Chci se už nějakou dobu zeptat na webovou kameru na Mělníku - kromě statického, momentálně nefunkčního, snímku plavebních komor od Zvoníků, nemá Mělník žádný pohled na dění ve městě. Teď, když se každou chvíli mění dopravní situace, by mě napadla i další místa, například výjezd na Prahu apod., kam by se daly umístit. Máte někdo informace, jak by to šlo udělat, nebo proč to ještě nikdo nerealizoval?

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Dětská hřiště

Dobrý den,
přistěhoval jsem se s rodinou na Slovany.Jsme ale dosti znechuceni místními možnostmi zabavení našich dětí /6,8 let/.
Kam chodíte s dětmi ?
Stav všeho ,co by se dalo hřištěm nazvat ,je katastrofální !
Kde si hrají mělnické děti ?

Děkuji za rady předem

Ostatní 4 komentáře | » číst dál

Vjezd na parkoviště u polikliniky.

Dobrý den.

Se zájmem sleduji rekonstrukci ulice "Pražská" na Mělníku. Nechci za každou cenu kritizovat, to umí každý. Celkově je rekonstrukce velmi zdařilá a věřím, že i ostatní ulice na Mělníku budou vypadat pěkně a hlavně budou lépe sloužit. Chci však upozornit na jednu možná chybu, možná nedokonalost, možné přehlédnutí při kolaudaci. Jde o vjezd na parkoviště pro invalidy před poliklinikou. Nejedná se o parkoviště placené ale o to blíže k nemocničnímu areálu, za autobusovou zastávkou směrem do centra. Když jsem projížděl ulicí Pražskou, všechny výjezdy a vjezdy na a s komunikace jsou v úrovni asfaltu. Jen tento vjez, viz. zmíněný a zachycený na fotce je vysoký 10-15 cm. Není to sice mnoho ale při vjezdu i výjezdu jde o dosti velký problém. Maminka, invalidní důchodkyně při vjezdu na parkoviště si na autě ohnula uchycení zástěrky a nemluvím o velkém drncnutí a opotřebění pneumatik a disků. Myslím si, že se jedná jen o chybu, o který nikdo neví a že tento vjezd bude upraven tak, jako ty ostatní. Jen na tuto situaci upozorňuji. Děkuji za názor. Občan Mělníka.

Ostatní 12 komentáře | » číst dál | 2 přílohy

Příměstský hudební tábor Sluníčko

Příměstský hudební tábor Sluníčko

Sun of Art, o.p.s iiž několikátým rokem pořádá hudební tábor. Termíny: 13.  - 17. 7. 2015, 10. - 14. 8. 2015.              17. -  21.8. 2015

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Mělnické nešvary

Také Vás dokáží někteří naši spoluobčané rozpálit do běla díky své aroganci k předpisům, zákonům či prostě okolí ?

Co se o zkušenosti podělit ? Třeba se někdo chytí za nos, třeba to někoho zaujme.

Přidám své zkušenosti z nedávné doby.

Ostatní 20 komentáře | » číst dál