Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Polední jídelní lístky opět v provozu (experimentálně): melnicek.cz/jidelni-listky

Ostatní

Semináře o pohybu - znovu na Mělníku

Dne 23. listopadu 2014 jsme na Mělníku uspořádali seminář na téma POHYB (viz odkaz). Fotografie z akce jsou ZDE.

Nyní jsme domluvili další termín pro seminář, a to na den 16. května 2015 (já vím, že to je za dlouho). Děláme si nyní předběžný průzkum, o které semináře – budou ten den dva – byste měli zájem. Chcete tedy

Ostatní 7 komentáře | » číst dál

Kavárna ve věži

Jestli se můžu zeptat, jak teď funguje kavárna ve věži? Nechce se mi tam lézt a pak zase případně trapně odcházet, stránky Mekucu nefungují a z facebooku se moc zjistit nedá. Resp. podle něj se tam tůdluje na klárinet, zpívá, kouká na obrazy, děti tam čmárají pastelkami a hlavně se teda zdá, že se všichni ohromně baví, včetně pana starosty. Pro mě byla věž ale místem, kde se dal popíjet skvělý čaj a skvělá káva, a ten skvělý čaj i čerstvě namleté kafe se daly koupit i domů. To bylo to, čím byl tenhle podnik na Mělníku ojedinělý, protože vylouhovaný pytlík s čajem nabízejí kdekoli. Trochu se obávám, že tohle už tam dnes nenajdu. Nebo se snad mýlím?

Ostatní 7 komentáře | » číst dál

Miniškolka Rolnička a zapomenuté dítě

V pondělí 24.11. v 10:31 oznámila paní Š. telefonicky MP Mělník, že na parapetu v prostorách miniškolky Rolnička (2. patro obchodního domu, nám. Karla IV), kterou provozuje RC Kašpárek, sedí malé dítě (2,5 roku). V 10:35 dorazila na místo hlídka MP ve složení vprap. N. a prap. K. Když se chtěli dostat do prostorů miniškolky, dorazila na místo vychovatelka, která byla před tím telefonicky informována o vzniklé situaci. Odemkla jim dveře a policisté vytáhli dítě zpět do místnosti. Vzhledem k tomu, že dítě bylo jen v krátkém rukávu a zdálo se být podchlazené a v šoku, přivolali policisté RZS, která dítě shledala po fyzické stránce v pořádku a v 11:20 předala dítě otci.

Ostatní 18 komentáře | » číst dál

Internet na Mělníku

Potřebovala bych poradit. Mamka má internet a TV od UPC, a už delší dobu ji dost štvou, protože přes původní proklamace neustále zdražují, teď budou opět. Měla na návštěvě kohosi od A1M a ten ji samozřejmě přesvědčil, že k nim má přejít, že to bude levnější a že za ni všechno zařídí (výpověď smlouvy u UPC). Protože tomu prd rozumí a já taky, ráda bych věděla, jestli s nimi má někdo zkušenost. Stránky mají pěkné, to nemůžu říct, ale v diskusích jsem našla dost špatných zkušeností. Ale i dobré. Takže babo raď. My jsme na vesnici, kde se nás takovéto problémy netýkají.

Ostatní 6 komentáře | » číst dál

Katalpy v Jarošovce

Nevíte náhodou někdo, proč nově vysazené katalpy v horní části nové Jarošovky zase vykopali? A taky se mi moc nezdá ta zemina, do které ty stromy sází - je to nějaká směs asi ne moc kvalitní zeminy se štěrkem. Pod chodníkem a silnicí je taky jenom samý písek a štěrk. Mám obavy, jak ty stromy v tom porostou. Tak dlouho jako ty původní určitě nevydrží...

Ostatní 10 komentáře | » číst dál

Hledá se fena Československého vlčáka (vzhled vlka)

Hledá se fena Československého vlčáka Ajša, která se ztratila 14.10. večer ze Lhotky u Mělníka. Na krku má hnědý kožený obojek, bohužel bez známky, je čipována a tetována v tříslech.

Jakékoli info prosím na tel. 777 126 560 Děkuji

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Zeleň ve městě

Zajímalo by mě, jestli město nějak spolupracuje s místní Zahradnickou školou, co se týče údržby a zakládaní nové zeleně ve městě? Já o žádných konkrétních činnostech nevím. Myslím, že by to bylo oboustraně výhodné.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Parkování - první 1/2hod údajně zdarma

Dnes jsem potřebovala něco vyřešit na úřadech, takže jsem tušila, že půl hodiny stačit nebude. Tak jsem zaplatila 10Kč, nejmenší sazbu, hodinovou. A nějak jsem myslela, že se k té hodině samozřejmě připočte i první půlhodina, která je v těch místech zdarma. Automat měl bohužel jiný názor a vyplivl mi lístek jen na hodinu, čímž mě ta další půlhodina navíc k té první zdarma stála stejně jako hodina celá. Trochu mě to rozladilo, přiznávám. To jsem něco špatně udělala, má se to na automatu nějak navolit, nebo je to vážně takhle na hlavu?

Ostatní 10 komentáře | » číst dál

Mělnický útulek

Tak mi napadlo, jak se to vlastně vyvíjí s mělnickým útulkem? Před rokem tu starosta popisoval, jak současní nájemci nechtějí předat útulek Dogpointu, i když tento vyhrál výběrové řízení, jak se měli už dávno vystěhovat a že tedy ale opravdu nejpozději do 2.1.2014 musí útulek předat městu. Teď máme říjen a soudě podle www stránek MSOZ jsou tam pořád. To je docela kocourkov. Nebo se snad čeká v tichu na volby a pak se výběrové řízení zruší a Dogpoint utře? Nebo to Dogpoint vzdal, když viděli, jak to na Mělníku funguje?

Ostatní 55 komentáře | » číst dál