Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Ostatní

Zóna 30 km na Chloumku

Nevím jak ostatní, ale mě vcelku zarazila nově zavedená zóna 30 km nahoře na Chloumku a musím říct, že se mi nelíbí a hlavně mi přijde jako zbytečnost. Možná má smysl v tamních bočních uličkách v zástavbě, ale tam stejně padesátkou pojede málokdo. Naopak ona "obchvatová" silnice (Lesní a následně Pod Chloumečkem) třicítku určitě nevyžaduje. Z jedné strany les, z druhé pár domů. Skoro nikdo tam nekorzuje, většinou když se tam zjeví člověk (vyjma těch, co se pohybují kolem zaparkovaného auta), tak je to někdo se psem, kdo přechází do lesa. To už by měla taková zóna omezené rychlosti větší smysl v celém Mělníku než tady.

Ostatní 13 komentáře | » číst dál

spalovna komunálního odpadu v horních Počaplech

Co říkáte nápadu společnosti ČEZ postavit v areálu elektrárny Mělník středně velkou spalovnu komunálního odpadu (o kapacitě desítek kt ročně)?

 

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Integrace Mělníka do PID

http://www.tram-bus.cz/stredni-cechy/integrace-melnika-a-neratovic/

Hlavní zajímavost je konečná stanice, nově je to Ládví. Pro ty co dělají na Bulovce, k nezaplacení...

Ostatní 45 komentáře | » číst dál

Změna systému parkování v centru

Možná jste to někteří již zaregistrovali. Město Mělník v nejbližší době upraví systém parkování v centru města. Částečně se zvýší kapacita rezidentních stání i placených parkovacích míst (např. Palackého), některá současná místa (jako třeba v Tyršově ulici) budou spadat pod zónu C. Tou nejzásadnější změnou ale je, že vyjma náměstí Míru, bude možné v dalších zónách parkovat prvních 30 minut zdarma. Ukázalo se, že je užitečné vyjít vstříc občanům, kterým půlhodina stačí na vyřízení úředních záležitostí (poštu např.) a pro příjem z parkování to není žádná citelná ztráta.  Ještě se dopracovává způsob řešení, jak ošetřit těch prvních 30 min. Zatím se to jeví tak, že řidiči si klasicky v parkovacích automatech vyzvednou lístek s 30ti minutovou parkovací dobou bez placení. Doufáme, že to všem zvýší komfort při nutných cestách autem do centra. Konkrétnější info by se mělo brzy objevit v městských informačních portálech (web, Radnice). 

Ostatní 47 komentáře | » číst dál

Centrum seniorů Mělník

Tak odvolali ředitelku CSM. Nabízí se říci hurá ale není to pozdě. Lidé žijící v tomto zařízení platí nájem mnohdy vyšší než kdokoli jiný v pronajatém bytě a z důchodu jim na běžné živobytí mnoho nezbývá. Není to zkušenost osobní ale čas od času s místními obyvateli hovořím a obávám se toho že zde jednou skončím. Město vyhlásilo výběrové řízení a v podmínkách hledá toho správného človíčka na místo nového ředitele tak doufejme, že vybere to správného. Takového, který dokáže sehnat peníze z jiných zdrojů a ne z kapes místních obyvatel. Že to bude člověk z oboru sociálních služeb a jenž bude ctít stáří a nebude sedět na manažerské židli. A hlavně doufám že to není naplánovaná a řízená tzv. trafika pro bývalé poslance či nepohodlné členy zastupitelstva.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Ekonomické konzultační firma

PŘÍSPĚVEK BYL SMAZÁN REDAKCÍ, PROTOŽE SE JEDNALO O KOMERČNÍ REKLAMU! V případě zájmu o placenou inzerci nás kontaktujte na [email protected] Více na http://melnicek.cz/podminky-pouziti-sluzeb

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Veřejnost netuší k čemu slouží denní stacionáře

Vážení a milí přátelé,

Obracím se na Vás  s poměrně překvapivým zjištěním.Po malém průzkumu mezi  Vámi  jsme  zjistili že poměrně velké množství lidí nemá tušení  co vlastně denní stacionář je a k čemu slouží.Samozřejmě lidé z oboru sociálních služeb vědí oč se jedná,ale běžný občan většinou nemá představu jak tato služba funguje.Proto mi v krátkosti dovolte nastínit Vám  jak tato sociální služba funguje.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Ekozahrada Pod věží staví včelnici! Přidejte se!

Deset kilometrů od Mělníka se v Křivenicích u cyklostezky rodí Ekozahrada Pod věží. Vysadili jsme sad, živý plot a ledacos jiného, paseme tu kozy, husy, malé děti na hrášku Smiling a chystáme se přestěhovat k nám nové kámošky - včelky.

Rádi bychom jim vybudovali střechu nad hlavou, aby k nám za nimi mohly chodit děti z blízkých i vzdálenějších škol a školek. Na životě včel se dají krásně vysvětlit i hůř stravitelná témata jako změny v krajině, důležitost vody v přírodě, vysazování stromů, nebezpečí monokulturních lánů a jejich chemické ochrany. Kromě toho krásně voní, dělají pro nás med a nikdy o nich nevíme dost, takže máme co se učit na spoustu let dopředu. 

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Úřední hodiny do konce roku

Ostatní Napsat komentář | » číst dál