Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Politika

10 let fungování Fondu regenerace MPZ Mělník

Fond regenerace Městské památkové zóny (MPZ) Mělník funguje úspěšně v našem městě již 10 let. Pojďme si proto nyní stručně připomenout několik základních informací k tomuto kulatému výročí.

V roce 2008 existovaly dva základní předpoklady pro vznik Fondu regenerace. Tím prvním byl všeobecně poměrně špatný stav mnoha objektů v MPZ Mělník a druhým nedostatečná možnost pro čerpání dotací na jejich obnovu. V MPZ Mělník se nachází více než 300 nemovitostí, přičemž pouze cca 10 % z nich tvoří státem chráněné kulturní památky, na jejichž obnovu může vlastník čerpat dotace z Ministerstva kultury ČR a Středočeského kraje. Zbývajících 90 % nemovitostí však na žádné dotační tituly dosáhnout nemůže, i přesto že podléhají velmi přísným požadavkům státní památkové péče. Cílem Fondu regenerace MPZ Mělník tedy byla především podpora majitelů uvedených nemovitostí při obnově jejich domů, a to především při výměně okenních a dveřních výplní, výměně střešní krytiny a obnově fasád.

Politika Napsat komentář | » číst dál

Obecní referendum zamítlo spalovnu H.Počáply-opravdu zvítězilo životní prostředí?

Obecní referendum zamítlo spalovnu H.Počáply-opravdu zvítězilo životní prostředí?

Proč je ve Švýcarsku komunální odpad běžně používán k výrobě tepla,ale Češi si raději připlatí za z jejich pohledu ekologičtější způsob vytápění?

Politika 20 komentáře | » číst dál

Cinknuté městské zakázky?

Proč chybí v městské kase v Mělníku peníze? Hospodaří město s příjmy v městském rozpočtu s péči řádného hospodáře? Transparentně a férově?

Podle Finančního výboru města Mělníka ne. Namátkovou kontrolou několika zakázek, které si město Mělník bez výběrového řízení objednalo u stavební firmy MICHAL stavby s.r.o., bylo zjištěno jejich účelové rozdělení. Zadavatel tak porušil nejen vnitřní směrnice města upravující postup při zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, ale i platný zákon. Celou záležitostí se nyní bude zabývat vedení města.

Politika 7 komentáře | » číst dál

Otevřený dopis starostovi města Mělníka MVDr. Ctiradovi Mikešovi

Dnes jsem zaslal panu starostovi Mikešovi (a v kopii všem zastupitelům) otevřený dopis, jehož text reaguje na zjištěné poznatky, které se týkají spolupráce města Mělník a společnosti MICHAL stavby s.r.o. V příloze je také celkový přehled zakázek pro společnost MICHAL stavby s.r.o. pro definované období. 

Politika 12 komentáře | » číst dál | 2 přílohy

Začátek školního roku

Vážení raní,

v pondělí začíná školní rok? To co se bude dít mezi 7,30-8,00 u ZŠ Seifertova to se musí vidět. Ředitel se postarl o parkovací místa učitelům před školů. (přestže je 100m od školy velké parkoviště a ráno je poloprázné) a my rodiče s dětmi se tam máme pozabíjet. Pane starosto to se musí vidět. Ještě prosím k zamyšlení ten policista MP na přechodu u tanku??? kolik dětí myslíte že chdí do Jungmanky z města od hradeb? Pravda je ho tam vidět. Čest vaší práci.

Politika 6 komentáře | » číst dál

Zápis do mateřské školy – zkušenost rodiče

Tak už jsme to potřebovali řešit i my – syn pomalu roste a rádi bychom ho dali od září do některé z mateřských škol na Mělníku. V tu dobu mu bude 2,5 roku a říkali jsme si, že 2-3 dny týdně strávené v kolektivu dětí by mu jenom prospěly.

Dali jsme si tedy přihlášku na 3 místa – Dukelská, Nemocniční a Slovany. Přístup paní ředitelek v Dukelské a Nemocniční byl výborný: formuláře bylo možné si stáhnout dopředu na webu, vyplnit a v den zápisu trvala celá procedura odevzdání přihlášky maximálně 10 minut. Zato na Slovanech…

Politika 9 komentáře | » číst dál

Starosto MVDr. Ctirade Mikeši omluvte se občanům Mělníka

Dobrý den,

Jsem strašně zklamán  sprostým vydřením pana starosty města MVDr. Ctirada Mikeše na posledním zasedání zastupitelstva Města dne 22.5.2017. Ptáte se proč ? Měl jsem vždy pana starostu i přes různé jeho drobné přešlapy (byt , Krusová, atd.) za slušného člověka a nikdo by mě nepřesvědčil o opaku dokonce sem se Vás zastával, až do posledního zastupitelstva. Vystoupil zde občan pan Pecina (bývalý místostarosta) a poukázal na zhoršující situaci s Mělnickým přístavem, kdy dochází k navyšování kapacity a a tím i k problémům s tím spojených. Hlavně co se týká vlečky do přístavu a vznikajících dopravních problémům a neúměrné zátěži atd.. Jeho vystoupení bylo velmi slušné a kultivované, ale pouze poukázal na to, že radnice v tomto nic moc nedělá a jen neustále slibuje. Teď si asi říkáte co mě tak pohoršilo ?. Pan starosta vždy říká, že si velmi váží názorů nás  občanů a vítá naše vystoupení na zastupitelstvu i když může mít každý na konkrétní věc jiný názor, vždy je to prý o dohodě, vzájemné toleranci a pochopení - souhlasím.  Jenže to je jen lež a přetvářka a hezké řeči. Díval se na záznam zastupitelstva dostupný na webových stránkách města http://www.melnik.cz/ a nestačil jsem se divit. Když byla totiž  vyhlášena přestávka, tak asi nedopatřením zůstal zaplý mikrofon u pana starosty, protože mluvil poslední. Tak se konečně ukázalo co si opravdu o nás občanech opravdu myslí. V čase 02:32:55 hod. záznamu hovoří na adresu pana Peciny následující

cituji :

no dobře tak přišel, no dobře, to nemá smysl, s těmdletěmi  lidmi  totiž nemůžeš diskutovat, nemůžeš diskutovat   s Pecinou protože přišel a chtěl tady něco vyblejt, tečka.   

Takže nejenže pana Pecinu občana města, který slušně vystoupil a řekl svůj názor  tímto vlastně veřejně urazil, ale nám ostatním tímto dal najevo, abychom se k ničemu nevyjadřovali, protože se tam chodíme jen vyblejt a on to musí chudák poslouchat. Dovedl bych vaše slova pochopit, kdyby tam přišel občan a choval se opravdu  neslušně, ale pan Pacina se choval velmi slušně a dobře argumentoval, podívejte se všichni na záznam. Takže pane starosto, měl by jste se veřejně omluvit  panu Pecinovi a nám všem za vaši přetvářku a sprostotu. 

rozlobený občan

P.s: Záznam jsem si zkopíroval pro případ, že nějakým nedopatřením zmizí.

Politika 32 komentáře | » číst dál

Kočkovaná

Právě probíhá krásná předvolební kočkovaná při které se dva honí okolo plné misky žrádla a volby rozhodnou kdo bude kočka a kdo myš.Kočka sežere nejlepší sousta a pustí zobnout i myš.Hlavně musí kočka s myší dosáhnout ve volbách více než 50 %,aby se ještě nemusely dělit s některým červem kteří po nich  budou misku vylizovat.Ta zvířecí říše je tak poučná a bajky nám ji přibližují.

Politika 2 komentáře | » číst dál

Přesun Městské policie z centra města?

Dle informací Mělnického deníku chce vedení města přesunout služebnu Městské policie z centra města dolů do Plavební ulice. Ohlašovna má zůstat v Husově ulici a hlídka prý může být v centru do dvou minut.

Můj osobní názor je, že to není dobrý plán. Přítomnost MP v centru města (ohlašovny i služebny) je podle mne velmi důležitá z hlediska operativnosti příslušníků MP, ale také jako jasný psychologický vzkaz - jsou tu blízko a v případě problémů jsou schopni velmi rychle pomoci. Obávám se, že po přesunutí služebny MP dolů do Plavební ulice by právě toto psychologické kouzlo zmizelo a mnoho občanů by se již nemuselo v centru cítit tak bezpečně jako dnes. Je také otázka, zda by nepřítomnosti hlídky naopak někteří nezkoušeli využívat.

Politika 6 komentáře | » číst dál