https://www.traditionrolex.com/7

 Politika | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Politika

Zelená tsunami

Opustil nás muž, který varoval, před "zelenou tsunami".Abychom si uvědomili, že se nejedná jen o básnický obrat, ale o něco, co má konkrétní neblahý dopad do všedních dní nás všech , k tomu je založeno toto vlákno. Pan Kubera měl přírodu moc rád, kolem domu pěstoval kytičky a dbal, aby v zimě ptáčci měli nasypáno zrní. Zelené  novopohanské náboženství je však o něčem jiném. Křesťanství, ze kterého náš kontinent vyrostl hlásá, že máme svým životem sloužit Bohu a zříci se hříchu. Zelené náboženství hlásá, že máme sloužit planetě Zemi a zříci se všeho, co by ji prý eventuálně mohlo ohrozit. 

Politika 19 komentáře | » číst dál

Praha Pirátská

Obyčejní chudí lidé se budou policistům skládat na předražené a nepraktické elektromobili. Přeji si, aby se Mělník, potažmo celá naše země tomuto zelenému rozvratu ubránila. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/praha-zavede-mytne-zacne-jizni-spojkou-a-zameri-se-na-nejvetsi-znecistovatele-78278?dop-ab-variant=8&seq-no=2&source=hp

Politika 1 komentář | » číst dál

Tak nám co jezdíme do Prahy město usnadnilo život

A to tím , že když jsme přijeli na autobusové nádraží Mělník ráno mohli jsme zde na parkovišti před bývalou prodejnou KIK nechat auto a pokračovat do Prahy pomocí PID. Nyní je parkoviště oplocené a staví se tam moc důležitá prodejna čehosi a my můžeme ráno pokračovat do Prahy autem nebo což je po 7h ráno cesta do Prahy plus hodina v kolonách nebo jít na pracovní úřad. Děkujeme prozřetelná Mělnická radnice !

Politika 2 komentáře | » číst dál

Zelení zase lžou, aneb jak se vyznat v eurovolbách

Zelené spolky byly opět usvědčeny z klamání. Už minimálně dvacet let vtloukají lidem do hlav, že musíme chudnout a chudnout, aby se planeta příliš neoteplila. A přitom nás letos potrápily pozdní jarní mrazy stejně, jako naše předky před sto a více lety. Pomrzla spousta brambor i ovoce; zlevňování z důvodu nadúrody opět nečekejme.

Politika 2 komentáře | » číst dál

Veřejná debata - Regenerace parku Na Podhoří, 20.3., MKD

Mělnický spolek P.U.N.K. (Park-Ulice-Náměstí-Krajina) ve spolupráci s městem Mělník pořádá veřejnou debatu o nově vzniklém projektu regenerace parku Na Podhoří. Jedná se o území městské zeleně, které je dlouhodobě zanedbáno, území původních sadů, zahrádek a vinic na severním svahu mělnického kopce, pod ulicí Tyršova směrem k Podolí. Debata proběhne ve středu 20. března 2019 od 18:00 v Masarykově kulturním domě. Přijďte se s projektem regenerace parku seznámit a diskutovat. V rámci diskuze vystoupí autoři projektu a zástupci vedení města, kteří seznámí veřejnost také s připravovanými projekty v blízkém okolí (Revitalizace sídlištní zeleně Na Pivovaře a ulice Tyršova).

Politika 11 komentáře | » číst dál | 3 přílohy

Jak si vybrat auto?

Navazuji volně na anketu o autoškolách.Výborně.tak řidičák již jsme vybojovali,ať již na poprvé, nebo atˇ jsme se třeba trochu trápili,ale máme ho. Další etapa je výběr auta.

 

Anketní otázka: jistě, auto se vybírá podle vnitřního prostoru,vzhledu,síly motoru,pohodlnosti sedaček, hospodárnosti provozu,výsledků crash testů, ale chci se zeptat. Rozhodoval  se někdo z vás při koupi auta podle toho, kolik uvolní gramů oxidu uhličitého na kilometr jízdy?Tento parametr totiž Evropská Unie  považuje patrně za úplně nejdůležitější , ať to stojí,co to stojí a že ze sum které to stojí se tají dech.A že ty sumy ve finále zaplatí koncový uživatel,což jsme my všichni.

Politika Napsat komentář | » číst dál

10 let fungování Fondu regenerace MPZ Mělník

Fond regenerace Městské památkové zóny (MPZ) Mělník funguje úspěšně v našem městě již 10 let. Pojďme si proto nyní stručně připomenout několik základních informací k tomuto kulatému výročí.

V roce 2008 existovaly dva základní předpoklady pro vznik Fondu regenerace. Tím prvním byl všeobecně poměrně špatný stav mnoha objektů v MPZ Mělník a druhým nedostatečná možnost pro čerpání dotací na jejich obnovu. V MPZ Mělník se nachází více než 300 nemovitostí, přičemž pouze cca 10 % z nich tvoří státem chráněné kulturní památky, na jejichž obnovu může vlastník čerpat dotace z Ministerstva kultury ČR a Středočeského kraje. Zbývajících 90 % nemovitostí však na žádné dotační tituly dosáhnout nemůže, i přesto že podléhají velmi přísným požadavkům státní památkové péče. Cílem Fondu regenerace MPZ Mělník tedy byla především podpora majitelů uvedených nemovitostí při obnově jejich domů, a to především při výměně okenních a dveřních výplní, výměně střešní krytiny a obnově fasád.

Politika Napsat komentář | » číst dál

Obecní referendum zamítlo spalovnu H.Počáply-opravdu zvítězilo životní prostředí?

Obecní referendum zamítlo spalovnu H.Počáply-opravdu zvítězilo životní prostředí?

Proč je ve Švýcarsku komunální odpad běžně používán k výrobě tepla,ale Češi si raději připlatí za z jejich pohledu ekologičtější způsob vytápění?

Politika 21 komentáře | » číst dál

Cinknuté městské zakázky?

Proč chybí v městské kase v Mělníku peníze? Hospodaří město s příjmy v městském rozpočtu s péči řádného hospodáře? Transparentně a férově?

Podle Finančního výboru města Mělníka ne. Namátkovou kontrolou několika zakázek, které si město Mělník bez výběrového řízení objednalo u stavební firmy MICHAL stavby s.r.o., bylo zjištěno jejich účelové rozdělení. Zadavatel tak porušil nejen vnitřní směrnice města upravující postup při zadávání veřejných zakázek malého rozsahu, ale i platný zákon. Celou záležitostí se nyní bude zabývat vedení města.

Politika 7 komentáře | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7