https://www.traditionrolex.com/7

 Politika | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Politika

Plnění koaliční smlouvy v Mělnické radnici

V říjnovém čísle měsíčníku Mělnická radnice, které bylo rozneseno do domovních schránek v týdnu před krajskými a senátními volbami, najdeme mimo očekávané politické inzerce i dvoustránkový článek Plnění Koaliční smlouvy 2014-2018. Za radniční strany jej připravili a signovali radní města a jeho jednotlivé body jsou rozvedeny v nezkrácené verzi na webu města. Článek se nachází v neplacené části měsičníku, na stránkách, které nesou v záhlaví název Informace z městského úřadu. Často zde bývají zařazeny texty od starosty a místostarostů města, kteří jsou jako volení představitelé samosprávy i součástí obecního úřadu. Plnění Koaliční smlouvy 2014-2018 ovšem není textem věcné povahy, jako jim jsou dejme tomu informace o zlepšování dopravní dostupnosti regionu nebo o jednání mezi městem a Českými přístavy. Jde o politický text, o politické sdělení, asi ve smyslu „pochvalme se, plníme koaliční smlouvu!“

Politika Napsat komentář | » číst dál

Mělník - místo k žití nebo nežití ?

29.9.2016 - jsem z Mělníka . Bydlím zde 50 let. Pracuji mimo Mělník , domů se vracím autobusem po 16h. Nyní jezdí autobus do města tak přijíždím v 16.05 do města před budovu soudu. Chci si něco zařídit , dveřmi Spořitelny lomcuje mladá žena - jsou zavřené. Mají do 16h. V pátek do 15h. Vyberu peníze z bankomatu Spořitelny a jdu si koupit kupon na tři měsíce na autobus  na autobusové nádraží Mělník. Je konec měsíce. Vítá mne papír s nápisem -29 a 30.9 otevřeno od 7 do 15h. Prima. Odjíždím do práce 5.45. Na kupon nemám nárok. Protože máme demokracii píšu na papír Díky a kreslím pěkný kosočtverec. Jsem poučen sametovou revolucí že mohu svobodně vyjádřit svůj názor. Doma se jdu uklidnit na balkon a dívám se na kolony aut před mostkem Mladoboleslavská protože firma už ho nechce dělat a demokraticky ukončila svojí činnost. Všude z plakátů se dívají vlídní politici a slibují a slibují a slibují .....silnice bez děr , zdravotnictví zadarmo ,lepší život pro slušné lidí ....jenže ten nepřichází. Proto ve svém věku docházím k jasnému závěru - kvolbám letos poprvé nepůjdu. Nemá to význam . Rudí modří oranžový -všichni se starají jenom o svoje teplá korýtka. Bordel se nazývá demokracií. Nechápu že to nikomu nevadí ale všichni jsou hrozně spokojení. Přejí Vám příjemnou návštěvu volebních uren hodně úsměvú a prozářených zítřků Smiling))))        Jiří.

Politika 6 komentáře | » číst dál

Konec války na Mělníku

Našel jsem na netu zajímavý članek o Mělníku,který nám připomíná některé události na konci II.světové války.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vojaci-o-nichz-skoro-nikdo-nevi-pri-osvobozovani-ceskosloven/r~74d4fc5a12c411e6888a0025900fea04/

Politika 1 komentář | » číst dál

Ubytovna pro migranty na Mělníku?

Ptáčci na mělníckých střechách a stříškách si dlouho štěbetají, že má na Mělníku vznikout ubytovna pro migranty. V současnosti probíhá rekonstrukce budovy bývalé České pojišťovny na Bezručově ulici mezi Tescem a bývalým Svazarmem. Vznikají tam nové bytové jednotky a každá bytová jednotka má své sociální zařízení. Zařízení bude asi tak pro  150 - 200 lidí. Je to pravda nebo je to Hoax ? Mám na stavbě kamaráda. Myslím si, že by to byl veliký problém nejen pro město Mělník, ale především pro jeho blízké okolí. Co vy na to spoluobčané ?

Politika 15 komentáře | » číst dál

Čínský "vlastenec" z Mělníka

Tak i Mělník už je součástí "světové politiky". Při návštěvě prezidenta Čínské republiky v Praze se odehrávají demonstrace příznivců svobodného Tibetu a také zastánců chování Číny. V dnešních Událostech na ČT 1 si nešlo nevšimnout jednoho zajímavého mladíka, který se aktivně podílel na organizování podpůrných ovací prezidentu Číny a napadání občanů ČR. Podívejte se na to video sami v čase 7:50 až 8:00. 

Politika 23 komentáře | » číst dál

Zatajuje pan Schweigstill úmyslně informace občanům?

Dobrý den všem spoluobčanům města Mělník a čtenářům Mělníček.cz,

rád bych se chtěl podělit prostřednictvím tohoto článku o své pochyby s věrohodností současného vedení města Mělník.

V prosincovém online rozhovoru pro Mělnický deník (http://melnicky.denik.cz/online-rozhovor/on-line-ptejte-se-milana-schweigstilla-melnickeho-mistostarosty-20151126.html) ze dne 2. prosince se mohli občané přímo dotazovat pana 1. místostarosty Schweigstilla na otázky, které je zajímají.

Politika 78 komentáře | » číst dál

Zničení IS

Ke článku p. starosty: 

buď citovat "Ceterum autem censeo ...", nebo nepoužívat v českém překladu slovo ostatně. Radikální islámisti by se mělnicku jinak jistě vysmáli. 

Politika Napsat komentář | » číst dál

Jak dál s náměstím Karla IV.?

                Náměstí Karla IV. je ve své současné podobě dlouhodobým problémem našeho města a zároveň také jeho ostudou. Není potřeba tuto skutečnost zakrývat za jakékoliv ospravedlňující fráze, ale je třeba se plně soustředit na postupné řešení této situace. Poslední jednání Zastupitelstva města přineslo v této záležitosti dvě důležité zprávy.

Politika 9 komentáře | » číst dál

Co říkáte koalici v Mělníku?

Jste spokojeni se složením Rady? Já ano, klíčoví lidé Mikeš i Schweigstill mají jasnou vizi, jsou pracovití a v neposlední řadě gentlemani. Milan Schweigstill je pro mě navíc pojistkou, že se v Mělníku uzavřou dveře "lobbyistům" okresního formátu.  

Politika 1 komentář | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7