Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Politika

Trochu do mlýna

Už to tu nějakou dobu nebylo, Nechci být za Všeználka a proto se ptám: je pravda, že chce město Mělník utratit 410 tis. na jakousi studii o zatopení opukového lomu v Kroupovci popílkem nebo něčím jiným. To musí být pořádná zášť proti netopýrům ! No, nemohou se bránit, tak co.

Politika Napsat komentář | » číst dál

Jak funguje městský úřad?

Jaký máte dojem z práce úředíků městského úřadu Mělník? 

Potvrdíte spíše tvrzení, že "úředníci jsou koukači z oken a dloubači se v nose" (RNDr. S. Čech, bývalý obecní a krajský zastupitel) a "na úřadě pracují lidé průměrní, ano podprůměrní" (MVDr. C. Mikeš, starosta a bývalý řadový a vedoucí úředník), nebo máte z pracovního styku s úředíky pocit, že to jsou schopní a obětaví lidé, pracující především pro blaho obce a občanů?  

Politika 50 komentáře | » číst dál

Radar na Chloumku

Na Chloumku nám vyrostl nový fešák. 

Že by nová lumpárna?Smiling

 

Politika 8 komentáře | » číst dál

Pirátský létající cirkus na mělnickém Náměstí Míru

Všichni, jimž nejsou lhostejné pirátské myšlenky, mají možnost ve středu 30.4.2012 mezi 14. a 16. hod. přijít na Náměstí Míru, kde bude k zastižení nejen předseda Ivan Bartoš a hrát svobodná hudba.

Akce Den ve Středočeském kraji pokračuje v Kralupech nad Vltavou s následným pálením pirátských čarodějnic.

Politika 4 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Podoba náměstí Karla IV. - dopis starostovi města

V Mělníku dne 27.2. 2014

Vážený pane starosto,

využívám rád Vaši nabídku k diskusi nad budoucí podobou Náměstí Karla IV., kterou jste zveřejnil v „Mělnické radnici“ na sklonku minulého roku a pokusím se v tomto otevřeném dopise několik názorů k této tématice formulovat. Rád bych věřil, že tato nabídka nebyla pouze formální, totiž taková, která by vedení města umožnila pouze „udělat si čárku“ do kolonky „Diskuse nad podobou veřejného prostoru“ a poté názory veřejnosti nadále ignorovat.

Politika 13 komentáře | » číst dál

Otevřený dopis radním a zastupitelům města

Vážení radní a zastupitelé, 

v příloze tohoto mailu Vám zasílám otevřený dopis starostovi města Mělníka, který reaguje na jeho výzvu k diskusi nad příští podobou Náměstí Karla IV.

Zároveň bych byl rád, kdybyste se mohli hlasováním zasadit o to, aby ve zpravodaji rady města (měsíčník "Mělnická radnice") mohly být uveřejňovány podobné diskusní příspěvky a kritické názory, a to alespoň v rozsahu jedné tiskové strany (z cca celkem 20-ti stran měsíčníku). 

Politika Napsat komentář | » číst dál

Dopis Zemanovi

Momentálně nejdiskutovanější otevřený dopis, který bez výhrad podepisuji.

http://vladimirkroupa.blog.idnes.cz/c/373280/Otevreny-dopis-prezidentu-republiky-Milosi-Zemanovi.html

Politika Napsat komentář | » číst dál

Církevní restituce

Dlouho jsem si do ničeho nepíchl. Tady http://melnicek.cz/node/14205#comment-16775 se čile diskutuje o volbách. Jako notorický sběrtatel záporných bodů jsem si řekl, že prozatím vynechám, ale zaujala mne úvaha, že církevní restituce jsou největším zločinem.

Církevní restituce jsou především mediální zkratka.

Politika 10 komentáře | » číst dál

Parlamentní volby

jsou za dveřmi. Jít či nejít? A koho volit? Už dlouho si tyto otázky kladu. Aby to zase nebyly čtyři roky v písničce Tomáše Kluse. Dobrá rada drahá. Na startovní čáře vedle slušných, poctivých a chytrých lidí (jehla v kupce sena) bude opět hromada šmejdů, zlodějů a neschopných hlupáků, kteří politiku vidí jako poslední šanci, jak se obohatit a konečně se nějak realizovat. Hromada lidí, kteří nám dlouhá léta říkají jak se to má dělat správně, ale kromě korupčních skandálů a nesmyslných zákonů, které nám ztěžují život, za nimi není vidět nic. Nadávali jsme na od pohledu příčetného Špidlu,  na zázračného podnikatele Grosse, na demokrata Paroubka. Nic horšího snad už přijít nemůže, říkali jsme si. Přišel Kalousek, Nečas a Bárta. Po skandálech VV jsme se naivně domnívali, že to Nečas s nálepkou Pan Slušný odpíská. Bylo to tak daleko za hranicemi slušnosti, morálky, normálnosti. Bohužel nekoalice v křeči pokračovala. Nedalo se na to dívat. Proto nemám vůli kritizovat toho kdo to konečně utnul, ani prostředky, které použil, ani osobní pohnutky, které ho k tomu vedly. Blábolům o ohrožení demokracie se musím smát, o té hovoří především Ti, kteří ji zde už dlouhá léta znásilňují. Pestrobarevné gangy kradou v pravé poledne, a s úsměvem na rtech. Máme vůbec na výběr?

Politika 124 komentáře | » číst dál