Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Politika

Kočkovaná

Právě probíhá krásná předvolební kočkovaná při které se dva honí okolo plné misky žrádla a volby rozhodnou kdo bude kočka a kdo myš.Kočka sežere nejlepší sousta a pustí zobnout i myš.Hlavně musí kočka s myší dosáhnout ve volbách více než 50 %,aby se ještě nemusely dělit s některým červem kteří po nich  budou misku vylizovat.Ta zvířecí říše je tak poučná a bajky nám ji přibližují.

Politika 2 komentáře | » číst dál

Přesun Městské policie z centra města?

Dle informací Mělnického deníku chce vedení města přesunout služebnu Městské policie z centra města dolů do Plavební ulice. Ohlašovna má zůstat v Husově ulici a hlídka prý může být v centru do dvou minut.

Můj osobní názor je, že to není dobrý plán. Přítomnost MP v centru města (ohlašovny i služebny) je podle mne velmi důležitá z hlediska operativnosti příslušníků MP, ale také jako jasný psychologický vzkaz - jsou tu blízko a v případě problémů jsou schopni velmi rychle pomoci. Obávám se, že po přesunutí služebny MP dolů do Plavební ulice by právě toto psychologické kouzlo zmizelo a mnoho občanů by se již nemuselo v centru cítit tak bezpečně jako dnes. Je také otázka, zda by nepřítomnosti hlídky naopak někteří nezkoušeli využívat.

Politika 6 komentáře | » číst dál

kadeřnice , nehtová designérka, masérka

PŘIJMU DO ZAVEDENÉHO SALONU KADEŘNICI, NEHTOVOU DESIGNÉRKU A MASÉRKU.ŠIKOVNOU A SE ZÁJMEM O ZÁKAZNÍKY.MOBIL: 604 94 94 52

Politika Napsat komentář | » číst dál

Bude omezena diskuse při jednáních zastupitelstva našeho města?

Na příštím jednání ZM, které se uskuteční v pondělí 21.11.2016, bude zastupitelům předložen ke schválení Nový jednací řád Zastupitelstva města Mělník. V rámci návrhu jsou nově zapracovány dva důležité body, které se týkají jak zastupitelů, tak občanů města, a přinášejí zásadní omezení možnosti veřejné diskuse.

Politika 8 komentáře | » číst dál

Ještě jednou k obecnímu bydlení starosty MVDr. C. Mikeše

Není nikterak příjemné znovu otevírat debatu o pronájmu obecního bytu ve Svatováclavské ulici č. 13. Jde o téma líbivé, atraktivní a snadno budí dojem, že v tomto případě nejde o nic jiného, než protáhnout jméno MVDr. C. Mikeše komunitní sítí. Jestliže je ale zřejmé, že celý způsob pronájmu proběhl způsobem, který není zcela běžný, proč by se o tom nemělo diskutovat? Proč bychom měli mávnout rukou nad věcí, v níž o tolik nejde, jen o dobré starostenské bydlo?

Politika 10 komentáře | » číst dál

Plnění koaliční smlouvy v Mělnické radnici

V říjnovém čísle měsíčníku Mělnická radnice, které bylo rozneseno do domovních schránek v týdnu před krajskými a senátními volbami, najdeme mimo očekávané politické inzerce i dvoustránkový článek Plnění Koaliční smlouvy 2014-2018. Za radniční strany jej připravili a signovali radní města a jeho jednotlivé body jsou rozvedeny v nezkrácené verzi na webu města. Článek se nachází v neplacené části měsičníku, na stránkách, které nesou v záhlaví název Informace z městského úřadu. Často zde bývají zařazeny texty od starosty a místostarostů města, kteří jsou jako volení představitelé samosprávy i součástí obecního úřadu. Plnění Koaliční smlouvy 2014-2018 ovšem není textem věcné povahy, jako jim jsou dejme tomu informace o zlepšování dopravní dostupnosti regionu nebo o jednání mezi městem a Českými přístavy. Jde o politický text, o politické sdělení, asi ve smyslu „pochvalme se, plníme koaliční smlouvu!“

Politika Napsat komentář | » číst dál

Mělník - místo k žití nebo nežití ?

29.9.2016 - jsem z Mělníka . Bydlím zde 50 let. Pracuji mimo Mělník , domů se vracím autobusem po 16h. Nyní jezdí autobus do města tak přijíždím v 16.05 do města před budovu soudu. Chci si něco zařídit , dveřmi Spořitelny lomcuje mladá žena - jsou zavřené. Mají do 16h. V pátek do 15h. Vyberu peníze z bankomatu Spořitelny a jdu si koupit kupon na tři měsíce na autobus  na autobusové nádraží Mělník. Je konec měsíce. Vítá mne papír s nápisem -29 a 30.9 otevřeno od 7 do 15h. Prima. Odjíždím do práce 5.45. Na kupon nemám nárok. Protože máme demokracii píšu na papír Díky a kreslím pěkný kosočtverec. Jsem poučen sametovou revolucí že mohu svobodně vyjádřit svůj názor. Doma se jdu uklidnit na balkon a dívám se na kolony aut před mostkem Mladoboleslavská protože firma už ho nechce dělat a demokraticky ukončila svojí činnost. Všude z plakátů se dívají vlídní politici a slibují a slibují a slibují .....silnice bez děr , zdravotnictví zadarmo ,lepší život pro slušné lidí ....jenže ten nepřichází. Proto ve svém věku docházím k jasnému závěru - kvolbám letos poprvé nepůjdu. Nemá to význam . Rudí modří oranžový -všichni se starají jenom o svoje teplá korýtka. Bordel se nazývá demokracií. Nechápu že to nikomu nevadí ale všichni jsou hrozně spokojení. Přejí Vám příjemnou návštěvu volebních uren hodně úsměvú a prozářených zítřků Smiling))))        Jiří.

Politika 6 komentáře | » číst dál

Konec války na Mělníku

Našel jsem na netu zajímavý članek o Mělníku,který nám připomíná některé události na konci II.světové války.

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/vojaci-o-nichz-skoro-nikdo-nevi-pri-osvobozovani-ceskosloven/r~74d4fc5a12c411e6888a0025900fea04/

Politika 1 komentář | » číst dál

Ubytovna pro migranty na Mělníku?

Ptáčci na mělníckých střechách a stříškách si dlouho štěbetají, že má na Mělníku vznikout ubytovna pro migranty. V současnosti probíhá rekonstrukce budovy bývalé České pojišťovny na Bezručově ulici mezi Tescem a bývalým Svazarmem. Vznikají tam nové bytové jednotky a každá bytová jednotka má své sociální zařízení. Zařízení bude asi tak pro  150 - 200 lidí. Je to pravda nebo je to Hoax ? Mám na stavbě kamaráda. Myslím si, že by to byl veliký problém nejen pro město Mělník, ale především pro jeho blízké okolí. Co vy na to spoluobčané ?

Politika 15 komentáře | » číst dál