Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
CEZ distribuce - pracovni pozice

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Mesiáš v evangelickém kostele

Přijďte si poslechnout průzračnou a radostnou hudbu Georga Friedricha Händela!
Evangelický kostel na Mělníku se rozezní tóny jeho vrcholného díla, oratoria Mesiáš. Z německého Tübingen přijedou čtyři sólisté, malý sbor a komorní orchestr - Ensemble Musica Sacra. Nenechte si ujít jedinečný hudební zážitek!

Kultura 6 komentáře | » číst dál

110 let železniční dráhy Mělník-Mšeno-Dolní Cetno.

 V sobotu se ve Mšeně, ale částečně svým způsobem i na Mělníku konaly oslavy 110 let místní dráhy Mělník-Mšeno-Dolní Cetno.

 Největším magnetem jistě bylo, a nutno říci, že až na poslední chvíli, svezení dobovým vláčkem, který byl tažený parní lokomotivou řady 423, která ještě v 70. letech tahala na zdejší trati řepné vagony ze Střednice.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Setkání rodáků na Mělníku proběhlo tento víkend.

Řada lidí si povšimla, že se tento víkend na Mělníku opět něco dělo. Otevřené kostely a kulturní program na náměstí Míru byly jen částí akce, která měla v názvu ,, setkání rodáků. " Někdo si mohl vůbec prvně prohlédnout poklady města, k disposici byly i otevřené prostory radnice a různých škol, a také se nám představil nový park, který se narodil v blízkosti hradební zdi v Jungmannových sadech.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Filmové léto – Kinematograf bratří Čadíků opět na Mělníku

nám. Míru 28.7. – 31. 7., promítání vždy od 21: 30 hodin

28. 7.(sobota)              Pravidla lži
29. 7. (neděle)             Maharal – Tajemství talismanu
30. 7. (pondělí)            Grandhotel
31. 7. (úterý)               Kráska v nesnázích

 

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Kralupy si budou číst

(tisková zpráva k akci)

Chcete se alespoň na chvíli vrátit do školních lavic? Máte zájem se podílet na velkém průzkumu literárního vkusu? Nebo máte doma předškoláka a chcete mu na hodinku dopřát hezký program? To vše a ještě leccos dalšího můžete zažít ve čtvrtek 14. června, kdy si Kralupy budou číst, psát a hrát. Tak totiž zní podtitul akce, kterou pod oficiálním názvem „Den pro dobré slovo“ budou ten den organizovat učitelé a studenti Dvořákova gymnázia a Střední obchodní školy ekonomické v rámci „Dnů města Kralupy“.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Letní taneční FREE-D-BAR přivítá novou sezónu 2007 koncertem SKYLINE

Opravdu velkolepě zahájí letošní sezónu letní FREE-D-BAR v Mlékojedech. V pátek 25. května 2007 otevře své brány koncertem SKYLINE, která zahraje na mobilním pódiu přímo před barem na břehu pískovny. Vystoupení této kapely je vždy zaručeným mejdanem a společně s DJ MUCHEM, který se ujme djskeho pultu hned po koncertě, slibují skvělý vstup do nové, kvalitní kulturou nabité, sezóny. A jak je ve FREE-D-BARu zvykem, veškerý program je návštěvníkům servírován free, tedy ZDARMA.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Mělník město vína - WINEFEST 2007

Tuto sobotu 21.4. od 10.00 hod. se v nádherných prostorách Regionálního muzea Mělník již po sedmé uskuteční prestižní výstava vín „Mělník město vína – WINEFEST 2007“.

Celkem se „sešlo“ 210 vzorků vín od úctyhodného počtu 87 výrobců. Milovníci sektů jistě ocení kolekci 14 vzorků. Projevil se také vliv velmi teplého loňského podzimu a tak je zde celá plejáda výběrů z bobulí, jak z typických odrůd, tak třeba i z Műllera.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

REGIONÁLNÍ MUZEUM PŘICHÁZÍ S NOVOU PUBLIKACÍ

Na počátku letošního jara vychází nová knížka s mělnickou problematikou - životopis Martina Pruška s edicí jeho hejtmanského kopiáře. Martin Prušek z Křížové hory a později z Prušova (asi 1567-1631) sice pocházel ze západočeských Přeštic, ale jeho vrcholná kariéra je spojena s Mělníkem, kde postupně prošel několika úřady až na posty nejvyšší.

(opsáno z Týdeníku Mělnicko 2007/9)

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Moravské klavírní trio v Husově domě

Koncert, na jaky se nezapomina. Takove bylo vystoupeni Moravskeho klavirniho tria ke konci lonskeho roku v Libisi. A v nedeli 25. unora od 18 hodin zahraje v melnickem Husove dome v Krombholcove ulici (pod soudem) na fare sboru Českobratrské církve evangelické.

Program: A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, B. Martinů, L. Janáček.
Moravské klavírní trio: Jana Ryšánková - klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello.

Take na

http://www.globart.cz/mor_klav_trio_06_02_22.html v ramci http://www.globart.cz/.

Kultura Napsat komentář | » číst dál