Tip: Přehledný program nejbližších kin v regionu naleznete zde.
Muzeum M

Zpravodajství

Květen 25, 2017

12:26
Mělník - Týdenní projekt Den s archeoložkou Alenou Veselou a muzejní pedagožkou začal v mělnickém muzeu tento týden. Absolvovat by ho mělo více než čtyři sta dětí.
Kategorie: Zpravodajství
09:12
/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.
Kategorie: Zpravodajství
08:50
Společnost PayPal ve čtvrtek oznámila rozšíření svého programu ochrany prodejců v České republice. Tento program chrání prodejce, pokud jim přijde neautorizovaná platba (například z účtu, kterého se zmocnil hacker) nebo pokud kupující tvrdí, že zboží neobdržel. V takových případech program PayPal na ochranu prodejců vyplatí celou částku, která byla u prodejů zahrnutých do tohoto programu zaplacena.
Kategorie: Zpravodajství
05:43
Mělnicko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.
Kategorie: Zpravodajství

Květen 24, 2017

17:38


Dnešní článek je sestaven ze tří částí a ukazuje se, jak důležitá je propagace na facebooku. Ve dnech 30. a 31. května bude stát v mělnickém nádraží ČD kinematovlak s nabídkou pohádek pro děti. Projekce budou zdarma a vy si můžete přečíst program pohádek na
http://www.zlinfest.cz/wcd/docs/2017/kinematovlak_projekce-2017.pdf


Ze Mšena tu mám nejprve kalendárium na červen, který bývá doslova nabytý těmi největšími akcemi. Nemá vůbec cenu některou z nich vyzdvihovat nad ostatní, ale musím přece jen vyzdvihnout datum 10. červen, kdy se ve Mšeně budou konat oslavy 650 let města Mšena. A máme tu již dokonce možnost vidět program oslav. Je tam asi mezi 10. a 11. hodinou zařazený také bod s názvem ,, vítání vlaků", tak uvidíme. O nějaké zvláštní jízdě jsem zatím nic nenalezl.

Kalendář akcí ( červen ve Mšeně):27.05.2017  Vidim - Koko Race, duatlon27.05.2017  Dětský den v Debři29.05.2017  Příběhy našich sousedů - slavnostní veřejná prezentace03.06.2017  Běh nadějě a Mšenská desítka09.06.2017  Noc kostelů ve Mšeně10.06.2017  Lobeč - XVI. veteránské rojení a jízda do vrchu10.06.2017  650 let města Mšena23.06.2017  Noční prohlídky na hradě Houska24.06.2017  XII. jízda Kokořínskem24.06.2017  Volejbalový turnaj24.06.2017  Plovárna - festival country, folku a bluegrassuOslavy 650. výročí města Mšena - 10.6.2017Program na náměstí v průběhu řemeslného trhu:
 • 10:00 Sedmikrásky - dětská kapela ZUŠ Mšeno
 • 10:30 Mažoretky – DDM Mělník
 • 10:45 Veselý den – hudební skupina pro děti
 • 10–11h na nádraží vítání vlaků – Mělničanka a Baráčníci s herci
 • 11:00 Historický průvod vychází od ZŠ Mšeno
 • 11:30 Hudba Hradní stráže – fanfáry - oficiální zahájení slavností
 • 12:30 Historické tance + šerm
 • 13:00 Claymore - hudba a tanečnice
 • 13–14h průjezd historických vozů z Veteránského rojení v Lobči
 • 14:00 Školy – vystoupení dětí
 • 14:15 Veselý den a naše děti
 • 14:30 Mažoretky
 • 14:40 J. J. Big Band
 • 15:30 Intermezzo – Mšenský pěvecký sbor
 • 16.00 Prague Busk Men – pražští konzervatoristé
 • 16:30 Historické tance + šerm
 • 17:00 Swing (pozvánka na taneční večer na plovárně)
 • 17:00 Kostel sv. Martina - koncert k poctě Karla IV. - mladí klavíristé a harfenistka
 • 17:15 Veselý den
 • 17:30 J. J. Big Band

Doprovodné akceZUŠ - výtvarné dílny na zahradě, malování na obličej, hudební programZŠ - otevřená vyhlídková věžEvangelický kostel – zahrada – odpočinkové centrum pro maminky s dětmi
 (mateřské centrum)Dvůr za lékárnou (Na Skaličkách) – tvořivé dílničky (mateřské centrum)Obřadní síň radnice – výstava historických fotografií a promítání filmu z oslav
 1967 (Okrašlovací s.)Chodba radnice - výstava současných fotografií (p. Vokál)Zahrada za sokolovnou – výstava historických motocyklů (Java veterán klub),
 skákací hrad pro děti, řetízkový kolotočDvůr U bažanta - Enduro – vlastní stánek s motorkou a promítáním (6x3m)Tržiště – ukázka hasičské techniky Mšeno a Mělník (plošina)Průjezd U Maxe – Baráčníci – hudba a výstava:
 Jak šel čas – 106 let Baráčnictva ve MšeněOU Kanina – výzdoba náměstí

< zpět | přehled aktualitA závěrem jedna motivace k návštěvě z tisku :-):
http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/po-vice-nez-dvou-letech-maji-v-kralupech-sochu-svejka-20170523.html
Zdroj: Soutok
16:42
Odolena Voda - Česká spisovatelka Hana Hindráková zakončila své turné autorského čtení v městské knihovně v Odoleně Vodě. S návštěvníky knihovny besedovala nad svou knihou Lovci lebek a zároveň promítla i fotografie a videa z policejních zásahů.
Kategorie: Zpravodajství
13:46
Mělník - Čtvrtý ročník projektu Rozchodíme Civilky je zahájen a navazuje na úspěšný třetí ročník, ve kterém účastníci společně nachodili 108 261 kilometrů na podporu svého zdraví. Civilkami nazývají členové Svazu postižených civilizačními chorobami toto onemocnění i samotný projekt.
Kategorie: Zpravodajství
10:42
Praha - V loňské roce vzrostl objem prodeje v českých e-shopech na 98 miliard korun. Podle nedávného průzkumu agentury GfK pro společnost PayPal byl vloni největším motorem českého online obchodu prodej oblečení, spotřební elektroniky, hraček a dále šperků a kosmetiky. Jen objem prodeje oblečení na internetu vzrostl za uplynulý rok o třetinu. S takovými předpoklady pro místní trh s e-commerce, který má podle statistiky asociace APEK v letošním roce prolomit hranici 100 miliard korun, je prostor pro větší úspěch také u menších e-shopů.
Kategorie: Zpravodajství
07:00
Manželé stojí před rozhodnutím, zda koupit byt. Bojí se totiž, že se jim do jedné místnosti nemůže vejít kuchyň, jídelní kout i obývák. Od toho je tu naše designérka Bára, která ukáže, že i na malém prostoru lze skloubit více funkcí.
Kategorie: Zpravodajství
06:02
Mělník – Návštěvníci Regionálního muzea rozhodli, že to mělnické je druhé nejlepší v celé zemi. Podle jeho zástupce, Jitky Králové, může i malé muzeum ukázat, že lze vytvářet místo poznávání a setkávání pro své návštěvníky a svou komunitu. „Sdílíme všichni velikou radost nad oceněním, které nám přisoudili naši návštěvníci," vysvětlila.
Kategorie: Zpravodajství
05:10
Vojkovice - Vojkovické děti budou slavit svůj svátek na místním hřišti první červnovou sobotu. Začátek je hodinu po poledni. Po soutěžích čeká děti patnáct minut po patnácté hodině řádění v hasičské pěně. Těšit se mohou i na kreativní koutek.
Kategorie: Zpravodajství

Květen 23, 2017

15:25
Mělník /FOTOGALERIE/ - Vystoupením v Mělníku zahájil své středoevropské turné Concert Choir University of Minnesota Morris. Jediný koncert v České republice se uskutečnil 19. května v mělnickém evangelickém kostele, kde smíšený sbor pod vedením Bradleyho Millera uvedl širokou škálu skladeb od Johanna Sebastiana Bacha až po Eugena Suchoně a Jaroslava Krčka.
Kategorie: Zpravodajství
11:04
Mělnicko - Řada rodičů letos nesplnila svou zákonnou povinnost a nepřivedla své pětileté potomky k povinnému zápisu do mateřských škol.
Kategorie: Zpravodajství
09:49
Kralupy nad Vltavou – V Kralupech budou čekat řidiče v létě uzavírky, především v místní části Lobeček. Rekonstrukce povrchu vozovky ve Štefánikově ulici začne úvodní etapou první červencové pondělí. Práce začnou propojením Štefánikovy s Mostní a skončí za křižovatkou ulic Štefánikova a Hakenova.
Kategorie: Zpravodajství
07:00
Chcete zahradničit, ale vaše zahrádka je o velikosti poštovní známky? Je to místečko někde u plotu vnitrobloku nebo třeba vetknuté do zahrádkářské kolonie na pozemku úzkém jak pentle? Nevadí. I tam se dá pěstovat.
Kategorie: Zpravodajství
06:40
Kralupy /FOTOGALERIE/ – Kralupy už mají svého Švejka. Bronzového. Od sobotního odpoledne sedí socha hrdiny románu Jaroslava Haška na lavičce před radnicí na Palackého náměstí. Zásluhou místních nadšenců, které spojuje stejná záliba, román Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války.
Kategorie: Zpravodajství

Květen 22, 2017

15:06
Mělník - Při interaktivním programu k výstavě Kam s ním? Do muzea! se žáci druhého stupně z mělnické základní školy Jindřicha Matiegky pokusili minulý týden roztřídit kufr plný předmětů, aby si vyzkoušeli práci historika Lukáše Snopka v místním Regionálním muzeu.
Kategorie: Zpravodajství
11:00
Mělnicko - Mezi třinácti středočeskými obcemi, které se přihlásily do letošního 23. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku, jsou i Cítov a Hostín z Mělnicka nebo Dolní Slivno z mladoboleslavského okresu. Na celorepublikovém seznamu je dalších více než dvě stě vesnic z celé České republiky, které se budou ucházet o Zlatou stuhu pro vítěze, Zelenou stuhu za životní prostředí, Modrou stuhu za společenský život nebo o Bílou stuhu za činnost mládeže.
Kategorie: Zpravodajství
07:13
Mělnicko – Ve dvou vypsaných kategoriích soutěže mladých zdravotníků zvítězili žáci ze základní školy ve Klích. Toto klání pořádal Český červený kříž, za podpory města a ministerstva zdravotnictví.
Kategorie: Zpravodajství
06:00
Poděbrady – Po loňské ochutnávce se letos uskuteční první ostrý ročník festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack. Pořadatelé už zveřejnili seznam hlavních hvězd, které budou ozdobami festivalu. A jsou to opravdu věhlasná jména.
Kategorie: Zpravodajství