Tip: Vyplňte svůj mobil ve Vašem profilu. Tento údaj nebude zveřejněn, ale umožní Vám v budoucnu využít SMS služeb Mělníčku!
KA Reality

Zpravodajství

Červen 23, 2017

20:52
Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.
Kategorie: Zpravodajství
18:56
Mělník - Regionální muzeum Mělník uspořádalo pod vedením zoologa Libora Prause ornitologickou vycházku za rorýsi, jiřičkami a dalšími městskými ptáky. Vycházky se zúčastnilo sedm zájemců o ochranu ptáků v lidských sídlech.
Kategorie: Zpravodajství
16:51
Lužec - V lužecké mateřské škole se rozloučili s předškoláky. Celá slavnost proběhla na místním obecním úřadě a s dětmi a zároveň budoucími prvňáky se loučil proslovem i starosta Lužce Patrik Rollo.
Kategorie: Zpravodajství
16:09

Dnes tu mám opět jeden aktuální příspěvek z RMM.

Vycházka za mělnickými rorýsi a jiřičkami.

Mělník, 21. 6. 2017, 19:00 – 21.00

Ve středu 21. 6. 2017 v podvečer uspořádalo Regionální muzeum Mělník pod vedením zoologa Libora Prause ornitologickou vycházku za rorýsy, jiřičkami a dalšími městskými ptáky. Vycházky se zúčastnilo sedm zájemců o ochranu ptáků v lidských sídlech.
Účastníci si nejprve „naživo“ prohlédli obsazená hnízda jiřiček a vlaštovek v historické části Mělníka a měli možnost se tak prakticky seznámit s rozdílnými hnízdními nároky těchto blízce příbuzných ptáků, kteří jsou při hnízdění zcela závislí na lidských stavbách.


Později jsme se přesunuli na sídliště Rousovice, kde ve ventilačních dutinách v podstřeší panelových domů stále hnízdí desítky párů rorýsů obecných. Početnost tohoto našeho nejdokonalejšího ptačího letce se v České republice snížila za posledních dvacet let o desítky procent z důvodu ztráty hnízdních možností při zateplování a rekonstrukcích domů.


Účastníci vycházky se dozvěděli, že dnes již existuje v případě známého hnízdění rorýsů na budově povinnost zachovat hnízdiště i po rekonstrukci objektu. Hnízdní výskyt rorýsů v Mělníku je možné hlásit našemu zoologovi (praus@muzeum-melnik.cz, 605 522 692), stejně tak se na něj můžete obracet v případě potřeby zoologického průzkumu (posudku) před plánovanou rekonstrukcí budov v okrese Mělník.
Na závěr vycházky jsme navštívili sady Na Polabí, kde jsme pozorovali asi dvacet druhů ptáků, mimo jiné například krotké holuby hřivnáče, drozdy zpěvné, nebo pěnkavy obecné.

Libor Praus Foto: GSC Foto Mělník


Zdroj: Soutok
13:18
Mělnicko – Ve čtvrtek večer se Mělnickem přehnala silná bouře, která lámala stromy a zapalovala travní porosty. Letní bouři předcházely horké a dusné dny. Ve čtvrtek odpoledne se rtuť teploměru na některých místech přehoupla přes čtyřiatřicet stupňů Celsia. Středočeští záchranáři zaznamenali desetiprocentní nárůst výjezdů oproti předchozím dnům, potvrdila to mluvčí Petra Effenbergerová.
Kategorie: Zpravodajství
10:43
Mělnicko /ANKETA/ - Cestovky hlásí rostoucí zájem o Egypt a Turecko, jsou to už klidné destinace.
Kategorie: Zpravodajství
08:40
/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.
Kategorie: Zpravodajství
07:55
Liblice – Parkoviště pro auto veterány Oldtimer bude slavnostně otevřeno v sobotu 24. června ve 14 hodin v objektu Špejchar. Součástí akce je prohlídka objektu a historických veteránů a připraveny jsou i soutěže.
Kategorie: Zpravodajství
05:30
Mělník /ANKETA/ – Z křižovatky ulic Pražské, Fibichovy a Krombholcovy zmizí balisety, které se většině místních lidí nelíbí. Potvrdil to místostarosta Milan Schweigstill, podle jehož příjmení dostaly zelené patníky přezdívku. Schweigstilky město nemohlo odstranit, hrozilo, že by totiž přišlo o dotaci.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 22, 2017

17:46
Mělnicko - Čtvrtek byl pro policisty z celého kraje, ale i z celého Česka, prověrkou jejich fyzické zdatnosti a psychické odolnosti. Trasa vedoucí skalami na Kokořínsku dlouhá dvaadvacet kilometrů prověřila policejní i hasičské schopnosti. Po cestě je navíc čekaly téměř dvě desítky náročných úkolů jako například záchrana muže, kterému vlak rozjel jednu nohu, pomoc postřelenému muži v lese, brodění se desítky metrů po pás v nevzhledné vodě nebo výměna kola bez použití heveru. Soutěže se zúčastnilo 19 pětičlenných družstev mužů a pět ženských družstev.
Kategorie: Zpravodajství
10:22
Mělník – Místní sociální pracovnice pomáhají potřebným nejen ve svém zaměstnání, ale rozhodly se pomoci i darováním krve. Tento týden se staly prvodárkyněmi Dana Poustková a referentka odboru sociálních věcí a zdravotnictví mělnické radnice Lenka Bruthansová. „Mám z toho super pocit a zvládla jsem to bravurně," radovala se Lenka Bruthansová.
Kategorie: Zpravodajství
09:12
Mělnicko - Taneční zábavy pod širým nebem patří k létu stejně, jako třešně nebo koupání. Zejména na venkově bývaly dřív jednou z hlavních společenských událostí. V době internetu mnohé „tancovačky" zanikly, jinde se drží. Tradici udržují většinou místní spolky, hasiči, sportovci nebo myslivci.
Kategorie: Zpravodajství
08:00
Neratovice - Těsně před ukončením své funkce navštívila ministryně školství Kateřina Valachová neratovické učiliště a střední školu.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 21, 2017

13:53
Kostelec – Mladý šofér řídil v zákazu řízení a orientační test na drogy měl pozitivní. Policisté ho zastavili na silnici mezi obcemi Nedomice a Všetaty.
Kategorie: Zpravodajství
11:39
Mělnicko - Celou republikou minulý týden otřásla tragédie v Bělé pod Bezdězem. Dlouholeté sousedské spory tam skočily smrtí tří lidí. Padesátiletý muž legálně drženou zbraní zastřelil svého čtyřicetiletého souseda a jeho matku, následně zbraň otočil proti sobě. Střelec byl ještě s těžkým zraněním hlavy a mozku transportován do Fakultní vojenské nemocnice v Praze, kde svým zraněním druhý den podlehl.
Kategorie: Zpravodajství
08:51
Hostín – Všichni příznivci dobrého vína a jídla mohou navštívit v sobotu 24. června od 17 hodin v místním parku druhou hostínskou degustaci vín.
Kategorie: Zpravodajství
07:00
Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.
Kategorie: Zpravodajství

Červen 20, 2017

17:24

Se závěrem června, se koná v příjemném areálu lázní města Mšena již 13. ročník festivalu folku,country a bluegrassu Plovárna 2017. Začátek akce je tradičně v 15 hodin, vstupné 60 Kč, děti zdarma. Na festivalu vystoupí kapely, které se tak nějak již tradičně na ročnících starají o dobrou pohodu návštěvníků a nebude chybět ani zlatavý mok ze tří pivovarů. Poslední vlak ze Mšena jezdí krátce po 18. hodině, ale čtenáři Soutoku již vědí, že je tu od loňského roku taková tendence ( v návrhu) přidat na sobotu a neděli vlak s odjezdem ve 20.29 ze Mšena.http://soutok.blogspot.cz/2017/06/navrh-noveho-zeleznicniho-radu-10122017.html


To je určitě rozumné, protože krásné letní podvečerní a večerní posezení ve velmi pěkném areálu při příjemné nepříliš hlučné muzice může být velkým magnetem i pro návštěvníky ze vzdálenějšího okolí.

Ještě bych se rád vrátil k minulému článku, kde jsem propagoval již starší knížku s titulem Květen 1945 na Mělnicku. Je to zde i na místě, neboť například partyzánská brigáda Národní mstitel operovala v okolí Mšena, Řepína, nebo Bezna. V knize najdete skutečně unikátní fotografie, které v žádné jiné knize zabývající se historickými fotografiemi Mělníka, nebo na výstavách nenajdete. A hlavně jsem opomněl posledně připomenout, že součástí knihy je také DVD, jehož obsah jsem dnes do článku doplnil. .... http://soutok.blogspot.cz/2017/06/velka-foto-pozvanka-na-34-melnicky.html

A nakonec dávám aktuálně výstavy v Lysé nad Labem, které pozítří začínají:

Lázeňský veletrh 20...
22.06.2017 - 25.06.2017
Více informací »Růžová zahrada 2017...
22.06.2017 - 25.06.2017
Více informací »Senior – Handicap: a...
22.06.2017 - 25.06.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok
15:45
Mělník – Kvůli rekonstrukci vodovodního řadu a oprav plynovodního potrubí bude od pondělí 3. července zcela uzavřena ulice Fügnerova v úseku od křižovatky s ulicí Smetanova až ke křižovatce s ulicí Bezručova.
Kategorie: Zpravodajství
14:43
Dětem gayů nebo leseb nevadí sexuální orientace rodičů, ale homofobie společnosti. Tvrdí to studie "Sešívané rodiny: nový život zevnitř i z venku", kterou zpracovaly Magdalena Skřivánková a Petra Kutálková. 
Kategorie: Zpravodajství