Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Kdo je kdo-Líná včela-Neratovice

Neratovická Líná včela soutěží na TV Óčko Neratovice  – Na TV Óčko začne v úterý 7. října semifinále v Kit Kat hitparádě, kde s písní Kdo je kdo soutěží osmatřicetiletý Zdeněk Tesař z Neratovic ze skupiny Líná včela.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Kašpárek poskládá mozaiku

V sobotu 11. 10. od 14.30 do 17.00 hod. se již podruhé setkají velcí i malí z Rodinného centra Kašpárek i jeho příznivci v Re­gionálním muzeu Mělník, aby strávili společné odpoledne nad skládáním obrázků z barevných keramických úlomků.  
Ti, kteří se nezúčastnili letního „mozaikování“, nebo mají chuť si poskládat další šestihrannou mozaiku s květinovým motivem, jsou srdečně zvaní.  
Opět plánujeme poskládat jednu „maxi-kašpárkovskou mozaiku“, která zůstane projektu „Femancipation- Louka Mosaic 2008“.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

Tři nové knihy k regionu

Velmi ráda píšu o tom, že vyjde kniha, pojednávající o našem regionu. A v tuto chvíli mohu poreferovat krátce hned o třech takovýchto knihách... A když se to nakladatelům povede, ještě minimálně dvě (doufám!) letos budou.

Pojďte si přečíst o knihách Mělník - město v zeleni, Válka ve městě, město ve válce a Scénologie krajiny.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Zahajuje 5. ročník cyklu Místa známá i neznámá

Pro všechny, kterým není lhostejné místo, kde žijí, a naopak rádi poznávají místa ne zcela přístupná, je určen již pátý ročník hudebně literárního cyklu Místa známá i neznámá.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Blue Effect a Radim Hladík zahrají v restauraci U jelínků

V sobotu 4.10.2008 vystoupí v restauraci U jelínků (www.ujeli.cz) legendární kapela Blue Effect. Zveme všechny příznivce dobré muziky na příjemné posezení ve vyhřívaném stanu na zahrádce restaurace. Vstupenky si prosím rezervujte na [email protected]

Blue Effect – legenda českého bigbítu, založena v roce 1968.Za roky své činnosti prošla mnoha personálními složeními,(Vladimír Mišík, Lešek Semelka, Oldřich Veselý, Fedor Frešo, Luboš Pospíšil, David Koller a mnoho dalších).

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Obnova pomníků, památníků, soch a drobných sakrálních památek

Rada města schválila na svém jednání dne 4. srpna 2008 koncepci obnovy pomníků, památníků, soch a drobných kulturních památek na území města Mělníka, kterou vypracovalo oddělení památkové péče.
 Ve správním obvodu města Mělníka se nachází celkem 11 pomníků a památníků (z nich 4 potřebují opravit) vztahujících se k válečným událostem, 4 sochy a busty (z nich 3 potřebují opravit) a 8 drobných sakrálních památek (z nich 6 potřebuje opravu). Celková koncepce obnovy je rozvržena do let 2009 – 2013 tak, aby rozpočet města byl zatížen pokud možno rovnoměrně. Předběžný odhad nákladů činí celkově 750 000 Kč.

Kultura 1 komentář | » číst dál

Novela památkového zákona – přísnější sankce!

Novela zákona o státní památkové péči přinesla některé dílčí změny při nakládání s movitými kulturními památkami, prodloužení lhůt pro vydání správních rozhodnutí, ale především velmi výrazným způsobem navýšila sankce za porušení památkového zákona. Dřívější spíše komické maximální pokuty mají od 28. srpna 2008 novou hodnotu. Důrazně proto upozorňujeme majitele nemovitostí, na které se vztahuje památková ochrana, aby dodržovali zákon o státní památkové péči a nevystavovali se svým případným nezodpovědným chováním riziku velmi citelných sankcí.

Kultura 1 komentář | » číst dál

Mělnické Dny evropského dědictví

Zářijový měsíc na Mělníku pravidelně patří vinobraní a uplynulých pět let též Dnům evropského dědictví (EHD), které jsou součástí celoevropské akce a v naší republice je zaštiťuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Lokálním garantem mělnických Dnů je po celou dobu Mělnický osvětový a okrašlovací spolek, který postupně představil veřejnosti následující témata: Den pro věž (2004), Podzemí města (2005, kdy jsme se ještě v rámci Dne mělnických památek věnovali opevnění města), Otisk slavných jmen – historické objekty, v nichž žili slavní lidé (2006, zvláštní pozornost byla věnována sv. Ludmile), Architektura 1. poloviny 20. století na Mělníku (2007). Ve spolupráci s řadou subjektů otevíráme památkové objekty a zároveň podáváme informaci o nich i o historii našeho města.
Téma letošních dnů zní Památky v krajině a krajina jako památka.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Dny evropského dědictví

Letošním národním tématem Dnů evropského dědictví je Památky v krajině a krajina jako památka. Toto téma otevírá možnosti nových pohledů na pamětihodnosti a architekturu jako tichého průvodce naší existence a nevtíravého tvůrce, formujícího naše vnímání a kultivovanost. Přinášíme přehled všech otevřených památek a dalších akcí ke Dnům evropského dědictví.

Kultura Napsat komentář | » číst dál