Tip: Přehledný program nejbližších kin v regionu naleznete zde.
Bowling Ludmila 2017

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

C otakhle oprášit mozek a zavzpomínat?:)

Takyřešení se vrací na mělník v nevídané formě:)

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Obnova kulturních památek na Mělníku prostřednictvím dotací

V roce 2008 proběhne obnova vybraných kulturních památek (KP) na Mělníku a blízkém okolí pomocí tří dotačních titulů Ministerstva kultury a jednoho ze Středočeského kraje. Tyto dotace jsou účelově vázány na záchranu ohrožených KP, či mají sloužit jako podpora vlastníků při jejich pravidelné obnově.

Z Fondu obnovy památek Středočeského kraje bude financována oprava střechy poslední zachované vinařské kaple Panny Marie na Mělníku (50 000,- Kč), která se nachází na soukromém pozemku za domem čp.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Za hudbou do chrámu podruhé

Na neděli 20. července 2008 je připraven od 16 hodin pro všechny, kteří si rádi odpočinou a spočinou v moci hudby, již druhý koncert z Cyklu chrámových koncertů – Mělník 2008.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Muzeum rozkvétá květinovými mozaikami

Od začátku července se Regionální muzeum Mělník připojilok unikátnímu uměleckému projektu s charitativním přesahem „Loukamosaic“, který pořádá občanské sdružení Femancipation. Jeho podstatou je skládání květinových mozaik z barevných keramických střípků. Autoři projektu akademický sochař Michal Bouzek a akademická malířka Lucie Jiřičková očekávají v cíli akce, která již proběhla v několika středočeských městech, v Praze a v Hamburku, vytvoření největší květinové mozaiky na světě....

Kultura Napsat komentář | » číst dál

První ročník festivalu Fair Play Jamboree nabízí dávku bluegrassu

Pro příznivce modré muziky bude sobotní festival bluegrass Fair play Jamboree opravdovým svátkem. V areálu Country Saloonu U Bobra v Bosyni u Vysoké tam na ně čeká pět různých skupin. Festival pořádá Country Saloon U Bobra, kapela Fair Play Grass ve spolupráci s Country radiem.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Kinematograf bude!

Již více než 16 let se "bratři Čadíkové" snaží ozvláštňovat svým Kinematografováním léto po celém Česku. A také letos - již tradičně - dorazí i do Mělníka. Co letos uvidíme?

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Mělník bude mít novou sochu.

Někdy se stává, že se v našem městě uskuteční o víkendu nějaká významná akce, a pokud ji navštíví nějaký autor Mělníčku, který má zrovna čas a chuť něco vytvořit, tak jste často prvními čtenáři, ke kterým se reportáž z akce dostane. Je to jednoduché vysvětlení, protože deník dorazí k očím čtenářů až v pondělí ráno a týdeník nejdříve ve středu. Jsou však i zajímavé věci, o kterých se zase naopak dočteme nejdříve v novinách.

Kultura 9 komentáře | » číst dál

Muziku můžete sosat už tuhle sobotu

Jedenáctka kapel rozpumpuje srdce hudebních fanoušků v sobotu 28. června v areálu restaurace U Jelínků v Mělníku-Vehlovicích. Na SOSfestu bude od 15 hodin rozhodně co sosat - kralupská parta Scarlet Haw namíchá vlastní rock přirovnávaný ke směsici Iron Maiden a Linkin Park, šmak mají i písně stálých hostů kapely Toy a stejně tak i písně místní  dívčí kapely Jezevčík Kamil. Punkové šapitó rozvinou mělničtí Cirguz a poprockem fanoušky obšťastní chlapci z domácích Lykke til. Obtáhnout svoji krásně vyvedenou stopu z loňska přijede i Artes se zpěvačkou Janou. Vodou živou bude Revelation a uslyšíte i rockové bardy Bad nebo zcela novou mělnickou kapelu Remor Dimiento, která bude mít na SOSfestu svoji premiéru. O další svižné tóny k tanci se postarají Hliníkový lopatky dědečka Pipína a kralupská Družba. A co dopředu prozradili pořadatelé? Čtěte jejich odpovědi.

Kultura 3 komentáře | » číst dál

Historický dvůr ožil festivalem

Za velmi podařený počin lze označit první ročník hudebně-filmového ŠatlavaFestu, který se konal v centru Mělníka ve dvoře pasáže Koruna na náměstí Míru v pátek 13. června. Pořadatelé z kapely Lykke til chtěli zpestřit nabídku kulturních setkání i příjemným a netradičním prostředím, a také k hudbě nabídnout něco navíc. Tím bylo pásmo To nejlepší z AniFestu 2008. Záměr uspořádat koncert místních kapel ve dvoře uzavřeném ze všech stran vyvolával rozpaky.
Převzato z Mělnického deníku dne 20. června 2008.

Kultura Napsat komentář | » číst dál