Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
CEZ distribuce - pracovni pozice

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Setkání rodáků bude mít zpestření.

Loni jsme se prvně v našem městě setkali s akcí, která nese název ,,Setkání rodáků" a byla mimořádná především tím, že po akcích MOOS, kdy si občan nejprve prohlédnul věž, kostely,běžně nepřístupná místa, a pak podzemní sklepy města, se dostal do nepříliš často navštěvovaných prostor radnice, kde především zaujala historicky velmi významná kaple Sv.Barbory. Letos bude mít celá akce jakési zpestření v podobě železnice, která stále tahá v podvědomí lidí za ten kratší konec.

Kultura 1 komentář | » číst dál

ACDC revival na Mělníku

Mělnická jizerská 50ka si po 15 letech trvání získala hned druhý nejvyšší věhlas v našem městě ( po Vinobraní) a i letos byla docela slušná návštěvnost.

Skvělou atmosféru přinesl už samotný závod, po kterém následovalo vyhlášení tomboly a vlastní vyhlášení výsledků, které proběhlo tradičně vtipným profesionálním způsobem. Velkým magnetem však bylo pro mnohé návštěvníky akce i následné vystoupení skupiny Spejblshelpers (ACDC revival), která letos koncertuje i v Německu a Rakousku, a podle fanoušků slavných ,,Aides" je prý velmi vydařeným revivalem. O tom jsme se ostatně mohli mnozí přesvědčit.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Vstup do IX. ročníku Cyklu chrámových koncertů

V neděli 22. června 2008 se od 16 hodin v kostele sv. Petra a Pavla uskuteční zahajovací koncert Cyklu chrámových koncertů - Mělník 2008, který se koná pod záštitou starosty města Mgr. Miroslava Neumanna. S díly J. S. Bacha, G. F. Händela a G. B. Vitaliho společně vystoupí Přední interpreti klasické hudby Bohuslav Matoušek a Jaroslav Tůma.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Mělník: město chce zpřístupnit podzemní chodby pod radnicí!

Další část podzemí na náměstí Míru se pro veřejnost snaží zpřístupnit vedení města. Novým místem, kam by se lidé mohli podívat, jsou prostory pod radnicí.
Ve přístupných sklepích radniční budovy se uskutečnily práce, při kterých byl odkrytý vstup do dalšího patra podzemí, kam řadu let nevkročila lidská noha.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Novodobá historie galerie Ve věži (galerie slaví 40 let od založení)

Vracím se zde několika řádky na začátek novodobé historie galerie a čajovny. Po osmi letech svého působení bych si tedy dovolil přistoupit k malé rekapitulaci toho, co se uskutečnilo v tomto úžasném prostoru. Od roku 2000 do června 2008 jsme uspořádali celkem 97 výstav. Větší počet výstav (přesněji 57) bylo samostatných a 40 společných. Celkem se v galerii vystřídalo přes 190 vystavujících.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

TenSing Mělník oslaví 10 let koncertem

TenSing slaví 10 letV neděli 22. 6. 2008 jste srdečně zváni na výroční koncert TenSingu Mělník, kterým oslavíme 10 let fungování této skupiny zpívajících, tancujících a divadlo hrajících mladých lidí. Těšit se můžete na úplně nový repertoár, několik písniček z minulých let, výroční drama i tanec. Vše, jako vždy, v Husově domě - vedle (žlutého) evangelického kostela, od 20:00, vstupné dobrovolné. Těšíme se na Vás!

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Proč se památkářům nelíbí plastová okna?

V poslední době se na oddělení památkové péče MÚ Mělník obrací stále více majitelů nemovitostí, podléhající památkové ochraně, se žádostí o výměnu stávajících dřevěných oken za nová, plastová. Tito majitelé jsou pak mnohdy nepříjemně zaskočeni tím, že ze strany památkářů zaznívá na tento jejich požadavek jednoznačné „NE“. Co k tomu nás památkáře vede a proč se tak tvrdošíjně plastovým oknům bráníme?

Kultura 76 komentáře | » číst dál

Mělnické kulturní léto 2008

Na letošní léto se nám kromě hudebních festivalů po celém regionu dostane každý pátek a sobotu kultura i na hlavní mělnické náměstí (Míru). Masarykův kulturní dům po loňském roce opět uspořádá několik kulturních programů, a Mělníček.cz jako první přináší ochutnávku z programu na červenec. Program Mělnického kulturního léta zatím není kompletní, pokud máte kapelu, divadelní soubor, nebo se prostě rádi předvádíte a troufáte si na velké mělnické podium, pak v tomto článku se dozvíte, jak se do programu také zapojit.

Kultura 3 komentáře | » číst dál

Cyklus chrámových koncert - celkový program

Již po několikáté se pod záštitou starosty města Mgr. Miroslava Neumanna v kostele sv. Petra a Pavla uskuteční cyklus chrámových koncertů, který měl v minulých letech obrovskou návštěvnost. Podrobnosti k jednotlivým koncertům budou uvedeny v kalendáři.

Kultura Napsat komentář | » číst dál