Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.
Bowling Ludmila 2017

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Berlínský chlapecký sbor koncertuje v Mělníku

V úterý 16. října se evangelický kostel v Mělníku rozezní šedesáti chlapeckými a mužskými hlasy. Státní a chrámový sbor při Univerzitě umění v Berlíně se na svém turné Německem a Českou republikou zastaví na tři dny také v našem městě. Uslyšíme díla Dietricha Buxtehudeho, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Benjamina Brittena. Sbor vystupuje kromě jiného také při koncertech Berlínské filharmonie pod vedením sira Simona Rattleho, Kenta Nagano a dalších.

Kultura 11 komentáře | » číst dál

Pozvání do „míst známých i neznámých“

V neděli 7. října 2007 v 16 hod. vstoupíme do 4. ročníku cyklu Místa známá i neznámá aneb Hudebně literární putování po významných kulturně historických objektech Mělnicka, v němž se vydáváme do různých míst za hudbou i slovem mluveným. Po kostelech evangelickém, sv. Vavřince a sv. Ludmily, po dvou návštěvách na zámku Mělník (ve středověkém sklepu pod bývalým hostincem Peklo a v koncertním sále) a v Masarykově kulturním domě tentokrát zavítáme do ...

(tisková zpráva MOOS)

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Místo Wohnoutů ... LAURA A JEJÍ TYGŘI

Přátelé, kamarádi, Vinobraní ještě nezačalo, a už jsou zde změny v programu! Přímo od zdroje (od realizačního týmu) jsme dnes dostali potvrzenu jednu opravdu hvězdnou...

V neděli od 15 hodin (plus mínus, znáte to, jak to na takové velké akci občas dopadne) vystoupí na hlavním mělnickém pódiu skvělá skupina Laura a její tygři. Mnohočlenná kapela, ze které vyšlo velké množství výtečných muzikantů, působí na české hudební scéně už určitě 20 let, její muzika ale rozhodně není nijak "zestárlá". Konečně - přesvědčte se sami. Koukněte na jejich webovky (jestli to ještě stihnete před tím, než odejdete do města se veselit) a přijďte se na ně hlavně v neděli podívat. Protože tahle změna - to znamená nahradit popularitu (a nebojme si to říci, průměrnou kvalitu) věhlasem a superkvalitou. Laura a její tygři jednoduše roztančí každého. 

(sem by se hodil smajlík s černejma brejlema, ale můj prohlížeč to neumí vložit - takže si ho vložte do komentáře Smiling )

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Opsáno odjinud: Mělník a jeho architektura 20. století

... aneb i kritika je potřeba.

V Masarykově kulturním domě byla 13. září v rámci Dnů kulturního dědictví představena výstava Architektura 1. poloviny 20. století na Mělníku (mimochodem – správně se říká „v Mělníku“). Dovolím si úvod trochu ze široka. Mělník je nevelké město nedaleko Prahy, jehož kultura i společenský život již drahnou dobu trpí jistým pražským komplexem – většina lidí jezdí za prací do Prahy a ti, kdo pracují zde, nemají valné platy ve srovnání s do-prahy-jezdícími spoluobčany. Proto jakákoli „městská hrdost“ a vůle k nezjištnému kvalitnímu společenskému životu upadá.

(článek převzat ze serveru e-ARCHITEKT.cz)
Kultura 1 komentář | » číst dál

Wohnout na vinobraní nezahrají

Kapela Wohnout na mělnickém vinobraní v neděli 23. září nevystoupí. Potvrdil to dnes pro Mělníček.cz dramaturgický tým Masarykova kulturního domu, který program na hlavní scéně připravuje, i manažerka kapely Wohnout Martina Tůmová. "Předevčírem jsme dostali zprávu, že Wohnout svůj koncert neodehraje kvůli operaci jednoho z členů kapely," sdělili členové dramaturgického týmu a dodali: "Náhradu hledat nebudeme, protože nedělní program byl dostatečně plný a mělo se končit později, než byl zcela původně plánovaný termín."

Kultura 8 komentáře | » číst dál

Září 2007 = tři knihy o Mělníku

Vážení a milí mělničtí patrioti,

v měsíci září budou v Masarykově kulturním domě představeny dvě knihy, které se svým tématem dotýkají našeho města. Další publikaci představí nakladatelství Paseka v Regionálním muzeu. V tomto článku přinášíme krátké informace o všech třech.

Kultura 2 komentáře | » číst dál

Mesiáš v evangelickém kostele

Přijďte si poslechnout průzračnou a radostnou hudbu Georga Friedricha Händela!
Evangelický kostel na Mělníku se rozezní tóny jeho vrcholného díla, oratoria Mesiáš. Z německého Tübingen přijedou čtyři sólisté, malý sbor a komorní orchestr - Ensemble Musica Sacra. Nenechte si ujít jedinečný hudební zážitek!

Kultura 6 komentáře | » číst dál

110 let železniční dráhy Mělník-Mšeno-Dolní Cetno.

 V sobotu se ve Mšeně, ale částečně svým způsobem i na Mělníku konaly oslavy 110 let místní dráhy Mělník-Mšeno-Dolní Cetno.

 Největším magnetem jistě bylo, a nutno říci, že až na poslední chvíli, svezení dobovým vláčkem, který byl tažený parní lokomotivou řady 423, která ještě v 70. letech tahala na zdejší trati řepné vagony ze Střednice.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Setkání rodáků na Mělníku proběhlo tento víkend.

Řada lidí si povšimla, že se tento víkend na Mělníku opět něco dělo. Otevřené kostely a kulturní program na náměstí Míru byly jen částí akce, která měla v názvu ,, setkání rodáků. " Někdo si mohl vůbec prvně prohlédnout poklady města, k disposici byly i otevřené prostory radnice a různých škol, a také se nám představil nový park, který se narodil v blízkosti hradební zdi v Jungmannových sadech.

Kultura Napsat komentář | » číst dál