Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Viktor Janovsky

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Mělník město vína - WINEFEST 2007

Tuto sobotu 21.4. od 10.00 hod. se v nádherných prostorách Regionálního muzea Mělník již po sedmé uskuteční prestižní výstava vín „Mělník město vína – WINEFEST 2007“.

Celkem se „sešlo“ 210 vzorků vín od úctyhodného počtu 87 výrobců. Milovníci sektů jistě ocení kolekci 14 vzorků. Projevil se také vliv velmi teplého loňského podzimu a tak je zde celá plejáda výběrů z bobulí, jak z typických odrůd, tak třeba i z Műllera.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

REGIONÁLNÍ MUZEUM PŘICHÁZÍ S NOVOU PUBLIKACÍ

Na počátku letošního jara vychází nová knížka s mělnickou problematikou - životopis Martina Pruška s edicí jeho hejtmanského kopiáře. Martin Prušek z Křížové hory a později z Prušova (asi 1567-1631) sice pocházel ze západočeských Přeštic, ale jeho vrcholná kariéra je spojena s Mělníkem, kde postupně prošel několika úřady až na posty nejvyšší.

(opsáno z Týdeníku Mělnicko 2007/9)

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Moravské klavírní trio v Husově domě

Koncert, na jaky se nezapomina. Takove bylo vystoupeni Moravskeho klavirniho tria ke konci lonskeho roku v Libisi. A v nedeli 25. unora od 18 hodin zahraje v melnickem Husove dome v Krombholcove ulici (pod soudem) na fare sboru Českobratrské církve evangelické.

Program: A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, B. Martinů, L. Janáček.
Moravské klavírní trio: Jana Ryšánková - klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello.

Take na

http://www.globart.cz/mor_klav_trio_06_02_22.html v ramci http://www.globart.cz/.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Z kolébky do kočárku - muzeum vydalo novou knihu!

Regionální muzeum Mělník vydalo počátkem letošního prosince dlouho očekávanou knihu s názvem Z kolébky do kočárku, jejíž autorkou je etnografka muzea PhDr. Naďa Černá. Tato publikace mapuje vývoj dětského kočárku u nás od počátku jeho sériové výroby, tzn. od poloviny 19. století až do 80. let století dvacátého. Kniha je v prodeji v pokladně muzea za 390 Kč.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Vánoční žELVÍ knihovnička

Vánoce jsou čas, který já osobně prožívám dvojnásob ráda. Za prvé si velmi ráda užívám advent (rozhodně však ne lítáním po obchodech, ne uklízením neukliditelného, ne protivností v podobě neustálého stresu) a za druhé vychází takové množství knížek, že pak mám třebas dva měsíce z čeho čerpat, co číst, co objevovat. Knížky jsou zkrátka moje hobby. Pokud máte někoho, kdo je na tom podobně, a chcete ho obdarovat knihou, pak mám pro Vás několik tipů, co koupit.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Kralupský lednový underground aneb Kdo umí, ten umí..

Možná jste ten festival už také zaregistrovali. Letos v lednu byl počtvrté. Pokud si pamatuju dobře, nebylo tam slabé kapely. Sto zvířat, November 2-nd, Jablkoň nebo Miou-Miou - to jsou jména, kvůli kterým se jezdí na dražší festivaly. Festival původně vznikl po povodních 2000 na podporu obnovy sklepa tamního gymnázia (odtud název festivalu). Dnes už autonomní záležitost (kterou ale stále připravují lidé kolem gymplu, včetně agilního kantora Filipa Voláka v roli hlavního pořadatele) a výtěžek z festivalu (kdo pořádal festival, ví, že nebude moc velký) podpoří právě gympl (celý název téhle školy je na celý řádek, uff) a jeho další aktivity.
V lednu 2007 tedy znovu. Tentokrát dokonce ve dvou dnech. A kdo bude hrát?

Kultura 3 komentáře | » číst dál

Fotogalerie ze Zerovole 4.

500900, Houba, Vnitřní Faktor, Taky Řešení, Volant, ... spousta piva, zelený, vostrejch kytar, rychlý bicí a především sál plný přiznivců punkrocku, to bylo povedené ZeroVole 4.

Kultura 7 komentáře | » číst dál

Vánoční program Mělnického Probošství

Římskokatolická farnost Proboštství Mělník

 

7. prosince 2006, 18 hod.
fara při kostele sv. Petra a Pavla (Na Vyhlídce 18)

„Most lásky“
misijní činnost do Afriky a na Ukrajinu

setkání s P. Leopoldem Pasekou
(beseda s promítáním)

 

roráty (adventní zpěvy)
prosincové středy a pátky (6., 8., 13., 15., 20., 22. 12.) od 6 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

Adventní koncert ZUŠ Mělník

 17. prosince 2006 v 15 hod., chrám sv. Petra a Pavla. V programu zazní např. varhanní skladby, uslyšíte pěvecký sbor Červánek, představí se komorní orchestr a další soubory i sólisté z řad žáků a učitelů ZUŠ Mělník.

 

půlnoční mše svatá pro děti

24. 12. 2006 v 16 hod., kostel Čtrnácti svatých pomocníků (kapucínský)

 

půlnoční mše svatá

24. 12. 2006 ve 24 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

mše svatá s Českou mší vánoční J. J. Ryby

Boží hod vánoční, 25. 12. 2006 v 9 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

na Boží hod vánoční budou otevřeny v době od 13 do 17 hod. kostely:

chrám sv. Petra a Pavla, kostel Čtrnácti svatých pomocníků, kostel sv. Ludmily

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Další ZEROVOLE již tento měsíc!

V sobotu 25. 11. 2006 se uskuteční již čtvrté pokračování minifestu ZEROVOLE. Tentokrát akce neproběhne ve Velkém Borku, ale v nedalekém Malém Újezdě v sále místní hospody. Občerstvení je zajištěno, pivka bude taky dost a pro závisláky tam je i fotbálek.

Kultura 4 komentáře | » číst dál