Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Z kolébky do kočárku - muzeum vydalo novou knihu!

Regionální muzeum Mělník vydalo počátkem letošního prosince dlouho očekávanou knihu s názvem Z kolébky do kočárku, jejíž autorkou je etnografka muzea PhDr. Naďa Černá. Tato publikace mapuje vývoj dětského kočárku u nás od počátku jeho sériové výroby, tzn. od poloviny 19. století až do 80. let století dvacátého. Kniha je v prodeji v pokladně muzea za 390 Kč.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Vánoční žELVÍ knihovnička

Vánoce jsou čas, který já osobně prožívám dvojnásob ráda. Za prvé si velmi ráda užívám advent (rozhodně však ne lítáním po obchodech, ne uklízením neukliditelného, ne protivností v podobě neustálého stresu) a za druhé vychází takové množství knížek, že pak mám třebas dva měsíce z čeho čerpat, co číst, co objevovat. Knížky jsou zkrátka moje hobby. Pokud máte někoho, kdo je na tom podobně, a chcete ho obdarovat knihou, pak mám pro Vás několik tipů, co koupit.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Kralupský lednový underground aneb Kdo umí, ten umí..

Možná jste ten festival už také zaregistrovali. Letos v lednu byl počtvrté. Pokud si pamatuju dobře, nebylo tam slabé kapely. Sto zvířat, November 2-nd, Jablkoň nebo Miou-Miou - to jsou jména, kvůli kterým se jezdí na dražší festivaly. Festival původně vznikl po povodních 2000 na podporu obnovy sklepa tamního gymnázia (odtud název festivalu). Dnes už autonomní záležitost (kterou ale stále připravují lidé kolem gymplu, včetně agilního kantora Filipa Voláka v roli hlavního pořadatele) a výtěžek z festivalu (kdo pořádal festival, ví, že nebude moc velký) podpoří právě gympl (celý název téhle školy je na celý řádek, uff) a jeho další aktivity.
V lednu 2007 tedy znovu. Tentokrát dokonce ve dvou dnech. A kdo bude hrát?

Kultura 3 komentáře | » číst dál

Fotogalerie ze Zerovole 4.

500900, Houba, Vnitřní Faktor, Taky Řešení, Volant, ... spousta piva, zelený, vostrejch kytar, rychlý bicí a především sál plný přiznivců punkrocku, to bylo povedené ZeroVole 4.

Kultura 7 komentáře | » číst dál

Vánoční program Mělnického Probošství

Římskokatolická farnost Proboštství Mělník

 

7. prosince 2006, 18 hod.
fara při kostele sv. Petra a Pavla (Na Vyhlídce 18)

„Most lásky“
misijní činnost do Afriky a na Ukrajinu

setkání s P. Leopoldem Pasekou
(beseda s promítáním)

 

roráty (adventní zpěvy)
prosincové středy a pátky (6., 8., 13., 15., 20., 22. 12.) od 6 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

Adventní koncert ZUŠ Mělník

 17. prosince 2006 v 15 hod., chrám sv. Petra a Pavla. V programu zazní např. varhanní skladby, uslyšíte pěvecký sbor Červánek, představí se komorní orchestr a další soubory i sólisté z řad žáků a učitelů ZUŠ Mělník.

 

půlnoční mše svatá pro děti

24. 12. 2006 v 16 hod., kostel Čtrnácti svatých pomocníků (kapucínský)

 

půlnoční mše svatá

24. 12. 2006 ve 24 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

mše svatá s Českou mší vánoční J. J. Ryby

Boží hod vánoční, 25. 12. 2006 v 9 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

na Boží hod vánoční budou otevřeny v době od 13 do 17 hod. kostely:

chrám sv. Petra a Pavla, kostel Čtrnácti svatých pomocníků, kostel sv. Ludmily

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Další ZEROVOLE již tento měsíc!

V sobotu 25. 11. 2006 se uskuteční již čtvrté pokračování minifestu ZEROVOLE. Tentokrát akce neproběhne ve Velkém Borku, ale v nedalekém Malém Újezdě v sále místní hospody. Občerstvení je zajištěno, pivka bude taky dost a pro závisláky tam je i fotbálek.

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Divadelní večery V.D. anebo po kom se to jmenuje?

V MKD se v listopadu už popáté koná přehlídka amatérských divadelních souborů. Protože ne každý ale ví, kdo to ten Dědek vlastně je (byl?), opsali jsme pro vás článek z jednoho již neexistujícího časopisu.

Kultura 1 komentář | » číst dál

žELVÍ knihovnička: Poezie v punku aneb to není znouzectnost

Bylo nebylo - kde se to tu vzalo
černé na bílém to na plakátech stálo
bude tu hrát Krysař a ty jeho Krysy
a bude to muzika dobrá jako kdysi

Znáte? Šílený bubeník, excentrický kytarista, excelentní basák, někdy i s výbornou saxofonistkou, výborné (někdy až dadaistické, jindy filosofické nebo prostě jarmareční) texty, řízná melodie, k tomu energie toho chlapíka za bubny... Existují snad odnepaměti (hráli už před revolucí, hrají dodnes a v 90.letech jejich písničky hrála i mnohá zábavová kapela). Můžete je potkat na punkovém festivalu stejně jako na folkové sešlosti, v rockovém klubu i v kostele. Caine (bicí), Déma (kytara), Golda (basa) == ZNOUZECTNOST. Skupina, která má skoro takovou pověst jako písnička Krysař. Kdo slyší jednou, už nemůže jinak, než je mít rád a jít na příští koncert. Dvěma slovy: žijící legenda.

Kultura 6 komentáře | » číst dál

Velká Voda 2006. pátek 8.Září MKD Mělník

Akce Velká Voda 2006 vznikla ze dvou prostých důvodů.
Jednak z pohledu dokumentačního (zachycení rozmanitosti mělnické hudební scény v konkrétním časovém prostoru). A také jako obohacení nabídky místních propagačních a prezentačních materiálů. Další z důvodů byla podpora varhan v chrámu sv.Petra a Pavla. Slovo dalo slovo a Městský úřad Mělník opětoval naše nadšení. Vše odstartovala finanční podpora odboru školství a kultury. Časem se našli další sponzoři z našeho okolí. Např. Václav Kovář autodoprava, Junker Mělník, Antikvariát Želva, bar Díra, MKD Mělník

Kultura 1 komentář | » číst dál