Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Filmové léto – Kinematograf bratří Čadíků opět na Mělníku

nám. Míru 28.7. – 31. 7., promítání vždy od 21: 30 hodin

28. 7.(sobota)              Pravidla lži
29. 7. (neděle)             Maharal – Tajemství talismanu
30. 7. (pondělí)            Grandhotel
31. 7. (úterý)               Kráska v nesnázích

 

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Kralupy si budou číst

(tisková zpráva k akci)

Chcete se alespoň na chvíli vrátit do školních lavic? Máte zájem se podílet na velkém průzkumu literárního vkusu? Nebo máte doma předškoláka a chcete mu na hodinku dopřát hezký program? To vše a ještě leccos dalšího můžete zažít ve čtvrtek 14. června, kdy si Kralupy budou číst, psát a hrát. Tak totiž zní podtitul akce, kterou pod oficiálním názvem „Den pro dobré slovo“ budou ten den organizovat učitelé a studenti Dvořákova gymnázia a Střední obchodní školy ekonomické v rámci „Dnů města Kralupy“.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Letní taneční FREE-D-BAR přivítá novou sezónu 2007 koncertem SKYLINE

Opravdu velkolepě zahájí letošní sezónu letní FREE-D-BAR v Mlékojedech. V pátek 25. května 2007 otevře své brány koncertem SKYLINE, která zahraje na mobilním pódiu přímo před barem na břehu pískovny. Vystoupení této kapely je vždy zaručeným mejdanem a společně s DJ MUCHEM, který se ujme djskeho pultu hned po koncertě, slibují skvělý vstup do nové, kvalitní kulturou nabité, sezóny. A jak je ve FREE-D-BARu zvykem, veškerý program je návštěvníkům servírován free, tedy ZDARMA.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Mělník město vína - WINEFEST 2007

Tuto sobotu 21.4. od 10.00 hod. se v nádherných prostorách Regionálního muzea Mělník již po sedmé uskuteční prestižní výstava vín „Mělník město vína – WINEFEST 2007“.

Celkem se „sešlo“ 210 vzorků vín od úctyhodného počtu 87 výrobců. Milovníci sektů jistě ocení kolekci 14 vzorků. Projevil se také vliv velmi teplého loňského podzimu a tak je zde celá plejáda výběrů z bobulí, jak z typických odrůd, tak třeba i z Műllera.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

REGIONÁLNÍ MUZEUM PŘICHÁZÍ S NOVOU PUBLIKACÍ

Na počátku letošního jara vychází nová knížka s mělnickou problematikou - životopis Martina Pruška s edicí jeho hejtmanského kopiáře. Martin Prušek z Křížové hory a později z Prušova (asi 1567-1631) sice pocházel ze západočeských Přeštic, ale jeho vrcholná kariéra je spojena s Mělníkem, kde postupně prošel několika úřady až na posty nejvyšší.

(opsáno z Týdeníku Mělnicko 2007/9)

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Moravské klavírní trio v Husově domě

Koncert, na jaky se nezapomina. Takove bylo vystoupeni Moravskeho klavirniho tria ke konci lonskeho roku v Libisi. A v nedeli 25. unora od 18 hodin zahraje v melnickem Husove dome v Krombholcove ulici (pod soudem) na fare sboru Českobratrské církve evangelické.

Program: A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, B. Martinů, L. Janáček.
Moravské klavírní trio: Jana Ryšánková - klavír, Jiří Jahoda - housle, Miroslav Zicha – violoncello.

Take na

http://www.globart.cz/mor_klav_trio_06_02_22.html v ramci http://www.globart.cz/.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Z kolébky do kočárku - muzeum vydalo novou knihu!

Regionální muzeum Mělník vydalo počátkem letošního prosince dlouho očekávanou knihu s názvem Z kolébky do kočárku, jejíž autorkou je etnografka muzea PhDr. Naďa Černá. Tato publikace mapuje vývoj dětského kočárku u nás od počátku jeho sériové výroby, tzn. od poloviny 19. století až do 80. let století dvacátého. Kniha je v prodeji v pokladně muzea za 390 Kč.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Vánoční žELVÍ knihovnička

Vánoce jsou čas, který já osobně prožívám dvojnásob ráda. Za prvé si velmi ráda užívám advent (rozhodně však ne lítáním po obchodech, ne uklízením neukliditelného, ne protivností v podobě neustálého stresu) a za druhé vychází takové množství knížek, že pak mám třebas dva měsíce z čeho čerpat, co číst, co objevovat. Knížky jsou zkrátka moje hobby. Pokud máte někoho, kdo je na tom podobně, a chcete ho obdarovat knihou, pak mám pro Vás několik tipů, co koupit.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Kralupský lednový underground aneb Kdo umí, ten umí..

Možná jste ten festival už také zaregistrovali. Letos v lednu byl počtvrté. Pokud si pamatuju dobře, nebylo tam slabé kapely. Sto zvířat, November 2-nd, Jablkoň nebo Miou-Miou - to jsou jména, kvůli kterým se jezdí na dražší festivaly. Festival původně vznikl po povodních 2000 na podporu obnovy sklepa tamního gymnázia (odtud název festivalu). Dnes už autonomní záležitost (kterou ale stále připravují lidé kolem gymplu, včetně agilního kantora Filipa Voláka v roli hlavního pořadatele) a výtěžek z festivalu (kdo pořádal festival, ví, že nebude moc velký) podpoří právě gympl (celý název téhle školy je na celý řádek, uff) a jeho další aktivity.
V lednu 2007 tedy znovu. Tentokrát dokonce ve dvou dnech. A kdo bude hrát?

Kultura 3 komentáře | » číst dál