Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

Fotogalerie ze Zerovole 4.

500900, Houba, Vnitřní Faktor, Taky Řešení, Volant, ... spousta piva, zelený, vostrejch kytar, rychlý bicí a především sál plný přiznivců punkrocku, to bylo povedené ZeroVole 4.

Kultura 7 komentáře | » číst dál

Vánoční program Mělnického Probošství

Římskokatolická farnost Proboštství Mělník

 

7. prosince 2006, 18 hod.
fara při kostele sv. Petra a Pavla (Na Vyhlídce 18)

„Most lásky“
misijní činnost do Afriky a na Ukrajinu

setkání s P. Leopoldem Pasekou
(beseda s promítáním)

 

roráty (adventní zpěvy)
prosincové středy a pátky (6., 8., 13., 15., 20., 22. 12.) od 6 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

Adventní koncert ZUŠ Mělník

 17. prosince 2006 v 15 hod., chrám sv. Petra a Pavla. V programu zazní např. varhanní skladby, uslyšíte pěvecký sbor Červánek, představí se komorní orchestr a další soubory i sólisté z řad žáků a učitelů ZUŠ Mělník.

 

půlnoční mše svatá pro děti

24. 12. 2006 v 16 hod., kostel Čtrnácti svatých pomocníků (kapucínský)

 

půlnoční mše svatá

24. 12. 2006 ve 24 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

mše svatá s Českou mší vánoční J. J. Ryby

Boží hod vánoční, 25. 12. 2006 v 9 hod., chrám sv. Petra a Pavla

 

na Boží hod vánoční budou otevřeny v době od 13 do 17 hod. kostely:

chrám sv. Petra a Pavla, kostel Čtrnácti svatých pomocníků, kostel sv. Ludmily

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Další ZEROVOLE již tento měsíc!

V sobotu 25. 11. 2006 se uskuteční již čtvrté pokračování minifestu ZEROVOLE. Tentokrát akce neproběhne ve Velkém Borku, ale v nedalekém Malém Újezdě v sále místní hospody. Občerstvení je zajištěno, pivka bude taky dost a pro závisláky tam je i fotbálek.

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Divadelní večery V.D. anebo po kom se to jmenuje?

V MKD se v listopadu už popáté koná přehlídka amatérských divadelních souborů. Protože ne každý ale ví, kdo to ten Dědek vlastně je (byl?), opsali jsme pro vás článek z jednoho již neexistujícího časopisu.

Kultura 1 komentář | » číst dál

žELVÍ knihovnička: Poezie v punku aneb to není znouzectnost

Bylo nebylo - kde se to tu vzalo
černé na bílém to na plakátech stálo
bude tu hrát Krysař a ty jeho Krysy
a bude to muzika dobrá jako kdysi

Znáte? Šílený bubeník, excentrický kytarista, excelentní basák, někdy i s výbornou saxofonistkou, výborné (někdy až dadaistické, jindy filosofické nebo prostě jarmareční) texty, řízná melodie, k tomu energie toho chlapíka za bubny... Existují snad odnepaměti (hráli už před revolucí, hrají dodnes a v 90.letech jejich písničky hrála i mnohá zábavová kapela). Můžete je potkat na punkovém festivalu stejně jako na folkové sešlosti, v rockovém klubu i v kostele. Caine (bicí), Déma (kytara), Golda (basa) == ZNOUZECTNOST. Skupina, která má skoro takovou pověst jako písnička Krysař. Kdo slyší jednou, už nemůže jinak, než je mít rád a jít na příští koncert. Dvěma slovy: žijící legenda.

Kultura 6 komentáře | » číst dál

Velká Voda 2006. pátek 8.Září MKD Mělník

Akce Velká Voda 2006 vznikla ze dvou prostých důvodů.
Jednak z pohledu dokumentačního (zachycení rozmanitosti mělnické hudební scény v konkrétním časovém prostoru). A také jako obohacení nabídky místních propagačních a prezentačních materiálů. Další z důvodů byla podpora varhan v chrámu sv.Petra a Pavla. Slovo dalo slovo a Městský úřad Mělník opětoval naše nadšení. Vše odstartovala finanční podpora odboru školství a kultury. Časem se našli další sponzoři z našeho okolí. Např. Václav Kovář autodoprava, Junker Mělník, Antikvariát Želva, bar Díra, MKD Mělník

Kultura 1 komentář | » číst dál

Velká voda 2006

Takže je to už jisté ... Druhý zářijový víkend bude v Mělníku ve znamení místních hudebních skupin. V sobotu 9.9.2006 se uskuteční SOSfest, tradiční festival Mělničáků Mělničákům. Ale o tom jinde.
O den dřív se můžete na SOSfest připravit ve městě na jiné akci. Neméně nabité hvězdama mělnického nebe, bez ohledu na počasí, se zajímavým hostem a bohulibým zakončením. V rámci křtu benefičního CDčka mělnických kapel Velká voda vystoupí v malém sále MKD následující skupiny:

Noise, N´nabis, 500 900, Los Rumberos v plné sestavě (se dvěma zpěvačkami), Lykke Til, Project Elektra

Kultura 12 komentáře | » číst dál

žElVí knihovnička - "zašlá sláva architektury"

Havlová, Junek, Koukalová, Lukeš: 100 staveb - moderní architektura Středočeského kraje

Dnes se podíváme na knihu, milou mému srdci i oku. Přiznávám se, ulítám na architektuře, a na architektuře let 1850 - 1950 ulítám ještě dvakrát tolik.
Středočeskému krajskému úřadu se povedlo vydat letos na jaře knihu, která stavby ve Středních Čechách celkem podrobně mapuje. Jistě, nejsou tam všechny (to by jich nebylo 100, ale 1000) ... Jistě, je tam málo obrázků (od každé stavby obvykle jedna, maximálně tak pět) ... Jistě, kniha stojí CELÝCH 525 korun (což je, počítejte se mnou, necelých 6 korun na jednu stavbu!) ... Ale výsledek stojí za prohlédnutí, či zakoupení (jako dárek doporučuji zvláště lidem se vztahem k regionu, ke stavařině nebo k secesi a kubismu)...

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Skutečná Liga - rocková soutěž

V soutěži pro amatérské rockové kapely, se v kvalifikačních kolech v pražském klubu Matrix se představila i některá mělnická hudební tělesa.

Kultura Napsat komentář | » číst dál