Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Kultura

tipy na akce / reporty z akcí

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ 2015


REGIONÁLNÍ MUZEUM MĚLNÍK

VE SPOLUPRÁCI  S MĚSTEM MĚLNÍK, ŘÍM.-KATOL. FARNOSTMI V MĚLNÍKU A V ROUDNICI N. L., FARNÍM SBOREM ČCE V MĚLNÍKU, MĚLNICKÝM OSVĚTOVÝM A OKRAŠLOVACÍM SPOLKEM, O. S. , S MĚLNICKÝMI ZVONÍKY A S DOBROVOLNÍKY V OBCÍCH

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

KIZ štětí - program na září 2015


Kulturní středisko města Štětí

 

Program na září 2015

 

tel.: 416 812401

www.steti.cz

 

1. září              Informační centrum

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Když o svatém Vavřinci slunce svítí, budem dobré víno míti

 Mělnický košt již klepe na vinné sudy místních vinařů.

    Již po deváté se mělničtí vinaři sejdou v krásném historickém centru Mělníka, aby dali všanc svá vína a nechali obyvatele města a širokého okolí „okoštovat“  vše, co skrývají jejich vinné sklepy.

    Tímto si vás  dovolujeme pozvat na vinařskou akci Mělnický košt 2015, setkání s místními vinaři a s mělnickým vínem, která se uskuteční dva dny před svátkem svatého Vavřince, v sobotu 8. srpna 2015. Přijďte spolu s námi ochutnat loňská vína a zároveň se dozvědět, jaká by mohla být ta letošní... Neboť „když o svatém Vavřinci slunce svítí, budeme dobré víno míti.“

    Těšit se ale můžete nejen na plody mělnických vinařství. Čekají na vás také nejrůznější gastronomické speciality, prezentace 15-ti vinařství a v neposlední řadě i četné kulturní akce.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Originalita a dynamika, to je Justin Lavash

Páteční bluesová posezení před mělnickým barem Díra se již stává fenoménem letošního kulturního léta. Vystřídala se zde již řada muzikantů, kteří vytvořili báječnou atmosféru. Nejinak tomu bude i tentokrát. Přesně po roce zde vystoupí další osobnost tohoto žánru, výjimečný anglický kytarista, zpěvák a skladatel Justin Lavash.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

KIZ štětí - program na červenec a srpen 2015


Kulturní středisko města Štětí

Program na červenec - srpen 2015

tel.: 416 812401

www.steti.cz

 

1. červenec    Informační centrum

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Originální Funny Fellows zahrají ve Staré Mydlárně

Návštěvníci loňského mělnického Vinobraní, jenž zavítali k country scéně si jistě vzpomenou na sympatickou kapelu, která nejen svojí muzikou, ale i trefnými „hláškami“ dokázala pobavit všechny přítomné.

Old time band Funny Fellows je ojedinělým hudebním seskupením na Slovensku. V jejich podání je možno slyšet dokonalou retrospektivu jednoho z nejpůvabnějších hudebních stylů v dějinách hudby. Hudebníci nabízí původní aranžmá, obohacené o autorský vklad, ale i v mezích stylové čistoty. Podobně realizují i své nahrávky. A to podle dochovaných dobových materiálů s důrazem zaznamenat autentickou atmosféru zábavy z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Repertoár Funny Fellows je široký - obsahuje téměř všechny evropské národní vlivy a etnické prvky. Nepovšimnuty ale nezůstaly ani písně slovenské hudební scény, které vznikly na začátku čtyřicátých let. Sympatický je pokus o autorské texty, které podobně jako aranžmá podtrhují motto "snažíme se hrát tak, jak by to hráli hudebníci v kavárně roku 1920".

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Slavnosti českého chřestu zvou v sobotu do Hostína na Mělnicku


V sobotu 2. května budou mít v Hostíně na Mělnicku opět své dostaveníčko milovníci kvalitního českého chřestu, kterému se u nás také říká špargl nebo asparagus.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

KIZ ŠTĚTÍ - program na květen 2015


KULTURNÍ STŘEDISKO MĚSTA ŠTĚTÍ

 

Program na květen  2015

tel./fax: 416 812401,  www.steti.cz

 

2. května         Informační centrum

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Festival v Horních Beřkovicích opět nabídne zajímavé akce

Velikonoční svátky skončily, avšak jarní akce nikoli. Máme tu již tradiční „Beřkovické jaro“! Tento festival proběhne od pondělí 13. do pátku 17. dubna v hornobeřkovickém Multicentru.  Akce, konaná rámci týdne duševního zdraví, nabízí tak návštěvníkům pestrou škálu hudebních a divadelních představení. O vzrůstající oblibě festivalu svědčí skutečnost, že se jej v posledních letech zúčastnila jak hudební esa, tak i přední divadelníci. Nejinak tomu bude i letos.

Kultura Napsat komentář | » číst dál