Tip: Přehledný program nejbližších kin v regionu naleznete zde.
Tabory pro deti

Město

O našem městě - co se děje.

Mělnické putování časem aneb Středověk v podloubí


Podloubí u mělnické radnice ožilo v týdnu od 17.června díky projektu ZUŠ Mšeno  Mělnické putování časem aneb Středověk v podloubí, který škola připravila ve spolupráci a za podpory města Mělníka pro základní  a mateřské školy.  Děti z jednotlivých tříd se s vervou pustily do plnění připravených úkolů, díky nimž se dozvěděly mnoho zajímavých informací o vládě Karla IV. a jeho kulturnímu přínosu pro město. 

Město Napsat komentář | » číst dál

ZŠ Pšovka je uzavřena ve čtvrtek 6.6.2013 (a pravděpodobně v pátek 7.6.2013)


Vážení rodiče,

     vzhledem k aktuální povodňové situaci a evakuaci Pšovky oznamujeme, že i nadále trvá uzavření školy, obě budovy školy budou uzavřeny i ve čtvrtek 6.6.  (předpoklad uzavření je i na pátek 7.6.)

Město Napsat komentář | » číst dál

ZŠ Pšovka 5.6.2013 uzavřena


Vážení rodiče,

     vzhledem k aktuální povodňové situaci oznamujeme, že ve středu 5.6. se ruší vyučování, škola bude uzavřena (1. i 2. stupeň - ulice Panešova i Blahoslavova).

Město Napsat komentář | » číst dál

Obnova mělnického podzemí

Podzemní prostory v historickém jádru města Mělník jsou dlouhodobým problémem tohoto města, mohou však být do určité míry i jeho chloubou. Avšak teprve ve 20. století, když se začaly projevovat jejich negativní důsledky na povrchu (propady částí komunikací, poškození zdiva na objektech apod.), začalo se s jejich průzkumem a následně i s částečnou sanací.

Město 11 komentáře | » číst dál

Zapojte se: aukce cen energií pro domácnosti


Mělník chystá na červen elektronickou aukci energií

Mělník -- Město Mělník připravuje na červen elektronickou aukci energií a vyzvalo obyvatele, aby se do aukce zapojili a ušetřili tak náklady za plyn a elektřinu. V průměru by obyvatelé Mělníka mohli na energiích ušetřit oproti současným cenám 20 procent. ČTK to dnes řekli mluvčí radnice Helena Vavřinová a Jan Nedvídek ze společnosti eCENTRE, která aukci na dodavatele v Mělníku bude zajišťovat.

Město 1 komentář | » číst dál

Výběrová řízení a hodnocení kvality MÚ


V poslední době se na mě obrátilo několik anonymů i konkrétních osob ohledně údajně zmanipulovaných výběrových řízení na úřednické pozice naší samosprávy. Nevím, jak dlouho se říká, že na úřadě „ruka ruku myje“, ale cítím potřebu se k tomu vyjádřit, protože i já jsem byl obviněn, že v tom hraji svou roli. Je pravda, že mám osobní zkušenost s tím, jak se na poslední chvíli mění podmínky přijímacího řízení na vedoucí pozice v rámci úřadu, ale zároveň musím dodat, že jsem byl také první, kdo s takovým postupem hrubě nesouhlasil.

Město Napsat komentář | » číst dál

Parkovací systém Pango byl vůbec poprvé v ČR spuštěn v Mělníku

Víte co mají společného New York, Tel Aviv, Hamburk a Mělník? Kromě toho, že se jedná o krásná města, spojuje je ještě jeden společný jmenovatel. Tím je unikátní parkovací systém Pango. Pango nyní přichází i do České republiky a první, kdo bude mít tu jedinečnou možnost vyzkoušet si jej v praxi, jsou od dnešního dne právě obyvatelé města Mělníka.

Město 166 komentáře | » číst dál

Poznávací soutěž - část 5.

Známe své město? A chce se nám ven i v tomhle počasí?
V páté části poznávací soutěže budeme chvíli v centru města, ale na podíváme se i na místa vzdálenější.

Město 8 komentáře | » číst dál

Štědrý den v mělnickém útulku


   Na skutečně štědrý den se může těšit téměř 1 400 opuštěných zvířat ve 26 českých útulcích,  kterým se do Vánoc naplní misky kvalitním krmivem pro psy a kočky. Čtvrtý ročník kampaně »Pomozte naplnit misky v útulcích« přinese svěřencům obdarovaných útulků z celé České republiky přibližně půlroční zásobu kvalitního krmiva Pedigree a Whiskas. Kamiony budou postupně rozvážet celkem 42 tuny granulí.

Město Napsat komentář | » číst dál