Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Město

O našem městě - co se děje.

Vyjádření předsedy Leteckého klubu Mělník

Jako reakci na článek "Piloti v ohrožení? Kníže Lobkowicz rozoral ranvej mělnického letiště? Nikoli!" nám své vyjádření zaslal Ing. Vítězslav Juříček, CSc, předseda leteckého klubu Mělník.

Opět považujeme za slušné a férové ho zveřejnit, takže tak tímto činíme. Článek jsme nijak neupravovali a zveřejňujeme ho přesně v podobě, v jaké jsme ho dostali. 

Dovolte, abych se jako předseda Leteckého klubu Mělník a obyvatel Hořína také vyjádřil k problematice rozorání letiště Mělník – Hořín a reagoval tím na vyjádření Jiřího Lobkowicze.

Na Mělníku žiji asi stejnou dobu jako pan Jiří Lobkowicz, jsme i stejný ročník. Musím konstatovat, že fakta uvedená v jeho článku jsou většinou pravdivá (soudní spor na parc. 347/28 běží) a musím polemizovat hlavně s jejich interpretací. 

Město 47 komentáře | » číst dál

Piloti v ohrožení? Kníže Lobkowicz rozoral ranvej mělnického letiště? Nikoli!

Vážení čtenáři, v reakci na různé reportáže v českých médiích, a také v reakci na diskuzi na Mělníčku, jsme obdrželi od oficiálního mediálního zastoupení Jiřího Lobkowicze tento článek. Považujeme za slušné a férové ho zveřejnit, takže tak tímto činíme. Článek jsme nijak neupravovali a zveřejňujeme ho přesně v podobě, v jaké jsme ho dostali. 

 
V mediích, tentokrát původem ze „zpravodajství“ Televize Nova ze 4. listopadu, odtud dále v deníku Blesk 5. listopadu, deníku Dnes – příloha Střední Čechy 6. listopadu, v Mělnickém deníku 6. listopadu, vše 2012, a některých dalších novinách, se objevil nový případ nebývale skandalizující mou osobu.
 
V tomto případě nejde jen o obvyklé hanění mé osoby a mých blízkých, tedy o jakýsi běžný, zdánlivě neškodný bulvární byznys. Publikováno bylo šokující, stěží uvěřitelné osočení ze zvůle a vážného ohrožení bezpečnosti provozu na „tzv. mělnickém letišti“, které však fakticky neexistuje, možná snad – jak ohlašuje titulek – i života pilotů. Takové napadení na hranici mediální kriminalizace nelze jednoduše přejít mlčením.
Město 29 komentáře | » číst dál

Dvaasedmdesát hodin proti lhostejnosti

   Může jít třeba o uspořádání hudebního vystoupení v domově pro seniory, o zorganizování sportovního klání pro děti z dětského domova, o úklid parku. Nebo o vyčištění potoka, o obnovu studánky, o opravu dětského hřiště, o nový nátěr zdi počmárané sprejery... Když se rozhlédnete po svém okolí, jistě vás samotné napadne, co se tu dá změnit k lepšímu. Chtělo by to vlastně jen pár lidí, kteří nejsou lhostejní. A trochu toho času. Řekněme tak tři dny. Neboli 72 hodin.

    Zmíněných dvaasedmdesát hodin uplyne od 12. do 14. října. Během této doby proběhne v naší republice řada dobrovolnických akcí. Kdykoliv ve výše uvedeném termínu – a zároveň jakkoliv dlouho v takto daném časovém rozmezí – se obětaví lidé v Čechách, na Moravě i ve Slezsku pustí do činností, jimiž pomohou druhým, přírodě, zkrátka okolí.
Město 1 komentář | » číst dál

Prevence trochu jinak 2012


  Dne 19. června 2012 se v zasedací místnosti mělnické radnice konalo vyhlášení výsledků 4.ročníku výtvarné soutěže Územního odboru Policie ČR Mělník s názvem „Prevence trochujinak“.

Město Napsat komentář | » číst dál

Soutěž v rámci projektu V muzeu je…Policie!!! má již své výherce


Jako součást projektu k výstavě Z historie bezpečnostních sborů aneb V muzeu je….Policie!!! byl

připraven pro dětské účastníky kvíz prověřující jejich postřeh, paměť a logické myšlení. Ze správných
Město Napsat komentář | » číst dál

Den bezpečí a pořádku – III.ročník

   Dne 31. 05. 2012 proběhl v mělnickém parku Podolí III. ročník akce Den bezpečí a pořádku.Jednalo se o prezentaci práce profesionálů z řad strážníků, policistů, hasičů, záchranářů a dalších složek zastoupených v programu.

   Akci zahájil, za přítomnosti vedení zúčastněných složek a po průletu policejného vrtulníku, starosta města Mělníka, MVDr. Ctirad Mikeš, který přítomným připomněl důležitost Integrovaného záchranného systému. Hned na začátku programu plk. Ing. Jan Pitner, ředitel Územního odboru
Mělník Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, vyhlásil výsledky soutěže „Nový kabátpro 112“ a odměnil slečny Sabinu Kuziovou a Annu Hradeckou za jejich tvorbu loga pro linku 112.
Město Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Jak dál v otázce mateřských škol?

Množství nepřijatých dětí do mateřských škol opět rozbouřilo vody v Mělníku. Nejprve chci pro úplnost předeslat, že stát, potažmo město, má ze zákona povinnost přijmout jen poslední předškolní ročník. Umístění ostatních dětí vychází z možností dané obce či města a nedá se nárokovat. Na druhé straně je v moderních státech chápána předškolní výchova jako nedílná součást vzdělávací soustavy, kde dítě získává především sociální návyky, které mu rodina nemůže většinou poskytnout. Proto by nemělo být zcela podstatné, zda matka jde či nejde do zaměstnání, ale bylo by vhodné umožnit vzdělávání ve školkách co nejširšímu spektru dětí. Jak na to?

Město 32 komentáře | » číst dál

Poznávací soutěž - část 4.

Známe své město? Ve čtvrté části poznávací soutěže budeme především v centru města (kde je stále co objevovat) ale podíváme se i do Mlazic.

Město 4 komentáře | » číst dál

Mělnické náměstí změní tvář

Na základě úspěchu Petice pro odstranění osvětlení z náměstí došlo v minulých dnech k rozhodnutí, které zcela ovlivní vzhled náměstí a jeho okolí. Bude-li úspěšná poslední fáze žádosti o podporu z fondů EU, dojde kromě změny osvětlovacích těles na základě staršího návrhu i k úpravě fasády okresního úřadu, která je pro náměstí Míru kompozičně nevhodná už od doby, kdy byla budova postavena.

Město 2 komentáře | » číst dál