Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Město

O našem městě - co se děje.

Jak dál v otázce mateřských škol?

Množství nepřijatých dětí do mateřských škol opět rozbouřilo vody v Mělníku. Nejprve chci pro úplnost předeslat, že stát, potažmo město, má ze zákona povinnost přijmout jen poslední předškolní ročník. Umístění ostatních dětí vychází z možností dané obce či města a nedá se nárokovat. Na druhé straně je v moderních státech chápána předškolní výchova jako nedílná součást vzdělávací soustavy, kde dítě získává především sociální návyky, které mu rodina nemůže většinou poskytnout. Proto by nemělo být zcela podstatné, zda matka jde či nejde do zaměstnání, ale bylo by vhodné umožnit vzdělávání ve školkách co nejširšímu spektru dětí. Jak na to?

Město 32 komentáře | » číst dál

Poznávací soutěž - část 4.

Známe své město? Ve čtvrté části poznávací soutěže budeme především v centru města (kde je stále co objevovat) ale podíváme se i do Mlazic.

Město 4 komentáře | » číst dál

Mělnické náměstí změní tvář

Na základě úspěchu Petice pro odstranění osvětlení z náměstí došlo v minulých dnech k rozhodnutí, které zcela ovlivní vzhled náměstí a jeho okolí. Bude-li úspěšná poslední fáze žádosti o podporu z fondů EU, dojde kromě změny osvětlovacích těles na základě staršího návrhu i k úpravě fasády okresního úřadu, která je pro náměstí Míru kompozičně nevhodná už od doby, kdy byla budova postavena.

Město 2 komentáře | » číst dál

Rozhodování zastupitelů sledují na internetu tisíce lidí


 

Občané Mělníka mohou na internetu už více než rok sledovat přímé videopřenosy a následně i videozáznamy z jednání zastupitelstva, kde je vedle práce zastupitelů i jasně vidět, kdo jak hlasuje. S tím, že by lidé měli mít možnost si tato jednání pustit, přišlo před volbami jako první naše sdružení nezávislých kandidátů a TOP 09 a přestože jsme věděli, že je to smysluplné, velmi mile nás překvapily statistiky sledovanosti.

Město Napsat komentář | » číst dál

V Nemocnici Mělník vyšetří lidem ledviny při Světovém dni ledvin


Nemocnice Mělník bezplatně vyšetří ve čtvrtek 8. března zájemcům ledviny i bez doporučení jiného lékaře. V Mělníku se tak aktivně zapojí do sedmého ročníku Světového dne ledvin. Cílem kampaně je zvýšit informovanost laické veřejnosti o nemocech ledvin, možnostech jejich časného záchytu, prevence a léčby.

Město Napsat komentář | » číst dál

Poznávací soutěž - část 3.

Známe své město? Ve třetí části poznávací soutěže zůstaneme v centru města a pro někoho opět zlehka zvětšíme obtížnost.

Město 26 komentáře | » číst dál

Omezí se krádeže řidičů MHD

Článek Řidiči MHD kradou. Ztrátu zaplatí cestující. zvedl silnou vlnu emocí. Nutno říct, že většina z vás se s krádežemi setkala. Nebylo to jen na linkách MHD ale i na spojích hlavně do Prahy. Proto jsme se předsedy představenstva ČSAD Mělník, a.s ing. Studenovského zeptali na několik dotazů. Odpovědi poskytl provozní ředitel RNDr. Ševčík.

Město 3 komentáře | » číst dál

Povídání o MP Mělník. (5. díl)

Po dvou směnách a několika hodinách v terénu, přišel čas na nějaké dotazy. Ty jsem položil řediteli MP Ladislavu Hošmánkovi. Výběr těch nejzajímavějších vám představíme ve dvou dílech.

 

Město Napsat komentář | » číst dál

Poznávací soutěž - část 2.

Známe své město? Ve druhé části poznávací soutěže se podíváme i mimo centrum města a zlehka přiostříme obtížnost. Někdo může na fotografiích poznat objekty, okolo kterých občas prochází, někdo je má na očích každý den a přesto je nevnímá, a jinému mužou být uplně neznámé.

Město 14 komentáře | » číst dál