Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Ostatní

O jednom vyhaslém životě a o lidech, kteří tu zůstali


Ráno přicházím do práce, a při jinak krásném dni, kdy se nemusím halit  do kožichů a šálů, protože vzduch je cítit jarem,  kouknu ze zvyku na krásnou vyhlídku směrem na Říp.

Ostatní 6 komentáře | » číst dál

Výstava Vzdělávání 2011

Tento pátek se v Masarykově kulturním domě v Mělníku koná již pátý ročník výstavy Vzdělávání 2011. V prostorách kulturního domu bude po celý den představovat nabídku učebních a maturitních oborů celá řada středních škol nejen z Mělnicka, ale i z okolních okresů. Budoucí středoškoláci, jejich rodiče i ostatní zájemci o studium si díky této akci mohou vytvořit představu o nabídce studijních oborů v našem regionu i blízkém okolí. Na výstavě budou přítomni zástupci jednotlivých škol, kteří budou poskytovat podrobnější informace o formách a možnostech studia na dané škole.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Drakiáda mělníckých rodinných center na Chloumku


Dne 9.10 Rodinné centrum Chloumek  ve spolupráci s RC Kašpárek uspořádali na Chloumku společnou Drakiádu. Malí i velcí návštěvníci si v rodinném centru mohli vlastnoručně vyzdobit papírové draky, vyřezat dýně či se užít různých her – zdolávání překážkové dráhy, vhazování míčků do úst hladového draka, házení provazových kroužků na tyč či jen vyzkoušet  atrakcí rodinného centra – velké skluzavky, odrážedel, domečků, stavebnic, hlavolamů..

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Vyplatí se spolujízda?

Zatímco při dojíždění do továren v oblasti je spolujízda často využívanou alternativou k firemním autobusům, na cestách do Prahy je sdílení nákladů spíše výjimkou než pravidlem. Proč tomu tak je?

Ostatní 17 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Farmářské trhy 2011 - kompletní přehled termínů


 

Termíny Mělnických farmářských trhů pro rok 2011

23.04. velikonoční farmářské a bleší trhy

07.05. farmářské trhy

21.05. zahradnické farmářské trhy

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Dynamická Oshova meditace na Mělníku

Ráda bych Vás pozvala na veřejnou Oshovu meditaci , kde si dovolíme v našich náročných a uspěchaných dnech zklidnit své myšlenky, dát prostor tanci i následnému uvolnění a uvědomění si žití právě tady a teď. Tato meditace je výborná ke zklidnění mysli, uvolnění těla , umožní nám získat na naše problémy náhled z jiných úhlů.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Dětský karneval na Chloumku


Krásné únorové  odpoledne ( 27.2.) prožily děti v Rodinném centru na Chloumku. Ve spolupráci s RC Kašpárek Mělník ( www. Kasparek-melnik.cz)  se podařilo zorganizovat již II. Ročník  a znovu tak upozornit na krásné prostory této ojedinělé herny v centru Chloumku.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Středočeši jsou výrazně ohroženi civilizačními chorobami

Obyvatelé Středočeského kraje mohli získat od června do prosince 2010 cenné informace o svém zdraví v rámci akce Dny zdraví s VZP. Mobilní poradenské centrum VZP navštívilo 14 měst Středočeského kraje a jeho bezplatné služby využilo přes 2 700 zájemců. Zjištěné výsledky ukázaly, že Středočeši jsou výrazně ohroženi civilizačními chorobami. Více než třetina návštěvníků mobilního poradenského centra VZP měla zvýšenou nebo dokonce vysokou hladinu cholesterolu v krvi a více než dvě třetiny návštěvníků měly zvýšené množství tělesného tuku! Mezi kožními nálezy bylo objeveno 33 zhoubných nádorů, z toho 6 melanomů. Mělník se v počtu obyvatel s hladinou cholesterolu v normě umístil na 4. místě a v počtu obyvatel s tělesným tukem v normě také na pěkném 4. místě. Mezi kožními nálezy zde byl objeven 1 zhoubný.       

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

HC Junior Mělník děkuje za vyjížďku


Rádi bychom touto cestou poděkovali manželům Julákovým – provozovatelům lodi PORTA BOHEMICA  za příjemně strávené dvě hodinky pátečního odpoledne dne 18.června 2010.

Tým třetích a čtvrtých tříd hokejového klubu HC Junior Mělník společně se svými rodiči, sourozenci a kamarády podnikl cestu z Mělníka do Mělníka (nebo, chcete-li, do Obříství a zpět) na palubě lodi Porta Bohemica. Tuto plavbu od Labské paroplavební společnosti dostali formou sponzorského daru.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál