Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]cek.cz
Muzeum M

Ostatní

HC Junior Mělník děkuje za vyjížďku


Rádi bychom touto cestou poděkovali manželům Julákovým – provozovatelům lodi PORTA BOHEMICA  za příjemně strávené dvě hodinky pátečního odpoledne dne 18.června 2010.

Tým třetích a čtvrtých tříd hokejového klubu HC Junior Mělník společně se svými rodiči, sourozenci a kamarády podnikl cestu z Mělníka do Mělníka (nebo, chcete-li, do Obříství a zpět) na palubě lodi Porta Bohemica. Tuto plavbu od Labské paroplavební společnosti dostali formou sponzorského daru.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Hledají se mladí hasiči


Hasiči Blata hledají děti do kolektivu

  • ve věku 6-14 let
  • kroužek je ZDARMA
  • koná se každý pátek od 16:00 hodin

Přijďte se podívat na Blata 5.6 v 9:00 hodin (na Memoriál Václava Šeby a Petra Tomana) co děti dovedou…

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Bleší trhy na Mělníku

Po vzoru velkých turistických destinací typu Amsterodam nebo Praha jsme se rozhodli (za podpory města Mělníka) uspořádat 17. dubna na Mělníku „bleší trh". Že nevíte, co to bleší trh je, co obnáší, jaká jsou jeho pravidla?

Ostatní 6 komentáře | » číst dál

ČSAD - změna nástupiště v Holešovicích

Oznámení o změně nástupiště autobusové dopravy na nádraží Praha Holešovice, ke které dochází v termínu 7.března 2010. Nové odjezdové stání č.7 se nachází na opačné (jižní) straně metra Nádraží Holešovice v prostoru obratiště Dopravních podniků hl.m. Prahy. 

Ostatní 49 komentáře | » číst dál

Jak Labe k nové kilometráži přišlo

Labe je svou délkou toku 1154 kilometrů jednou z největších řek a vodních cest Evropy. Je jedinou českou řekou, jejíž název není ženského rodu. Můžeme se jen dohadovat, zda jí jméno dali Keltové anebo staří Germáni. V každém případě je od Mělníka název Labe vlastně pseudonymem Vltavy, která měla plné právo podržet si své jméno až do Severního moře. Od pramene k soutoku je totiž o celých 70 kilometrů delší. Inu, stalo se.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Bramborobraní

S dětmi jsem si dlouho povídali o podzimních proměnách přírody, o práci na zahradách a na polích, o sklizni. Ovoce a zeleninu jsme malovali, pozorovali, ochutnávali, pekli jsme štrůdl a vyráběli pomazánky... .

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Občanské sdružení Slunce umění – akce pro děti a mládež „Sluníčko“

Rádi bychom Vám touto cestou představili občanské sdružení Slunce umění, jehož základní myšlenkou je nabídnout dětem z různého sociálního prostředí širokou škálu volnočasových aktivit v Dětském centru „Sluníčko“ a dále také pro děti nabízí výuku na klávesy, klavír, kurzy angličtiny pro děti a mládež, hipoterapie - jízdy na koních, příměstské tábory, koncerty, výstavy.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Výzva pro dárce krve v období chřipkových onemocnění

V období chřipkových onemocnění chybí dárci krve. Proto hematologicko-transfuzní oddělení nemocnice Mladá Boleslav vyzývá dárce krve, kterým se chřipková epidemie dosud vyhýbá, aby přišli darovat krev v první polovině února do obvyklých odběrových míst Mělník (3. a 10. 2.), Brandýs nad Labem (2. 2.), Nymburk (4. a 9. 2.), Kralupy nad Vltavou 11. 2.), Odolena Voda (13. 2.). Odběry probíhají v době od 7.00 do 9.00 hodin.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Siréna = chemický poplach?

Ne. Kromě zkoušky vždy první středu ve 12,00 jsou dva základní signály - požární poplach (to, co slýcháte častěji), a všeobecná výstraha (to co opravdu nechcete slyšet). Ke všeobecné výstraze patří ještě slovní sdělení z megafonů hlídkových vozů.
 
Pokud jste tedy slyšeli ve svém okolí sirénu, následovanou houkáním policajtů a hasičů, jedou k požáru (nebo jeho cvičení) v určité lokalitě.
Ostatní 3 komentáře | » číst dál