Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Ostatní

Zachraňme čajovnu! Mělnická věž v ohrožení!

Mělník - Těžké rozhodování čeká v následujících týdnech a měsících vedení mělnické radnice. Musejí se vypořádat se stavem Pražské brány, kde je dnes známá galerie a čajovna s „kafárnou“. Na častý vysoký počet lidí totiž nebyla v době výstavby konstruována. Příznivci čajovny a galerie  chystají petici, ve které budou žádat o co nejrychlejší vyřešení situace. Soupis podpisů by měl zastupitele přesvědčit o tom, že lidé čajovnu chtějí. Podpisové materiály budou ode dneška k dispozici v čajovně, v kavárně u Želvy i na dalších vybraných místech.
 

Ostatní 3 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Milan Schweigstill: Na kraji chci vyvíjet tlak ve prospěch Mělníka

Mělnický zastupitel ze sdružení Mělničané Milan Schweigstill, pro některé možná překvapivě, kandiduje do krajských voleb. Coby předseda dopravní komise města Mělníka a člen dopravní komise Krajského úřadu Středočeského kraje v tomto rozhovoru vysvětluje, proč se chce stát krajským zastupitelem. „Vztahy mezi krajským úřadem a Mělníkem a dalšími obcemi Mělnicka by se měly zintenzivnit, a měly by být především pracovnější. Ono je sice hezké, že nám sem hejtman přijede na hejtmanské dny a přijede popřát na vinobraní a tak dále, ale já bych ho tady mnohem radši viděl na konkrétních jednáních, kde se bude sedět nad plánem něčeho, o čem budeme diskutovat. A když by tady nebyl on, tak by tu měli být jím pověření náměstci, vedoucí odborů a tak podobně. Je prostě potřeba víc pracovat. Představitelé našeho města by si měli podávat dveře v různých krajských kancelářích, aby se s krajským úřadem diskutovalo a debatovalo, a to nejen tehdy, když si to vynucuje nějaká krizová situace. Chci se na kraji zasazovat o věci, které jsou v zájmu Mělníka a jeho sousedních obcí.“

Ostatní 7 komentáře | » číst dál

Vyznáte se na webu www.Melnik.cz?

Já ne. Posuďte sami, jestli jsem hloupý já, my všichni anebo je web prostě nepřehledný...

Ostatní 5 komentáře | » číst dál

Běžné parkování na Mělníku - nejen nezodpovědných občanů

Dobrý den,

dne 9.července v pozdních odpoledních hodinách, při návratu domů, se svým potomkem v kočárku, s nevěřícným úžasem,  přemýšlím, jak s kočárkem vjedu po nájezdu do domu, neb až u schodů stojí červená Škoda Felicie, která naprosto brání přístupu chodci natož pak člověku s
kočárkem (i sídliště Střed, Kosmonautů, U Hřiště..........................).

Ostatní 31 komentáře | » číst dál

Jaká jsou vítězná loga města Mělníka?

Jaká jsou vítězná loga města Mělníka? Na konci minulého roku byla vyhodnocena soutěž o nové logo našeho města. Návrhů se sešlo na stovky, a tak komisi čekal nelehký úkol. V článku naleznete finálovou desítku návrhů.

Ostatní 10 komentáře | » číst dál

Budoucnost autobusové dopravy Mělník - Praha

Ve dnech 14.-18.4.2008 na trase Mělník – Praha dopravní průzkum zaměřený na možnosti případného ukončení části stávajících linek v oblasti severní části Prahy.
Pracovníci ČSAD Střední Čechy rozdali cca 600 anketních lístků, z kterých se jich vrátilo vyplněných 212. Z provedeného průzkumu vyplývá, že cca 74 % cestujících je pro zachování zastávky Nádraží Holešovice, zhruba 20 % pro terminál Letňany a pouze zbývajících 6 % pro zastávku Ládví.

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Je výskyt některých druhů už jen minulost?

Na území CHKO Kokořínsko v minulosti rostlo několik druhů rostlin, které jsou v dnešní době již nezvěstné nebo je známo jen málo jejich lokalit. Už jen pamětníci ví, kde se v minulosti vyskytovala jedna z našich orchidejí, střevíčník, nebo kde ještě v několika málo jedincích stále přežívá. K některým lokalitám existují pouze stručné záznamy, podle kterých je velmi těžké tato místa znovu dohledat.
V posledních letech došlo k objevení několika vzácných lokalit právě na základě informací od veřejnosti. V článku je uvedeno několik fotografií rostlin, které patří mezi vzácnější nejen na Kokořínsku. Pokud jste při svých toulkách přírodou potkali některý z nich, neváhejte se s námi podělit o svůj postřeh.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Větrné elektrárny z Mělníka viditelné

Větrné elektrárny nejsou již dávno jen něčím, co můžeme vidět v sousedním Německu, či Nizozemí, ale od přelomu tisíciletí pozvolna přibývají i u nás. Ačkoliv bychom je spíše očekávali na vysokých pohraničních hřebenech, už ani toto není žádné pravidlo.

V loňském roce mě upozornil kolega, že spatřil z osady Vinice kdesi v Českém Středohoří na obzoru tři vrtule, které zřejmě patří nějaké větrné elektrárně. Skutečně se prokázalo, že pokud jsou dobré podmínky viditelnosti, můžeme i pouhým okem spatřit mezi Milešovkou a Kletečnou v Českém Středohoří pásmo pohraničních Krušných Hor, kde od loňska spatříme větrnou elektrárnu. Elektrárna se nalézá jižně od lyžařského areálu na Bouřňáku, nad městem Teplice. Z Turbovického hřebenu ( od Brabčova po Přívory) můžeme sice spatřit všechny tři vrtule, ale pokud budeme na Mělníku, spatříme na úpatí Kletečné vrtule jen dvě, neboť třetí je již schovaná za kopcem. Elektrárna se nachází vzdušnou čarou asi 70 km od Mělníka, průměr rotoru je 71 metrů a výška osy rotoru je v 85 metrech nad zemí. Bohužel, podmínky výhledu nebyly od otevření mělnické věže ještě nijak příznivé, a tak se zdá, že její spatření je spíše vzácností.

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Kvalita vody ze studny mělnické z pohledu historických souvislostí

Město Mělník v rámci zpřístupnění podzemních prostor navazujících na městskou studnu, nechalo provést aktuální fyzikálněchemické vyšetření vody ze studny.

Ostatní 15 komentáře | » číst dál