Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Ostatní

Pomozte najít viníka dopravní nehody


V úterý 18.3.2008 kolem 15té hodiny se stala naší kamarádce Katce vážná dopravní nehoda. Naštěstí díky shodě náhod a poměrně dobré bepečnostní výbavě auta vyvázla "pouze" s pár škrábanci a modřinami (pokud nepočítám psychickou újmu). Auto je na odpis, ale to je v dané situaci to nejmenší. Nejhorší na tom, je, že viník nehody, který si krátil zatáčku v protisměru, se ani neobtěžoval zastavit a klidně ujel.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Vzpomínka na největší povodně.

Přicházejí téměř každý rok po jarním tání sněhu na našich horách, ale objeví se i při velké, či déle trvající oblačnosti nad našim územím. Tak jako každý přírodní živel, tak i povodně přitahovaly odpradávna pozornost lidstva. Nebylo to jen kvůli nějakému fascinujícímu pohledu, ale často i z důvodů praktických. Vždyť voda byla pro lidstvo vždy životně důležitá, proto se sídla stavěla na březích řek, avšak voda mohla i zabíjet. To byl důvod k dlouhodobému sledování kolísání hladin zvlášť velkých řek.Velká povodeň z roku 1890 se stala katastrofální z důvodu prudkého jarního tání na horách a absence Vltavské kaskády, což umožnilo dopravit obrovské kusy ledu po řece až do Prahy, kde pobořila Vltava několik pilířů Karlova mostu. Ale, i na území našeho okresu měla v okolí Zálezlic na svědomí likvidaci vesnice Doničky ( proti Vrbnu) a Zátvor.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Ještě k ČSAD

Vím, že problematiky autobusů Mělník-Praha už se tady rozebírala mnohokrát. Přesto bych toto téma chtěla otevřít znovu - vyprovokovala mě k tomu jízda s řidičem Jiřím Jeřábkem tento týden. U nás doma má tento řidič přezdívku "Káám?!" Myslím, že mnozí z Vás, kteří cestujete do Prahy pravidelně, už si tohoto muže vybavují.

Ostatní 40 komentáře | » číst dál

Zanedbatelných pět korun

    Určitě se vám to již stalo, nastoupili jste do autobusu, slusně pozdravili a nahlásili cílovou stanici. Řidič něco namačkal na strojku a oznámil vám částku k zaplacení. K vašemu překvapení jste zaplatili o 5Kč více a obdrželi dva lístky. Ano, řidič vám bez vašeho vědomí naúčtoval přepravné za spoluzavazadlo!

Ostatní 4 komentáře | » číst dál

Silvestr a televize

Vánoce, to je pro nás mnohé především obdobím volna a pohody. K Vánocům patří také návštěvy příbuzných, návštěvy zábavných i restauračních zařízení, čas pro naše koníčky i potěšení z dárků, možná se protáhneme i venku, ale je to mnohde i čas televize, jakožto nejmasovějšího média. A právě televizi věnuji tento článeček, ač to zrovna není věc, která se přímo týká našeho regionu, našeho města, ale obyvatel tohoto města určitě, jako každých měst a vesnic jiných.

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Mimořádné odběry krve

Oblastní spolek ČČK Mělník a Hematologicko transfuzní oddělení Oblastní nemocnice  Mladá Boleslav a.s. potřebují nové dárce krve  pro plánované operace i  pro náhlé operace – nutné např.z důvodu úrazů, autohavárií apod. a proto vypisují termín mimořádného odběru krve.

Zveme všechny, kteří se cítí zdrávi, jsou starší 18ti let a jsou ochotni darovat krev, aby přišli ve čtvrtek 29. listopadu 2007 na odběrové středisko Mělník – přízemí polikliniky vpravo. Odběry krve probíhají od 7.00 do 9.00 hodin.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Radar Mělník - velká lumpárna !

Považuji radar umístěný na malém Spořilově u nepoužívaného přejezdu za maximální lumpárnu ze strany města! Slouží pouze a jen k plnění městské pokladny! Otázkou je zda jen městské. Snažil jsm se o celé věci zjistit nějaké informace, ale většinou jsem se dopátral jen neoficiálních údajů. Proto jsem sepsal a na MÚ zaslal žáost o poskytnutí informací, kterou zde také předkládám. Až obdržím nějakou odpověď také ji zveřejním.

Ostatní 85 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Poznání hledej (te) na cestách.

Léto je doba, kdy si mnozí vyjedeme i někam dál, abychom si pak přivezli domů nějaké ty zážitky, a někdy i úžas a poznání.

Už ani nevím, kdy jsem tu psal o hlavním vlakovém nádraží v Drážďanech, kde probíhala velká rekonstrukce budovy i celého areálu, a kde mě naprosto fascinovalo, jakým způsobem mají celou výstavbu zorganizovanou. Zatímco se v nedalekých Čechách pracuje v rámci splnění termínu na takových stavbách i o víkendech a možná i dnem a nocí, tak tady se o víkendu nepracovalo a lešení patřilo za malý poplatek zvědavým návštěvníkům, kteří byli ochotni pod vedením průvodce na své hlavy nasadit stavební přilby.

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Přístav (možná) dostane novou přípojku

...první krok učiněn: krajské orgány souhlasí Eye-wink ...

Ostatní Napsat komentář | » číst dál