Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.
Muzeum M

Ostatní

Poznání hledej (te) na cestách.

Léto je doba, kdy si mnozí vyjedeme i někam dál, abychom si pak přivezli domů nějaké ty zážitky, a někdy i úžas a poznání.

Už ani nevím, kdy jsem tu psal o hlavním vlakovém nádraží v Drážďanech, kde probíhala velká rekonstrukce budovy i celého areálu, a kde mě naprosto fascinovalo, jakým způsobem mají celou výstavbu zorganizovanou. Zatímco se v nedalekých Čechách pracuje v rámci splnění termínu na takových stavbách i o víkendech a možná i dnem a nocí, tak tady se o víkendu nepracovalo a lešení patřilo za malý poplatek zvědavým návštěvníkům, kteří byli ochotni pod vedením průvodce na své hlavy nasadit stavební přilby.

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Přístav (možná) dostane novou přípojku

...první krok učiněn: krajské orgány souhlasí Eye-wink ...

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Na Mělníku se sešlo 87 potomků rodu Fleischerů

Na Mělníku se sešlo  87 potomků rodu Fleischerů

V roce 1947 se uskutečnil v Mělníku první sjezd potomků rodu Fleischerů. V letošním roce uplyne šedesát let od tohoto sjezdu a současně 250 let od narození zakladatelů rodu Antonína Flayssera a jeho manželky Alžběty Bubeníčkové (oba narození r. 1757).  Organizátoři chtěli proto obnovit tradici a uspořádat znovu takový sjezd, na který pozvali všechny potomky z rodu Fleischerů po meči i  po přeslici a jejich rodinné příslušníky.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

Zloděj ukradl v Mělníku zvon za čtvrt milionu korun

Mělník, 18. června 2007 (iHNed.cz)

Zvon pocházející z roku 1920 ukradl pravděpodobně minulý čtvrtek zloděj z kostela sv. Vavřince v Mělníku. Vzniklá škoda je asi čtvrt milionu korun. Informoval o tom mluvčí mělnické policie Karel Sulek. Ukradený zvon je vysoký 31 centimetrů a průměr má 35 centimetrů.

Ostatní 2 komentáře | » číst dál

Kniha „Z kolébky do kočárku", vydaná Regionálním muzeem Mělník, získala dvě prestižní ocenění!

Publikace „Z kolébky do  kočárku“, kterou vydalo Regionální muzeum Mělník v prosinci 2006 za finanční podpory Středočeského kraje, získala hned dvě prestižní ocenění. První z nich je Cena Svazu polygrafických podnikatelů – 2. místo za polygrafické zpracování firmou Trico, spol. s. r. o., Praha v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2006.
Druhé významnější ocenění získala v Národní soutěži muzeí – Gloria musealis 2006. V pátém jubilejním ročníku této soutěže obsadila 2. místo v kategorii Muzejní publikace roku.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Jsou na Mělnicku společnosti přátelské celé rodině?

  Rodinné centrum Kašpárek Mělník, o.s.

vyhlašuje (v rámci celostátní kampaně Sítě MC v ČR) kampaň

Společnost přátelská rodině

Kampaň Sítě MC v ČR je zaměřena na posílení rodiny ve společnosti a na podporu prorodinné politiky. Současná společnost zaměřená na výkon a úspěch vytlačuje rodiny zejména s malými dětmi mezi ohrožené skupiny na okraji společnosti, proto je zapotřebí jasně deklarovat, že děti chceme nejen  penězi a slovy, ale především činy. Ti, kdo s podporou rodiny už začali, mohou získat certifikát Společnost přátelská rodině.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Nejstarší vítěz Primátorek zemřel

V pondělí 26. března 2007 zemřel ve věku nedožitých 95 let nejstarší člen Klubu veslařů mělnických a nejstarší žijící vítěz Primátorek JUDr. Jaroslav Anděl – Jíma, narozený 21. května 1912.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Prales nehledej na Boubíně, ale u Mělníka.

Nedělní ,už opravdu jarní počasí nás mnohé vytáhlo na vycházku a oba labské břehy pod mělnickým zámkem se změnily v promenádní stezky.

Ostatní 4 komentáře | » číst dál | 7 přílohy

Maltézská pomoc od 1.3. sídlí na nové adrese

Maltézská pomoc se od 1.3. přestěhovala na Náměstí Míru 54, Mělník, vchod z Tyršovy ulice parčíkem na hradby města!

Již čtyři roky se humanitární a charitativní organizace Maltézská pomoc / Maltézské sociální centrum Mělník/ snaží pomáhat sociálně slabým a potřebným spoluobčanům na Mělnicku. V  roce 2003 pomáhala při katastrofických povodních ve Středočeském kraji, hlavně na Mělnicku, v roce 2004-2005 se věnovala rozvojové pomoci v popovodňových oblastech psychosociálními programy pro děti a mládež, podporou občanských iniciativ ve vytopených obcích a jejich opětném oživení, terénními projekty pro seniory. V roce 2006-2007 nabídla služby které v regionu nejsou zastoupeny Doprava postižených dětí do speciální školy a stacionáře, Odlehčovací sociální služba- asistenční pomoc seniorům a zdravotně postiženým, „Adopce“ osamocených lidí- rozvoj dobrovolnické služby, Služby nestátního zdravotnického zařízení- zdravotní dozory na akcí /např. vinobraní, koncerty, kulturní a společenské akce), Podpora občanských iniciativ v obcích Mělnicka /akce Tříkrálový průvod, Masopust, výlety, besedy).

Ostatní Napsat komentář | » číst dál