Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Zhudebnele leto

Město - z radnice

Jen pro články z MÚ

Bezpečný nákup aneb prevence se vyplácí

Dne 08. prosince 2017 se strážníci Městské policie Mělník a policisté Obvodního oddělení PČR Mělník zaměřili před obchodními centry i uvnitř nich na prevenci krádeží osobních věcí i věcí z vozidel. Na parkovištích nahlíželi do uzavřených vozidel a nepozorné nepřítomné řidiče letákem za stěračem varovali na nedostatečnou obezřetnost a ponechání věcí, které mohou přilákat nenechavce, viditelně ve vozidle. S řidiči, kteří přicházeli ke svým vozidlům, hovořili o důležitosti zabezpečení vozidla i věcí již zakoupených. Strážníci a policisté, na základě spolupráce s nákupními centry, prošli i nákupní prostory. Zde upozorňovali nakupující na potřebu mít své tašky a kabelky pod dozorem.

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

Uzavírka končí již v pondělí 11. prosince

Až do 20. 12. měla být úplně uzavřena ul. 28. října v křižovatce s  ul. Havlíčkova, kde došlo k havárii šachty horkovodu. Po dobu uzavírky byla pro autobusy ve směru od autobusového nádraží zobousměrněna ul. Kpt. Jaroše. Po dobu uzavírky byl v ulici Kpt. Jaroše, v úseku mezi křižovatkami s ul. U Sadu a ul. Fibichova, stanoven zákaz zastavení z důvodů zajištění bezproblémového průjezdu autobusové dopravy. Opravu se podařilo dokončit dříve a již v pondělí 11. 12. 2017 bude v ranních hodinách plně zprůjezdněna křižovatka ul. Havlíčkova a 28. října a tím končí veškerá omezení v okolních ulicích.

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Uzavírka ul. 28. října v křižovatce s ul. Havlíčkova

Vzhledem k tomu, že v křižovatce ulic 28. října a Havlíčkova došlo k havárii šachty horkovodu, bude od 6. 11. 2017  do 20. 12. 2017 úplně uzavřena ul. 28. října v křižovatce s  ul. Havlíčkova. Po dobu uzavírky budou linky autobusové dopravy PID č. 369, 470, 471 a 472 ve směru od autobusového nádraží vedeny přímo zobousměrněnou ul. Kpt. Jaroše, poté vlevo do ul. Fibichova a dále po své pravidelné trase. Po dobu uzavírky bude v ulici Kpt. Jaroše, v úseku mezi křižovatkami s ul. U Sadu a ul. Fibichova, stanoven přechodným dopravním značením zákaz zastavení z důvodů zajištění bezproblémového průjezdu autobusů. Pozor – ul. Kpt. Jaroše bude zobousměrněna pouze pro autobusovou dopravu!

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice 2 komentáře | » číst dál

Nemovitosti v těsné blízkosti silnice I/16 mohou dostat nová okna

Ředitelství silnic a dálnic, v rámci zpracování podkladů pro realizaci individuálních protihlukových opatření v rámci řešení staré hlukové zátěže, nabízí bezplatnou výměnu oken majitelům nemovitostí těsně sousedících se silnicí I/16 na Mělníku.

Jde o nemovitosti v ulicích Mladoboleslavská, Kokořínská, Nádražní, Řipská, Na Malém Spořilově, část ulice Bezručova až k napojení na kruhový objezd na Pšovce.

Během listopadu majitele dotčených nemovitostí zkontaktuje pan Tomáš Valihrach, DiS., tel. 724 295 391, e-mail: [email protected] a domluví si s nimi individuální schůzku. Majitelé ho případně mohou kontaktovat i sami.

Vlastní realizace akce proběhne během roku 2018.

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Pozor, probíhají zkoušky varovného systému

Vážení spoluobčané, žádáme vás o spolupráci v rámci zkušebního provozu Varovného a informačního systému  - 1. etapa. Od 16. 10. do 27. 10. 2017 budou probíhat v nepravidelných časech zkoušky tohoto systému. Žádáme vás o toleranci a zároveň o spolupráci při „ladění“ tohoto systému.

Pokud máte připomínky k hlasitosti nebo srozumitelnosti hlášení, dejte nám prosím vědět na email: [email protected] nebo tel.: 315 635 305. 

Seznam hlásičů naleznete v příloze.

Vybudování VIS je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

Uzavírky v souvislosti s rekonstrukcí plynovodu

Během léta proběhla v ulici Fügnerova v úseku od křižovatky s ulicí Smetanova až ke křižovatce s ulicí Bezručova rekonstrukce vodovodního řadu a rekonstrukce plynovodního potrubí. Plynaři budou v této oblasti nyní pokračovat na rekonstrukcích plynovodu dál. Proto dochází k těmto uzavírkám:

  • 18.9. 2017  -  30.10. 2017 - částečná uzavírka ul. Smetanova ( část od ul.Fügnerova po ul.Na podhoří) a část. uzavírka ul. Na Podhoří
  • 21. 9. 2017  -  20. 10. 2017 - částečná uzavírka ul. Tyršova, Legionářů a U Tanku      
  • 2. 10. 2017 - 27. 10. 2017 - úplná uzavírka ul. Fügnerova v úseku od křižovatky s ul. Tyršova po křižovatku s ul. Smetanova
  • 9. 10. 2017 - 27. 10. 2017 – úplná uzavírka ul. Ppor. Horáčka v úseku od křižovatky s ul. Fügnerova po křižovatku s ul. Zádušní
  • 16. 10. 2017 - 10. 11. 2017 - úplná uzavírka ul. V Kopci v úseku od křižovatky s ul. Fügnerova po křižovatku s ul. Zádušní

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Nový most byl zcela uzavřený

Dne 25. 8. byl zcela uzavřen nový most na Mělníku z důvodu pokládky vrchní vrstvy asfaltu. Uzavírka trvala i po celý víkend (26. a 27. srpna). O tomto termínu bohužel město nebylo informováno. Po této uzavírce bude most průjezdný obousměrně ve zúženém profilu (pracovat se bude na krajích mostu). Nákladní auta ve směru od dálnice budou mít zakázán vjezd až do ukončení veškerých prací na mostu.

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Parkoviště Na Svini a přilehlý park kupuje město

Město Mělník mělo mnoho let zájem o koupi veřejných prostor – parku a parkoviště Na Svini, které vlastní Jiří Lobkowicz. Ten se nyní rozhodl tyto nemovitosti prodat a za odhadní cenu je městu nabídl. Cena těchto nemovitostí činí cca 4 miliony korun a zastupitelé města koupi schválili.

Město - z radnice 2 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Balisety z centra města zmizí

Při rekonstrukci ulice Pražská byly na křižovatkách instalovány směrové sloupky -  balisety, které kromě toho, že jednoznačně napomohly zpomalit řidiče na této frekventované silnici, vyvolaly také velmi silné emoce. Vzhledem k podmínkám dotace, kterou město na rekonstrukci ulice získalo, nebylo možné rovnou nahradit balisety jiným bezpečnostním prvkem.

Město - z radnice 14 komentáře | » číst dál | 1 příloha