Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Město - z radnice

Jen pro články z MÚ

Zápach opět obtěžoval obyvatele Mělníka

V minulých dnech se opět Mělníkem šířil nesnesitelný zápach. Občané se obraceli na městský úřad se svými stížnostmi. Město Mělník okamžitě kontaktovalo vedení cukrovaru. Jak se ukázalo, zdrojem zápachu byly opět, jako v minulých dnech, lihovarnické výpalky. Firma Tereos TTD Cukr Česká Republika k situaci poskytla toto prohlášení:

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Mělník se musí připravit na velmi náročnou situaci v dopravě

S přicházejícím jarem se v Mělníku opět rozjíždějí práce na silnicích tak, jak jsme to již avizovali v loňském roce. Nejkritičtějšími měsíci budou duben a květen. Stále usilujeme o to, aby byl stanoven zákaz průjezdu nákladních vozidel Mělníkem od Mladé Boleslavi. Zatím neznáme konečný verdikt.

Město - z radnice 15 komentáře | » číst dál

Mladoboleslavská ve směru na Mladou Boleslav je opět uzavřena

V souvislosti s tím, že se znovu rozbíhají práce na budování průtahu městem se z rozhodnutí odboru dopravy středočeského krajského úřadu ve středu 24.února znovu uzavřela ulice Mladoboleslavská ve směru na Mladou Boleslav a objížďkové trasy se vrací do režimu, který platil na podzim.

Město - z radnice 6 komentáře | » číst dál

Ulice, domov můj

 

Město Mělník provozuje, kromě několika dalších sociálních služeb, také terénní programy pro osoby bez domova.  Činnost této služby spočívá především v určité podpoře lidí, kteří se z různých důvodů ocitli bez střechy nad hlavou, přišli o zaměstnání, mají psychické problémy a podobně.

Terénní pracovníci jsou těmto osobám nápomocni s hledáním ubytování, zaměstnání, se zajištěním dokladů totožnosti, dávek hmotné nouze či pojistných dávek, dále je to pomoc se zajištěním lékařské péče, případně dalších životních potřeb.

Město - z radnice 1 komentář | » číst dál | 1 příloha

Zápach obtěžuje obyvatele Mělníka

V posledních dnech jsou občané města Mělníka, převážně v blízkosti cukrovaru, obtěžováni nesnesitelným zápachem. Bývalý řepný plac prohledali hasiči i strážníci městské policie, včetně psovoda. Nakonec bylo zjistěno, že k problému došlo podnikatelskou činností cukrovaru. K celému problému zaslal své stanovisko Přemysl Fiala,  ředitel Balicího centra Mělník společnosti Tereos TTD Cukr Česká Republika :

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Demonstrace na Ládví 10. listopadu ovlivní autobusovou dopravu

Pozor! Pokud pojedete autobusem z Mělníka v úterý 10. 11. 2015 v době od 7:30 do 8:30 hodin na Ládví, počítejte se zdržením, neboť zde  občanská iniciativa Ládví není autobusák! pořádá demonstraci za přesun příměstských linek 349 a 369 na terminál Letňany. Cílem je přivést k neúspěšně řešenému tématu patřičnou intenzivní pozornost a dobrat se podoby integrace vyhovující nejen Středočeskému kraji, ale i Praze 8.  ROPIDu bylo doporučeno, aby příměstské linky po dobu konání demonstrace končily na terminálu Letňany. Více v příloze.

 

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Kruhová křižovatka na Pražské ulici je v pořádku

V poslední době se objevily mezi občany neověřené informace o tom, že je nová kruhová křižovatka na Pražské ulici špatně vyprojektována a že se celá bude předělávat. Dle sdělení zhotovitele a investora je křižovatka naprosto v pořádku.  Projekt i vlastní výstavba odpovídá všem platným zákonným normám. Výsledná podoba  kruhové křižovatky se možná  jeví jako poněkud netradiční, ale to je dáno jejím umístěním ve svažitém terénu. Vzhledem k tomu, že tudy budou projíždět i nadrozměrné náklady do mělnického přístavu, mohla být zeleň ve středu křižovatky vysázena jen částečně a část musela být vydlážděna.

Mgr.Milan Schweigstill, 1.místostarosta města Mělníka

Město - z radnice 57 komentáře | » číst dál

Termín úplné uzavírky rekonstruovaného úseku ul. Legionářů se posouvá

Původně plánovaný termín úplné uzavírky místní komunikace ul. Legionářů (15.10.2015 - 25.10.2015) se z důvodu změny termínu nasazení silniční frézy posouvá na  19.10.2015  - 30.10.2015.

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Mělník zahájí rekonstrukci části ulic Tyršova a Legionářů

V úterý 29. září začne rekonstrukce částí ulic Legionářů a Tyršova – v úseku za křižovatkou s ulicemi Fügnerova a U Tanku směrem z města až k přemostění vlečky do přístavu.

V první polovině října budou vyměněny obruby chodníků a uvedený úsek bude s menšími omezeními průjezdný.

Úplná uzavírka úseku se plánuje zhruba od poloviny října do 25. října, kdy se celý povrch silnice odfrézuje až na žulové kostky. Na ně se položí geomříž, která bude zalita asfaltem. Jde o stejnou technologii, která byla použita při rekonstrukci ulice Pražská.

V době úplné uzavírky nebude průjezdná křižovatka Legionářů – Plavební ( odbočka k mostu J. Straky) – zde bude zachována možnost průjezdu pouze pro autobusovou dopravu.

Objížďka povede ulicemi Fügnerova a U Tanku, která bude po dobu uzavírky obousměrná. Místní hromadná doprava nebude obsluhovat zastávky Tyršova a Zádušní – cestující mohou využít zastávku na náměstí Karla IV. a zastávku u Kaufandu.

 

Mgr. Milan Schweigstill, 1.místostarosta města Mělníka

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál