Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Město - z radnice

Jen pro články z MÚ

Okresní kolo dopravní soutěže 2015

Ministerstvo dopravy – BESIP ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Policejním prezídiem ČR a Českým červeným křížem každoročně vyhlašuje, v rámci dopravní výchovy probíhající u žáků základních škol, dopravní soutěž.

Mělnické okresní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů proběhlo dne 28. 04. 2015 v Centru prevence kriminality a dopravní výchovy. Soutěžící měli před sebou čtyři části soutěže, jimiž prokazovali nejen své znalosti, ale i zručnost a pohotovost, která je v silničním provozu mnohdy k nezaplacení.

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Požární ochrana očima dětí

Město Mělník ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádá ve dnech 14. 4. – 24. 4. 2015 v prostorách mělnické radnice výstavu dětských prací na téma „Požární ochrana očima dětí aneb Jak to vidím já“. Výstava je spojená s anketou návštěvníků o nejhezčí obrázek. Přijďte rozhodnout o vítězi a na připravené anketní lístky napište svého favorita. Staňte se rozhodčím a vyberte obrázek, který se vám nejvíce líbí. Po skončení výstavy komise anketní lístky roztřídí a první tři, kteří obdrží nejvíce hlasů, budou pozváni na radnici a z rukou starosty města Mělníka dostanou hodnotné věcné ceny.

 

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Nová webová aplikace ministerstva dopravy

Ministerstvo dopravy vytvořilo webovou aplikaci, díky níž si lze ověřit, zda je u vozidla správně zapsán vlastník vozidla, vozidlo není v tzv. polopřevodu.

Aplikace je dostupná na webové adrese: www.dokonceteregistraci.cz. Kontrolu lze provést na základě vložení čísla osvědčení o registraci vozidla. Po potvrzení

jsou sděleny informace, zda je registrace vozidla dokončena nebo je nutné registraci dokončit, tj. zapsat vlastníka vozidla k určitému datu. Součástí aplikace jsou také údaje o počtu vozidel

v převodu. Informace o vozidlech jsou nyní k datu 12. dubna 2015 a dále se budou pravidelně aktualizovat.

 

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice 1 komentář | » číst dál

Uzavírka Pražské ulice

Od 13. 4. 2015 do 28. 4. 2015 bude zcela uzavřena ul. Pražská v rozsahu od křižovatky s ul. Cukrovarská po křižovatku s ul. Dvořákova včetně pro provádění prací spojených s rekonstrukcí povrchu komunikace.

Po dobu uzavírky nebudou linkovými autobusy obsluhovány autobusové zastávky „U Hřiště“ obousměrně, dále  zastávka  „Mělník cukrovar“  ve směru do centra a jako náhradní zastávka se zřizuje zastávka  „Mělník  Slovany“.

Linka MHD č. 255474 bude ve směru z Mělníka - Chloumku odkloněna ze zastávky „nám. Karla IV.“ ulicemi Pražská, Fibichova, Kpt. Jaroše, Bezručova na autobusové nádraží. V opačném směru z Rousovic  bude odkloněna ze zastávky „Rousovice“  po ul. Mladoboleslavská na autobusové nádraží a z autobusového nádraží  do ul. Bezručova, Kpt. Jaroše, U Sadu, 28. října, do ul. Fibichova a dále po své trase. Nebudou obsluhovány autobusové zastávky „Mělník - Italská“,  „Mělník - Slovany“,  „Mělník - poliklinika“ v obou směrech a dále „Mělník - Cukrovarská“.

Linka MHD č. 25475 bude ve směru od Mlazic odkloněna ze zastávky „nám. Karla IV.“ ulicemi Pražská, Fibichova, Kpt. Jaroše, Bezručova na autobusové nádraží. V opačném směru bude odkloněna do  ul. Bezručova, Kpt. Jaroše, U Sadu, 28. října, Fibichova a dále po své trase. Nebudou obsluhovány autobusové zastávky „Mělník - poliklinika“ v obou směrech a „Mělník - sídliště“.

 

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Uzavírky ul. K Přívozu, Přístavní a Strážnická

V souvislosti s opravami povrchů komunikací budou uzavřeny ulice K Přívozu, Přístavní a Strážnická takto:

  • od 6.4.2015 do 10.5.2015  – úplná uzávěra ul. K Přívozu a Přístavní v úseku mezi křižovatkou s ulicí Družstevní po křižovatku s bezejmennou ulicí,
  • od 11. 5. 2015 do 7. 6. 2015 – úplná uzávěra ul. K Přívozu v úseku cca 120 metrů od křižovatky s ulicí Českolipská směrem k ul. Přístavní,
  • od 18.4.2015 do 30.4.2015 – částečná uzávěra ul. Strážnická v úseku od  křižovatky s ulicí Ovocná po křižovatku se silnicí č. I/9,
  • od 2. 5. 2015 do 28. 5. 2015 – úplná uzávěra ul. Strážnická v úseku od křižovatky se silnicí č. I/9 po vjezd do průmyslového areálu (Liaz). Po dobu uzavírky dojde k přemístění zastávky „Mělník-Mlazice-Liberta“ pod křižovatku ul. Strážnická se silnicí I/9 a nebude obsluhována zastávka „Mělník-Mlazice-Liaz“.

 

Mgr. Helena Vavřinová
vedoucí Kanceláře vedení úřadu
tisková mluvčí

Město - z radnice 20 komentáře | » číst dál

Pozvánka na jarmark (Azylový dům)

Ráda bych vás touto cestou pozvala na velikonoční jarmark Služeb prevence města Mělníka, který se koná tuto středu 25.3. na náměstí Míru od 9 hodin.
Tým pracovnic azylových domů spolu s uživatelkami a uživateli pro vás vytvořili krásné jarní a velikonoční dekorace.
Pokud se rozhodnete si některý výrobek u nás zakoupit, přispějete tak na dobrou věc - aktivity a výlety dětí z azylových domů.

Mgr. Eva Vetešníková
vedoucí organizační složky
Služby prevence města Mělníka

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Mělnická radnice bude 2. dubna večer modře nasvícena

Mělník se tak připojí k celosvětové kampani podporující osvětu problematiky autismu s názvem „Light It Up Blue“ americké organizace Autism Speaks, ke které se již připojily jednotlivci i organizace ze 136 zemí ze všech kontinentů. Nejviditelnější aktivitou kampaně je osvěcování budov po celém světě modrým světlem. Osvětleno bylo již více než 200 významných staveb (např. Maďarský parlament, Bratislavský hrad, Pyramidy v Gíze, Empire State Building, Sydney Opera House), přidávají se ale i stovky firem a domácností po celém světě. Letos se připojí i mělnická radnice.

V roce 2008 se členové OSN jednomyslně shodli na tom, že 2. duben vyhlásí Světovým dnem porozumění autismu. V České republice vyhlašuje Asociace pomáhající lidem s autismem – APLA Praha každoročně osvětovou kampaň POROZUMĚT AUTISMU. V rámci této kampaně pořádá APLA Praha řadu akcí, které spojuje modrá barva. Proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Cílem osvětových akcí je upozornit na fakt, že s autismem se rodí každé 100. dítě, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je právě porozumění a podpora.

 

Mgr. Bc. Petr Volf
2. místostarosta města Mělníka

Město - z radnice 3 komentáře | » číst dál

Jak by mohlo vypadat náměstí Karla IV.? Přijďte se podívat.

Město Mělník vypsalo ideovou architektonickou soutěž na řešení náměstí Karla IV. a jeho nejbližšího okolí. Cílem bylo získat vizi, kterou bychom nyní mohli postupně začít realizovat.

Základní doporučení poroty, jejíž jádro tvořili architekti nominovaní  Českou komorou architektů, je následující.

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál

Změny odjezdových stání autobusů

V souvislosti s integrací autobusové dopravy dojde od 7.dubna  také ke změnám v odjezdových stáních na autobusovém nádraží v Mělníku. 

Důležité změny jsou tyto :

nástupiště č. 1  -  směr Praha, Ládví - linky 349 a 369

nástupiště č. 2  -  směr Neratovice, Brandýs n.L. a Kralupy n. Vlt přes Obříství - linky 470, 471, 472

nástupiště č. 3  -  směr Liběchov, Štětí  případně Mlazice - linky 369, 349

nástupiště č. 9  -  MHD směr Chloumek - linka 474

nástupiště č.10 -  MHD směr centrum města, V. Borek nebo Liběchov - linky 474, 475  

 

Podrobné informace naleznete v příloze.

 

Aleš Jakoubek, ČSAD Střední Čechy a.s.

Město - z radnice Napsat komentář | » číst dál