https://www.traditionrolex.com/7

 Zpravodajství | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Zpravodajství

Zloděj dopaden


Policisté z obvodního oddělení ve Vojkovicích sdělili dne 16. září 2009 podezření z trestného činu krádeže dvaatřicetiletému muži z Mělnicka. Muž dne 15. září 2009 nejprve v odpoledních hodinách odcizil ve Veltrusech, ulice Žižkova volně položený železný plát v hodnotě 7 000,-Kč. Následně v ulici Chotkova překonal stavební oplocení u domu, vnikl do objektu a ze střechy odcizil měděné okapy a plechy v hodnotě 12 000,-Kč. Na poškození domu způsobil škodu ve výši 6 000,-Kč. Při obou skutcích způsobil tedy celkovou škodu ve výši 25 000,-Kč. Odcizený kov se poté pokusil prodat do sběrných surovin. Policisté při šetření zjistili, že muž byl za obdobný skutek v posledních třech letech odsouzen.
Za výše uvedené jednání je možno uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Krádež věcí z autobusů


Neznámý pachatel v době od jedenáctého do čtrnáctého září letošního roku odcizil z odstavených autobusů Karosa v Neratovicích, ulice Kojetická osm kusů bočních vnějších světel, dále vnikl do zavazadlového prostoru jednoho z autobusů a odtud odcizil bednu s nářadím. Z dalšího autobusu následně odcizil dvě autobaterie. Svým jednáním způsobil poškozené přepravní společnosti škodu ve výši cca 18 000,-Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Úvěrový podvod


Policisté z obvodního oddělení PČR Mělník sdělili dne 14. září 2009 podezření z výše uvedeného trestného činu sedmatřicetileté ženě z Litoměřicka. Žena v lednu 2008 uzavřela v prodejně na Mělníku smlouvu o revolvingovém úvěru na částku zhruba 30 000,-Kč. Do dnešního dne uhradila pouze částku ve výši cca 12 000,-Kč a bylo zjištěno, že do smlouvy uvedla nepravdivé údaje o svém zaměstnání.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Odcizený mobil


Mobilní telefon Apple I phohe odcizil neznámý pachatel v restauračním zařízení na Mělníku, ulice Sportovní dne 10. září 2009 ve večerních hodinách z uzavřené ledvinky šestatřicetiletému muži z Mělnicka. Tímto skutkem způsobil neznámý pachatel škodu ve výši 13 000,-Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Zloděj ukradl vápno a lepenku


V době od 11. září do 14. září 2009 odcizil neznámý pachatel z neoplocené zahrady v Hostíně u Mělníka 51 pytlů vápna a 8 balíků lepenky IPA. Tímto skutkem způsobil škodu ve výši cca 7 800,-Kč.

Případ šetří mělničtí policisté jako podezření z trestného činu krádeže.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Krádež stavební buňky


Neznámý pachatel odcizil v době od jedenáctého do třináctého září 2009 z neoploceného pozemku u silnice I/9 na Mělníku v části Vehlovice dvě stavební buňky i s uvnitř uloženým materiálem. Poškozené stavební společnosti vznikla škoda ve výši zhruba 156 000,-Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Dopravní nehoda s alkoholem, u Nové vsi


Dne 13.září 2009 došlo v podvečerních hodinách na silnici II/608 v katastru obce Nová Ves k dopravní nehodě mezi osobním automobilem Citroën XM, který řídil šestatřicetiletý muž z Prahy a listnatým stromem.
K dopravní nehodě došlo tak, že řidič vozidla jel po výše uvedené silnici ve směru od Ledčic k obci Nová Ves. Při jízdě nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, po projetí levotočivé zatáčky dostal s vozidlem smyk, následně přejel vpravo mimo komunikaci a zde došlo ke střetu se stromem.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Neukázněných řidičů neubývá


Při silničních kontrolách, které prováděli policisté z územního odboru Policie ČR Mělník během uplynulého víkendu a to jak v rámci hlídkové činnosti, tak v rámci dopravně bezpečnostní akce,( o které budu informovat podrobněji dnes v další tiskové zprávě), bylo zjištěno, že přes veškerá preventivní i represivní opatření ze strany policejních orgánů na silnicích našeho regionu neubývá řidičů, kteří nerespektují nařízení soudů, nebo jiných správních orgánů, anebo si nelámou hlavu s požíváním alkoholických nápojů před usednutím za volant. Nejotrlejší z nich pak porušují zákonné normy v obou případech najednou. Na dalších řádcích uvedu některé příklady tohoto jednání a chtěl bych předeslat, že policisté na Mělnicku budou i nadále velmi důsledně kontrolovat silniční provoz a jeho účastníky, aby v maximální možné míře znemožnili pachatelům výše uvedeného jednání jejich protizákonnou činnost a za další ochránili od těchto jednotlivců ostatní slušné účastníky silničního provozu.
Dne 11. 9. 2009 chvilku po půlnoci kontrolovali policisté z obvodního oddělení v Horních Počaplech osobní motorové vozidlo Ford Orion a to v katastru obce Dolní Beřkovice. Vozidlo řídil dvaatřicetiletý muž z Litoměřicka, jehož kontrolou bylo zjištěno, že má uložen platný zákaz řízení motorových vozidel na 16 měsíců a to od května letošního roku. Muži bylo policisty poté sděleno podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Téhož dne v dopoledních hodinách na silnici II/608 v katastru obce Staré Ouholice kontrolovali policisté z oddělení v Lužci nad Vltavou osobní vozidlo Opel Kadet, které řídil dvacetiletý muž z Karlovarska. Muž dle zjištění policistů usedl za volant i přesto, že není držitelem řidičského oprávnění a tohoto stavu si je plně vědom.V jeho případě bylo sděleno podezření z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
Dvaadvacetiletého muže z Mělnicka kontrolovali mělničtí dopravní policisté dne 11. září 2009 ve večerních hodinách v Neratovicích, ulice Nádražní za řidítky motocyklu Suzuki. Muž si vyrazil na projížďku ,i když věděl, že není držitelem řidičského oprávnění. Policisté mu sdělili podezření z výše uvedeného trestného činu.
Prvním „ rekordmanem“ se stal dvaadvacetiletý muž z Nymburska, kterého kontrolovali policisté z oddělení v Kostelci nad Labem dne12. září 2009 v dopoledních hodinách, v ulici Přemyslova, při řízení osobního vozidla Škoda 105. Jeho lustrací bylo zjištěno, že mu byl uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu 5 let a to od října 2007. Následně muži sdělili podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.
A nakonec je tu případ osmatřicetiletého muže z Mělnicka, jehož chování se již nedá nazvat jinak, než nepochopitelné a krajně nezodpovědné. Tohoto řidiče kontrolovali policisté z oddělení v Lužci nad Vltavou dne 13. září 2009 v odpoledních hodinách na silnici II/608 , v katastru obce Podhořany. Při jeho kontrole policisté zjistili, že muž má platný zákaz řízení na dobu dvou let a to od dubna letošního roku a ještě k tomu provedená orientační dechová zkouška skončila s naměřenou pozitivní hodnotou 2,79 promile alkoholu v dechu. Tomuto pachateli sdělili policisté podezření hned ze tří trestných činů a to maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a ohrožení pod vlivem návykové látky. Za jeho jednání je možno dle zákona uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Poškození betonové jímky


V současné době šetří policisté z oddělení ve Mšeně případ poškození betonové jímky v obci Střemy, ke kterému došlo dne 11. září 2009 v odpoledních hodinách, kdy tuto poškodil zatím neznámý pachatel při terénních úpravách u jedné z místních bytovek. Škodu na jímce si poškozený vyčíslil na částku 15 000,-Kč.
Policisté skutek šetří jako podezření z trestného činu poškozování cizí věci, za který je možno uložit trest odnětí svobody ž na jeden rok.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7