Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Polední jídelní lístky opět v provozu (experimentálně): melnicek.cz/jidelni-listky

Zpravodajství

Mladík ulomil závoru


Vrchní inspektor Obvodního oddělení Mělník sdělil dvacetiletému muži a osmnáctileté ženě ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení ve spolupachatelství.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Akce LUCIE


Oddělení pobytové kontroly cizinecké policie Krajského ředitelství Středočeského kraje provedlo v součinnosti s Inspektorátem práce dne 13. prosince 2016 bezpečnostní akci Lucie zaměřenou na pobytovou kontrolu cizinců a práci s pracovním povolením. Do akce se zapojili policisté nejen z Mělníka, ale i z ostatních pracovišť krajského ředitelství, kteří se zabývají uvedenou problematikou. Na pomoc jim přijeli i hlídky z oddělení dokladů a specializovaných činností z Prahy Vinoř, neboť jsou to v kraji největší policejní odborníci na padělané doklady.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Dopravně bezpečnostní akce X


Mělničtí policisté se před vánočními svátky zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené  zejména   na zvyšování viditelnosti motoristů při mimořádných událostech. Zaměřili se i na kontroly technického stavu vozů, jejich pozornosti neuniklo zejména správné obutí zimními pneumatikami.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Firma ERWIN JUNKER si váží svých zaměstnanců!


U nás ve firmě Erwin Junker si vážíme času, který u nás naši spolupracovníci strávili a práce, kterou u nás odvedli. Každoročně oceňujeme finanční prémií zaměstnance, kteří odcházejí do důchodu i ty, kteří slaví významné pracovní výročí.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Pomozte objasnit smrtelnou dopravní nehodu


Žádáme veřejnost o pomoc při objasnění smrtelné dopravní nehody, při které zahynul devětačtyřicetiletý cyklista. Nehoda se stala v pátek 2. prosince 2016 přibližně v 5:45 hodin v Neratovicích v ulici Hraniční. Cyklista jel ve směru od ulice Vojtěšská směrem ke křižovatce v ulici V Tůních. Neznámý řidič jedoucí stejným směrem cyklistu srazil a aniž by zastavil, z místa nehody ujel. Cyklista svým zraněním na místě podlehl.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Policisté byli tentokrát bez práce


Dva mladíci ve věku dvacet a dvaadvacet let šli 11. září 2016 v brzkých ranních hodinách z oslavy domů. Cestou z obce Velký Borek do Mělníka za nimi zůstávala spoušť. V ulicích, kterými procházeli, ukradli společně ze zde zaparkovaných aut celkem 18 kusů registračních značek. Většinou se jednalo o zadní registrační značky i s rámečky. Celková škoda se vyšplhala na téměř 9 000, - Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Pachatelka dopadena těsně po činu


Policisté Obvodního oddělení Mělník ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření devatenáctileté cizince z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Ve čtvrtek 27. října 2016 v dopoledních hodinách v jednom z obchodních domů v Mělníku odcizila devatenáctiletá cizí státní příslušnice z tašky zavěšené na nákupním košíku peněženku. V té měla poškozená kromě finanční hotovosti také platební kartu a další doklady. V prostoru prodejny vyndala zlodějka z peněženky peníze, včetně pamětních mincí zahraniční měny, a peněženku nechala ležet na jedné z palet na zboží. Zanedlouho byla peněženka  nalezena pracovníky prodejny a takřka ve stejné chvíli zjistila ztrátu i okradená žena. Pracovník ostrahy pohotově zjistil, kdo na paletách peněženku zanechal  a tak mohla být podezřelá zadržena již při odchodu z prodejny. Na místo byla přivolána okamžitě hlídka policistů z místního oddělení, která si případ na místě převzala. 
Téměř celá finanční hotovost, včetně peněženky se všemi doklady a dokumenty, byly předány její majitelce. Po provedení všech potřebných úkonů, včetně výslechů zúčastněných, policisté sdělili cizince podezření z  přečinu neoprávněné opatření, padělání  a pozměnění platebního prostředku, za což ji hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.
Následující den 28. října 2016 byla podezřelá předvedena k vazebnímu zasedání. Vzhledem k její dosavadní bezúhonnosti byla propuštěna na svobodu a byla jí doručena soudcem výzva k vycestování z České republiky do 31. října 2016 do země, kde má trvalý pobyt. Obviněné bude následně doručen trestní příkaz, z kterého se dozví, jak bude potrestána.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Oznámení finančního úřadu k vydávání autentizačních údajů k evidenci tržeb


V souvislosti se zavedením zákona o evidenci tržeb upozorňuje Finanční úřad pro Středočeský kraj, Územní pracoviště v Mělníce, Kralupech nad Vltavou a v Neratovicích, daňové subjekty podnikající v oblasti poskytování ubytovacích a stravovacích služeb, že již od 1. 9. 2016 mohou na uvedených územních pracovištích obdržet tzv. autentizační údaje, kterými se rozumí přihlašovací údaje na portál správce daně a které slouží k přihlášení na portál správce daně. Jejich přidělení je nezbytnou podmínkou pro řádné fungování elektronické evidence tržeb, která u podnikatelů podnikajících ve výše uvedených činnostech vstoupí v platnost již od 1. 12. 2016.
O přidělení autentizačních údajů může podnikatel požádat pouze jedním z následujících způsobů:

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Podzimní mlhy a déšť


Podzimní mlhy a déšť - dva z rizikových faktorů, na které by řidiči měli brát zřetel.
Léto už je definitivně pryč, nastává pravé podzimní počasí plné  mlh a deště. Je velmi nutné, aby si řidiči uvědomili změnu počasí i  s ohledem na styl jízdy.
Vnímání za mlhy
Jízda za mlhy je nebezpečná. Výrazně klesá viditelnost. Mlha zkresluje vnímání rychlosti, jakou se vozidlo pohybuje. To je dáno tím, že řidiči nemohou porovnávat rychlost jedoucího vozidla s okolními předměty, které vidí nezřetelně, jen v nejasných obrysech. Motoristé tak podvědomě vyhodnocují svou rychlost jako výrazně pomalejší, než je tomu ve skutečnosti. Často stojící vozidla považují za jedoucí. Vzdálenost od okolních předmětů považují za větší, než odpovídá realitě. Na zdánlivě suché vozovce mlha kondenzuje, brzdná dráha se tak výrazně prodlužuje. Pokud řidič jede rychle, před překážkou nestačí zastavit a naráží do ní v plné rychlosti. Nehody se zraněním mívají tak za mlhy horší následky.
Svícení
Světla na denní svícení rozhodně nestačí.  Automobil musí být pro ostatní viditelný ze všech stran, je proto potřeba rozsvítit potkávací světla a zadní mlhové světlo. Pokud je vůz vybaven předními mlhovkami, určitě zapněte i je. Mlhu pravidla silničního provozu nedefinují. Mlhová světla by měla být zapnuta určitě při dohledu pod 50 metrů. V takovém případě by rychlost jízdy neměla přesáhnout 50 km/h.
Ostatní účastníci 
Vidět musí být však nejen vozidla, ale i cyklisté a chodci. Chodci by měli důsledně používat reflexní prvky, cyklisté musí být osvětleni vpředu i vzadu. Svou bezpečnost zvýší i použitím reflexních doplňků, za takového počasí optimálně reflexní vestou. Dají tak motoristům větší šanci včas zareagovat.
Lokální mlhy
Velmi nebezpečné jsou lokální mlhy, a to hned ze dvou důvodů. Z úseku, kde je dobrá viditelnost, řidiči do mlhy často vjíždějí bez snížení rychlosti. Spoléhají, že úsek znají, že je nemůže nic překvapit. V momentě, kdy se na vozovce objeví nečekaná překážka, často nestačí zareagovat a dojde k vážné dopravní nehodě. Po vyjetí z mlhy do dlouhého úseku bez ní je nutno vypnout zadní mlhové světlo, na což řidiči často zapomínají. Zvláště za tmy oslňuje toto světlo vzadu jedoucí řidiče, pro které to je nejen nepříjemné ale i nebezpečné.
Statistika
Pravděpodobnost usmrcení za mlhy je téměř 3x vyšší než při průměrné nehodě. V roce 2015 vyšetřovala Policie ČR 803 nehod, ke kterým došlo za mlhy. Zemřelo při nich 16 osob, 32 jich bylo zraněno těžce, 284 lehce.
Jízda na mokré vozovce
Jízda na vlhkých či mokrých silnicích se stává každodenní realitou. Je obecně známo, že za deště se zvyšuje riziko vzniku nehod 2,5krát, na dálnici dokonce 5krát. V nočních hodinách nebezpečí vzroste ještě nejméně 2krát. Brzdná dráha na mokré vozovce se  ve srovnání  s jízdou na suchém asfaltu prodlužuje. Například z rychlosti 50 km/h zastavíme na suchém povrchu na 28 metrech, na mokrém budeme potřebovat o 5 metrů více. Jestliže na suchu před překážkou zastavíme, na mokru pojedeme v okamžiku kolize rychlostí přes 20 km/h.
Na cestu vyjeďte vždy v dostatečném předstihu, plně se věnujte řízení, dodržujte bezpečnou vzdálenost od ostatních vozidel, přizpůsobte rychlost danému počasí, dodržujte pravidla silničního provozu, abyste se vždy vrátili ze svých cest bezpečně domů!

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál