Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected]lnicek.cz.
Muzeum M

Zpravodajství

Rady pro řidiče


Většinu silnic ve Středočeském kraji pokryl sníh nebo jeho uježděné zbytky. Holé a mokré jsou jen některé úseky dálnic. Řidiči tak při svých cestách musí být opatrní. Riskantní mohou být nejen zatáčky, ale i přejíždění z pruhu do pruhu kvůli vrstvě sněhu. Na silnicích jsou často jen vyjeté koleje.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Mladík ulomil závoru


Vrchní inspektor Obvodního oddělení Mělník sdělil dvacetiletému muži a osmnáctileté ženě ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení ve spolupachatelství.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Akce LUCIE


Oddělení pobytové kontroly cizinecké policie Krajského ředitelství Středočeského kraje provedlo v součinnosti s Inspektorátem práce dne 13. prosince 2016 bezpečnostní akci Lucie zaměřenou na pobytovou kontrolu cizinců a práci s pracovním povolením. Do akce se zapojili policisté nejen z Mělníka, ale i z ostatních pracovišť krajského ředitelství, kteří se zabývají uvedenou problematikou. Na pomoc jim přijeli i hlídky z oddělení dokladů a specializovaných činností z Prahy Vinoř, neboť jsou to v kraji největší policejní odborníci na padělané doklady.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Dopravně bezpečnostní akce X


Mělničtí policisté se před vánočními svátky zapojili do dopravně bezpečnostní akce zaměřené  zejména   na zvyšování viditelnosti motoristů při mimořádných událostech. Zaměřili se i na kontroly technického stavu vozů, jejich pozornosti neuniklo zejména správné obutí zimními pneumatikami.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Firma ERWIN JUNKER si váží svých zaměstnanců!


U nás ve firmě Erwin Junker si vážíme času, který u nás naši spolupracovníci strávili a práce, kterou u nás odvedli. Každoročně oceňujeme finanční prémií zaměstnance, kteří odcházejí do důchodu i ty, kteří slaví významné pracovní výročí.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Pomozte objasnit smrtelnou dopravní nehodu


Žádáme veřejnost o pomoc při objasnění smrtelné dopravní nehody, při které zahynul devětačtyřicetiletý cyklista. Nehoda se stala v pátek 2. prosince 2016 přibližně v 5:45 hodin v Neratovicích v ulici Hraniční. Cyklista jel ve směru od ulice Vojtěšská směrem ke křižovatce v ulici V Tůních. Neznámý řidič jedoucí stejným směrem cyklistu srazil a aniž by zastavil, z místa nehody ujel. Cyklista svým zraněním na místě podlehl.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Policisté byli tentokrát bez práce


Dva mladíci ve věku dvacet a dvaadvacet let šli 11. září 2016 v brzkých ranních hodinách z oslavy domů. Cestou z obce Velký Borek do Mělníka za nimi zůstávala spoušť. V ulicích, kterými procházeli, ukradli společně ze zde zaparkovaných aut celkem 18 kusů registračních značek. Většinou se jednalo o zadní registrační značky i s rámečky. Celková škoda se vyšplhala na téměř 9 000, - Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Pachatelka dopadena těsně po činu


Policisté Obvodního oddělení Mělník ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření devatenáctileté cizince z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
Ve čtvrtek 27. října 2016 v dopoledních hodinách v jednom z obchodních domů v Mělníku odcizila devatenáctiletá cizí státní příslušnice z tašky zavěšené na nákupním košíku peněženku. V té měla poškozená kromě finanční hotovosti také platební kartu a další doklady. V prostoru prodejny vyndala zlodějka z peněženky peníze, včetně pamětních mincí zahraniční měny, a peněženku nechala ležet na jedné z palet na zboží. Zanedlouho byla peněženka  nalezena pracovníky prodejny a takřka ve stejné chvíli zjistila ztrátu i okradená žena. Pracovník ostrahy pohotově zjistil, kdo na paletách peněženku zanechal  a tak mohla být podezřelá zadržena již při odchodu z prodejny. Na místo byla přivolána okamžitě hlídka policistů z místního oddělení, která si případ na místě převzala. 
Téměř celá finanční hotovost, včetně peněženky se všemi doklady a dokumenty, byly předány její majitelce. Po provedení všech potřebných úkonů, včetně výslechů zúčastněných, policisté sdělili cizince podezření z  přečinu neoprávněné opatření, padělání  a pozměnění platebního prostředku, za což ji hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.
Následující den 28. října 2016 byla podezřelá předvedena k vazebnímu zasedání. Vzhledem k její dosavadní bezúhonnosti byla propuštěna na svobodu a byla jí doručena soudcem výzva k vycestování z České republiky do 31. října 2016 do země, kde má trvalý pobyt. Obviněné bude následně doručen trestní příkaz, z kterého se dozví, jak bude potrestána.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Oznámení finančního úřadu k vydávání autentizačních údajů k evidenci tržeb


V souvislosti se zavedením zákona o evidenci tržeb upozorňuje Finanční úřad pro Středočeský kraj, Územní pracoviště v Mělníce, Kralupech nad Vltavou a v Neratovicích, daňové subjekty podnikající v oblasti poskytování ubytovacích a stravovacích služeb, že již od 1. 9. 2016 mohou na uvedených územních pracovištích obdržet tzv. autentizační údaje, kterými se rozumí přihlašovací údaje na portál správce daně a které slouží k přihlášení na portál správce daně. Jejich přidělení je nezbytnou podmínkou pro řádné fungování elektronické evidence tržeb, která u podnikatelů podnikajících ve výše uvedených činnostech vstoupí v platnost již od 1. 12. 2016.
O přidělení autentizačních údajů může podnikatel požádat pouze jedním z následujících způsobů:

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál