Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Samson Lenk v Zelcine

Zpravodajství

Mělnické vinobraní – policisté pomohli zajistit jeho hladký průběh


Od pátku 16. září 2016   do neděle 18. září 2016 probíhal na Mělníku další ročník  oslav vína. Na jeho zajištění se podíleli i policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník. Jednalo se o desítky policistů pořádkové, dopravní služby, služby kriminální policie a vyšetřování a dalších složek. V době konání akce pomáhali například i policisté jízdní policie z Prahy. Hlídky dohlížely nejen na veřejný pořádek, ale i na bezpečnost a plynulost v silničním provozu.  

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Proč použít ve vozidle bezpečnostní pásy


Nejčastější odpovědí, proč se lidé ve vozidle poutají, je, že se to musí, neboť tuto povinnost ukládá zákon. Další velmi častou odpovědí zejména řidičů je, že jinak „to pípá“.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

TISPOL na Mělnicku


V době od 25. do 31. července 2016 proběhla ve vybraných evropských státech dopravně bezpečnostní akce zaměřená především na kontroly  nákladní a autobusové dopravy.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Dobrá spolupráce orgánů činných v trestním řízení


Při silniční kontrole v obci Tišice zastavili dopravní policisté dne 30. července 2016 krátce před desátou hodinou dopoledne osobní vozidlo Volkswagen.  Řidič  předložil všechny potřebné doklady k řízení a provozu vozidla.  Hlídka ho následně vyzvala k provedení dechové zkoušky  na přítomnost alkoholu. Přístroj mu naměřil opakovaně více než jedno promile alkoholu v dechu. Na místě mu policisté zadrželi řidičský průkaz. Po projednání se státním zástupcem byl čtyřiatřicetiletý občan Slovenska, který navíc pobývá a pracuje v jiném státě Evropské unie, zadržen. Policisté muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Díky rychlosti policejního orgánu a dobré spolupráci mělnické policie, státního zastupitelství a soudu proběhlo s podezřelým mužem ještě téhož dne odpoledne soudní líčení.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Řídil pod vlivem alkoholu


Policejní hlídka Obvodního oddělení Mělník zastavila  dne 3. srpna 2016 po čtvrté hodině ranní  v Mělníku vozidlo Peugeot. Policisté osmapadesátiletého  řidiče podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Přístroj mu opakovaně naměřil více než 1,5 promile alkoholu v dechu.  Řidič předložil doklady pro  provoz vozidla. Řidičský průkaz však, jak tvrdil, u sebe neměl. Policisté mu zakázali další jízdu. Ještě téhož dne mu sdělili podezření za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky. Trestní zákoník za toto protiprávní jednání stanovuje trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Za krádež kola putoval do vazby


Mělnickým policistům oznámil kolem jedné hodiny ranní dne 31. července 2016 muž krádež svého jízdního kola, které zanechal na letní zahrádce jedné z restaurací v Mělníku. Policisté vykonávající službu s majitelem kola sepsali jeho oznámení, důkladní byli zejména při popisu kola. To se jim záhy velmi vyplatilo. Během dvou hodin byli přivolaní ženou, že se jí dobývá do domu  muž a dožaduje se vstupu do obydlí. Žena měla strach, proto přivolala na pomoc policisty.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Prázdninový program RC Chloumek


12.7.2016 od 14.00
Senior klub: Babi, dědo, přijďte na přednášku MUDr. Markéty Kolářové 
o zdravém životním stylu pro seniory
Vstupné dobrovolné.

27.7.2016 od 9.30
Lesnění s Luckou Sýkorkou: „Hloupý Honza“
V lese snění není spaní, ale cesta pohádkou a hraní. Zveme i hlídací  babičky a dědečky na prázdninové chvilečky. Sraz na parkovišti u lesa, cena 80 Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Regulovčík 2016


V letošním roce středočeští dopravní policisté poměřili dne 12. července 2016 své dovednosti a teoretické znalosti v rámci IX. ročníku soutěže „Regulovčík 2016“ v Mělníku.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Test odolnosti 2016


Na Kokořínsku se konal další ročník extrémního závodu.

V ranních hodinách dne 23. června 2016 se sešli účastníci dalšího ročníku extrémního závodu Test odolnosti 2016 na Územním odboru policie Mělník, kde vedení mělnické policie a města Mělník zahájilo tento náročný závod. Starosta města Mělník  MVDr. Ctirad Mikeš a vedoucí Územního odboru  P ČR Mělník plk. Ivan Žučenko popřál všem mnoho úspěchů v soutěži.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál