Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Zpravodajství

Mšenští a byšičtí žáci představili objevené osudy pamětníků války i komunistického režimu


Děti ze základních škol v Byšicích a Mšeně představily v úterý 28. června v byšickém kinosále výsledky své půlroční práce. Během práce na projektu Příběhy našich sousedů pod vedením svých učitelek objevili příběhy pamětníků ze svého okolí, zpracovali je do rozhlasových reportáží a doplnili historickými fotografiemi. Na závěr si připravili slavností prezentaci.  

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Mělničtí policisté pátrají po pohřešované třicetileté ženě z Mělníka


Matka dvou dětí odešla dne 13. června 2016 kolem 14:30 hodin z domova  a od té doby se nevrátila ani  o sobě nepodala žádnou zprávu. Mobilní telefon u sebe nemá, odešla pouze s malou finanční hotovostí. 

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Statistiky a rady týkající se motorkářů


Od pátku do neděle došlo na Mělnicku k třinácti dopravním nehodám, jedenáct z nich se odehrálo bez zranění osob, u jedné utrpěl jeden z účastníků zranění. Jedna  nehoda osobního vozu a motorky, která se odehrála v pátek v katastru obce Medonosy, skončila tragicky. Při nehodě jedenatřicetiletý motorkář svým zraněním na místě podlehl.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Taktické cvičení zásahu proti nebezpečnému útočníkovi


Policisté si ověřili své schopnosti při zásahu proti nebezpečnému pachateli.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Vyhoštění cizince


Policisté z mělnické cizinecké policie zahájili správní řízení se sedmačtyřicetiletým cizincem ve věci správního vyhoštění z území EU.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování rychlosti


V době od 18. do 24. dubna 2016 proběhla ve vybraných evropských státech, dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kontrolu dodržování rychlosti.  
Do této dopravní akce se zapojili také policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník.
V průběhu celého dopravně bezpečnostního opatření se policejní hlídky zaměřily zejména na kontrolu dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci i mimo obec. Samozřejmě dohlížely i na dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona číslo 361/2000Sb., o provozu na pozemních komunikacích a dalších předpisů souvisejících s provozem na pozemních komunikacích. Současně prováděly kontrolní činnost spojenou s pátráním po osobách, věcech a odcizených vozidlech.
Během třech dnů, na které byla na Mělnicku akce naplánovaná, dvě desítky dopravních policistů zkontrolovaly celkem 219 vozidel. Zjistily 89 dopravních přestupků, z nichž 84 vyřešily na místě blokovou pokutou a 5 přestupků předaly k vyřízení příslušnému správnímu orgánu.
Během dopravně bezpečnostní akce 42 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost, 40 jich policisté potrestali na místě udělením blokové pokuty a 2 přestupky předali k vyřízení správnímu orgánu. Bezpečnostní pásy nepoužil 1 z řidičů, 1 dítě nebylo připoutané v autosedačce. Pod vlivem alkoholu řídil své vozidlo 1 řidič. Za technický stav vozidla udělili policisté pokutu 9 řidičům. Přestupkového jednání se dopustil také 1 motocyklista.
Hlavním cílem dopravně bezpečnostního opatření zaměřeného na dodržování povolené rychlosti je snížit neukázněné chování některých řidičů na silnicích a především snížit počet dopravních nehod a přestupků v silničním provozu.
TISPOL je organizace, která sdružuje evropské policejní sbory v oblasti dopravní problematiky a je založena na předávání zkušeností a informací. Hlavním cílem je realizace dopravně bezpečnostních akcí napříč Evropou. Akce jsou vždy zaměřeny na konkrétní problematiku, jako je alkohol a drogy, rychlost, nákladní a autobusová doprava. 

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Cyklistická sezóna začíná


Jakmile vysvitne sluníčko a vzduch se oteplí, na silnice vyrážejí rekreační cyklisté. Většina z nich na kole přes zimu nejezdí, proto je nutné před první vyjížďkou provést údržbu kola, nejlépe v servise. Cyklisté jsou považováni za řidiče. Musí tak dbát na řádný technický stav svého stroje. Špatný technický stav kola může být příčinou nehody, při které může dojít k vážným zraněním. Každý rok utrpí několik cyklistů zranění v důsledku špatného technického stavu jejich jízdního kola. Celkově bylo v letech 2012-2015 zbytečně těžce zraněno 5 osob, lehce pak dalších 32 osob. Při jízdě je vhodné používat cyklistickou přilbu, u dětí do 18 let je to dokonce povinnost.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál

Řidič motocyklu nadýchal opakovaně více než 2 promile


Ve čtvrtek 21. dubna 2016 kolem 18. hodiny došlo k dopravní nehodě v katastru obce Přívory. Sedmapadesátiletý řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od obce Červená Píska na obec Přívory. Před obcí Přívory při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel do protisměru, kde levým bokem motocyklu narazil do levého boku osobního vozidla Škoda Octavia. Po střetu však motorkář pokračoval dál v jízdě. Na rovném úseku nezvládl řízení  a havaroval. Na místě byl ošetřen lékařem rychlé lékařské pomoci a následně byl k dalšímu ošetření převezen do jedné z pražských nemocnic. Policisté u obou řidičů provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. U řidičky osobního vozu byla zkouška negativní. U motocyklisty přístroj opakovaně naměřil hodnotu vyšší než dvě promile. Sedmapadesátiletému řidiči policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. Škoda na vozidlech se vyšplhala odhadem na 200 000,- Kč.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál