https://www.traditionrolex.com/7

 Ještě k ČSAD | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! info@melnicek.cz

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Ještě k ČSAD

Vím, že problematika autobusů Mělník-Praha už se tady rozebírala mnohokrát. Přesto bych toto téma chtěla otevřít znovu - vyprovokovala mě k tomu jízda s řidičem Jiřím Jeřábkem tento týden. U nás doma má tento řidič přezdívku "Káám?!" Myslím, že mnozí z Vás, kteří cestujete do Prahy pravidelně, už si tohoto muže vybavují.

Už delší dobu mám pocit, že ten člověk je za volantem hulvát. Už před Vánoci vezl lidi z Prahy přes přejezd na Staré štaci na červenou a předjížděl (s autobusem plným lidí!) na plné čáře. Kromě toho si reputaci vylepšil tento týden tím, že najížděl celou cestu na auta před sebou a na úseku cesty za Štepánským mostem, kde jsou vyjeté koleje, kde ho auta před námi  nechtěla pustit předjíždět, troubil jako blázen a nadával. Co mě ale míchá nejvíc je, jak se chová k lidem. Schválně, co řeknete, když nastupujete do autobusu? Já řeknu "Dobrý den, studentskej Holešovice". Někdo řekne místo Holešovice jen "Praha", ale to je jedno, protože v tomhle řidiči vyvolávají obě odpovědi nečekané reakce. Zahuláká na vás :"Káám?!" A vy většinou nechápete. Co kam? Musíte říct Praha, Holešovice, protože když řeknete jenom Holešovice, řekne, že tam nejede. Vůbec jsem ho nepochopila a vykoukla ven na ceduli. Až potom mě ten milý pán upozornil, že jede pouze do zastávky Praha, Holešovice. A úplně mě dorazilo, když v pondělí vynadal nějaké slečně, co si sedla na místo za řidičem, že jestli si "dává do uší drátky, tak to ať si de poslouchat někam jinam, protože mě to ruší ty vaše rádia". Ale že jemu vyhrává doslova na celý autobus rádio, to cestujícím asi vadit ani nemůže, protože pan nejdůležitější řidič na světě teď zrovna řídí. A my se necháme buzerovat, protože do té školy/práce prostě jet musíme.

 

ZMENA OBSAHU: 17.01.2008 11:17
ZMENA OBSAHU: 17.01.2008 11:17Ostatní

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

991 Pan Jeřábek


Takže děkujeme všem zúčastněným pana Jeřábka dali jezdit na Kralupy takže nám své vřelé srdce otevírá na těchto linkách

990 ceny


včera jsem jela z Neratovic do Prahy 348, studentské jízdné za 15kč, budu muset tuto linku chytat častěji;o)

990.1 Nerabus


Tak jsem se dnes dozvěděla že firma Nerabus končí koupila jí firma CONNEX tak doufejme že ted čsad natrhne prdel protože prý začne jezdit Mělník - Praha tak počítam hned jak se otevře nové aut,nádráží Letnany.zatím jak se neco dozvím tak napíši.

99 konkurence


Myslim, ze tady holt chybi konkurence, kdyby jezdil jeste NERABUS, tak verim, ze vetsina lidi jezdi s nima. Maji slusny ridice a verim, ze i lepsi ceny. 44 Kc uz je fakt mazec.

98 No tak mi to nedá, abych se


No tak mi to nedá, abych se nepřidala svůj zažitek se nejdiskutovanějším řidičem ČSAD Jřím "Káám" Jeřábkem. Nedávno jsem si v klídku došla na zastávku v Holešovicích (ještě jsem schválně neběžela, protože mi bylo jasný, že když to uvidí, tak mi schválně ujede)a přede mnou zbývali dva cestujicí. Pěkně mi to na čas vycházelo, stoupla jsem si na první schůdek busu a v tom se milý pan řidič rozhodl zavřít dveře. Tak jsem se teda snažila vycouvat, nicmeně se mu podařilo mi do dveří skřípnout ruku. A že maj ty dveře teda stisk. Jeřábkovi to bylo evidentně šumák a snad by tak se mnou odjel, kdybych na něj neklepela a neřvala že mi tam skříp ruku a kluk co stal předemnou ho na to neupozornil. Až potom se uráčil dveře otevřít a se slovy tak ji tam nemáš strkat je zase rychle zavřel. v klídku si zkasíroval kluka přede mnou, urovnal si peníze, nastartoval a teprve pak odjel - mě už do budu samozřejmě nevpustil. Nejsem teda žádná citlivka, ale musím říct, že mě tímhle fakt naštval. Jsem v šestém měsíci těhotenství a myslím, že už je tento můj stav vidět docela dost. Takže tohle si mohl odpustit. Podle mého názoru je tenhle pán nejnom hulvát, ale i totální kretén. Pokud nemá rád lidi, tak má jezdit traktorem po poli a né vozit cestující.
Jinak se vším výše napsaným můžu jen souhlasit - nejdenou jsem byla svědkem jízdy na červenou či jiných dopravních přestupků.
Ale abych jen nekritizovala, tohle individuum je v řadách řidičů spíš vyjímkou - vetšina ostatních řidičů se chová úplně normálně - ba dokonce mile Smiling Takže před nimi klobouk dolů.

97 ŘIDIČI


jinak co se týče řidičů,tak nemám s nikým problém,většinou jsou všichni ochotní,hlavně pan Manžel.

ale mohli by na zastávky najízdet dříve a ne minutu před odjezdem..co se týče hulváta Jeřábka,tak z toho mám akorát srandu,nemuže me naštvat,ale je sprostý,že lidem zabouchne před nosem a ujede..asi má nejaké problémy sám se sebou..no a při výplatách od čsad se ani nedivím,že je stále naštvanej...jinak jsem se nesetkala s nejkým nepořádkem v autobuse,sama taky žádný bordel nedelám.

97.1 Manžel,Husák a Colin Mc


Manžel,Husák a Colin Mc Bílek...to sou favoriti

Obrázek uživatele Travicka

97.1.1 "Káááááááám?!"


A Romča Pečenáč je hodnej, ten ale jezdí jen Praha-Štětí. Jinak jsem moc ráda, že jste se tady všichni ozvali k tomu hulvátovi "Kááááám". I díky tomu teď jezdí někde okolo Kaučuku a neopruzuje nás. Jen mi je líto těch lidí tam.. Jinak souhlasím, cena za bus Mk-Pha je fakt moc vysoká, ale vzhledem k monopolu CSAD máme asi celkem smůlu. Kdybyste viděli, jak ojebávají dodavatele pneumatik například..proti téhle sebrance asi nezmůže nikdo nic. Btw by mě zajímalo, co vyšetřila PČR s tou strouhou, kterou tam prý (podle policejních informací z minulého týdne) vypouštějí s*ačky do Labe..

96 ŘIDIČI


jinak co se týče řidičů,tak nemám s nikým problém,většinou jsou všichni ochotní,hlavně pan Manžel.

ale mohli by na zastávky najízdet dříve a ne minutu před odjezdem..co se týče hulváta Jeřábka,tak z toho mám akorát srandu,nemuže me naštvat,ale je sprostý,že lidem zabouchne před nosem a ujede..asi má nejaké problémy sám se sebou..no a při výplatách od čsad se ani nedivím,že je stále naštvanej...jinak jsem se nesetkala s nejkým nepořádkem v autobuse,sama taky žádný bordel nedelám.

95 je to dost drahá záležitost


Ahoj co říkáte na ceny? Já jezdím do Prahy každý den do práce už nekolik let..a co mě nejvíce vadí jsou ty nehorázné ceny jízdného..Mohlo by CSAD udělat nějaké týdenky ne? Protože za chvili budu vydelávat asi jen na dopravu.Jezdí dálkový autobus z Vansdorfu,staví na Melníku a stojí 34,--,ale informovala jsem se,že nesmí nabírat lidi na Melníku.

Je to od ČSAD SPROSTÁRNA,TAKHLE PŘEDRAŽENÝ JÍZDNÝ 

94 práh


já mam pod sebou čisto jízenky mam za dva roky naspátek do Prahy jezdim celý týden takže já hodnotit mužu a bordel podemnou není to si piš . A jestli chceš tak ja ti po každé jízdě ukážu místo podemnou jestli je čisto ale na duhou stranu  ja bych nechtěl hodnotit řidiče záporně ale i kladně jo a u mě doma v bytovce mam před prahem uklizíno vždy ja nejsem žádný prase jak si myslíš uřčitě se najdou lidi kteří dělaj bordel v autobuse ale od toho jste tam vy abyste jim řekli co maj a co né já si myslím že máte velké pravomocce nebo né vždyt když se nekdo nechová tak jaj má tak ho máte vyhodit a basta co snimi prase patří do chlívku a né do atutobusu néééééééééééééééééééé.tak vyhodit a jeto my chceme jezdit čistejma autobusama .jo a tech lepších řidiču je dost jenom si vybrat néééééééé.

93 čsad


Chtělo by to sehnat jména všech řidiču a mohly by jsme je oznámkovat popřípadně je zdrbnout dle potřeby.

93.1 Hele


ty hodnotiteli, a co kdybysme zase známkovali my Vás??? Kolik z vás by tu jedničku mělo? Myslíš, že ten co si pod sebe stele bordelem? Tak si zase laskavě zameť pod vlastnim prahem, před svejma dveřma.

92 Chosse


Tak nám vyměnili Jeřábka tak snad bude klid snat ten novej šofer bude lepší už jsem s ním jela včera z prahy docela dobrý jen aby to nebyla výměna Josef za Jozef tak uvidíme v pátek jsem byla spokojena.

92.1 výměna?


vyměnili Chozého? No to ale zae v buse nebude prdel, někdy sem mlátil hlavou do sedačky za ty jeho proslovy Smiling

Obrázek uživatele waca

91 pochvala


Tak aby se zase jen nekritizovalo. Já kupříkladu nedám dopustit na na pana Miloše Husáka. Slušný, příjemný (poděkuje, pozdraví) řidič, co jezdí na čas a nebojím se s ním o život Smiling Autobus čistý, vše v pořádku. Prostě takhle by se mohli chovat všichni řidiči.

de ViANT

91.1 Já jsem taky tak hodnej


Já jsem taky tak hodnej řidič.. Pan Husák je muj kolega. Ale nevim, jestli má rád prasata, který hází nepořádek za a pod sedačky a čmáraj a pálej sedačky, jsou drzý a myslí si, že sežrali Šalamounovy tkaničky. To mě pak může vzít čert. Ohleduplný a sympatický lidi vozim rád a není problém pro ně udělat i víc, než nám předepisuje firemní "zákon"

90 chacha


Važení muj strejda taky jezdí busem v csad a říkal že to co tu píšete je pravda ale na druhou stranu sahně te si všichni do svědomí :když se vysmrkáme tak zásadně kapesník strčíme pod sedačku ,jízdenku hodíme na zem žvejkačju jak by smet očistit si obuv proč doma taky chodim v botech né ráno si zuby nečistím proč jen at smrdím von to přežije zásadně hlavu opřu o okno at je to mastný on si to umije atd. co se tíče Jeřábka to je fitipaldi on už jinej nebude ale jsou tam i horší někteří čumí jak vydle   z prdele ja do prahy jezdi denně a někdy je to o život to je pravda ale na druhou stranu nechci se zastávat řidiču ale vědeli jste že řidiči v čsad mělnik berou 12000 kč vyplatu  a to jsou rádi že ji vubec dostanou do 3o. v měsíci ale výplatu maj14. Streda vstáva ve 3.OO hod začína 4.4O na Mělníku  a končí v 21.3o a když má krátkou tak v 18.3o hod není divu že jsiu nervozní na uklid jim nepřidaj ani korunu občas se strejdou  myji autobus a je mi fak na blitíííí.řidiči  určitě nejsou beránci ale najdou se i hodní takovej p.Janoušek to je borec s ním je standa ale to jste ještě nejeli s Jardou Pěkným tomu říkaj TORPEDO Kamikaze ten má jedem autobus na měsíc.no nic takže ještě jednou šáhněme si do vlastní duše a řekně si co budem dělat, bud dál jezdi s čsad neboooo tady máme Qwik, čsad Semily,čsad česká lípa aj.takže pojdmě budeme jezdit s nimi a bude to .ahojky karosa

90.3 mno..


Tak by mě zajímalo, když si tady stěžuješ na platy, jaký maj ty řidiči školy.. Jestli si za to nemůžou taky trochu sami.  Jinak opravdu jsem na vlastní oči nikdy  neviděla  nikoho, kdo by
lepil žvejky pod sedadla,  kdyby to dělala vetšina lidí co žvýkají v autobuse, tak myslim že by jme si toho všimli.

90.2 chacha


Já si taky lístky házim do batohu, žvejku radši spolknu, zuby si čistim a mastnou mařenu si radši meju každej den:)
Jinak kdyby byla anketa o nejrychlejšího a zároveň nejsympatičtějšího řidiče, volim Jirku Bílka - to je střelec, kterej je schopnej bejt v Praze za 25minut, když dobře zahřál pneumatiky a u Vychovatelny je volná silnice Smiling

Obrázek uživatele Travicka

90.1 Tak jestli se chovas tak,


Tak jestli se chovas tak, jak pises, to se nedivim, ze autobusy vypadaji takhle hnusne. Ja nevim, cim to je, ale v zivote by me nenapadlo strcit kapesnik nebo zvejku pod sedacku. Jizdenek mam plnej batoh a vyhazuju je vzdycky tak jednou za mesic, kdyz si delam poradek v baglu. Ze maji ridici male platy, to mi muze byt lito, ale nikdo je nenuti delat ridice autobusu..ja mam taky maly plat, proto zmenim zamestnani. I kdyz kdybych se v praci chovala jako pan Jerabek, asi bych si taky nemohla dovolit zamestnani zmenit, protoze by me pravdepodobne nikde nevzali.. Doufam, ze alespon prvni polovina Tveho prispevku je minena ironicky, protoze jestli to myslis vazne, doufam, ze po Tobe si na sedacku nesednu.

9 NO!


Tak dneska sem potkal kontroverzního řidiče před poliklinikou ve vycházkový uniformě ČSAD a měl trochu oteklou pusu....

8 CSAD Melnik standart


Tak to proste je, konkurenci zabila dohoda ohledne dotaci z kraje. Z korespondence s vedenim jsem se dozvedel, ze jsou sluzby CSAD stredni cechy v osobni preprave na urovni srovnatelne s jinymi staty EU, na nez jsem poukazoval. Jedine co vam zbyva je obrnit se trpelivosti a trvat u pana ridice Jerabka i na takove samozrejmosti jako je treba pozdrav pri vstupu do vozu - poradek musi, kurva, byt. I zde plati na 100% neni zalobce neni soudce, napiste stiznost, CSAD, mestu, kraji, bezte ridici rict, ze se Vam nelibi, ze ridi jak dobytek. Do budoucna vidim nekolik vychodisek, pan Jerabek a podobni pujdou do zaslouzeneho duchodu, kraj si vytvori nastroje pro vymahani kvality dotovanych sluzeb obdobne jako tento rok  u CD, prijde konkurence, ktera bude profitovat i bez dotaci a ridici "soudruzi" holt budou vozit nebozaky z okolnich obci.

7 Souhlas, ale


Se vším souhlasím, ale v jednom musím dát tomu řidiči, i když se chová stejně, za pravdu. Naštěstí jedím jen občas, ale sedět poblíž někoho, kdo má na uších sluchátka a rve si do uší jakoukoliv hudbu je utrpení. Chápu to, také jsem měla mezi 15-17 lety období, kdy jsem nosila u ucha malý tranzistorák Smiling) - nic jiného nebylo, ale ve 40 už ani rádio nevlastním, protože mi prostě vadí. Hudba mimo latinských rytmů ve mě vyvolává silné emoce většinou smutek (nejsem blázen, ale to z člověka udělá život a bolestné zkušenosti). Takže ti mladí by to jistě mohli utlumit. Nedávno jsem měla pocit, že to snad mladíkovi musí urvat hlavu, když je to tolik slyšet i kolem.

6 cena za cestu Mělník-Praha


Ahoj taky přidám jednu zajímavost. Jel sem po novem roce 3.1. 2008 do prahy. Odpoledne v 16:00 jede na prahu bus (Jabloné v podještědí - praha holešovice) nastupuji na autobusáku a platim 38 kč. Jedu z prahy linkou Praha - Mělník platím 44kč. řidič mi vysvětlil že od nového roku zdražily. Týden na to jedu zas v 16:00 tentokrát od cukrovaru a platim 34 kč, opět to byla linka z jabloného v podještědí (bohužel si nevzpomenu na jméno dopravce) . Jen by mě zajímalo jak to že jeden dopravce může v klidu jezdit za starou cenu a ještě dáva "slevu" pokud nastupujete na pozdější zastávce a dopravce ČSAD střední Čechy se do této ceny nevejde a z každé zastávky je to stejně drahé.?

6.1 Cena za cestu RE:


Linku Praha-Mělník-Jablonné v Podještědí neprovozuje ČSAD střední Čechy, ale ČSAD Česká Lípa a.s., a dokonce ji provozoval navíc i ještě jeden soukromník, který měl zase svůj ceník, jenž byl vyvěšen pouze v jeho voze.

Dnes prostě monopol není, ikdyž nám někdy připadá, že jak jeden zdraží na 25 Kč, tak druhý hned také, a vůbec nejde jen o dopravu, ale o jakékoliv podnikání. Když potom Student agency jezdí z Liberce do Prahy oproti ČSAD levně, tak je z toho aféra v televizi. Konkurenční boj je přece o tom, být levnější než ten druhý a přitáhnout lidi. Taky řeknu zajímavost. Za vstup na mělnickou věž dnes turista zaplatí 40 Kč, ale byl prý návrh 60 Kč. Pokud bude vstup ( a je 40 Kč) a bude v sobotu a v neděli daleko vidět, tak ta cena přitáhne více lidí a nějaký nadšenec půjde třeba oba dva dny za 80 Kč. Pokud bude cena 60 kč, už to leckoho odradí a ten nadšenec půjde jen jednou.Čili, spíše bude vyšší cena na škodu. Autobusem však člověk mnohdy jet musí, a pak záleží, zda je linka v držení nějakého jediného přepravce, nebo více přepravců, a podle toho se můžou odvíjet i ceny.

 

5 častý problém...


Ahoj, tento řidič je můj častý problém.. Hned při nástupu do autobusu na mě začne řvát, ať si laskavě očistím boty, kdo to má po nás parchantech uklízet, kolikrát to bylo i v létě. Většinou jezdím ze Pšovky na Cukrovar. Tak jako normálně nastoupím, popřeji dobrý den jednou na cukrovar a odpověď byla: To si to jako nemůžeš dojít pěšky? Co si budem povidat, cesta s panem Jeřábkem mi vždy znepříjemní celý zbytek dne.

5.1 Nemá


smysl si kvůli pár lidem toho typu nechat znepříjemňovat zbytek dne. Prostě ignorance, apatie a nadhled

4 mám víc zážitků z Nerabusu


to takhle občas jedu s "knězem", protože ten když řídí, tak se všichni modlí, drží se držadel aby nespadli a plechy se klepou o stošest a výsledek? Od sprintu z metra až po odemykání bytu uběhlo jen 20minut:o)) teda zatím mě vždy v pořádku dovez

další expert je "mrož"- pán s knírem, platila jsem onehdá 12,- a to: jedna desetikoruna, jedna koruna a dva padesátníky...to mi vrátil s tím, že moje "drobný" nechce, tudíž jsem mu musela dát dvoustovku a on mi vrátil v drobných dvacky a desetikoruny, tudíž jsem ho požádala, jestli mi může dát aspon nějaký papírový padesátky...to mi začal sprostě nadávat co si to dovoluju, a že jestli nechci jet, že nemusím, ...no řvali jsme na sebe ještě cestou když jsem si šla sednout, a drobné mi trhaly kapsu...na otázku proč on moje drobné nechtěl a já si ty jeho vzít musím byl ještě sprostý!!! Takže když se jim snažíte pomoct s drobnejma, tak si taky leckdy nepomůžete:o) 

4.1 Chacha, ten  chlap jak vy


Chacha, ten  chlap jak vy říkáte "mrož", tak o něm si taky myslim, že je to pěknej kokot. Bohužel kolega za volantem a eště k tomu autobusák. Kdysi jsme se potkali cestou do Holešovic po dálnici D8 jak je v tom kopci benzinka. Jedu si těch mejch 70, přede mnou auta a on za mnou. Přibrzdim (on musel taky) a když to bylo volnější, tak jsem to zase pustil. A on v tu dobu začal předjíždet. Nevim proč manévr nedokončil. Ale na nádraží v Holešovicích na mě začal řvát, co prej jsem si to v tom kopci dovolil, že milostpán nemohl předjet a další a další nadávky. Dneska, když se potkáme na trase, zvednu ruku na pozdrav (to se mezi autobusákama normálně dělá, že se ta trase zdraví) a on čumí, jako kdyby mu nadloubali. Myslim, že tento "pán" je kokot, kterej si myslí, že nad něj není a bez něj to nepude. Bohužel i tací jsou a musí se s nima počítat.

3 Zkušenosti s ČSAD


Ve skutečnosti se ČSAD zlepšilo. Před Nerabusem se někteří řidiči chovali nepříjemně, jezdili ještě dřív, než Raist píše, když jste je naháněli na semaforu, už vás někdy nevzali - a to odjížděli předčasně.

Jakmile začal fungovat Nerabus, začal jsem jezdit s ním, ale když zase skončil, slyšel jsem stejné zkazky jako předtím - jaktože nemáte drobné, chodit bylo třeba s předstihem, někdy vůbec nepřijeli. Minulý rok jsme si zase užili oblíbenou pohádku "za mnou jede další". Ne, ten den už žádný nejel.

Takže se po odstřelení Nerabusu dostalo se ČSAD tam, kde bylo. V porovnání s dřívějškem jsou možná trochu lepší, ale asi ne dost, monopol nikomu nepropívá. Může mi někdo vysvětlit, jak se jim podařilo odstřelit konkurenci, která jezdila na rozdíl od nich včas, v čistých nových autobusech a jejich řidiči se chovali slušně?

Obrázek uživatele raist

3.1 re: zkusenosti...


Jj, jednu dobu bylo opravdu lepsi a clovek jezdil busem i docela rad. Ale stve me, ze se to zas horsi. Resp. stve me, ze se na jejich sluzby NEDA spolehnout.

(tohle tema jsme tu probirali uz v roce 2006: http://melnicek.cz/node/358 )

A nerabus snad nedostal nejakou licenci/dotace, nebo co. 

 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1 rozdělili


spíš se Nerabus s ČSAD dohodli a rozdělili si sféry vlivu... ČSAD nejezdí spoje, které začínají nebo končí v Neratovicích, a Nerabus přestal jezdit spoje ME-PHA. a na tyhle spoje požádali každý zvlášť o dotaci...

aspoň takhle jsem to kdysi kdesi četla. jednoduše už je nebavilo si pořád všude konkurovat, tak se dohodli.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

3.1.1.1 o rozdělení dotací


jsem četla na Mělníčku v diskusi pod tím připomenutým článkem...

http://melnicek.cz/node/358#comment-408

Obrázek uživatele raist

2 zhorsujici se sluzby csad stredni cechy


Jen par prikladu za vsechny:

Ze zastavky Melnik,Mlazice do Praha, Holesovice : spoj neprijel. Dispeceri oznamili, ze spoj mel zpozdeni a tak se po ceste na pocatecni zastavku otocil na kruhaci na psovce, a do mlazic pro cestujici nezajizdel. Byl prisliben nahradni spoj na autobusak a ac po te jelo z garazi csad kolem zastavky nekolik autobusu, ani jeden nezastavil.

Ze zastavky Melnik, pivovar do Melnik, Mlazice : meli jet 3 spoje (kralupak, prazak, vidimak), 2 VUBEC nejely, treti mel 10 min zpozdeni. Doba cekani na spoj = 55 minut. Dispeceri se k tomuto nedokazali vyjadrit.

Ze zastavky Melnik,Mlazice do Praha, Holesovice : 20 min zpozdeni, tak nastupuji alespon do autobusu ktery me sveze na autobusak. A ac byli na zastavce stale lidi, najednou okolo projizdi slusnou rychlosti onen prazak a bez zastavani.

Dnes: ze zastavky Melnik,Mlazice do Steti : 30 min zpozdeni

 
Na vsechny spoje cekame o 5-10 min drive nez maji dobu prijezdu (po dlouholetych zkusenostech s nasim csad, kdy pro ridice nebyval problem ze zastavky odjizdet o 5min drive).

Pokud mate sve zkusenosti, napiste mi prosim (na melnickovsky mail, nebo do soukr.vzkazu, ci formou komentare primo k tomuto clanku).

Chystame se poslat dopis o klesajici kvalite a dostupnosti sluzeb jak csad, tak mestu, tak a to predevsim stredoc. kraji.

2.3 znechucení


Píšu, ačkoli služby ČSAD nevyužívám, ale moje manželka ano. Od té často slýchávám stejný příběhy jako jsem měl možnost tady číst. Ona sama dříve využívala služeb Nerabusu, který jí vozil vždy včas do zaměstnání v čistých autobusech s příjemnou a slušnou obsluhou. Také cena jízdného do Prahy byla vždy nižší než jiného dopravce. Po ukončení (omezení) služeb firmy Nerabus, však byla nucena využívat služeb ČSAD. Našla si v jízdním řádu příslušný spoj, který odpovídal příjezdu do zaměstnání a přidala nějaké minuty navíc ("co kdyby"). Po týdnu ale musela chytat autobus jedoucí o 15minut dříve, protože byl nespolehliví a do zaměstnání se dostávala se zpožděním, kde to samozřejmě nelibě nesli.

Otázky zní, proč kraj (město) platí někomu za něco, co neudělal? Proč se zaměstnávají nezpůsobilí řidiči? Proč jsou autobusy v dezolátním stavu? Proč si takové jednání cestující od řidiče (firmy) nechávají líbit?
 

Diskutovat tady budem pouze my- obyčejní lidi, kteří mají smysl pro spravedlnost a odpovědí se beztak nedočkáme. A pokud ano, zase se bude hovořit o penězích, kterých je všeobecně nedostatek.

Obrázek uživatele Travicka

2.2 pozor na Jeřábka


můj oblíbenec se totiž naštval, že si někdo dovolil podat na něj stížnost. Týkala se toho, že i přesto, že jeho startovací zastávka byl autobusák, on jel pozdě, protože se vykecával s kolegou. No a tak on prosím vymyslel další věc, jak pasažéry nasrat. Například má z Holešovic vyjíždět v půl páté. Najede na zastávku v 16:28, odbavuje cestující a přesně v půl řekne "musím vyjet na čas, lidi si stěžujou, když se jede pozdě", bez ohledu na to, kolik lidí tam zůstane trčet, zavře dveře a odjede. A teď babo raď, co s tím?

2.2.1 Tak tohle, jestli je pravda


Tak tohle, jestli je pravda a má ještě místo v buse, to je fakt sviňárna. A to říkám, jako jeho kolega.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1 stejný problém


musím potvrdit, používáme stejnou výchozí zastávku jako raist (Mělník, Mlazice) a se spojením je to peklo. často se také stane, že čekáme na Pivovaře, přijede autobus, který má jet až do Mlazic, a dozvíme se, že jede jenom na Podolí.. bez omluvy, bez vysvětlení. 
tak důsledná, jako raist, abych volala na dispečink, ale zatím nejsem. asi začnu.

naproti tomu musím říci, že jsem se obávala, že stejně "kvalitně" bude jezdit i mělnická městská doprava, když spadne do spárů středočeské čsad, a nestalo se tak: městská (pokud má jet), tak jede poměrně spolehlivě...

1 TO


bude asi Chozééé Smiling) legendární drajvr...A podezřívám ho, že za bolševika jezdil Rallye Paříž-Alžír-Dakar s tou starou Karosou:)plná neplná, kolona,nekolona-jedu JÁ:-))pamatuju, jak jedna paní chtěla vystoupit v Kojeticích, po chvíli přemlouvání ho teda ukecala, kousek před inkrinovanou zastávkou si stoupla k zadním výstupním dveřím, zvláčkla ten knoflík na stropě ale Chozéé jel dál a přtom mu to vepředu pípalo jak o život. Když už se lidi začali bouřit, tak zastavil asi o kilometr dál...a to byla tma a zima:))

Tady se vyplatí naučit se frázi: "Dobrý den, studentské jízdné Praha - Holešovice autobusové nádraží" místo "Dobrej, studenstký, Praha" Smiling


https://www.traditionrolex.com/7