Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělnické vinobraní 2008

19/09/2008 - 14:00
21/09/2008 - 18:00
iCal
 

Program vinobraní 2009 naleznete: zde
Pátek 19. září 2008

Hlavní scéna • náměstí Míru

Průvodcem dne je moderátorská dvojice sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových.   
14.00  ZAČÁTEK SLAVNOSTI VINOBRANÍ
 
15.00  ZAHÁJENÍ SLAVNOSTI VINOBRANÍ Fanfáry z balkonu radnice a zvony chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku oznámí zahájení slavnosti Vinobraní 2008.  
15.15  PŘÍPITEK STAROSTY MĚSTA A ZÁSTUPCE CECHU VINAŘŮ
 
15.30  A.S.M
. Známá mělnická folková kapela, která hraje vlastní tvorbu a v této době vydává již druhé CD.  
17.00  SLÁVEK JANDA BAND Acid funková kapela hraje ve složení: Slávek Janda, David Růžička, Ivan Doležálek a jejich textařem je Petr Soukup. Kapela vydává své druhé CD s názvem Silikon.   
18.30  MAGMA HOTEL
Šestice ze sousedního Štětí. Hraje crossover a na rockových pódiích slaví úspěchy.  
(20.00  TATA BOJS Držitel 4 Andělů za předposlední album, Anděla za videoklip roku 2002 a DVD 2006, to vše je skupina Tata Bojs.)
20.00  SKYLINE - viz níže v diskuzi.
22.00  AURORA - MAĎARSKO V roce 1982 vzniklá maďarská punková skupina, která má svou hudbu oživenou i o dechovou sekci.   
23.30  ANYWAY
Téměř domácí, tedy mělnická čtveřice, odehraje set náhradou za loňské vinobraní, kdy to zranění bubeníka nedovolilo. Kapela evropského formátu, která ve "spícím Mělníku" vznikla v roce 1996.  
01.00  INSANIA
Brněnská posthardcoreová skupina funguje již přes dvacet let, za své poslední album Rock´n´Freud získala skupina prestižní ocenění Anděl v kategorii hard & heavy jako album roku.  


Folk a Country scéna • Husova ulice  

19.00  COUNTRY BÁL Páteční tancování se skupinou Volupsije, průkopníkem české country, jejíž počátky sahají až do roku 1968, ukončí až hodina půlnoční.


Staročeský jarmark • Svatováclavská ulice

16.00  HONKY TONKY JOSEFA KLÍMY Známý reportér TV Nova J. Klíma se skupinou PKS hrají hudební styl, který nazvali „honky - tonky folk“. Repertoárem jsou vlastní písně. Setkání těchto autorských osobností nabízí barevný recitál s výraznými čtyřhlasými vokály a nebude chybět ani humorné povídání.
17.15  CIRKUS BERNINI
Divadelně kaskadérská show z prostředí malého venkovského cirkusu Bernini, kde se principál pohádá s artisty a do všeho zasahuje místní obyvatelstvo. Účinkuje umělecká agentura Pranýř.  
18.00  ŠMRNC
Staropražská kapela tato se příznačně zove ŠMRNC a je hotova přizpůsobiti se této významné příležitosti, jako jest vinobraní a pobaviti občany svými vybranými kusy.  
19.00  DOBOVÉ TANEČNICE Tanečnice z agentury Pranýř předvedou cikánské tance a ukázky tanců z 20. a 30. let minulého století z muzikálu Chicago.   
19.20  SHOW S BIČI Mistr světa roku 2003 z Las Vegas v práskání biči Pavel Votápek předvede své vystoupení.   
19.30  MAFIE Kaskadérsky bojová show. Tři krátké mafiánské povídky na téma války gangů ve 20. a 30. letech 20. století. Účinkuje umělecká agentura Pranýř.   
19.50  SHOW S BIČI Pokračování vystoupení mistra světa Pavla Votápka. Předvádění sedlářkého řemesla. 
20.00  JAZZOVÁ PŮLHODINKA
20.30  ŽONGLÉRSKÁ FIRESHOW Oblíbené žonglování s ohněm, vystoupení bohaté na triky s tyčemi, Maori poi, opalování těla ohněm a tanec s ohnivou obručí. Účinkuje umělecká agentura Pranýř.


Sobota 20. září 2008

Hlavní scéna • náměstí Míru

Průvodcem dne je moderátorská dvojice sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových. 
8.45  ZAHÁJENÍ DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ Zvony mělnického chrámu sv. Petra a Pavla se slavnostním otevíráním stánků zahájí druhý den slavnosti Vinobraní 2008.  
9.00  JAROŠOVCI A JAROŠÁČEK Tradiční vystoupení folklórního souboru, který působí na Mělnicku téměř 60 let.   
10.30TANEČNÍ ORCHESTR ZUŠ MĚLNÍK Zahraje hudbu 30. – 60. let. Na mělnickém vinobraní vystoupí se sólistou Milanem Drobným.  
12.00  TV SMITH - ANGLIE
Zakladatel punkové skupiny Adverts hraje dnes příjemné rockové písničky s kytarou. Host z Londýna přijíždí s aktuální deskou In The Arms Of My Enemy z letošního roku.   
13.30  MIRO ŽBIRKA
Muzikantská legenda, zpěvák a autor mnoha známých písniček. Vítěz Zlatého slávika na Slovensku. Koncertuje již od roku 1976 a od počátku své kariéry spolupracuje se špičkami hudebního nebe, jako např. M. Gombitovou, K. Peterajem, L. Lučeničem a skupinami Modus a Limit. 
15.00  TURBO Legenda českého hardrocku, prostě Turbo.   
16.30  HURT - POLSKO
Zdánlivě "mladá", v roce 1992 založená skupina z polské Wroclawi navazuje na vše nejlepší nejen z polské nové vlny.   
(18.00  CHINASKI Kapela se objevila na hudební scéně v roce 1995 a mezi zakládajícími členy byl herec Petr Rajchrt a muzikant Michal Malátný, který se nyní objevil také ve filmu (Chyťte doktora). Jejich písnička zazněla v seriálu „Život na zámku“ a přibližně od této doby se objevují na všech důležitých festivalech po celé republice. Skladba Zadarmo byla zvolena nejúspěšnější písní hranou na Slovensku. Jsou majitelé „Desky roku 2006“ udělenou Akademií populární hudby, získali cenu za Nejhranějšího interpreta v českých rádií a skladba Tabáček byla nejhranějším mobilním vyzváněním. )
18.00  JAM&BAZAR - viz níže v diskuzi.
19.15  MUSICA VAGANTINUM Potulní studenti ze středověku, vaganti, hrají dobovou, gotickou a renesanční hudbu na nástroje, které k tomu patří. Víte, co je třeba šajtholt?   
19.45  OHŇOVÁ SHOW
Akáda – skupina Meče blesky uvádí show, která má jedinečný styl v ČR, výbornou koordinaci při práci s ohněm a doprovodnou hubu pro široké publikum.  
20.00  KRÁLOVSKÝ PŘÍPITEK
Příchod Jeho císařské milosti a krále českého Karla IV. s družinou na Mělník provedou v režii Ivana Neubauera členové Nového divadla Mělník a Historica Neratovice, družstva šermířů, dobových řemeslníků a umělců.
20.30 DANIEL NEKONEČNÝ
Bohové planet ve vesmíru se domluvili, aby se jedna planeta stala sídlem Královské rozkoše. Stala se jí Země. Bohové a božstva všech světů pověřili Daniela Nekonečného, aby založil vibrační skupinu, která má za úkol šířit vibrace, tóny, rytmy a zvuky probouzející u všech bytostí Královské rozkoše.
21.45  OHŇOSTROJ Poslední roky, stejně jako i letos zajišťuje velkolepý ohňostroj organizace FLASH Barrandov Speciální efekty z Prahy.
22.30  SUNSHINE
Tohle jediné slovo obsahuje vše - z Tábora do světa. Skladba byla použita ve filmu Záhada Blair Witch II., turné k poslední desce s hostujícími Anyway.  
24.00  ZNOUZECTNOST
Folk rock punk z Plzně, pokud tomu nebude jinak, vystoupí skupina ve své nejsilnější sestavě. Představí skladby z nové desky.   
01.30  N.V.Ú. Loni oslavila dnes královéhradecká skupina dvacet let své existence, jistě je špičkou domácí punkové scény.
02.30  KONEC DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ


Folk a Country scéna • Husova ulice

Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk.
10.00  FLASHBACK
Bluesgrassové povyražení z Prahy.  
11.20  BLUEGROUNDS
Moderní americká country s vazbami na tradiční směry.
12.40  THE WEASTERNERS Nejen Eagles revival, ale i další oblíbené písně současných interpretů country.   
14.00  MODROTISK Tradiční vystoupení přední české bluegrassové skupiny.
15.20  MBA BAND Jižanský rock. Od blues přes country až po rock.  
16.40  HANA A PETR ULRYCHOVI
Vystoupení legendy české hudební scény.  
18.00  COP
Koncert populární bluegrassové skupiny z Plzně v čele s Míšou Leichtem.  
20.00  COUNTRY BÁL
Country je to, co se nám líbí. Tradiční sobotní country bál s libereckou skupinou NETŘESK, který potrvá až do 01.00 hodin

Historická scéna • Palackého náměstí

10.00  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
10.30  ARCUS – Vystoupení skupiny dobové hudby 
11.00  ŠLECHTICKÉ KRATOCHVÍLE aneb O CO… - Šermířská podívaná 
12.00  PEŠÁN
– Vystoupení loutkového divadla 
12.30  AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance 
13.00  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY

13.30  VÍTKOVCI
– Vystoupení skupiny historického šermu 
14.00  PEŠÁN
– Vystoupení loutkového divadla
14.30  AMBROSIA
– Vystoupení skupiny dobového tance 
15.00  ARCUS
– Vystoupení skupiny dobové hudby
15.30  ŠLECHTICKÉ KRATOCHVÍLE aneb O CO… – Šermířská podívaná
16.30  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
17.00  ARCUS
– Vystoupení skupiny dobové hudby
17.30  PEŠÁN
– Vystoupení loutkového divadla


Staročeský jarmark • Svatováclavská ulice

10.00  POVĚSTI ČESKÉ Na jevišti se odehrávají  poutavé a nezapomenutelné příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Hrají Eva Hrušková a Jan Přeučil.   
11.00  SVĚT JE KABARET
A my všichni v něm hrajeme své více, či méně zdařilé role. Pomocí přísloví, rčení a úsloví nastavují J. Vízner a D. Vlachová zrcadlo marným snahám lidstva.  
12.30  CIKÁNSKÉ TANCE
Představení ve kterém se čaruje, vybírá mezi penězi a láskou vybírá a hlavně se v tanci představí temperament cikánské duše. Účinkují profesionální tanečníci historického tanečního divadla Ballata z Prahy.   
13.00  BLEŠÍ CIRKUS
Známý iluzionista Pavel Langer předvede nejmenší cirkus na světě, kde cvičená blecha Rambo předvádí svoji drezůru. Představení je vhodné pro děti i dospělé.   
13.30  V NEJVYŠŠÍ ČAS
Úsměvné představení divadla na chůdách.  
14.00  STAROČESKÉ HELIGONKY Šest heligonkářů se zpěvačkou zahrají a zazpívají Hašlerovy známé pražské písničky.   
15.00  PRAŽSKÉ POVĚSTI Opět se setkáváme se známými historickými postavami, tentokrát to jsou Horymír, Křesomysl, chudý student a čert. Eva Hrušková a Jan Přeučil si vědí rady s Golemem i se vzpurnými horníky. Děti i rodiče se projdou s dětmi po  Praze, po Starém a Novém Městě Pražském, navštíví Faustův dům, Pražský hrad a Vyšehrad.   
15.45  ANGLICKÉ KONTRATANCE Scénické a nadčasové zpracování anglických kontratanců. Uvidíte skotskou jízdu, tanec z něhož vyšly základy stepu, lidové boureé, tanec s holemi, opilého mnicha, námořnický tanec a bláznivý tanec s foukačkami. Účinkují profesionální tanečníci historického tanečního divadla Ballata z Prahy.   
16.00  DUDY SEDLÁKA KRUŠINY Dudáci z Plzně zahudou mělnickému publiku. Účinkuje umělecká agentura Orfeus z Plzně.   
17.15  KYMA
Amatérské sdružení, jež spojuje láska k Řecku a jeho kultuře. Mají rádi řeckou muziku a způsob zábavy, proto se naučili tančit jako Řekové. Všechny tance vycházejí z lidových tradic a k nejznámějším tancům patří Sirtaki, jehož kroky byly sestaveny pro Anthony Quina do filmu Řek Zorba.   
18.30  PIJTE VĚČNĚ, NEUMŘETE NIKDY aneb IRSKÁ HOSPODA Dřevíkový tanec, akrobatický tanec s vínem, tanec oslavující víno, „Zatloukánek“ oblíbený hospodský tanec, při kterém svou sílu tanečník předvede. Účinkují profesionální tanečníci historického tanečního divadla Ballata z Prahy.   
20.00  SHANNON Skotské a irské instrumentální skladby ve kterých jakoby zní život, dravost a tryská radost. Uslyšíte irské banjo, irskou příčnou flétnu, housle, irské bouzouki, kytaru DADGAD, buben Bodhrán.


Neděle 21. září 2008

Hlavní scéna • náměstí Míru

Průvodcem dne je moderátorská dvojice sourozenců Lucie a Tomáše Peterkových.  
9.00  MĚLNIČANKA
Dechová hudba řízená Františkem Šťastným st. hraje oblíbené české a moravské skladby s hudebníky a zpěváky z Mělníka i blízkého okolí.   
10.30  MAXIM TURBULENC
Tři sympatičtí obři, Pavel Vohnout, Daniel Vali a Petr Novák jsou známí hudebními produkcemi určenými především dětem, ale jistě pobaví známými melodiemi s vtipnými texty i dospělé.   
11.30  MAŽORETKY
Taneční život je název celého sdružení všech věkových kategorií dívek i chlapců, které pod vedením J. Zunové často zastupuje Mělník i Štětí na různých soutěžích.  
12.00  VÁCLAV NECKÁŘ
Popový zpěvák, koncem 60. let byl členem slavného tria Golden Kids, zpíval ve skupinách Mefisto, Tanečním orchestru Čs. rozhlasu a poté založil vlastní doprovodnou kapelu, kterou vede jeho bratr Jan Neckář.   
13.30  MANDRAGE Mladá poprocková skupina, host na zatím posledním turné souboru Wanastowi Vjecy.   
15.00  STO ZVÍŘAT
V roce 1990 založená skupina původně jako studentský rocknrolový band  je dnes lídrem českého ska, i po personálních změnách v souvislosti s albem Rozptýlení pro pozůstalé z loňského roku.   
16.15
  TRESTÁNÍ NEPOCTIVÝCH ŘEMESLNÍKŮ Dobová scénka ND Mělní
k pod vedením šéfa souboru I. Neubauera. Trestání nepoctivých řemeslníků a loučení s Karlem IV.   
17.00  EWA FARNA Historicky nejmladší zpěvačka, která se svojí kapelou De Rock absolvovala turné po České republice. Obsadila čtvrté místo v soutěži Český Slavík 2008 v kategorii „Zpěvačka roku“.  
18.00  KONEC TŘETÍHO DNE VINOBRANÍ

Folk a Country scéna • Husova ulice

Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk.  
10.00  CEJCH
  Severočeská kapela hrající moderní country.  
11.30  HOUPAČKY
S nápaditými melodiemi a texty z pera Jardy Pátka se představí liberecká kapela.   
13.00  DEVÍTKA
Jan Brož, Jindřiška Brožová a Petr Šavrda jako stálice na českém folkovém nebi.   
14.30  ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA
Vystoupení pro všechny milovníky stylu zvaného bluegrass.


Historická scéna • Palackého náměstí

10.00  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
10.30  AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance 
11.00  ARCUS
- Vystoupení skupiny dobové hudby 
11.30  PALAESTRA
– Vystoupení skupiny historického šermu 
12.00  SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO
12.30  AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance 
13.00
  BAKALÁŘI – Vystoupení skupiny historického šermu 
13.30  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
14.00  ARCUS – Vystoupení skupiny dobové hudby
14.30  ŠLECHTICKÉ KRATOCHVÍLE aneb O CO…– Šermířská podívaná 
15.30  SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO


Staročeský jarmark • Svatováclavská ulice

9.30  TOČTE SE PARDÁLOVÉ Hudební pořad plný známých staropražských kabaretních písní. Účinkuje agentura P.Kubce   
10.30  LOUTKOVÉ VARIETÉ Čtyři krátké výstupy historických loutek /marionet/ na reprodukovanou hudbu, bez mluveného slova. Baletka, klaun, ježibaba a pštros zaujmou malé i velké diváky. Hrají herci Malého divadélka Praha Anna a Rostislav Novákovi.   
11.00  ŠVEJKŮV C.K. KABARET Komponovaný program plný písniček, tance a soutěží. V programu zatančí krasavice a přijde hvězda šantánu Tonka Šibenice a Pepa Štípačka. Programem provází dobrý voják Švejk. „Poslušně hlásím, že tahle kumpanie umí ledacos“.   
12.15
POSVÍCENÍ V HUDLICÍCH aneb OLDŘICH A BOŽENA Návrat ke známému titulu lidových loutkářů o zachránění knížete Oldřicha z rukou Vršovců a založení svatováclavského posvícení. Hraje Malé divadélko Praha    
13.00  C.K. OFICÍR ŠVEJKŮV ŠRAML
Pokračování komponovaného pořadu, kde můžete změřit síly ve švejkových soutěžích, např. „české vzpírání“. Celou tu legraci slovem i zpěvem provází sám Josef Švejk – herec, zpěvák, moderátor, dramaturg a režisér Přemysl Kubišta. Jeho zatím poslední filmovou rolí byl Generál v Troškově pohádce „Nejkrásnější hádanka“.   
14.15  O KOHOUTKOVI A SLEPIČCE Každý zná pohádku o slepičce, která se snaží zachránit chamtivého kohoutka. Vtipná a poučná pohádka Malého divadélka Praha.   
15.15  POULIČNÍCI
Táborští Pouličníci – A. Němcová, K. Daňhel, M. Kříž hrají, zpívají a tančí již od roku 1992. Jejich repertoár se opírá o jarmareční, pouťové, kramářské, staropražské, vojenské a hospodské písničky. Svá vystoupení nazývají městským folklórem a zbavují smutku své posluchače.  
16.30  LOUTKOVÉ VARIETÉ
Hrají členové Malého divadélka Praha    
17.00  ŠVEJKOVA MERENDA Poslední vstup Švejkova souboru plného humoru, písniček a soutěží. 


Historická a umělecká řemesla • Svatováclavská ulice

Po všechny tři dny vinobraní se představí šperkařka, batikářka, svíčkař, řezbář, výšivkářka, perníkářka, květinářka, kloboučník, kožešinář, malířka kamenů, tkalci, prodejci medoviny, dřevěných hraček, proutěných výrobků, ručního papíru, malovaného skla a hedvábí, keramiky, výrobků z přírodního korku a historická taverna a pekárna.

Nejaktuálnější program naleznete zde.Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

93 SKYLINE


 Skyline mají novou zpěvačku! Je to zpěvačka z GAIA MESIAH .

Tak jsem zvědav . Jinak je to parádní náhrada podle mě.

 

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

92 Tata bojs / Skyline


Tata Bojs z technických důvodů nevystoupí, jako náhrada budou Skyline.

Obrázek uživatele Travicka

92.2


Nééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé

Obrázek uživatele DvořuS

92.1 :)


hůůůůstýýý diskošou na mělníku:D
Smiling

92.1.1 Tak to sis asi trochu (víc)


Tak to sis asi trochu (víc) splet styly. On ten tvůj Maxa taky neni žádnej pankáč a vsadim se, že ještě nedávno bys na něj nadával, pokud byste po něm zrovna vy nešmdlali. Tak nějak mi to přiapdá názorově nekonzistentní.

92.1.1.1 O čem to máš?


O čem to máš?

90 opět to tu je...


Čtu tady tak ty komentáře a rád připojím svůj. Vinobraní kdysi byla slavností pro lidi, no dnes opravdu chápu reakci uživatelky kraxna, že se jí zdá Vinobraní drahé - protože prostě pro rodinu drahé je - a podívat se tam na den význam nemá. Že si mělničtí kulturamajstři udělali z Vinobraní hudební festival? No ano. Pak tedy rozumím také uživatelce Travička, která rodinu evidentně neřeší, že to je parádní cena, vidět tolik hudby za 1 víkend. Že tu někdo vyjádří postesk nad množstvím punku v sobotu večer? Taky chápu, protože i já bych si chtěl v sobotu, když slavnosti vrcholí, spíše zatancovat s přáteli při nějakém melodičtějším žánru. Už poněkolikáté se tak stane, že přehršel podobné hudby v primetimu mě i spoustu jiných pošle víceméně domů - ono co tam taky dělat, když člověk popil, pojedl a vytancovat to nemůže. A nezlobte se na mě, ale Dan Nekonečný (umělecky dávno za zenitem) je dost zoufalý tah a ten večerní čas má zřejmě proto, že jeho rachejtle by od 16.00 vidět prostě nebyly. Rady? Pro kulturmajstry dost obecná. Méně komerce, více příklonu k tradičnímu Vinobraní. Pak třeba i já jako mělničák ušetřím nějaký ten peníz za vstup a objedu si v létě více hudebních festivalů. A 1 rada pro kraxnu - zkuste Litoměřické vinobraní, v minulosti to zvládali ve stejný termín jako Mělník s podobným programem a vstupem zdarma. Letos je to o týden déle,vstup je levnější a kapely taky zajímavé. www.vinobranilitomerice.cz (Že by dohoda měst, aby Mělník nepřišel o pár platících?)

90.1 souhlasím


méně komerce, více tradic ! a hlavně místních,mělnických a lacinějších !!! V srpnu jsem navštívil pouť na zámku Libochovice, počet atrakcí větší než na vinobraní, jízdné menší vstupné 0kč. Doporučuji rodinám, splní svůj účel.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

9 Chinaski


jo a skupina Chinaski obnoví hraní až v říjnu, takže kdo jste se na ni těšili, musím vás zklamat, na našem vinobraní letos fakt nebudou. "Náhrada" za ně je, ale její jméno nevím, prý nějaký revival.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

9.1 tak revival


Dle informací Deníku to bude diskotékový revival. Vzhledem k současné vlně zájmu o ABBA jistě ne nezajímavý nápad.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

8 páteční program u Rosomáka


program pátečního odpoledne a večera najdete na Mělníčku v kalendáři, nebo po kliknutí na tento odkaz

7 Kvalitní program


Letos je výběr zajímavý, v porovnání s minulými roky určitě lepší.

6 Svatovaclavska = pecka!


S oběma večery ve znamení punku nemůžu souhlasit... Dále se mi silně nelíbí, že co 3 roky tady kapely vídáme pořád dokola. Dana Nekonečného jsem viděl fakt nedávno (řečeno obrazně - prostě jeho vystoupení z vinobraní mám ještě v živé paměti) a myslím si, že mi to na dalších 20 let stačilo. Byla to psina, hořící plyšáci byli zábavní, ale znova asi nepůjdu. Turbo tady taky bylo tuhle. No, třeba jsou mraky lidí, které na ně půjdou... Nešly by i na jiné kapely?

Co chci ale ocenit, je program ve Svatováclavské ulici. Nějak tak si představuju pohodovou náplň doprovodného programu vinobraní. Je to hodně pestré, zároveň komorní a hodně zajímavé, vystupovat budou i osobnosti jako například Jan Přeučil. Na něj zajdu. Tohle se v programu povedlo.

5 Program mělnického vinobraní je velmi slabý


Pozorně jsem si prostudoval program letošního vinobraní a veřejně prohlašuji, že je to bída. Přeposlal jsem to svým kamarádům z okolních měst s nabídkou návštěvy a možnosti přespání a jejich reakce byla jednoznačná - vy jste udělali nejprve z vinobraní rockotéku a těď ještě pro změnu punckový festival??? Suma sumárum moji nabídku nikdo nepřijal s odkazem, že na tohle vůbec nejsou zvědaví! Mne by naopak zajímalo, kdo sestavoval letošní program? Kdo je odpovědný za sestavení kapel?

A pro příští rok mám radu: zkuste kapely typu Tleskač, Tři sestry, Čechomor, Buty, Timudej, Ahmed má hlad,  Gothard, Traband,

Anebo z toho raději udělejte vinobraní! 

5.3 no..


já bych to s tim punkovym festivalem zas nepřeháněla,ono sou to tři kapely ještě k tomu za sebou /tim mám na mysli Sunshine,Znouzectnost a N.V.Ú. /.. Ještě k tomu Sunshine zas takovej punk nejsou,a Znouzectnost neni jen pro ty "mladý vychlastaný pankáče",texty maj velice zajímavej obsah..

5.2 Co byste si přáli ?


Nějak mi v komentáři chybí, co by si vlastně autor a jeho přátelé přáli slyšet za hudbu. Tři sestry tu byli loni a Čechomor i Buty nedávno.

Naopak, spousta lidí se zase těší na comeback schowmana Dana Nekonečného, který to umí rozbalit se svým doprovodem v americko-latinském rytmu, na Turbo, Žbirku, či Vaška Neckáře a myslí si, že letošní program může být jeden z těch lepších.

A pokud jde o punck, tak tam zásadně platí věta ,, Punck is not dead". Hudba Sex Pistols se zrovna teď hraje v nějaké televizní reklamě, ikdyž to nikdo ani nepostřehne. -a pískání nějakého továrního stroje a podobných zvuků, jak říkám hip-hopu, nebo duc duc duc, jak říkáme technu, na to fakt musí mít už člověk úplně jinou bednu.

Obrázek uživatele raist

5.1 re: Program


Ze se vam a vasim pratelum konkretne libi jina hudba (navic narazite jen na vecerni cast) neznamena ze neni vyber dobry, to je podle me velmi slabe uvazovani.

Podle me je sestaven dobre casove, a s sirokym zanrovym zamerenim - pres den zameren na rodinu, noc pak pro mlade. Zanrove od funky, pres country, ska, pop, tanecni hudbu, az po zminovany punk.
A nemluve o tom, ze na vyber je nekolik scen.

Mate za zle, ze se Melnicke vinobrani neorientuje primo na vas... to asi tezko muze. Avsak ve vyberu kapel si podle me (dle vaseho prijemneho vyberu) jednu dve najdete i vy.
Mate poradatelum za zle, ze se orientuji na mlade? Myslim, ze se oba shodneme, ze noc podbarvena rockem je preci jen prijatelnejsi nez par hodin hiphopu, no ne? Eye-wink

4 jako všechno, jen pro majetné


Vstupné: 2 dospělí = 300, 1 student = 150, 2 děti = 80. Celkem 530 Kč. Všechno jenom za to, že děti v pátek vezmu na nějakou tu atrakci, aby jim to nebylo líto. Jednodenní vstupenky zrušili, plať i když tam nejdeš. Na nějakou uřvanou hudbu nejsem zvědavá, žádnou neposlouchám. Nejlepší hudba je ticho lesa a zpěv ptáků. Dvakrát tam jde !možná někdy! tak ten můj syn student.

Komu se to zdá levné nevím, ale kdyby za ty peníze chtěla moje 13 letá dcera boty, tak jsou pro nás drahé (oba pracujeme).

Sobě k jídlu ani pití nekupuji nic, dětem 1 věc musím, aby jim to nebylo líto. Vinobraní už léta NENÁVIDÍM. Pocit maximálního štěstí jsem (bohužel) zažívala, když byly povodně (těm lidem jsem to pochopitelně nepřála), ale zkurvený Vinobraní nebylo a já mohla v klidu odjet na zahradu.

 

4.4 No to si děláte srandu, ne?


Si děláte srandu ne?? Proč platíte 2 dospělý, když jdete s dětma jen na atrakce??? A v čem vám to zkurvený vinobraní brání, že nemůžete jet na zahradu?

4.4.1 Hehe


A Verů myslíš že tě s dětma pustí jen tak zadarmo když řekneš že jdou jen na atrakce? NE.

4.4.1.1 hehe...


To si teda vůbec nemyslím, ale řeší tam, že 2 dospělý...tak pokud jsou na tom tak špatně a jdou tam jen kvůli dětem, tak snad ty děti sama uhlídá a nemusí brát ještě pana manžela, nebo koho myslí tou druhou osobou...protože svého syna-studenta započítala ještě zvlášť..

4.4.1.1.1 Jo manžel


Jo, tou 2. dospělou osobou myslím manžela, protože je to CHLAP a ten si prostě nic neodepře, jako každý chlap. Kdyby ostatní chcípali hlady, chlap si vždycky dělá co chce! Pustit děti s ním, to by to dopadlo. Ráno by je možná?? někdo někde našel, to už bych byla mrtvá strachy. A určitě by měl o to vzít je s sebou ohromný zájem Sad

4.4.1.1.1.4 Aha...tak neříkám, že


Aha...tak neříkám, že sem odborník na chlapy, ale pár mých nejbližších je naopak takových, že by klidně zůstali doma, jen aby děti mohli na pouť..a ne že by děti zůstali doma a on se šel nalít burčáku. n Takže b ýt vámi tady tuhle vaší situaci vůbec nerozebírám, protože nějaké argumenty jsou celkem nesmyslné. No, ale každej máme s chlapama svoje zkušenosti;)

Jaký si to uděláš, takový to máš..

Obrázek uživatele milk

4.4.1.1.1.3 Bajka


I pravila slepice:"K čemu je mi kohout?"

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

4.4.1.1.1.2 proč


proč byste byla mrtvá strachy kvůli někomu, o kom takhle "hezky" mluvíte? a - nepřemýšlela jste někdy o tom, že "mu" tímto postojem mnohé zjednodušujete?

ale to jsme se už dotali od Vinobraní a ceny vstupenek trochu daleko Eye-wink

4.4.1.1.1.1 Nejste proti chlapům


Nejste proti chlapům drobounce zaujatá ? Smiling

Obrázek uživatele LiPiss

4.3 tyve


tak tenhle komentar mluvi za vse...

4.2 Vin.


Vždyť tam přece nemusíte chodit a můžete v klidu na zahradu odjet... (?) Nerozumím tomu, proč jste přes Vinobraní na Mělníku. Není díkybohu ničí povinnost chodit tam... Také tam už pár let až na výjimky nechodím a nijak špatně nebo méněcenně se necítím Smiling Tak houšť a dětem vymyslete lepší program!

Obrázek uživatele DvořuS

4.1 :(


mě je líto těch dětí...

4.1.1 a proč


a proč je Vám líto těch dětí? Na pouť jdou a mají co chtěj, proto tam přece jdeme.

Obrázek uživatele DvořuS

3 Alternativa?


CO TAKHLE KDYBY NĚKDO UVEŘEJNIL ALTERNATIVNÍ SCÉNU U ROSOMÁKA?Smiling

Obrázek uživatele DvořuS

3.2 :)


to se ani neví kdo to pořádá u rosomáka?

Obrázek uživatele raist

3.1 re: alternativa


A co kdyby ji nekdo z organizatoru ci lidi pridruzenych poslal??!!

Neni to imho akce poradana mestem, tak asi nemuzete chtit aby se mesto o jeji propagaci staralo automaticky, jak psala Zelva.
Takze pokud nejaky program je, je na skodu akce samotne, ze ho sem organizatori jeste nedopravili, neposlali mailem, nerekli, cokoliv.

2 program vinobraní


tedy už při letmém přehlédnutí ... letos asi udělám výjimku na vinobraní půjdu... hlavní scéna, sobotní večer!! skvělá sestava od Nekonečnýho po NVÚ mě udrží na náměstí Laughing out loud

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1 aspoň tři kapely


pokud si na letošním programu najdete aspoň tři interprety, teré chcete vidět, a to se myslím dá, je podle mně program vydařený. Každému se líbí něco jiného, někoho potěší Žbirka, jiného TV Smith (i když v jádru jsou to oba "písničkáři"). A doporučuju nesoustředit se jen na hlavní scénu, takový Shannon v sobotu ve Svatováclavské taky stojí za vidění.

Doplňuji vstupné:
   
Dospělí vstupné na 3 dny 150,- Kč
   
Děti do 15 let a důchodci vstupné na 3 dny 40,- Kč
   
Děti do 6 let, občané nad 70 let a držitelé ZTP zdarma

Obrázek uživatele Joy

1.2 Vstupné...


Ahojík, já naprosto souhlasím... Cena nijak přemrštěná není. Za nejmladší dceru ještě neplatíme a pro nás dva dospělé, kteří jsme zvyklí dávat za jednodenní festáky i 300kč je to bomba cena. Víme, že na vinobraní budeme od pátku do něděle do večera, už jen proto, že nás půjde ohromná tlupa a pokaždé si tam najdeme, co se nám líbí. Letos dle vlastního vkusu nejvíce oceńujeme country scénu COP a Robert Křestan s DRUHOU TRÁVOU, ale i ostatní stojí za to... A co se týče vstupného za naše dvě studentky - chodí na brigádu, tak si vstupné zaplatí a my jim dáme nějakou kačku s sebou... Pásky jsou holt pásky, ale ukažte mi jinou dobrou variantu nepřenosné vstupenky! Přeji všem krásnou a pohodovou zábavu a těm remcalům, ať radši někam zalezou a nestěžují si pořád....

1.1 A co studenti?


Hlavně že myslí na důchodce, ale na studenty...??

Obrázek uživatele Travicka

1.1.2 vstupny je paradni


Ja si teda nemuzu pomoct, ale vstup 150 korun na tri dny mi prijde dost krasna cena. Porovnej to s jakymkoliv jinym vetsim festivalem (ne Lhotka fest ale ani RFP) u nas. Letos je vyber kapel fakt dobrej. Tak malo nestoji v Prg vstup na jeden koncert.. United Flavour v LMB za 300 atd. Takze jsem hodne prijemne prekvapena.

1.1.2.1 Vstupenka - zase pásek na ruku?


Doufám že město opustí ten debilní nápad se vstupenkou ve formě pásku na ruku. Pro mělničáky je opravdu příjemný mít tři dny na ruce pásek kterej ti utáhnou tak že máš celou ruku pořezanou...

1.1.2.1.1 No


tak někomu ho utáhnou a já měla pásek tak volnej, že sem ho ani na tý ruce nosit nemohla..

Obrázek uživatele DvořuS

1.1.2.1.1.2 :)


já serm si ho na ruku lepil sám:)

Obrázek uživatele Travicka

1.1.2.1.1.1 co je zase na páskách špatně?


Pro pána krále s čím byste byli spokojení? Jak jinak to chcete zařídit, aby byla vstupenka nepřenosná? Já teda fakt nevím, co se vám všem děje. Ukažte mi festival, který trvá víc dní a nedávají tam pásky.. Sjezdila jsem dost festivalů a že by mi teda utáhli někde pásek tak, že by mi řezal do ruky a kdesi cosi, to se mi teda ještě nestalo, maximálně mi tak skřípnou chlupy:)

Obrázek uživatele DvořuS

1.1.1 :)


Studenti maj brigády aby si na to vydělali:) stejně tam propiješ a prodlabeš několikrát víc;)

1.1.1.2 Ale..


..ještě zkusím dětský...minule to skoro vyšlo u jednoho chlápka..ale pak přišel nějakej jeho šéfik a nevěřil mi, že nemám občanku:)

1.1.1.1 Já sem se vstupným taky spokojená...


Jen,že to skoro všude je takovýhle slevy...no brigáda...to mi radši ani nepřipomínej:) No co, tejnak mně zasponzorujou naši:) A to, že ty Dvořusi hodně prodlabeš a propiješ neznamená, že já taky....ale asi to tak dopadne no:)

Obrázek uživatele DvořuS

1.1.1.1.1 :)


já na dlabanec nebudu mít čas. protože budu v neděli hlídat ewičku:D
A znám tě  s tvym apetýtem:P

1.1.1.1.1.1 No jooo..


pán bude hlídat Ewičku aby jí náhodou nějaký děcko neukradlo  nepověsilo jí na stěnu místo plakátu:) Jak můj apetýýt? Já mám apetýýt dobrej, takže na vinobraní se vrhnu možná tak na tureckej med a perníky:) No, ale tak nepohrdnu ani klobásou nebo haluškama:) Jen po těch čínksejch nudlích mi minul nebyo zrovna nejlíp:)