Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Program mělnického vinobraní 2009

MĚSTO MĚLNÍK A MASARYKŮV KULTURNÍ DŮM MĚLNÍK si vás dovolují pozvat na tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, folk a country a historické scéně od pátku 18. září do neděle 20. září 2009. 


Pátek 18. září 2009

Hlavní scéna • náměstí Karla IV.

Průvodcem dne je dvojice moderátorů Black & White, naše překvapení. Určitě vás nezklamou.

14.00  ZAČÁTEK SLAVNOSTI VINOBRANÍ
15.00  ZAHÁJENÍ SLAVNOSTI VINOBRANÍ
Fanfáry a zvony chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku oznámí zahájení slavnosti vinobraní 2009.
15.15  PŘÍPITEK STAROSTY MĚSTA A ZÁSTUPCE CECHU VINAŘŮ
15.30  NAVOSTRO
Česko - skotská rocková skupina ze Štětí, Mělníka, Roudnice nad Labem a Hradce Králové. Navostro zvítěziliv soutěži O krtka na folkovém festivalu Zahrada 2009 v Náměšti na Hané.Věnuje se tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur - jako je skotská, irská, česká a další. Tuto tradici těchto šest muzikantů obalilo do tvrdého a přitom melodického kabátu, který obohacuje o vlastní originální tvorbu ve stejném duchu. Hrají a zpívají česky, anglicky a i starým gaelic jazykem. Vystupují ve skotských kiltech.
17.00  A.S.M.
Známá mělnická folková kapela, která hraje vlastní tvorbu a v této době vydala již své druhé CD.
18.30 FROM OUR HANDS
Mimořádně nadějná slovenská kapela From Our Hands funguje od ledna roku 2007 ve složení Matej Hotka - zpěv, kytara, Riso Klimo – basa, Matej Turcer – kytara, Miro Simonic – bicí. Jejich debutové albumBuildings Fall se setkalo s velmi dobrým přijetím u kritiky i posluchačů.
20.00  KRYŠTOF
Setkání se skupinou a jejím frontmanem Richardem Krajčem. Vystoupení skupiny, která původně vznikla jako folk-punkové sdružení již v roce 1994 v Havířově.
22.00 LARS WALLIN
Trojice švédských hudebníků  hrající punk folk s prvky australské hudby.  Doprovází se na nástroj didjeridu australských domorodců,Aboridžinců. Čeká nás netradiční zvukový zážitek.
23.30  BIONIC ANGEL
Ze sousedního Bavorska přijíždí goticky  rocková  hudební formace, která by se svou hudební tvorbou  dala přirovnat k legendárním RAMSTEIN Vystoupení je vždy doprovázeno  světelně pyrotechnickým překvapením.
00.30  KONEC PRVNÍHO DNE VINOBRANÍ

Folk a country scéna • Fibichova ulice


Program na Folk a country scéně pro vás připraviloSdružení pracující s dětmi a mládeží Mělník
19.00  COUNTRY BÁL
Páteční tancování se skupinou Volupsije, průkopníkem české country, jejíž počátky sahají až do roku 1968, ukončí až hodina půlnoční.


Staročeský jarmark • prostor před MKD


15.00  PÍSNIČKY VOSKOVCE, WERICHA A JEŽKADĚLAJÍ SI ŠOUFKY Z DNEŠKA
Hudebně zábavný program s písničkami V+W+J, účinkují Jan Vízner a Drahomíra Vlachová.
16.30  CIRKUS BERNINI
Potulný cirkus dorazí i do vašeho města, aby předvedl své vystoupení. Než k němu dojde, chtějí účinkující po principálovi výplaty za poslední čtvrtrok. Do všeho se zamotá ukradená slepice a vesničan, který si pro svou slepici přišel. Jak to s cirkusovými umělci nakonec dopadne, uvidíte v tomto příběhu z období 30. let minulého století.
17.00  PLECHA A NEPLECHA JDE DO SVĚTA
Hlídači pohádek Plecha a Neplecha vás v tomto hudebním komponovaném pořadu provedou různými světadíly, poodhalí kulturu a historii některých národů. Přiblíží přírodní krásy naší planety. Pořad je určen malým i větším dětem. Účinkuje agentura Petra Kubce.
18.30  FOLKLORNÍ A BRETONSKÉ LIDOVÉ TANCE
Dravé i melancholické gavotte ze střední Bretaně. Svita Bourée a Pastourelle. Tance, o kterých bretonci říkají, že tohle je pravý akrobatický rock´n´roll. Uvidíte dva samostatné vstupy se čtyřmi tanečníky. Účinkuje agentura Pranýř.
19.00  SWINGOVÁ HUDBA
Swingová hudba 20. - 40. let minulého století. Klavír, bicí, trumpeta a saxofon a někdy i banjo.
20.15  MAFIE II.
Příběh z období velké hospodářské krize. Ve městě se koná boxerský zápas, který mafie podplatila. Boxer odmítne zápas prohrát a je mafií zavražděn. Tomu všemu je však svědkem mladý fotograf… Taneční vystoupení skupiny Pranýř.
20.30  BLUES, SWING, SOUL, BOOGIE
Pětičlenná hudební skupina – zpěv, klavír, foukací harmonika, bicí, kytara a kontrabas.


Sobota 19. září 2009

Hlavní scéna • náměstí Karla IV.


Průvodcem dne je opět dvojice našich netradičních moderátorů.

9.00  ZAHÁJENÍ DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ
Zvony mělnického chrámu sv. Petra a Pavla se slavnostním otevíráním stánků zahájí druhý den slavnosti vinobraní 2009.
9.30  JAROŠOVCI A JAROŠÁČEK
Tradiční vystoupení folklórních souborů, které působí na Mělnicku již 60 let. Tedy, přesněji řečeno Jarošovci již tak dlouho, Jarošáček jako mladší bráška o nějaký ten rok méně.
11.00  CHVILKA S DECHOVKOU
Půlhodinka pro starší a pokročilé se známými melodiemi.
12.00 MONIKA AGREBI
Její začátky jsou spojeny s popovou kapelou DIAMANT. O rok později s rockovou kapelou ADAPTACE. V roce 2003 vydává v Německu maxi-singl ARMIN & AICHA.V roce 2005 dokončuje projekt pod názvemMY2BABY, v roce 2008 dokončuje se slovenskou skupinou Metalinda rockové album. Vystoupí se svojí českou kapelou.
13.30  SEVEN
Vznik kapely Seven z tehdejší formace muzikantů s názvem MONO se datuje rokem 1993. V současné době hraje ve složení Tomáš Kargl - zpěv, klávesy, Filip Šubr - zpěv, kytara, Petr Varga - kytara, zpěv, Roman Doubek - baskytara, zpěv, Jarda Hoření – bicí, Richard Hybler – zpěv.
15.00 KATKA KNECHTOVÁ
Katka Knechtová donedávna platila za hlavní tvář a hlas slovenské skupiny Peha. Jenže v polovině roku 2008 se jedna z nejpopulárnějších slovenských skupin rozpadla a zpěvačka se rozhodla nastoupit na sólovou dráhu. První krokem bylo debutové sólové album Zodiak.
16.30  EAST PARK
Vznik skupiny 2000. V současné sestavě hrajeEastparkod roku 2002. Sestavu kapely tvoří zakládající členovéPavel Bohatý(klávesy, kytary, zpěv) aTomáš Filka(kytary), kteří k sobě přizvaliLukáše Krále(bicí nástroje) aJiřího Peřinu(basová kytara). Kapela má na svém kontě debutovéCD New Beginning (2006).
18.00  SMOKIE REVIVAL
Co více napsat. Legendární  hvězdu sedmdesátých let napodobuje skupina ze  severu Čech tak věrně, že  těžko uvěřit, že se jedná o revival.
19.00  PRŮVOD KARLA IV.
Tentokráte se vydá od MKD Mělník z ulice Nad Šafranicí, dále ulicí Krombholcovou, zabočí hned do ulice U Sadů a poté projde celou ulicí28. října až na náměstí Karla IV.
19.30  TURNAJ NA POČEST JEHO VÝSOSTI CÍSAŘE KARLA IV.
Tentokráte se vydáme do historie spolu se skupinou Historica – družstvo šermířů, dobových řemeslníků a umělců. Spolu se svými přáteli předvedou turnaj na počest příjezdu Karla IV.
20.15  PA-LI-TCHI
Velmi neobvyklá ohňová show, využívající netradiční efekty. Ohnivé koule zanechávající ve vzduchu gejzíry žhavých jisker nenechají určitě nikoho chladným!
20.45  OHŇOSTROJ
Poslední roky, stejně jako i letos zajišťuje velkolepý ohňostroj organizace FLASH Barrandov Speciální efekty z Prahy.
21.00  ALPHAVILLE
Německá skupina ze západního Berlína, která vznikla v roce 1982. Zakládající členové Marian Gold, Bernhard Lloyd a Frank Mertens původně experimentovali s jevištním projevem, od roku1984se přiklonili k bezproblémovémupopu. Od klávesového zvuku se na desceProstituteposunují dorockovějšípolohy. Před poněkud „dancefloorovým“ albemSalvationopustil skupinu Ricky Echolette. Původně se jmenovali Forever Young, což je zároveň název jednoho z největších hitů kapely. Dále je proslavily písně „Big In Japan“ a „Sounds Like a Melody“. V České republice koncertovali naposledy19. prosince2008v brněnské Hale Rondo. Zároveň také prozradili, že pracují na novém albu Catching Rays On Giant, které vyjde v roce 2009.
23.00  TWO WINGS
Po rozpadu  dnes již legendární  skupiny Tichá dohoda se delší dobu lídr skupiny nemohl najít, ale  nyní je  asi právě tato formace tím nejlepším co mohl sestavit. Koncert navíc  doprovodí svým  projevem zpěvačka Blanka Šrůmová,  která byla  základem  TD. V programu nebudou chybět ani největší  hitovky skupiny TD.
24.30 FPB
Je vlastně laický překlad složený do zkratek FOURTH PRICE BAND (ČTVRTÁ CENOVÁ SKUPINA). Když si několik teplických muzikantů v roce 1980 řeklo, že  si založí  punkrockovou kapelu netušili, že to bude na tak dlouho. Během první poloviny  osmdesátých let se stala FPB legendou veškerého nezávislého hudebního hnutí. Tyto skutečnosti plus nově vzniklé přátelství s Petrem Růžičkou - on byl jedním z návštěvníků onoho bytového sezení - hodně ovlivnily jeho rozhodnutí založit svůj vlastní soubor, který by nějak reflektoval posun v jeho hudebním názoru. A tak společně s o něco starším Růžičkou, který se zrovna vrátil z kriminálu (seděl díky oblíbenému paragrafu často nasazovanému na tzv. závadovou mládež, za "pobuřování"), založili v prosinci roku 1980 dnes již legendární soubor F.P.B.Zpočátku ho tvořili jen sami dva, ale bylo jim jasné, že na kapelu je to poněkud málo, proto začali shánět další šílence, kteří by se jejich netradičního projektu zúčastnili. Takže ta úplně první sestava kapely byla jakýmsi kompromisem - Wanek (tehdy ještě hráč na kytaru) si moc přál hrát s bubeníkem P. Novým a tak přizval ke spolupráci celou jeho formaci Mikron, ve které tehdy Nový působil. Na postě baskytary se pak objevil Petr Kuranda. Na první koncert (únor 1981) vzpomíná M. Wanek ve fanzinu Rinsing Stage (1996): "První koncert v Ústí nad Labem se odehrál tak, že první hrál Mikron svých sedm písní a pak jsem přišel já a Růžička, namalovaní v obličeji na bílo a v bílých nočních košilích a na pódiu bylo F.P.B. Zahráli jsme dvě naše písně ("Slepci" na text Jiřího Wolkera a píseň "Stab Your Back" od Damned) a byl konec. Lidi ovšem šíleli."
01.30 SPÍNACÍ ŠPENDLÍK
Má-li po FPB  ještě vystoupit nějaká hudební skupina, tak jedině  podobně hrající, ale o jednu generaci mladší skupina z Mostu, která už  několik let  hledá svoji tvář  a  snad ji v posledních měsících  našla.
02.30  KONEC DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ

Folk a country scéna • Fibichova ulice

Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk.

10.00  TRATIVOD
Od country až po bluegrass s mělnickou skupinou.
11.20  ĎÁBLOVI SOUSTRUŽNÍCI
Pohodový bigbeat pro radost.
12.40  BLUEGROUND
Moderní americká country s vazbami na tradiční směry.
14.00  MONOGRAM
Tradiční vystoupení přední české bluegrassové skupiny.
15.20  ELVIS PRESLEY REVIVAL
Návrat do doby krále rock´n´rollu.
16.40  JIŘÍ SCHMITZER
Vystoupení známého českého herce a písničkáře.
18.00  VLADIMÍR MIŠÍK & ETC
Koncert nejvýraznější osobnosti českého bigbeatu.
20.00  COUNTRY BÁL
Country je to, co se nám líbí. Tradiční sobotní country bál s libereckou skupinou NETŘESK, který potrvá až do 01.00 hodin.

Historická scéna • park u MKD

10.00  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
10.30  MUSICA CANORA– Vystoupení skupiny dobové hudby.
11.00  NA KUPECKÉ STEZCE- Šermířská podívaná.
12.00  PEŠÁN– Vystoupení loutkového divadla.
12.30  AMBROSIA– Vystoupení skupiny dobového tance.
13.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
13.30  VÍTKOVCI– Vystoupení skupiny historického šermu.
14.00  PEŠÁN– Vystoupení loutkového divadla.
14.30  AMBROSIA– Vystoupení skupiny dobového tance.
15.00  MUSICA CANORA– Vystoupení skupiny dobové hudby.
15.30  NA KUPECKÉ STEZCE– Šermířská podívaná.
16.30  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
17.00  MUSICA CANORA– Vystoupení skupiny dobové hudby.
17.30  PEŠÁN– Vystoupení loutkového divadla.

Staročeský jarmark • prostor před MKD


10.00  PRAŽSKÁ FRAJERKA
Kabaret plný staropražských písniček a povídání o tom, jak se tenkrát v Praze žilo. Hraje a zpívá pražská frajerka Jitka Dolejšová a Luboš Harvila.
10.15  TRIO HARDEN
Vystoupení tanečního tria tanečnic, které předvedou krojovaný tanec „Čerešničky čerešně“.
10.30  RUDDY A JEHO KRÁSNÁ MICHAELLA
Ekvilibristické a iluzionistické vystoupení Ruddyho a Michaelly, kteří předvedou opravdové umění. Na konci tohoto vystoupení vás překvapí i břišní tanečnice.
11.00  POVÍDÁNÍ O SLUNÍČKU
Lehká klauniáda pro děti i dospělé o tom, jak sluníčko náhodou spadne na zem. Sluníčko prožije mnoho příjemných i nemilých situací, setká se s jezevčíkem Ferdou, zajícem Ušákem, koníčkem z dětského kolotoče, květinou Jiřinou a s jedním hodným pánem. Nakonec vše dobře dopadne. Hraje společnost Matěje Kopeckého.
12.00  PRAŽSKÁ FRAJERKA
Pokračování kabaretu se staropražskými písněmi.
12.15  TRIO HARDEN BRAZIL
Tři profesionální tanečnice zatančí na téma hudby Glenna Millera.
12.30  PRAŽSKÁ FRAJERKA
Jitka Dolejšová s muzikanty zahrají a zazpívají předposlední kolo staropražských kabaretních písniček.
13.00  TRIO HARDEN BRAZIL
Pokračování tanců na Millerovu hudbu.
13.30  FAKÍR BEN GHAN
Dramatické vystoupení fakíra Zahrádky, mistra světa v polykání mečů, lehání na hřebové lůžko, polykání žiletek, ohňová šou, kouzelnická vystoupení a překvapení v podobě živého hada, který tančí na hudbu.
14.30 PRAŽSKÁ FRAJERKA
Poslední díl písní z kabaretů staré Prahy. Účinkuje Jitka Dolejšová a Luboš Harvila.
14.45  TRIO HARDEN
Tanečnice předvedou kankánové tance.
15.00  NÁPAD MYŠKY TEREZKY aneb O ZLÉ KOZE
Příběh o přátelství lesních zvířátek a jejich poklidném životě, který se změní příchodem zlé kozy Rozalindy. Ta léčkou vyláká zajíce Jakuba z chaloupky a jeho kamarádi veverka Tonička, žabák Matyáš a myška Terezka se snaží Jakubovi pomoci. Příběh dopadne jako vždy dobře a koza Rozalinda dostane za vyučenou. Hraje společnost Matěje Kopeckého.
16.00  VYSTOUPENÍ TŘÍ VELIKÁNŮ
Mělník navštíví sám Elvis Presley, Louis Armstrong a Ella Fitzgeraldová. Loutkové a hudební vystoupení s nezapomenutelnými hlasy.
17.00  KDYŽ V BÁRU HOUSTL DÝM
Písně pražských barů a šantánů hraje Regius Band Jitky Dolejšové.
17.30  MÓDNÍ PŘEHLÍDKA
Ukázka módy pro dámy, paní i slečny z 20. let minulého století.
17.45 KDYŽ V BÁRU HOUSTL DÝM
Zajímavé pokračování písní pražských šantánů.
18.15 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA
Druhý díl módní přehlídky z 20. let minulého století.
19.00  JAK SE ŽILO LIBUŠI
Úsměvná trilogie divadla Pardálové o tom, jak to Libuše neměla vůbec jednoduché.
21.00  PIGALLE
Procházka evergreenovými melodiemi. Zazní šansony i tklivé melodie.Hraje Regius Band Jitky Dolejšové.


Neděle 20. září 2009


Hlavní scéna • náměstí Karla IV.


Průvodcem dne je opět naše malé moderátorské překvapení.

9.30  MĚLNIČANKA A JOSEF ZÍMA
Dechová hudba řízená Františkem Šťastným st. hraje oblíbené české a moravské skladby s hudebníky a zpěváky z Mělníka i blízkého okolí. Vystoupí spolu s legendou dechovkové hudby u nás – Josefem Zímou. Více snad představovat netřeba.
11.00  ČANKIŠOU
Sedmičlenná kapela Čankišou pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej.
12.30  XAVIER BAUMAXA
Xavier Baumaxa- buránek regionálního charakteru, své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné. Příležitostně spolupracuje s E. Pilarovou, V. Zahradníkem, natáčí s TOČRem doposud nezveřejněnou Libíčkovu poezii. Zkrátka nás čeká tradičně netradiční vystoupení.
14.00  WALDA GANG
Když na pódium vtrhne v současné době nejslavnější dvojník legendy Waldemara Matušky zpěvák Vladimír Nerušil (63) s kapelou Walda Gang, je jasné, že o zábavu bude postaráno. Proslýchá se, že vidět jejich koncert naživo je nejenom „hustej mazec", ale hlavně nezapomenutelný zážitek. Unikát. Tahle punkrocková revivalová kapela, která se prezentuje nejenom rockově upravenými písněmi Waldemara Matušky, si jen tak vtrhla na českou scénu a nikoho už nenechala lhostejným.
15.30  VĚRA ŠPINAROVÁ
Věra Špinarová je jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností českého popu a rocku. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Patří ke stálicím naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.
17.00  DESMOD
1996 - vznik skupiny Desmod se dostává do semifinále soutěže Marlboro Rock In.1997 - vzniká jejich první demo.1998 - jejich profil se objevuje v relaci XXL na STV, vychází jim oficiální singl Jano H.K / BMG Triola.1999 - na podzim tohoto roku vzniká třetí demo, které je možné nazvat generálkou před jejich prvním albem.Dalších 10 let prudký vzestup skupiny  nejdříve na Slovensku a dnes v celé Evropě.V roce 2009 vystoupení na TV  HBO, skupin za  posledních 10 let ušla  cestu kterou jí můžou závidět  všechny  profesionální soubory po celém světě.
18.00  KONEC TŘETÍHO DNE VINOBRANÍ
 

Folk a country scéna • Fibichova ulice

Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk.

10.00  MINARET
  Progresivní bluegrass v podání kapely ze Slaného.
11.30  BEZEFŠEHO
Multifolková kapela hrající na rozhraní folku, swingu, jazzu a rocku.
13.00  BEŇA & PTASZEK
Vystoupení česko-slovenského bluesového dua.
14.30 COP
Koncert populární bluegrassové skupiny z Plzně v čele s Míšou Leichtem.

Historická scéna • park u MKD
10.00  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
10.30  AMBROSIA– Vystoupení skupiny dobového tance.
11.00  MUSICA CANORA- Vystoupení skupiny dobové hudby.
11.30  VODNICKÁ POHÁDKA– Vystoupení skupiny historického šermu Rego.
12.00  SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO
12.30  AMBROSIA– Vystoupení skupiny dobového tance.
13.00 ARMATUS– Vystoupení skupiny historicko-scénického šermu.
13.30  ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY
14.00  MUSICA CANORA– Vystoupení skupiny dobové hudby.
14.30  NA KUPECKÉ STEZCE-Šermířská podívaná.
15.30  SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO


Staročeský jarmark • prostor před MKD


10.00  ŠVEJK C. K. ŠRAML
Staropražské šlágry slavných kabaretů a šantánů. Švejk v Rusku.Vystoupí Larisa Vasilisa a Kalinka.
10.30  PĚTATŘICÁTNÍCI
Kvérgrify, pořadové cvičení se zbraní, seznámení s výstrojí a výzbrojíC. a K. armády.
11.00  DVA POTULNÍ RYTÍŘI A TRAKAŘ
Pouliční divadlo zahraje absurdní pohádky z celého světa. Představení a poučení pro celou rodinu. Účinkuje společnost Antonína Novotného.
12.00  ŠVEJK C. K. ŠRAML
Písničkové pokračování procházky po C. a K. Rakousku-Uhersku za účasti regimentu „Pětatřicátníků“.
13.00  KYMA - AKROPOLIS
Amatérská taneční skupina Kyma vznikla již dávno, jen o tom nikdo nevěděl. Český překlad názvu skupiny je vlna, což plně vystihuje jak povahu tanečníků, tak i temperament řeckých tanců. Tanečnice si letos připravily program s ukázkami tanců z Makedonie, Epiru, Thrakie a Kréty. Hudební doprovod zajišťuje skupina Akropolis, jejíž vznik se datuje k roku 1974. Složení skupiny se po léta měnilo, jen řecký původ muzikantů a hrdost na zemi zaslíbenou slunci, olivám, vínu a zábavě zůstává. V repertoáru mají převážně tradiční písně, které se hrají v tavernách, přístavech a na lidových veselicích. Krásné nástroje jako jsou bouzouki či baglamas připomenou poklidnou atmosféru romantických večerů a vůni moře.
14.00  KOCOURKOV
Klaunerie o městě, kde dělají vše naopak. Nyní má dokonce přijet na návštěvu knížepán Hašašíra. Představení pro malé i velké.
15.00  PATROLA • ŠLAPETO
Česká skupina, která hraje lidovou dechovou hudbu. Kapela je známá již z osmdesátých let hrála v původním složení a názvu do roku 2007. Současný název Patrola - Šlapeto tvoří zakládající členové Radan Dolejš a Ota Litomiský, ale také „malý“ šlapeťák Robert Papoušek.
16.30  MÝM NÁRODŮM • MOBILIZACE CÍSAŘE PÁNA
Fanfára do šturmu. Rekrutská scéna – Pětatřicátníci – vojenské doplnění35. Regimentu. Scénka podle Švejka.
16.50  ČESKÉ VZPÍRÁNÍ • ŠVEJKOVO PIVOKLÁNÍ
Rekruti bojují – kdo je lepčejší. Vítěz v soutěži získá „Švejkovu cenu“ a může se vyfotografovat s Josefem Švejkem.
17.00  ŠVEJK C. K. ŠRAML
Závěrečné putování po C. a K. Rakousku-Uhersku a nejslavnější šlágry.
17.50  ŠVEJKŮV MARŠBATALIÓN
Slavnostní nástup Pětatřicátníků. Představení celého Švejkova maršbataliónu, vojenská přehlídka, fanfáry, čestná salva, aplausy a božské uctívání.

Historická a umělecká řemesla • ulice před MKD

Po všechny tři dny vinobraní se představí šperkářka, batikářka, svíčkař, řezbář, výšivkářka, perníkářka, květinářka, kloboučník, kožešinář, malířka kamenů, tkalci, prodejci medoviny, dřevěných hraček, proutěných výrobků, ručního papíru, malovaného skla a hedvábí, keramiky, výrobků z přírodního korku a historická taverna a pekárna.Vinařství Lobkowicz • sklepy u řeky

Nabízíme vlastní burčák a ochutnávku vín. Otevřeno od 13.30 do 20.00 hodin.

Vyhlídkové plavby lodí po Labi – odjezdy z městského  mola u vinařství Lobkowicz

Časy odjezdů: 
pátek: 
 16.00 • 18.00 • 20.00 hodin
sobota:
 10.00 • 12.00 • 14.00 • 16.00 • 18.00 • 20.00 hodin
neděle:
 10.00 • 12.00 • 14.00 •16.00 • 18.00 hodin
Trasy střídavě plavba směr Dolní Beřkovice nebo Obříství
MĚLNICKÉ VINOBRANÍ 2009

www.melnicke-vinobrani.cz
www.melnik.cz

Pořadatel:  Město Mělník a Masarykův kulturní dům Mělník 
Organizace: Komise vinobraní
Programové zajištění:
Hlavní scéna:  Masarykův kulturní dům Mělník    (včetně textů v tištěném programu) 
Country scéna:  Sdružení pracující s dětmi a mládeží  Mělník  (včetně textů v tištěném programu)
 Historická scéna:  Historica – družstvo šermířů, dobových  řemeslníků a umělců Neratovice (včetně textů v tištěném programu)
 Historická a umělecká řemesla:   Masarykův kulturní dům Mělník  (včetně textů v tištěném programu)
Staročeský jarmark:    Masarykův kulturní dům Mělník  (včetně textů v tištěném programu)
 Výběrčí a bezpečnostní služba:   Stick s.r.o., Hlavenec
 Technické zabezpečení:    Technické služby Mělník
 Propagace, dekorace a výzdoba:    Jitka Nováková

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA:
Policie České republiky  158
Městská policie 156
Hasiči 150
Záchranná služba 155, 315 625 540
Lékařská pohotovost   315 623 191
Městský úřad  315 635 111
Turistické a info. středisko  315 627 503
Technické služby – dispečink 315 622 008

VSTUPNÉ:
Děti do 6 let, občané nad 70 let a držitelé ZTP zdarma
Děti do 12 let vstupné na 3 dny 50,- Kč
Dospělí a děti od 12 let vstupné na 3 dny 200,- Kč
•  Vratná vstupenka časově omezená na 1 hod.  200,- Kč(Je určena pro neodkladný vstup do města. Záloha 200,- Kč bude vrácena, pokud se účastník vrátí zpět do 1 hodiny od vstupu do placené zóny).•  Vstupné se vybírá v plné výši po celou dobu konání  akce.•  Návštěvník „Mělnického vinobraní 2009“ musí mít zakoupenou vstupenku připevněnu na zápěstí ruky.•  Vstupenka přetržená nebo jinak poškozená je neplatná.

Mapku letošního mělnického vinobraní naleznete zde.
Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

98 změna


místo Beni a Ptaszka (nějaký problém se slepým střevem) vystoupil na folkové scéně Kalandra Band. změna určitě pochopitelná (lepší než tam nedat nikoho), hudebně adekvátní (i když jsem se na B+P těšila), jen škoda, že o ní nikdo (kdo neseděl u scény celou dobu) nevěděl.

97 Ohňostroj


Taky se někomu z vás zdál letošní ohňostroj nějak "chudej"? Já jen, jestli jsem zmlsanej těmi předchozími, nebo jestli se opravdu tentokrát šetřilo...

97.1 taky se mi zdal trosku


taky se mi zdal trosku slabsi...

Obrázek uživatele Travicka

96 jídlo


Ještě když tady někdo mluvil o stáncích s jídlem, pozor na halušky u toho dlouhého stánku u hlavní scény, kdyz stojite celem, tak po prave strane. Vcera jsem si dala za 80-, korun halusky, polovinu jsem vyhodila, protoze to byly nesezvykatelne kusy masa, asi klizka nebo jak se tomu rika, ble ble, a bylo to pripalene. Fuj. A nestalo se to tam vcera jen me, takze tam halusky ne!

A k tem moderatorum, nevi nekdo co to je za lidi?

Obrázek uživatele malý princ

96.1 Black & White


Dle programu se jedná o netradiční dvojici "moderátorů Black & White, naše překvapení. Určitě vás nezklamou." Vzkaz organizátorům: ZKLAMALI! A to dost.

95 Neumím si představit.


Já si pořád jen nějak nedovedu představit, jak se tam na to Karlovo náměstí hlavně dnes večer  vejde tolik národa a jestli radní neměli pozvat ten Alphaville až někdy příště na velké náměstí. Koncerty revival skupin mají velkou popularitu, pak hned ta slavná každoroční scéna, ohňostroj a hned do finále na Alpha.., to je přímo časový maratonový zápřah, který musí nutně hýbat lidmi. No,uvidíme.

Obrázek uživatele raist

94 Nalezena penezenka!


Na vinobrani byla nalezena penezenka s kreslenou postavickou. Je k vyzvednuti v operacni kancelari organizatoru - mistnost ODS, v budove zdravotni skoly, naproti hl.stage.

93 Shrnutí pátečního dne na Vinobraní...


Takže když shrnu páteční den, tak musím uznat, že Vinobraní není zase letos až tak špatné. Budwar jsem našel sice jen u jedné atrakce s kladivem, ale i tak když je žízeň, tak si tam zajdu. Čínská restaurace je letos mimo Vinobraní, takže bohužel venku stánek s Budwarem nemá. Celkově jsou ale obchodníci a stánkaří mimo Vinobraní pěkně naštvaní. Soukromník Prajz zavřel cukrárnu Pasáž i Salátový bar o hodinu dříve. Na venkovní zahrádce v restauraci u Rytířů mi odmítli nalít s odůvodněním, že mám kolem stánky, tak ať si dám tam. Podotýkám, že bylo 22:00 hod. a zahrádka byla poloprázdná, ale pár lidí tam jedlo. Možná, kdybych si dal jídlo, tak mi nalijí. Ale zpět k Vinobraní... Líbí se mi neplacené zóny. Ačkoliv jsem hodně procházel a cestoval skrz Vinobraní, tak vstupenku po mně chtěli vidět jen 2x a to jsem několikrát opustil areál Vinobraní. HUdební scéna mě až tak moc nezajímá. Kryštofové jsem zaslechl a nezdáli se mi špatní. Co se týče jídla, tak už vím, že bramborák je přepálená strouhanka bez chuti, ale tak na výběr je z mnoha jídel. Také se mi zdá, že je méno Vietnamců. Všiml jsem si ale, že na kolotoče moc lidí letos nechodí. Možná to bude v sobotu lepší, ale kolem 20:00 už na kolotočích skoro nikdo nebyl. Super je hudebí scéna v Havlíčkově ulici. Ten hardtekk a drumm and bass byl szuper, skvěle jsem si zapařil. Opravdu lahůdka - střídající se styly po dvou hodinách. Takže Vinobraní má u mě po pátku 95 %

Obrázek uživatele Travicka

92 moderatorska dvojice


Prave jsem prisla z Vinobrani a musim si postezovat, protoze tohle jsem snad jeste nezazila. Koncerty pekne, ale to co predvadeji ti moderatori, tomu bych neverila, kdybych na vlastni usi neslysela. "Vtip" cituji: "prezident Klaus vcera zavedl povinne gynekologicke prohlidky pro vsechny zeny, protoze nase republika je v píči, jen nevime ve ktere. "

???

Prosim?

Nikdo jiny k tomu nema vyhrady? Asi jsem prilis konzervativni, nebo nevim..

Obrázek uživatele malý princ

92.2 To je síla!


Tohle jsem sice neslyšel, ale i bez toho je to hodně slabá moderátorská dvojice!
Bavit lidi sprostými fórky z pódia je dost ubohé!

92.1 Moderátoři - souhlas


Jsou opravdu příšerní. Při koncertu Navostro Filip asi třikrát zmínil jak je vytáčí debilní otázka jestli jsou fakt naostro. Na závěr přišel pan moderátor a pokusil se lidi pobavit otázkou... hádejte na co? Infantilní humor, debilní vtípky a hlavně ta křečovitá snaha pobavit za každou cenu mě děsí...

91 Postřeh k atrakcím!!


Lidi co půjdete ulicí od policejního ředitelství nahoru ke kinu POZOR na oči. Nějaký chytrák dovolil aby si nahoře na kopečku postavili stánek s peintbolem (nebo jak se to píše) a střílí to mírně šikmo do křoví...ale kdo se netrefí tak nám vystřelí oko!!!! Navíc jsem koukala že v tom křéví za tím posedávají puberťáci tak asi přijdou domů pěkně barevní v té lepší variantě......v té horší přijdou o zrak!!! Že by nad tím někdo trochu přemýšlel.......co si pamatuju tak tenhle stánek byl vždycky nahoře na place jakoby za radnicí a střílelo se směrek ke zdi..ne k lidem!!!

Obrázek uživatele waca

90 Posílená doprava


Nikde jsem se nedočetl, jestli je zase posílená doprava do Prahy jako tomu bylo v minulých letech. Nemáte o tom bližší info, popř. jizdní řády?Díky

waca

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

90.2 jízdní řády kralupy a štětí


ještě jsem taky viděla na zastávce, že v sobotu jede autobus do Štětí (přes Beřkovice) a také zastávkový autobus do Kralup (myslím, že přes Cítov) ve 23:50 z nádraží. jak je to do Prahy, to nevím. (těch autobusů bylo víc, zapamatovala jsem si akorát tento noční spoj)

Obrázek uživatele raist

90.1 re: Posílená doprava


Nejsou pridane spoje navic, jezdi se dle stavajicho jizdniho radu, ale CSAD dle potreby pocita s vypravenim vice autobusu na linku, kde bude cekat hodne cestujicich.

Obrázek uživatele raist

90.1.1 mhd


a jizdni rad MHD v dobe vinobrani je zde:
http://www.melnik.cz/sluzby-pro-obcany/doprava/doprava/mhd/mhd.html

Obrázek uživatele raist

9 sobotní ohňostroj


Docela by mě zajímalo jak bude řešen přesun davů na ohňostroj... popř. kde bude umístěn. Protože dle mapky musí dav na vyhlídku přes výberčí, a tak cestou zpátky na alphaville by to bylo u výberčích asi nemalé peklíčko.

9.1 ohnostroj


Ohňostroj by měl být odpalován z Vrázovy vyhlídky. Takže by měl být lépe viditelný z těch částí, kde bude letošní vinobraní.

8 důchodci a vstupné vůbec


To je fajn v době krize napálit vstupné na 200,- i pro důchodce.........prostě je to tak že buď na vinobraní člověk chce a nebo nechce.....no rozhodnutí za naší rodinu...je to poslední vinobraní na které jdu. A to možná jen do neplacené zony s dcerou!!!! Připadá mi to jako docela slušná sporosťárna....

Porovnávám to s jinejma akcema......Řipská pouť je levnější, jezdíme na císařský den do Kadaně...tam se vstup neplatí vůbec.....tady si město nechá sakra zaplatit od stánkařů a od lidí taky, už jsem se párkrát přesvědčila že vedení tohoto města dělá hlavně hodně pro sebe...a na lidi kašle!!!!

8.2 Srovnání s LT


Zajímavé je třeba srovnání s litoměřickým vinobraním, kde letos to udělali taky trochu jinak. Na ostrov v Labi dali tu hudební část, koncerty apod. a na náměstí si nechali tu tradičně-historickou část. Na ostrov se platí 240,- (základ) za jeden den. Na tom náměstí mají vstup zdarma (koná se 2 dny).

Obrázek uživatele raist

8.1 Srovnávejte odpovídající


Srovnávejte odpovídající akce prosím... ono je na řípu tolik velkých kapel, 3 scény, divadla a tak? Není.

Ano, můžeme polemizovat o tom, jestli je to ještě vinobraní, nebo spíš festival hudby a řemesel, se spoustou burčáku okolo. Ale jen na hudební 3 denní festival s podobným obsazením by vám ty dvě stovečky nestačily.

Svět se mění, a je na každém z nás jestli mu to vyhovuje nebo ne.
Avšak chápu, že pro důchodce tahle změna asi moc není.
Pokud město mění akci našeho města špatným směrem, jistě to po letošním vinobraní pozná samo.

Obrázek uživatele raist

8.1.1 A nebo ještě takhle:


A nebo ještě takhle: zaplaťte děckám celé tři dny v multikině... .
Vyjdete se dvouma stovkama? Furt je vinobraní drahé?

8.1.1.1 nee


neposlala bych dítě na 3 dny do kina.....stejně tak jako chodit na vinobraní 3 dny po sobě je prostě pro rodinu s dětma finančne nemyslitelný a tudíž dát za jeden den 200,- za vstupenku je fakt síla!!

Obrázek uživatele raist

8.1.1.1.1 re: nee


Rozumím. A teď mi došlo,že právě pro děti je tam ta část kolotočů mimo, bez vstupného na vinobraní.

8.1.1.1.1.1 jojo


to jsem psala....půjdem jenom tam..ale fakt je že pokud tam nebude aspoň jeden stánek s dobrotama tak dítko bude stejně otravovat že chce pro mlsání.......no nevím jak to uděláme....ale nebudu platit za 3 dospělý 600,- když tam půjdem jen v sobotu a na muziku nechodíme.......

mohli to udělat tak že se bude platit jen u těch podií ...... děda se těší na vínko a hudba ho nezajímá szejně jako nás s manželem....pro nás je to fakt jen příšerně předražená pouť!

Obrázek uživatele raist

8.1.1.1.1.1.3 bezplatna zona...


stanky s dobrotama v bezplatne zone jsou, atrakci taky par (na jedno velke detske odpoledne to snad staci Smiling, jen nevim jestli je tam k dostani burcak.

8.1.1.1.1.1.2 Vínko v muzeu


Stánky s mlsáním jsou i v zóně bez vstupného a na dobré vínko doporučuji skočit do muzea na náměstí. Konečně máme šanci na trochu klidnější Vinobraní, kdy se dá zajít do města i bez placení pro ty, kteří nemají o doprovodné programy zájem.

8.1.1.1.1.1.2.1 mělničákům podporu


tak si tak říkám a udělám...
bary, hospody, podniky v centru "vymírají" díky úžasné koordinaci revitalizace města!
Mě milé podniky jako Beníškovi, Díra, Hradby apod. se na vinobraní finančně "zahojili".
Letos díky oslavované revitalizaci nemají ani na to nárok...

Tedy já kašlu na zaplacené kapely a jdu těmhle lidem pomoct! Myslím že si to od Mělničáků zaslouží.

Pivko a véča u Beníšku, noční tah v Díře, ráno navštívit lékárnu U zámku pro první pomoc... rodinu místo vaření vzít na oběd Na hradby...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

8.1.1.1.1.1.2.1.1 ;-)


Eye-wink podniky na horním náměstí a kolem něj děkují...

Obrázek uživatele raist

8.1.1.1.1.1.1 re:jojo


jj, s těma dětma to nebude jednoduchý :|

7 House scéna


Hezký den, chci se zeptat, zda bude na letošním Vinobraní ta HOuse scéna, která je vždycky na rohu u toho baru jak je tam to červené autíčko pro děti. Vždy tam mixuje DJ, prodávají tam Red-bull a panáky tvrdého alkoholu. Jelikož tytio prostory letos budou nepřístupné, věřím tomu, že se scéna přemístí, ale netuším kam. Děkuji organizátory nebo někoho, kdo o tom něco ví, za odpověď...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

7.1 horní náměstí


horní náměstí ale není nepřístupné... horní náměstí je naopak letos přístupné bez vstupného. ale jestli tam něco bude, je otázka, na kterou neumím odpovědět.

7.1.1 House scéna


Špatně jsem to specifikoval. Horní náměstí přístupné je, ale jelikož tam nezasahuje letos Vinobraní, tak pochybuji, že tam někdo pustí house Sad

6 FOLK STAGE FOREVER:)


teda trojboj Elvis, Schmitzer, Misik nezni spatne

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

5 změny v programu


Ještě to ani nezačalo, a už máme nahlášeny první změny. 

V sobotu od 15 hodin vystoupí kapela, pocházející částečně z Mělníka, v novém složení. Anyway zahrají na hlavní scéně s Benem za bicími. Katka Knechtová (jak tudíž vyplývá) letos na vinobraní nevystoupí.

v neděli je změna v pořadí muzikantů na hlavní scéně. Xavier Baumaxa, který Mělník už letos jednou uchvátil na SOS festu, vystoupí JIŽ OD 11 HODIN. ČANKIŠOU vystoupí až potom (aspoň takhle jsem tu informaci pochopila, jedou přeci jen z větší dálky, než Xavi.)

Obrázek uživatele raist

4 scéna alternativního vinobraní


3 Potřebuju radu


Nevíte někdo, jak se vypořádat s povinným vstupenkovým náramkem na zápěstí tak, aby mi vydržel tři dny a mohl jsem se přitom mýt, spát a chodit do práce (kde bych chtěl vypadat v mezích možností mého obličeje alespoň trochu seriózně)?

Obrázek uživatele raist

3.1 naramek


Mel by byt klasicky festivalovy, to znamena nejak povoskovany a ztezka pretrhnutelny. Z vlastni zkusenosti vim, ze neni problem s nim normalne fungovat temer tyden, za bezneho myti, spani.
Dulezity je nezkouset ho pretrhnout, to se neseriozne zmuchla.
A vikendova prace, pokud v ramci Melnika, tak snad kazdy pochopi o co jde.

3.1.1 No jo,


No jo, nějak se s tím budu muset srovnat Smiling ale stejně mi ta podmínka od pořadatelů moc nevoní, abych pravdu řekl. Líbí se mi ten nový nápad s vratnou vstupenkou, to odrovná všechny chytrolíny, kteří se vymlouvají a dušují se, že na Vinobraní nejdou. Bydlím v místě, kde je obvykle výběrčí vstupného a těch historek se mi pod okny vystřídalo nepočítaně Smiling

Obrázek uživatele naxus

3.1.1.1 Vratná vstupenka


Vratné vstupenky nejsou nic nového. Registroval jsem je již minulý rok. Jen byly málo uváděny Eye-wink

Obrázek uživatele Travicka

2 alphaville


Laughing out loud Alphaville? Je to to jak zpívají " forever young I want to be forever young...do you really want to live forever..forever and ever.." ??? Laughing out loud :-D Jinak Tichá dohoda super,  Pa-li-tchi super a Xavi v neděli v poledne bude asi taky hustej! :-D 
Co nějaké to ska? Prague ska conspiracy..? Eye-wink

2.1 alphaville


Tak to s Tebou souhlasím, ještě Prague Skáčka a je to kompletní, i když to už bychom chtěli asi moc. No nic,příští rok to bude s tímto stylem snad veselejší! Třeba Traband nebo Tleskač bych na Mělníku rád viděl Smiling

1 Moc pěkná práce.


Nedalo mi to, abych to nepochválil. Tedy, nemyslím teď jen program, ale tento leták se suprovou grafikou rozmístění veškerého dění Smiling .