Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Články

Drakiáda 2020


RC Klub ve spolupráci s Rodinným centrem Chloumek v letošním roce z důvodu COVID-19 nebude pořádat DRAKIÁDU. RC Klub Mělník poskytne zájemcům prvni říjnový víkend 3-4.10. 2020 plochu klubového letiště pro individuální pouštění draků.

Články Napsat komentář | » číst dál

Česká zahradnická akademie má opět ježka


Žáci České zahradnické akademie Mělník se pod vedením Ing. Martiny Fialové  zvítězili v  tradiční sadovnické soutěži pro studenty a učně středních a vyšších zahradnických škol Lipová ratolest 2015.

Články Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Rákosníčkovo hřiště na Mělníku


LIDL i v roce 2015 opět vyhlašuje soutěž na Rákosníčkova hřiště. V roce 2015 postaví 10 hřišť pro vítězná města.

Loni nám jak víte hřiště uniklo opravdu jen o fous. Jednání s městem o nové hřiště či jejich rozšíření nedopadlo podle očekávání (respektive nedopadlo to vůbec), tak co se o něj pokusit letos?

Články 81 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Hlasujte pro Rákosníčkovo hřiště


I na Mělníku může vyrůst Rákosníčkovo hřiště – neváhejte hlasovat!!!!

Společnost LIDL věnovala v roce 2012 celkem 11 městům dětská hřiště a letos v akci bude pokračovat výstavbou dalších 19 hřišť.

Články Napsat komentář | » číst dál

RC Kašpárek-Kurz 1.pomoci

Rodinné centrum Kašpárek Mělník o.s. uspořádalo v sobotu 24.listopadu 2012 "Kurz první pomoci (nejen) pro rodiče" (1.část).

Přednášející, paní Dana Laštůvková, velmi podrobnou a zajímavou formou s praktickými ukázkami a radami informovala mj. o tom, jak poskytnout pomoc při stavech krvácení, jakým způsobem provádět resuscitaci u dospělých i u dětí, jak přivolat první pomoc (důležité tel.kontakty), sdělila základní body první pomoci při popáleninách, při stavech pohmoždění nebo zlomení končetin.

Články 1 komentář | » číst dál

Digitalizace kina na Mělníku

                Hned na začátku je nutné konstatovat, že rozhodnutí o digitalizaci kina a tím i o jeho nezrušení bude povýtce politické. Z hlediska ekonomického nebo věcného mnoho argumentů pro podporu asi nezískáme. Ale pěkně popořádku.
                Nejdříve základní fakta. V průběhu roku 2012 dojde k postupnému omezování vyráběných filmových kopií. Od června 2012 bude již 50% filmů pouze v digitální podobě, v roce 2013 výroba pozitivů (klasické filmové kopie) skončí úplně. V roce 2013 díky tomu kromě klubových projekcí archivních filmů klasická kina zaniknou. Skončí tak případně i kino Sokol.
Články 17 komentáře | » číst dál

Financování kultury na Mělníku

Zda je peněz v kultuře málo či hodně, je neustále otevíranou otázkou. Nejlepší je vždy srovnání s obdobnými městy. Město s cca 20000 obyvatel, s kulturním střediskem, divadlem (kinem), někde muzeem či jinou organizací, knihovnou a informačním centrem. Investuje ročně zhruba 1000,-Kč na občana do kultury, z toho dává knihovně 270,- korun na občana a rok. Kulturní zařízení se spolu s informačním centrem mohou těšit na příspěvek ve výši 510,- Kč na občana obce. A jak jsme na tom na Mělníku?
Články 7 komentáře | » číst dál