https://www.traditionrolex.com/7

 Články | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Články

Moravský večírek se povedl

Po velkém úspěchu „Slovenského večírku“, který se uskutečnil v Želvím doupěti v měsíci červnu, se parta nadšenců kolem kavárny Želva rozhodla uspořádat večírek Moravský – i proto, že v Mělníku žije hodně „náplav“ z tohoto úžasného kraje.

Články 7 komentáře | » číst dál | 3 přílohy

Moderní úloha otců

Rodinné centrum Kašpárek pořádá akce i pro tatínky. Hodně se dnes mluví o aktivním otcovství… Co to vlastně je? Měli by muži více krmit děti, více žehlit, více chodit na třídní schůzky? A měli by omezit své osobní a pracovní aktivity? Samé požadavky…  A málo informací, diskuse, podpory…  

Články Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Obchvat - je nezbytné se vracet o 30 až 40 let zpět?

V případě investování finančních prostředků do realizace průtahu městem je zcela zřejmé, že nebudou nadále vloženy další finanční prostředky na budování paralelní komunikace. Obáváme se jedné zásadní věci, a to je využití průtahu pro plánovanou přeložku komunikace I/16 tj. od Mladé Boleslavi v oblasti městské části Blata tak, aby nemusela být budována paralelní komunikace. Tato varianta napojení je již uvedena v územně analytických podkladech Středočeského kraje. Varianta průtahu navíc ani do budoucna neřeší situaci Rousovic, kde tranzitní nákladní doprava od Prahy zůstane i po napojení přeložky komunikace I/16 od Mladé Boleslavi v obytné části města.

Články 21 komentáře | » číst dál

Mělník se stává městem heren

Nové a nové herny či bary s výherními automaty přibývají v ulicích Mělníka. Vedení zdejší radnice se na rozdíl od jiných měst nesnaží omezovat hazard. Jde zcela opačným směrem: na svém území povoluje další herny. Jen za poslední půlrok přibylo v historické části města nejméně pět provozoven s automaty a dalšími hazardními hrami. A další tři se v centru brzy objeví, dvě z nich dokonce na náměstí Míru. Několik žádostí mají pracovníci stavebního odboru mělnické radnice na stole.

Články 28 komentáře | » číst dál

Zalití sklepa u radnice? Velké riziko

Z různých stran přicházejí varování před zalitím historického sklepa v blízkosti mělnické radnice na náměstí Míru. Jenže přesto se zdá, že tento prostor bude již tento čtvrtek v 9 hodin ráno vyplněn speciální směsí, a to na základě nedávného rozhodnutí městského zastupitelstva. Památkáři a archeologové se ale vážně obávají, že by zalití sklepa, který je v havarijním stavu, mohlo způsobit katastrofu. Je totiž možné, že je tam další sklep či chodba, o které se neví. V případě existence takového prostoru, kterou naznačuje i historická literatura, by se zásyp propadl a mohl poškodit renesanční radnici. Podzemí by se podle památkářů a archeologů mělo prozkoumat a se sanací by se mělo počkat.

Články 9 komentáře | » číst dál

Velká koalice na mělnické radnici skončila

Velká koalice dvou nezávislých uskupení a ODS v Mělníku padla. Dva členové strany Pro Mělník Jiří Čermák a Dalibor Šaman vypověděli koaliční dohodu. Třetí, Jiří Klaudy, se to údajně chystá udělat. Čermák navíc včera rezignoval na svůj post radního města.
„Koaliční dohoda nebyla ze strany ODS dodržována,“ vysvětlil Jiří Čermák. Zda z funkce odstoupí i Klaudy, se rozhodne po jeho návratu z lázní. Pokud ano, zbude radních pět.

Články Napsat komentář | » číst dál

Hledáte jízdní řád? Klikněte sedmkrát

Velkým zklamáním je podle odborníků podoba nových internetových stránek města Mělník, které byly spuštěny ve čtvrtek. Nepřinesly některé potřebné změny, jsou nemoderní a nepřehledné, mnohdy se špatnou navigací a především působí amatérsky. Radnice za ně firmě Advice.cz zaplatila 25 tisíc korun. Dále čtete v článku převzatém ze středočeské přílohy MF Dnes z úterý 26. února.

Články 12 komentáře | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7