Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Články

RADAR - Otázky a odpovědi

Obdržel jsem z MÚ odpověď na nedávno zveřejněný dopis s otázkami ohledně radaru Na malém Spořilově, tak ji zde přikládám. Modře jsem do textu pouze doplnil původní otázky pro přehlednost.

Články 34 komentáře | » číst dál

Řidiče musí hlídat policie, ne soukromníci

Tisíce řidičů už změřily radary soukromých firem a provinilcům pak radnice rozdaly pokuty, případně sebraly body. Taková spolupráce obce a soukromé firmy je ovšem na hraně zákona - a mnohdy za ní.

Články 1 komentář | » číst dál

Komunální volby 2006

Volby do zastupitelstev obcí se konají ve dvou dnech, v pátek dne 20. října 2006 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu dne 21. října 2006 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Letošní komunální volby v Mělníku budou zvláště bohaté na kanditáty - v 9 ti kandidujících uskupení se o přízeň voličů uchází 169 kandidátů. Kromě tradičních stranických kandidátek naleznou občané na volebních lístcích uskupení nezávislých kandidátů.

Články 1 komentář | » číst dál

Fotogalerie z RockFestu

Dne 26.8. se na Polabí, na fotbalovém hřišti konal první ročník akce Rock fest Mělník. A určitě všichni, kteří se zúčastnili potvrdí , že akce se velice vydařila.

Články Napsat komentář | » číst dál

Fotogalerie z Jarmarku "Před branou do pekel" na Housce

Zúčastnil jsem se starodávného Jarmarku na zámku Houska. Co bylo k vidění? Samozřejmě , že stánky o čem taky Jarmark je. Ač stánků bylo pomálu, bylo na co se dívat a tak vám touto cestou přináším pár fotografií.

Články 4 komentáře | » číst dál

V Lipníku na Honda 390...


V sobotu 19. 8. se konal již šestý závod seriálu Formule-1.cz Kart Race 2006. Tentokrát ve velmi vzdáleném Lipníku nad Bečvou (Kdo měl dvojku ze zeměpisu, tak je to za Olomoucem,  asi 340km od Mělníka).

Články Napsat komentář | » číst dál

170 let pošty na Mělníku

Kdo to ještě neví, tak tomu hlásím: pravidelná c.k. poštovní služebna byla na Mělníku zřízena v roce 1836 (tedy v době, kdy jsme pravděpodobně ještě nikdo z nás nebyli na světě).

Články 1 komentář | » číst dál

MJ50 - dobojováno


Dnes, kdy je již měsíc po letošním ročníku tradičního závodu MJ50 a kdy snad již máme vyřešený všechny povinnosti, závazky, sliby, vráceny reklamní plachty a zapůjčený materiál, uhrazený poplatky atp., je pomalu čas sednout si k compu a vyměnit obstarožní zvací článek na XIII. ročník za článek nový, hodnotící a třeba i „nahodit udici“ na ročník příští.

Články Napsat komentář | » číst dál

Nová pravidla silničního provozu

Jelikož nemálo z nás je jak aktivním uživatelem internetu, tak i uživatelem nějakého motorového vozidla, přinášíme i na Mělníček článek se souhrnem podstatných změn pravidel silničního provozu. Ať je máte kdykoli k nahlédnutí, a pomohou vám tak ušetřit nějaké ty bodíky, a především zvyšit bezpečnost na našich silnicích.

Články 4 komentáře | » číst dál