https://www.traditionrolex.com/7

 Články | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Články

Ohromující svědectví festivalu Jeden svět na Mělníku

Silné výpovědi dokumentaristů z celého světa přinese do Mělníka filmový festival Jeden Svět. Od čtvrtka 13. do soboty 15. března nabídne v kině Sokol příběhy obyvatel Nepálu, Barmy, Ghany, Turkmenistánu, Konga i Kuby. Jeho návštěvníci mají navíc možnost vidět 150minutovou nezkrácenou verzi filmu Občan Havel. Snímky přináší nad soutok počtvrté Filmový klub Mělník. Tematika snímků, které přináší Filmový klub Mělník ve spolupráci se společností Člověk v tísni, se dotýká jak znásilňování žen a dívek v Kongu coby nástroje válečného boje, tak například životu nepálského chlapce nesoucího z hor do údolí ledničku značky Coca-cola.

Články Napsat komentář | » číst dál

RADAR - Otázky a odpovědi

Obdržel jsem z MÚ odpověď na nedávno zveřejněný dopis s otázkami ohledně radaru Na malém Spořilově, tak ji zde přikládám. Modře jsem do textu pouze doplnil původní otázky pro přehlednost.

Články 34 komentáře | » číst dál

Řidiče musí hlídat policie, ne soukromníci

Tisíce řidičů už změřily radary soukromých firem a provinilcům pak radnice rozdaly pokuty, případně sebraly body. Taková spolupráce obce a soukromé firmy je ovšem na hraně zákona - a mnohdy za ní.

Články 1 komentář | » číst dál

Komunální volby 2006

Volby do zastupitelstev obcí se konají ve dvou dnech, v pátek dne 20. října 2006 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu dne 21. října 2006 od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Letošní komunální volby v Mělníku budou zvláště bohaté na kanditáty - v 9 ti kandidujících uskupení se o přízeň voličů uchází 169 kandidátů. Kromě tradičních stranických kandidátek naleznou občané na volebních lístcích uskupení nezávislých kandidátů.

Články 1 komentář | » číst dál

Fotogalerie z RockFestu

Dne 26.8. se na Polabí, na fotbalovém hřišti konal první ročník akce Rock fest Mělník. A určitě všichni, kteří se zúčastnili potvrdí , že akce se velice vydařila.

Články Napsat komentář | » číst dál

Fotogalerie z Jarmarku "Před branou do pekel" na Housce

Zúčastnil jsem se starodávného Jarmarku na zámku Houska. Co bylo k vidění? Samozřejmě , že stánky o čem taky Jarmark je. Ač stánků bylo pomálu, bylo na co se dívat a tak vám touto cestou přináším pár fotografií.

Články 4 komentáře | » číst dál

V Lipníku na Honda 390...


V sobotu 19. 8. se konal již šestý závod seriálu Formule-1.cz Kart Race 2006. Tentokrát ve velmi vzdáleném Lipníku nad Bečvou (Kdo měl dvojku ze zeměpisu, tak je to za Olomoucem,  asi 340km od Mělníka).

Články Napsat komentář | » číst dál

170 let pošty na Mělníku

Kdo to ještě neví, tak tomu hlásím: pravidelná c.k. poštovní služebna byla na Mělníku zřízena v roce 1836 (tedy v době, kdy jsme pravděpodobně ještě nikdo z nás nebyli na světě).

Články 1 komentář | » číst dál

MJ50 - dobojováno


Dnes, kdy je již měsíc po letošním ročníku tradičního závodu MJ50 a kdy snad již máme vyřešený všechny povinnosti, závazky, sliby, vráceny reklamní plachty a zapůjčený materiál, uhrazený poplatky atp., je pomalu čas sednout si k compu a vyměnit obstarožní zvací článek na XIII. ročník za článek nový, hodnotící a třeba i „nahodit udici“ na ročník příští.

Články Napsat komentář | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7