https://www.traditionrolex.com/7

 Články | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Články

Drakiáda 2020


RC Klub ve spolupráci s Rodinným centrem Chloumek v letošním roce z důvodu COVID-19 nebude pořádat DRAKIÁDU. RC Klub Mělník poskytne zájemcům prvni říjnový víkend 3-4.10. 2020 plochu klubového letiště pro individuální pouštění draků.

Články Napsat komentář | » číst dál

Česká zahradnická akademie má opět ježka


Žáci České zahradnické akademie Mělník se pod vedením Ing. Martiny Fialové  zvítězili v  tradiční sadovnické soutěži pro studenty a učně středních a vyšších zahradnických škol Lipová ratolest 2015.

Články Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Rákosníčkovo hřiště na Mělníku


LIDL i v roce 2015 opět vyhlašuje soutěž na Rákosníčkova hřiště. V roce 2015 postaví 10 hřišť pro vítězná města.

Loni nám jak víte hřiště uniklo opravdu jen o fous. Jednání s městem o nové hřiště či jejich rozšíření nedopadlo podle očekávání (respektive nedopadlo to vůbec), tak co se o něj pokusit letos?

Články 81 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Hlasujte pro Rákosníčkovo hřiště


I na Mělníku může vyrůst Rákosníčkovo hřiště – neváhejte hlasovat!!!!

Společnost LIDL věnovala v roce 2012 celkem 11 městům dětská hřiště a letos v akci bude pokračovat výstavbou dalších 19 hřišť.

Články Napsat komentář | » číst dál

RC Kašpárek-Kurz 1.pomoci

Rodinné centrum Kašpárek Mělník o.s. uspořádalo v sobotu 24.listopadu 2012 "Kurz první pomoci (nejen) pro rodiče" (1.část).

Přednášející, paní Dana Laštůvková, velmi podrobnou a zajímavou formou s praktickými ukázkami a radami informovala mj. o tom, jak poskytnout pomoc při stavech krvácení, jakým způsobem provádět resuscitaci u dospělých i u dětí, jak přivolat první pomoc (důležité tel.kontakty), sdělila základní body první pomoci při popáleninách, při stavech pohmoždění nebo zlomení končetin.

Články 1 komentář | » číst dál

Digitalizace kina na Mělníku

                Hned na začátku je nutné konstatovat, že rozhodnutí o digitalizaci kina a tím i o jeho nezrušení bude povýtce politické. Z hlediska ekonomického nebo věcného mnoho argumentů pro podporu asi nezískáme. Ale pěkně popořádku.
                Nejdříve základní fakta. V průběhu roku 2012 dojde k postupnému omezování vyráběných filmových kopií. Od června 2012 bude již 50% filmů pouze v digitální podobě, v roce 2013 výroba pozitivů (klasické filmové kopie) skončí úplně. V roce 2013 díky tomu kromě klubových projekcí archivních filmů klasická kina zaniknou. Skončí tak případně i kino Sokol.
Články 17 komentáře | » číst dál

Financování kultury na Mělníku

Zda je peněz v kultuře málo či hodně, je neustále otevíranou otázkou. Nejlepší je vždy srovnání s obdobnými městy. Město s cca 20000 obyvatel, s kulturním střediskem, divadlem (kinem), někde muzeem či jinou organizací, knihovnou a informačním centrem. Investuje ročně zhruba 1000,-Kč na občana do kultury, z toho dává knihovně 270,- korun na občana a rok. Kulturní zařízení se spolu s informačním centrem mohou těšit na příspěvek ve výši 510,- Kč na občana obce. A jak jsme na tom na Mělníku?
Články 7 komentáře | » číst dál

Pokračování vandalismu na nově vybudované cykloztezce pod starým mostem v Mělníku

Při projíždce a kontrole cykloztezky jsem opět narazil na vandalismus na nově vybudované cyklo trase,která není otevřena 6 měsíců a tolik věcí se tam znicilo.

Články Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Masarykův kulturní dům Mělník,p.o. zanikne

Tak a máme to tady. V roce 75. výročí otevření MKD Mělník bude zrušena příspěvková organizace Masarykův kulturní dům Mělník. Tedy pokud zastupitelstvo schválí tento materiál. Co to znamená? Že zmizí název organizace, která díky svým předchůdcům pod různými názvy byla s námi od vzniku budovy MKD. Budeme mít klasické Městské kulturní středisko pod správou knihovny. Tím dosáhneme hned několika prvenství...

Články 63 komentáře | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7