https://www.traditionrolex.com/7

 Městská policie Mělník informuje | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Městská policie Mělník informuje

Žák kouřil před školou

Dne   17.3.2009  v   7:40  hodin  prováděli strážníci kontrolní  dohled  nad  silničním provozem  v blízkosti  Základní školy  Jindřicha Matiegky  v   ulici Pražská. Zahlédli chlapce,   který  v  těsné  blízkosti školy kouřil cigaretu a to i přes to, že  registroval  přítomnost hlídky  MP. Podle jeho žákovské knížky strážníci zjistili, že se jedná o 14letého žáka této školy. Případ bude postoupen na Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MÚ Mělník.

Za úspornou žárovku  zaplatil 1 000 korun

Dne 17.3.2009 v 13:05 hodin strážníci řešili v supermarketu EVA krádež úsporné žárovky za 129 korun. 61letý muž z Mělníka se ke krádeži přiznal a zaplatil blokovou pokutu ve výši 1 000 korun.

Ladislav Hošmánek, ředitel Městské policie Mělník


Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Prosím ?


Dokáže mi někdo z vážených účastníků tohoto fóra vysvětlit, která zákonná či podzákonná norma dává městským kašparům oprávnění ke kontrole žákovských knížek nezletilců ? To je o žalobu...

Obrázek uživatele Fritoll

1.1 žákajda


Asi je lepší ukázat žákajdu a tím prokázat svou totožnost, než jed s pány policisty na služebnu kvůli ověření totožnosti že… Jinak pokud vím tak policista má právo na prohledání osobních věcí v případě že má podezření na to že byl překročen zákon.

Můj názor je takoví, že chlapec měl cígo zahodit a nikoli machrovat před spolužáky u základy. Machroval a tak narazil.

PS: Já taky machroval a taky sem narazil… to se holt stává.

1.1.1 Nerozumíme si


Nezletilec se zjevně nedopouštěl žádného protizákonného jednání a MP nejsou oprávněny perlustrovat osoby, u nichž není podezření z porušení zákona, případně jiné důvody, uvedené v §12 odst. 2 Zákona o obecní policii (553/91). Cituji:

(2) Strážník je oprávněn vyzvat osobu, aby prokázala svoji
totožnost,
a) jde-li o osobu, vůči které provádí úkon k plnění úkolů obecní policie,
b) jde-li o osobu podezřelou ze spáchání trestného činu nebo přestupku či jiného správního deliktu,
c) jde-li o osobu, od níž bude třeba požadovat vysvětlení (§ 11),
d) jde-li o osobu, která odpovídá popisu osoby hledané policií,
e) na žádost jiné osoby, jestliže tato osoba má na zjištění totožnosti právní zájem,
f) jde-li o osobu, která žádá o prokázání totožnosti podle písmena e),
g) jde-li o osobu, která oznamuje podezření ze spáchání trestného činu, přestupku nebo jiného správního deliktu.

Konec citace. Být rodičem onoho nezletilce, nerozpakoval bych se řešit toto jednání stížností či přímo žalobou na zneužití pravomoci.

Obrázek uživatele LiPiss

1.1.1.1 rozumíme


Být rodičem onoho nezletilce, tak strážníkům poděkuji a mladýmu dám takovou facku, že si poblije záda.

1.1.1.1.2 Prima, taky přístup


Takže, až vás budou kostkovaní kašpárci pokutovat za to, že se jim nelíbí vaše kravata, tak jim poděkujete též. A stejně jim poděkujete, když budou městský kamerový systém používat k vašemu šmírování v ložnici...  A jen pro úplnost - v právním státě smí občan činit cokoliv, co není zákonem zakázáno. Naopak složky státu a správy smí činit výlučně to, co je jim zákonem výslovně povoleno, což je ovšem látka velmi obtížná pro pochopení osob, které jen s bídou absolvovaly Trivcs, onu parodii na střední školu v Čimicích.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1.2.1 cigára v rukou nezletilců


... nemají co dělat. Stejně jako alkohol. 

Druhou otázkou je, že se prostě kouří a pije. A kouřilo se a pilo i v době, kdy já byla teen. A kdy byla teen moje matka. Ale nesmí se to. Nesmělo se to. Když nás někdo načapal, tak nás taky nahlásil. S tím se musí počítat, Když někdo dělá něco, co se dělat nemá, že ho někdo načapá a "práskne".

Myslím si, že na to MÁ městská policie právo, kontrolovat (i jen zdánlivě) mladistvého, zda je plnoletý, když kouří nebo pije.

1.1.1.1.2.1.1 Právo ?


Pokud je MP k něčemu takovému zmocněna, pak bych prosil o uvedení oné zákonné normy. Ale spíš se mýlíte a směšujete pravomoci PČR (jejíž příslušníci jsou ovšem vázáni služební přísahou) a MP (městští zřízenci v zaměstnaneckém poměru).

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1.2.1.1.1 promiňte, právo...


mluvíme každý o něčem jiném. ano, městští zaměstnanci pravděpodobně nemají ve své kompetenci perlustraci nezletilců. nikdy jsem tyhle zákony nečetla. uvědomuju si přesně rozdíl slov právní jednání a správné jednání.

to by mně zajímalo, jak měli podle Vás postupovat, když toho kluka s cigaretou viděli, aby to bylo v souladu se zákony.

1.1.1.1.2.1.1.1.2 Vzhledem k nulové opoře v zákoně mohli udělat jediné


A to je říct mu "Hele mladej, na to kouření máš ještě dost malý číslo bot. Típni to." Cokoliv nad tento rámec už je úřední zvůle a v případě osoby, požívající statusu veřejného činitele i významné podezření na zneužití pravomoci, z tohoto statusu vyplývající. Jak se zachováte, když bude onen strážník příště perlustrovat třeba vašeho syna proto, že v parku někde potmě líbá svoji přítelkyni? Je nutné si uvědomit, že nezletilé osoby neodlišují jednotlivé druhy osob v uniformě ani jejich pravomoci do té míry, aby se mohly účinně bránit proti jejich nezákonnému konání. Tohle sice městské kašpárky v Trivisu učí, ale jen málo z nich si tento fakt i zapamatuje...

1.1.1.1.2.1.1.1.1 Právo a slušnost...


Na úvod musím říct že jsem nekuřák a ty fracky co nám hulí v parku pod oknem bych kopal do zadku až domů aby rodiče viděli co ten jejich fešák (fešanda) dělá o přestávku. Na druhou stranu neznám zákon který by zakazoval kouření mladistvým. Prodej cigaret ano, ale kouření ne. A co se týká MP, podle mě nemají nárok na takovou akci, protože se netýká městského pořádku nebo dopravy ve městě. Ale jsem právní laik, takže se můžu mýlit... Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1.2.1.1.1.1.2 kouření zakazuje


kouření zakazuje, pokud vím, každý školní řád (a to včetně středních škol, pokud si pamatuju dobře). 

hehe, tak mně napadá: základní školy jsou zřízeny městem. tudíž by městští strážníci mohli mít v kompetenci dodržování školního řádu kontrolovat, ne? Eye-wink

jasně, vím, že to je nesmysl.

ale neodpověděl jste mi (tedy pan milkov).

1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.3 Aha, už to vidím


Ale odpověděl jsem vám, hned v první větě své reakce.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.3.1 to pardon


tu odpověď jsem přehlédla. a to s tím školním řádem byla nadsázka, to jste jistě pochopil.

1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.2 :-)


Koneckonců, proč ne, že? A když už budou u toho kontrolování, mohli by zrovna kontrolovat, zda žáci, potažmo studenti nemají v taškách zbraně. A drogy. A jestli u sebe (například na těle nebo v tělních dutinách) neschovávají jiné zakázané předměty. Při té příležitosti by mohli zrovna prověřit obsah písemností a tiskovin, které mládež čte. Nebo má ve skříňce. A vlastně, proč by se taková kontrola měla omezit jenom na prostory školy, že? Můžou je mít v rodině... a rodina je vlastně základ státu, tudíž státní moc má nezpochybnitelné právo rodinné prostředí kontrolovat. 24 hodin denně sedm dní v týdnu... Líbí se vám taková představa?
Mimochodem, nač jsem neodpověděl ?

Obrázek uživatele steny

1.1.1.1.2.1.1.1.1.2.1 neni na pozemku školy


neni na pozemku školy zákaz kouření? aspoň v našem ústavu to tak bylo

1.1.1.1.2.1.1.1.1.1 Naprosto s vámi souhlasím,


a to v obou argumentačních rovinách vašeho příspěvku Smiling Mimochodem, ač právní laik, nemýlíte se Smiling Pravomoci MP v tomto ohledu zcela jednoznačně stanoví Zákon o městské policii, klíčový odstavec cituji výše.

Obrázek uživatele raist

1.1.1.1.1 zada :)


hezky Smiling)))

1.1.1.1.1.1 jen se hezky hádejte


jen se hezky hádejte Smiling krásně se to tu čte jinak neni to moc příjemný jít okolo školy a tam vidět malý děti který v ruce držej cigára hlavně asi ne moc příjemný pro maminky s malýma dětma který tam určitě choděj no zamyslete se nad tím myslím že strážnici udělaly dobře!!! a žádná žaloba by nikomu nepomohla protože měli podezření na to že to dítě neni plnoletý normálně zasáhly myslim si že od tohoto tu ty strážnici jsou!!! ale myslete si co chcete Smiling napsal sem pouze svůj názor jinak milkov tobě asi moc let taky nebude viď že se onoho děcka zastáváš!!

1.1.1.1.1.1.1 Klidně si tykejme, i když si nevzpomínám,


že bychom spolu měli něco společného. Jinak je mi skoro padesát a z těch padesáti let skoro třicet dělám právničinu, převážně advokacii... a teď k věci pochopení psaného textu zjevně není vaší silnou stránkou, tak se vám pokusím vyložit svoje stanovisko srozumitelněji. Pokud se do mé argumentace začtete, rozhodně nenajdete jakékoliv stanovisko (ať už souhlasné či nesouhlasné) k jednání nezletilce, pouze kritiku zjevně mimozákonného konání městských strážníků, kteří svévolně a bez opory v zákoně perlustrovali dítě. Vzhledem k tomu, že zákonodárce nadělil tyto podivné sbory pravomocemi, srovnatelnými v některém ohledu s pravomocemi sborů, jejichž příslušníci jsou ve služebním poměru a vázáni služební přísahou jew třeba neustálého dohledu nad tím, aby tito zřízenci vykonávali jen a pouze činnosti, které jim zákon povoluje. Ostatně aféra se zmanipulovanou veřejnou soutěží na mělnické radary je dostatečným důkazem toho, že veřejné kontroly není nikdy dost.

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.1.1.1.1.1 no a takhle je to pořád


na jedné straně se všichni "slovíčkáři" hádají o kompetence a pravomoci, a na druhé straně lidi překračují pravidla (ať už kouření, rychlá jízda) a smějou se ostatním lidem do očí a ještě podávají stížnosti na strážníky. a nakonec jsou za kingy, protože si nenechali foukat do své kaše.

smutnej stav.

1.1.1.1.1.1.1.1.1 Prima, rozeberme to:


Jak dalece jste si ochotna/ochoten nechat foukat do své kaše vy? Nezákonná perlustrace vám zjevně nevadí. Co třeba domovní prohlídka bez udání důvodu? Zadržení na 15 dnů bez udání důvodu? Umístění do specializované léčebny bez soudního příkazu při podezření  na pedofilii, založeném na obrázcích vašich dětí z dovolené? Kdy VÁM to foukání do vaší kaše začne vadit? Nebo si necháte líbit vše a budete jenom děkovat, jak se stát vzorně stará o vaše dobro? Smutnej stav...

Obrázek uživatele LiPiss

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 koukám


že se nám tu diskuze rozvášnila:) Já to myslel čistě laicky... vidim malýho haranta kouřit, tak bych mu to cigáro urazil od huby (ano, nemam na to právo, já vim). Ale je to diskuze opravdu jen o slovíčkaření. Jsme rádi, že jsme byli poučeni kvalifikovaným "právníkem / advokátem", každý ať si udělá názor a to stačí. Děkujeme. A mimochodem, jsem kuřák:)

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Urazit cigáro od huby


Jen pro upřesnění - dokdy je to malej harant ? Šest, osm, deset, dvanáct, čtrnáct, patnáct let? Nebo víc? Proč třeba neurazit cigáro od huby dvacetiletému študákovi? Nebo šestadvacítce, která vypadá na patnáct, protože se jí líbí japonské školní uniformy a culíčky? Nicméně jako občan tím uražením cigára od huby riskujete jenom přestupek proti občanskému soužití. Vůči veřejnému činiteli (a kašpárci si tento status vymohli) je ale postupováno s větší přísností - a je nutné, aby si tento stav městští policisté začali uvědomovat, třeba i na zakladě vlastní hořké zkušenosti. Toto není diskuse o slovíčkaření, toto je diskuse o dodržování zákona těmi, kdo jsou povinni nad jeho dodržováním bdít.

Obrázek uživatele steny

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 tak v tom případě, když


tak v tom případě, když sou dost starý na to aby mohli kouřit, tak by město mělo přehodnotit jestli má cenu aby příslušníci městské policie každé ráno stáli u přechodu před školou a pomáhali dětet přecházet silnici...

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 No, to je zrovna ta funkce,


pro kterou zákonodárce původně MP zřizoval. Ale já bych rád zdůraznil jinou věc - tady nejde o to, zda haranti mají právo kouřit - nemají a byl bych proti ustavení takového práva (ostatně, sám jsem nekuřák), tady jde o to, že onen strážník významným způsobem překročil svoje zákonné pravomoci a ve veřejném zájmu by bylo jeho potrestání.

Obrázek uživatele malý princ

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Zákon


Jistě si každý uvědomuje, že zákony (a obzvlášť ty naše) nejsou dokonalé. Proto bych se zrovna v tomto případě na ně neodvolával. Nutno uznat obecnou pravdu, že kouření je špatná věc a cigareta v rukou školáka nemá prostě co dělat. Připouštím, že se zástupci MP mohli zachovat nezákonně, ale na druhou stranu, bych se v tomto konkrétním "sporu" postavil spíše na jejich stranu. Možná se nezastali zákona, ale zachovali se správně, když upozornili na nešvar. Snad se shodneme na tom, že sice kouření dětí či mladistvých není nezákonné, ale je špatné a tudíž amorální. A pokud MP nějakým adekvátním způsobem zasáhla, tak bych jim poděkoval a byl-li by to můj syn, tak by to doma ještě patřičně schytal ode mě.

Obrázek uživatele Honzique

1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 souhlasim


a ja v tomhle souhlasim s milkovem. A jen se divim zrovna Lipissovi za ty jeho nazory..joo kdyz zavzpominam:) At si ty mali haranti delaj co chtej, pokud me to nijak neomezuje. Co je mi do toho ze kourej? Kdyz uz, tak je to vec rodicu. Nebo bychom snad deti meli davat k vychove policajtum?

A z tech kamerovych systemu je mi zle. Stejne mi vetsinou v nicem nepomuzou a i kdyby, tak je to pro me moc velka cena za to, ze me v podstate kdekoliv kdokoliv muze smirovat = ztrata svobody. Ale uz je pozde, doba to asi vyzaduje a spolecnost si to neuvedomuje, nebo jeste hur - je spokojena s timto stavem.


https://www.traditionrolex.com/7