https://www.traditionrolex.com/7

 SOS-fest 2009 : Tah na Baumaxu vyšel | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

SOS-fest 2009 : Tah na Baumaxu vyšel

"Tah na Baumaxu" organizátorům letošního SOS-festu vyšel, a to i přes chladné zmáčené počasí, které však nedokázalo v sobotu 6.6.2009 pokazit náladu a pohodovou atmosféru bezmála třem stovkám návštěvníků, kteří 8.ročník festivalu navštívili. Xavier Baumaxa během svého hodinového vystoupení představil písně z nového CD Desperanto a nezapoměl i na osvědčené pecky z předchozích alb.

Odpolední blok sobotní akce zahájila soutěž školních kapel, ve které se představily nejprve služští Cultivar, budějovičtí Kick 69, a nakonec neratovičtí Plemenné Pudy, kteří překvapili především svými nevázanými texty.


Večer začal nářezezem v podobě místní kapely RemorDimiento, a poté roztančili areál českolipští Los Chuperos se svým melodickým SKA, doprovázeným perfektní show. Po písničkovém bloku v režii Xaviho, ktery okamžitě zaplnil prostor pod podiem, se opět přitvrdilo a ke slovu se dostali metaloví Flattus a punkoví NoSide z Prahy. Závěr pak patřil efektní fireshow, a do noci poté zazněly příjemné tóny kapely Studený Kolena Tvý Starý, která perfektně zahrála nejeden znamý rockový hit.


Nedílnou součástí akce festivalu byly - jako již obvykle - doprovodné akce. V průběhu festivalu proběhla anketa na téma "Souhlasíte s tím, aby město vypracovalo vyhlášku, která omezí provozování heren a automatů?", přičemž více než polovina respondentů odpověděla kladně. Nicméně nesouhlasných odpovědí také nebylo málo (více k tomuto tématu naleznete například zde).I letošní ročník se nesl v obvyklém charitativním duchu, takže další doprovodnou akcí byla sbírka na podporu ZUŠ Mšeno, jejíž zástupce organizátoři na festival pozvali a nechali je vytvořit zajímavé grafické instalace a promítání přimo v areálu festivalu. Výtěžek (finanční a věcné dary) pak osobně předali řediteli školy panu Pavlu Dvořákovi, při příležitosti oslav výročí 50ti let od založení ZUŠ Mšeno.


Petr Šťastný předává výtěžek sbírky řediteli ZUŠ Pavlu Dvořákovi


Soutež kapel zaslouženě vyhrála kapela Cultivar, která ve své tvorbě působivě kombinuje punkrock s flétnou, využívá nezvyklých technických postupů, a mimo svůj repertoár fanoušky odměňuje také zdařilými coververzemi. Všechny soutěžící kapely a jeden vylosovaný návštěvník obdrželi batohy plné hodnotných cen od sponzorů akce.


Z reakcí kapel a obecenstva:

  • Xavi: "Hele, tohle je dobrej fesťák, ty lidi tady jsou fakt super..."
  • Cultivar: "...i přes ten zku****ej déšť a technický problémy s eletrikou se akce vyvedla a byla to fakt pohodička... Kdyby se nám poštěstilo zahrát si na SOS-festu i příští rok, byli bysme moc rádi..."
  • Los Chuperos: "Při našem vystoupení se většina lidí nahrnula před podium a začala pařit, rozdali jsme pár demáčů, vyždímali košile dali si výborný gulášek a pokecali s pořadateli. Zřejmě se spolu potkáme i na dalším ročníku Eye-wink..."
  • Ondřej Slavík (sponzor): "...ty Flattus byly fakt dobrý, překvapily... A NoSide taky..."

Na závěr bychom ještě jednou rádi velmi poděkovali všem sponzorům a partnerům akce a dalším lidičkám, kteří se jakkoliv podíleli na podpoře a organizování festivalu.


Sponzoři a partneři:
Město Mělník, Printed, spol. s r.o., ZEMBPR - ZMZ s.r.o., Mělnické vinařství Kraus, DRUCHEMA Praha, Michal "Čížan" Čížek (M-Servis), Restaurace Na hradbách, Jaroslav Hořejší, Pekařství a cukrářství Paul, Restaurace U Beníšků, MUDr. J.Masojídková, Vinotéka Moravěnka, Restaurace U Jelínků, Mělníček.cz, Radio 1, Rockmag


Organizátoři a ruce pomáhající:
LiPiss, Dusty, Druid, Ashock, Rush, Justin, Jakub Hermánek, Eva Masojídková, Klára Matějíková, Štelca, Walis, Markétka, Mělnický antikvariát Želví doupě, manželky, milenky a partnerky...


JEŠTĚ JEDNOU VÁM VŠEM DĚKUJEME!


Za realizační team
Jan "Kajik" Král a Petr "Raist" Šťastný


Těšíme se na setkání v příštím roce! (http://www.sosfest.cz, team<zavinac>sosfest.cz)

Kultura

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Pěkný festival


Existence SOS festu popírá ekonomickou teorii. Skupina lidí půl roku intenzivně pracuje na něčem, co jim nevynese ani korunu a pokud nějaká koruna zbyde, tak ji dají jako charitativní dar... A příští rok zase. Myslím, že by stálo za zvážení napsat o tomto kapitolku do učebnice ekonomie Smiling Zdá se mi, že město Mělník díky této skupince lidí ještě žije.

Obrázek uživatele DvořuS

1.1 :)


Přijde mi jako kdybyste zastával názor že festivaly jsou předražené a že by kapely neměly brát za tvorbu honoráře atp...


https://www.traditionrolex.com/7