https://www.traditionrolex.com/7

 Průtah není řešením | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Průtah není řešením

Demolice, trvalé zábory, zhoršení životního prostředí a necitelné zásahy do vlastnických práv, to je výčet z několika negativních aspektů, které přináší tak urputně prosazovaný průtah městem.

Občanská sdružení se v posledních dnechaktivně zúčastňovala jednání s realizátorem projektové dokumentace k územnímu řízení, a měla tak možnost nahlédnout do rozpracované projektové dokumentace. Celková trasa průtahu městem je projektem o krok zpět v rozvoji města Mělníka. Umístění průtahové komunikace je vedeno od ulice Pražská v ose cukrovarské vlečky směrem na Mladoboleslavskou, odkud pokračuje nadjezdem přes železniční trať do oblasti Světice a vrací se zpět do osídleného území městské části Blat. Dále pokračuje souběžně s ulicí Dobrovského směrem k jatkům, kde je opět přemostění železniční trati silně zasahující do městského stadionu a pokračuje směrem na Průhon k napojení na stávající komunikaci směr Vehlovice.

Větší část průtahu městem (cca 80 %) je lemována protihlukovou stěnou o výšce 2 – 5 m. Existence protihlukových opatření svědčí o jakémsi zamezení negativních vlivů na životní prostředí. Pokud eliminujeme hluk formou existence protihlukových stěn, určitě nejsme schopni eliminovat emise a vibrace vzniklé touto dopravou.

Dopravní infrastruktura je bolavým místem města Mělníka, proto hledejme příčinu současné patové situace. Několikrát jsem položil odpovědným osobám Městského úřadu Mělník otázku „co bylo provedeno pro úspěšnou realizaci velkého obchvatu“, ale nikdy jsem neobdržel konstruktivní odpověď. Jednou z neustále opakujících se odpovědí je, že město si musí nejprve vybudovat vnitřní dopravní infrastrukturu. Tato informace byla však popřena na jednání s ředitelem ŘSD se stanoviskem – postavíme, co si zastupitelé schválí v územním plánu, pokud na to budou schválené finanční prostředky státním fondem dopravní infrastruktury. 

Současný stav je zapříčiněn nedostatečnou aktivitou odpovědných osob zastupujících město Mělník, které v současné době nepřímo nutí dotčené obyvatele k životu v zhoršeném životním prostředí a zbavení se vlastnických práv k dotčeným nemovitostem. Občanská sdružení žádají pro všechny obyvatele města Mělníka (bez ohledu na jejich oblastní příslušnosti) koncepční a dlouho dobé řešení dopravní infrastruktury = obchvat. Pokud budeme akceptovat navrhovanou variantu průtahu, dovoluji si tvrdit, že si zavíráme kohoutek z fondu dopravní infrastruktury na realizaci obchvatu na několik desítek let.

za o. s. „Průtah vs. životní prostředí“ Michal Štajnc

za o. s. „Okolo Mělníka“ Vladimír Špulák

  článek MÚ Měník

 Město - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

4 Mimořádná situace


Jak asi čtenáři místních médií vědí, tak je z technických důvodů uzavřena doprava mezi Liběchovem a Mělníkem. Objížďka je vedena přes Rymáň, Strážnice,Střednice,Chloumek, kde se tak nabízí řidičům 3 varianty pokračování. Návrat na původní trasu na kruháč na Pšovce je výhodný pro cestu na Slaný, či do Mlazic, ale jinak je velkou zajížďkou. Kokořínská ulice byla vždy proklínana pro své věčně zavřené závory na Blatech, ikdyž dnes díky podstatně menší frekvenci nákladních vlaků to možná není tak zlé. Chloumecká ulice je už sama od sebe frekventována mnoha auty přímo z Chloumku a Chloumečku, která jedou především za nákupy do místních supermarketů a Evy. Kdy dnes jet za nákupy, toť otázka. V každém případě zůstane pátek v mnoha ohledech pátkem, ikdyž někdy tvrdíme, že dnes už to ani mnohdy nepoznáme Smiling.

3 Všem hovadům a kecalům


Jeli jste dneska v pátek odpoledne někdo přes mělník mladoboleslavskou okolo kolejí kolem shellky, benziny a pak na kruhák?? Zejména na křižovatce s chloumeskou ulicí a železnicí se ze všech směrů držela jedna kolona . Tudy se nedá absolutně jezdit !!! Žádám všechny aby přispěly k co nejrychlejšímu stavění průtahu a nového přemostění železnice nebo se tady všichni posereme!!Špulák a podobní jděte do PRˇˇLE!!  Po dobrym nebo po zlym.

3.1 No jenže právě tahle


No jenže právě tahle situace hovoří spíš ve prospěch obchvatu. Když uzavírka mimo Mělník způsobí kolaps ve městě, tak by asi bylo rozumné tu dopravu z města zcela vyvést, ne? Myslím, že velká většina těch, kteří v pátek Mělník zablokovali, jím jenom projížděla...

3.1.2 To není vůbec tak jak


To není vůbec tak jak píšete, většina aut je z Mělníka a jedou po Mělníku, do Města, na poštu, nakupovat do marketů, z práce... ještě v pátek něco zařídit a pod.. bylo prokázáno, že doprava v Mělníku je z 90 % realizována auty co zde mají cíl, nebo jsou zdejší.. Vždyť je jasný, že obchvat není řešením pro na nic, ale je velice potřebný, protože každá jeho etapa řeší vnitřní dopravu!! Cukrovar-jednosměrky Italské ulice, tam je to jasný, přemostění železnice na 2 místech o tom snad také není sporu.. Jenom blázen nebo hňup může házet vidle do správních řízení vedoucí k zahájení této  stavby..

Obrázek uživatele milk

3.1.2.1 Potrefený vidlemi


Jakýsi,nevím co,nás nazývá blázny a hňupy.

"Průtah" by řešil dopravu převážně ulic v Rousovicích.

Že 90% aut a kamionů jedoucích ulicí Cukrovarskou a Italskou jede nakupovat a na poštu,je největší hovadina jakou jsem slyšel.

Jak průtah vyřeší cestu na  poštu,na úřady,do banky a "do kostela".To bych chtěl opravdu vysvětlit.

Stoupněte si u vlakového nádraží a i při případné průměrné inteligenci poznáte,jestli tyto auta jsou zdejší,nebo jen Mělníkem projíždí.

3.1.1 Radši i obchvat obchvatu.


Tam je spíš problém s těmi kolejemi, že když se přejezdy zavřou, tak to stojí všude. A dle vašeho co by se stalo, kdyby byla zase uzavírka na obchvatu? Jezdilo by to opět přes Mělník. Navrhoval bych pro jistotu udělat obchvat obchvatu Smiling Když nebude moci jeden, bude moci fungovat druhý...

3.1.1.1 No tak samozřejmě -


No tak samozřejmě - když bude uzavírka obchvatu,  bude se jezdit po současné trase, stejně tak ovšem když bude uzavírka průtahu. A samozřejmě, že ten problém tam jsou koleje, chtěla jsem tím říct, že to ukazuje, že spousta lidí jedoucích Mělníkem nemá Mělník jako svůj cíl, ale pokračuje dál, což podle mě jasně mluví pro stavbu obchvatu. Chceme se snad aut ve městě co nejvíce zbavit, ne?

2 Kdo nic nedělá, nic nezkazí a nemá trable.


Vážení a milí, tak jsem si v klídku pročítala různé příspěvky, a můj dojem je následující. Na Mělníku by se vlastně ve své podstatě nemohlo stavět vůbec NIC. Na všechny realizace píšeme petice a zakládáme sdružení proti všemu. Skatepark vlastně vadí ochráncům přírody, průtah městem vadí několika občanským sdružením, výstavba činžovních domů vadí sousedům. A tak bych mohla pokračovat dál a dál. Ve výsledku, ale  tento způsob soužití nikam nevede. V každé lokalitě máme nějaký omezující element. Ať jsou to Slovany, Chloumek nebo Mlazice. Je nás zhruba 20 tisíc občanů a všichni nemůžeme žít "v domečku na mýtince" , vypůjčila jsem si výraz z Cimmermanů a mírně poupravila. Můj názor je, že máme budovat tak, abychom tady mohli něco přenechávat našim vnoučatům. V žádném případě nechci, aby budoucí generace nás kritizovali, jako já kritizuji dobu  bolševickou a totalitní. Kritizuji ošklivé krabicové stavby bez barvy a bez vkusu. Hlavně, že se splnila X-tá pětiletka. K tomu se petice nepsaly a nezakládala se sdružení (kromě Charty 77), jelikož komunisti by s námi zatočili. Tak ano, je demokracie, vláda lidu, ale žijme tu společně na Mělníku a pokud chceme žít pro další generace, tak jim nechávejme jen pozitivní odkazy. Všem děkuji za čas strávený čtením mého příspěvku a všem přeji hezký den. Dušana Dolejšová 

2.3 Děkuji krásnou demagogii


Vážená paní

Jsem rád, že jste mě poučila, že koministii byli zločinci, když stavěli lidem byty. Po nich alespoň něco zbylo,ale po Vás modrých prácích zbydou jen dluhy. Když chcete zvelebovat město, tak to dělejte jak to dělali komunisté bez dluhů. Jenže to vy neumíte. Naštěstí bodou volby, pokud vím, vy už máte odpískáno. Nikdy jsem se o politiku nezajímal, teď ani v minulosti,ale s tou dnešní propagandou mě fakt štvete. Možná ty domy jsou krabice,ale vy neumíte postavit vůbec nic (byty) a kritizujete. Bez dluhů neumíte ani udělat na silnicích záplaty. Díky Vám půjde celá moje rodina k volbám ać nechtěla(ke všem) a dá hlas KSČM. Měli by vám komunisti poděkovat.

2.3.2 Také nechci žít v pohádkách


Také nechci žít v pohádkách pane Rumcajsi (pozdravuji Manku a Cipíska, existují-li). Ať už pocházejí z jakékoli strany. Ale musím poděkovat paní Dušaně Dolejšové, že přiměla dalšího člověka jít k volbám. Sice nevím, jak dalece bude váš příkaz, ohledně volby komunistů, směrem ke členům rodiny direktivní, ale blahopřeji k prvnímu úspěchu v podobě odhodlání vydat se konečně k urně a svůj hlas nechat zapůsobit správným směrem. 

Váš postřeh, že komunisté stavěli bez dluhů je pozoruhodný. Ano, defacto máte pravdu. Oni si nepůjčovali, rovnou to sebrali. 

2.3.2.1 Děkuji ,ale když se řekne a), má se říct b)


Dobrý den p.Černohorský

Narozdíl od Vás jsem vystudoval VŠE a vím ,že se majetek se od roku 1948 do roku 1989 zhodnotil v českých zemích 7x a na slovensku 11x. Velká část majetku byla znárodněna před únorem 1948, to Vám snad je známo. A i kdyby jsem dal na váš názor, tak ale i po 40 letech bylo co vracet a je dvacet let co prodávat. Po dnešních elitách zbyte jak se říká vyjedený krám. Ukažte (pravice), že umíte hospodařit a takto lidem dokážte, že se já i jiní mýlíme. Jenže to nejde, celá evropa je v dluzích a my je v tomto doháníme. Myslím, že čas ukáže, kdo má pravdu. Ale , že máme dluhy se nedá svádět na komunisty. Nikdy jsem je nevolil, ale protože slyším pořád nějaké výmluvy na ně a zakrývá se tím vlastní neschopnost letos budu. Zde na Mělníku se neustále vyprodává majetek města a projídá se to. Je to krátkozraké hospodaření. Docela mi bude líto těch co příjdou na Radnici po nich a uvidí pavučiny v kase.Jen se podívejte na letošní rozpočet, kde se zase odprodává majetek a na budoucí průšvih s kanalizací. Zase se to bude asi řešit úvěrem, že ano. Bůh s námi.

Obrázek uživatele malý princ

2.3.2.1.2 Bůh s námi.


To je to s námi opravdu hodně zlé, když se už i komunističtí voliči dovolávají Pána Boha...

2.3.2.1.2.1 malý princ často


malý princ často nepíše, ale když ano tak to stojí za to Laughing out loud

 

Magnet172

2.3.2.1.1 Hospodářství vs. politika


 

Dobrý den, děkuji za odpověď, jsem rád, že jste to "b)" řekl, původní reakce na komentář paní Dolejšové se mi zdála zbytečně jednostranná. 

Máte pravdu, a díky mému jménu i výhodu vědění, že jsem VŠE opravdu nestudoval, znalosti mi v tomto oboru určitě chybí. Nicméně větu "Velká část majetku byla znárodněna před únorem 1948" bych si dovolil doplnit otázkou "Byla tato část znárodněného majetku větší, než ta v letech okolo roku 1950?" Odpověď neznám (patrně máte na mysli benešovy dekrety) a, upřímně řečeno, nevím, jestli mi pomůže v názoru na věci budoucí - byl bych radši, kdyby lidé (myšleno obecně) spíš správně analyzovali stav, ve kterém se nacházíme, přestali poukazovat na minulost a svou pozornost obrátili raději na vyřešení přítomnosti s návazností na lepší budoucnost bez mazání medu okolo rtů. Jsem přesvědčený o tom, že politika správné hospodaření jen komplikuje. Kvůli kompromisům, pramenícím z prosazování moci.

Souhlasím, prodej majetku našeho města se i mně zdá celkem nadměrný - určitě není lehké se o něj postarat, ale například prodej bytových domů v centru města, který byl, tuším, na  poslední chvíli odložen (nejsem si jistý), mi přišel také nevýhodný. Nemám ale potřebné informace a doufám, že ti, kteří o tom rozhodují, nejsou ovlivněni ničím, co k tomu nepatří a těch objektivních informací mají maximální množství. 

Vadí mi, do čeho všeho dnes politika mluví. Někdy si říkám, že by důležité funkce mohli zastávat zaměstnanci s osobní odpovědností vůči jiným zaměstnancům na vyšším postu fungujícího systému, jenže dříve nebo později bychom opět stejně narazili na řekněme "politické tlaky", takže stále se to točí kolem základních lidských vlastností, které všechno ochucují (nebo znechucují) a člověk musí stejně začít od sebe samého, ať už sedí na jakékoli příčce. Tento obraz přenášíme my, ne oni. "ONI" v tomto kontextu neexistuje. Jsme to "MY". A není to stát, ani politici, kdo nemá peníze nazbyt, jsme to my, kdo má do kapsy hluboko, přestože nejsou úplně prázdné.

Tohle mi vadí na levicově zaměřených stranách - že neustále strkají hlavu do písku před některými citlivými body a vyvolávají v lidech pocit štěstí, když "dosáhnou" nevyčnívající průměrnosti. Z toho a ještě z jiných důvodů, je volit nebudu. A zejména ne "natruc" politickému protipólu, tak totiž chápu váš původní komentář. Nezlobte se na mě, nejeví se mi to jako dobrý způsob řešení, nicméně je váš a já vám do něj mohu jenom mluvit.

Ale odbočil jsem... k politickým debatám jsem to stočit nechtěl a můj komentář začíná vypadat jako proslov, omlouvám se.

2.3.2.1.1.1 Reakce


Máte pravdu, že je důležité koukat dopředu. Minulost  je sice důležité znát,ale nemá být určující v dalším rozvoji. Jinak ta část majetku po roce 1948 byla cca 12% tehdejšího celkového majetku. Osobně myslím, že majetk který je lukrativní a může sloužit i ku prospěchu města by si město ponechat mělo. Když už se prodává, měl by to být příjem, který nebude rozpuštěn v rozpočtu a použit k mandatorním výdajům. To totiž v době, kdy tyto příjmy budou vyčerpány způsobý razantní škrty a může vést ke zbytečným rozpočtovým škrtům. Nevím co příjde,až tento pramen se vyčerpá. Co však vítám, je to, když se běžný občan začíná zajímat o dění kolem sebe, ať již stojí napravo či nalevo.

S Pozdravem Karel Martinec

2.3.1 Trefné


Dobrý den

Také mě našval ten článek paní Dušany. Vážená paní já byl rád, že jsem dostal byt zadarmo k užívání a můj prní nájem byl 125 Kćs, to byl veliký zločin. Takže bych se mírnil v té kritice bývalého režimu. Byli věci k odsouzení,ale výstavba bytů to určitě není, stejně jako jiné věci. Opravdu Vaše demagogie, hlavně s úst především ODS, která zadlužila město  a republiku je k úsměvu. Já také půjdu k volbám a hlavně k těm komunálním a doufám, že můj hlas přispěje k tomu,aby lidi jako vy odešli.  Rumcajs má pravdu.

2.3.1.1 tak Rumcajs pravdu sice


tak Rumcajs pravdu sice má ale Komunistům bych ten hlas taky teda nedával. je spousta místních stran které jsou složeny z učitelů, mistrů, živnostníků a hlavně lidí kteří se na Mělníku narodili a chtěli by pro něj dělat. Osobně znám 3lidi kteří jsou v této straně a od posledních voleb toho udělali docela dost. Chce to je jen aby jste v té obálce s lístky hledali a nedali to hned velké straně podle toho jestli voléte na levo či napravo.

 

ty velké strany moc neudělají, dostanous e tam stejně. Ale když jim tam přidáme pár místních lidí kteří na tu funkci budou hrdí a budou z ní mít radost tak to tu možná bude vypadat líp.

 

A vážený pane starosto, vylezte ze své kanceláře a podívejte se co jste udělali kolem sportu. Auta si jedou v klidu a lidé můžou kanaláma. Jste spokojený pane starosto?

A kdyby jste to prošel, zrušte ty VIETNAMCE okolo včelínu. Tam se vždycky prodávala zelenina a oni byly nalezlí u sebe na tržnici. Nechte tam zelináře od kterých si kupujeme dobré potraviny. My když ty jejich věci budeme chtít tak si je najdem. Děkuji, vážený pane starosto.

 

Magnet172

2.3.1.1.1 Ale Magnete


..., Ty tady nějak pleteš volby parlamentní, které jsou za 14 dní a volby komunální, které jsou až v září. Tyto volby jsou o určitých  problémech naši společnosti a jejich konkretním způsobu řešení, kdežto ty komunální jsou o problémech města a tam pak hovoříme o těch lidech, co chtějí pro město něco udělat.

Dnes jsme mnozí obdrželi volební lístky a tak není asi na škodu si tak trochu říci, co by mělo takového voliče zajímat. Tak hlavně asi idee konkretní strany, volební program strany, osobnosti a jejich činnost, přebíhání politiků do jiných stran, tvorba jiných stran a možné koalice.

Čili, pokud volím ODS, tak volím pravici. Pokud volím TOP  09, tak také volím pravici a budu počítat s tím, že bude pro spousta návrhů hlasovat s ODS. Pokud budu volit VV, Suverenitu Jany Bobošíkové, nebo SZ ( strana zelených), tak prostě bych měl vědět, že možná s menšími obměnami volím stejný názor.

Pokud někdo volí ČSSD, nebo zase jejich odnož ( Zemanovci) či komunisty, tak volí tzv. levici ( běžné rozdělení ve světě) a lze předpokládat, že tyto strany budou mít na věci v té či oné míře podobné názory.

A pak tu jsou strany malé, neznámé, nečitelné, či téměř nečitelné, kdy by si měl volič uvědomit, co všechno to obnáší. Takovou stranou byla před čtyřmi roky třeba SZ ( strana zelených). Tyto strany jsou mnohdy orientované na nějakou konkretní věc ( erotika, křesťanství, pirátská strana ?..atd.) a těžko si představovat, že by jinak něco samostatně řešila. Spíše se strana přidá k někomu do koalice. Mnohdy je dobré znát i politickou minulost jejich lídrů. V každém případě nemůžeme očekávat, že taková strana promluví nějak výrazně do voleb, byť jsou i vyjímky a voliče může třeba oslovit, že podobnou stranu viděli už někde ve světě. Holt, reklama bude vždy mocnou zbraní. A nakonec by si měl volič uvědomit, že pokud dá hlas takové pidistraně, nebo zkrátka neznámé, či nečitelné straně, tak ji prostě mnohdy nijak důležitě nepomůže, ale ubere hlas straně, která více  promluví do konečného účtování.

Ve finálové podobě je to nakonec souboj dvou odlišných táborů, kterým se více či méně podaří prosazovat jejich zájmy, kterými se pak my občané na základě zákonů řídíme a vytváříme tak politické, hospodářské a sociální klima naši společnosti.

2.3.1.1.1.1 a jak si poznal že je


a jak si poznal že je pletu, já myslím že nepletu. Tady je spousta malých stran. Třeba ProMělník, Mělničané..... (myslím že se tak jmenují, pokud ne omlouvám se).

 

Magnet172

2.3.1.1.1.1.1 Už jsi viděl volební lístky ?


Promiň, ale já je měl už včera v kasliku a žádnou ,,stranu pro Mělník" jsem tam neviděl Smiling. Chlape, ty máš v těch volbách pěkný chaos. Jsi asi o tři měsíce dál. Teď to není o lidech, kteří budou vládnout v našem městě, ale v celé republice.

2.3.1.1.1.1.1.1 Kdy se na Mělníčku


Kdy se na Mělníčku mluvilo o celostátní politice? To že ti ted někdo řek ''tady máš lístečky a půjdeš volit pány do PS'' asi neotočí debatu o Mělníku. Tady se vždy mluvilo a volbách do města.

 

Magnet172

2.3.1.1.1.1.1.1.1 Pak asi nevíš


...o čem vůbec píšeš. Včera v 10.58 tady Rumcajs zareagoval o několik příspěvků výše na příspěvek paní Dušany. A co jsi udělal Ty ? Začal jsi mu radit. Myslíš, že měl na mysli komunální volby, když mluvil o komunistech, které jsou až kdoví kde ? Hele, je docela umění psát na ožehavé téma tak, aby jsi pokud možno nikoho neurazil a přitom jsi něco vyjádřil. Zajímavé je, že na mě tady vyskakuješ, když tě trochu usměrním, ale, že tady současní politici nenápadně dělají propagandu, to nevidíš. No, nediv se jim, vždyť je před volbama. Hele, uteče 14 dní a zas snad bude klídek Smiling.

2.3.1.1.1.1.1.1.1.1 komunisti jsou i


komunisti jsou i vkomunálkách. A třeba na Čopa který si tudělal propagandu jsem vyjel docela dost. Paní Dušana která si tu dělá očka u prvovoličů mou přezdívku až asi taky zná. Ještě máš nějakej problém nebo se chceš hádat? Pokud chceš slyšet že ty jsi ten nejchytřejší a já jsem idiot, tak to snad i udělám. Přítelkyně dělá výborné knedlíčky, masíčko a zelí. Nějaký keci o celostátní police od někoho kdo ani neví kdo kandiduje v našem městě v komunálkách, neni schopen si přečíst příspěvky zdřívějška a snaží se mě nasrat mě vážně nenasere Laughing out loud

 

Dobrou chut všem co mají dobrý nedělní oběd.

 

Magnet172

2.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1 No,


...nasírat Tě nechci a víc to snad ani nejde. Člověče, jednou jsem takto nas.. paní Dušanu a už ani nevím, co ji tak vytočilo. Takže končím a přeju Ti hezký zbytek neděle !

Hoď to za hlavu a nekaž si neděli. Já fakt nevím, co jsem tady tak hrozného napsal.

2.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Taky měj hezkej zbytek


Taky měj hezkej zbytek víkendu.

 

Magnet172

2.3.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Děkuju


...Smiling a nech si chutnat .

Obrázek uživatele milk

2.2 Upřímné vyznání


Kdo nic nedělá,nic nezkazí a nemá trable.No tak nám konečně jeden ze zástupců radnice prozradil,jak to na radnici chodí.Každý tam ráno přijde do "zaměstnání" a hned se začne řídit výše zmíněným heslem.Ono to heslo jde přeložit:Kdo něco dělá,tak to zkazí a má trable.Je krásné být státním úředníkem.

2.2.3 JSEM POJIŠŤOVAČKA !!!


PRO VŠECHNY KDO TO JEŠTĚ NEVĚDÍ. JSEM UŽ DVACET LET POJIŠŤOVAČKA. NEJSEM ÚŘEDNICE, NATOŽPAK STÁTNÍ. NA RADNICI JSTE MĚ ZVOLILI V ROCE 2006 A JSEM ZASTUPITEL A RADNÍ. RADA MĚSTA ZASEDÁ 1 X ZA TÝDEN ODPOLEDNE V PONDĚLÍ A ZASTUPITELSTVO MĚSTA ZASEDÁ    1 X ZA MĚSÍC. DĚLÁM TO RÁDA A BAVÍ MĚ POMÁHAT OBČANŮM. JE TO PODOBNÉ JAKO POMÁHAT S POJIŠŤOVÁNÍM. ZA TO MÁM SYMBOLICKOU ODMĚNU 1.800,-- Kč HRUBÉHO. DOUFÁM, ŽE VYSVĚTLENÍ JE ZŘETELNÉ A JASNÉ. 

 

PROTI PANELOVÉMU BYDLENÍ NIC NEMÁM, PO POVODNI JSEM ROK MUSELA TAKÉ BYDLET V PANELÁKU, JELIKOŽ POVODEŇ NÁM PONIČILA DOMEČEK. NA PANELOVÝCH STAVBÁCH  MI VADILA NUDNÁ ŠEDIVÁ A JEDNOTNÁ FASÁDA VŠECH PANELÁKŮ ZA KOMUNISTŮ. NYNÍ UŽ ZAČÍNAJÍ BÝT VESELÉ.  Dušana Dolejšová

2.2.3.1 A v jaké


A v jaké pojištovně? Třeba budu něco potřebovat:-D

 

Magnet172

2.2.3.1.1 Pro Kooperativu.


Pro Kooperativu.

2.2.3.1.1.1 Já pro změnu pro ČP,


Já pro změnu pro ČP, ale mám u vás odpovědnost z výkonu povolání která mi je celkem na nic Laughing out loud

 

krom toho slyšela jste o těch dvou bezdomovcích co se poprali v parku u autobusáku? Na takvém místě chcete udělat park pro děti? To by možná chtělo zefektivnit MP a trochu to tam opravit než něco stavět nově, nebo máte jiný názor?

 

Magnet172

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.2.2 nechci se zastávat


nechci se zastávat paní Dolejšové, ale jste si jistý, že je státní zaměstnankyní?

Obrázek uživatele milk

2.2.2.2 Není státním


Není státním zaměstncem,má to jako "bokovku" a tak do toho vidí.

2.2.2.2.1 Každej máme nějakou


Každej máme nějakou bokovku Laughing out loud

Magnet172

2.2.2.1 nechci se zastávat milka


nechci se zastávat milka ale kdo je podle tebe státní zaměstnanec? Lidé na ministerstvech, vláda, starosta, úředníci z obcí? Možná tě nechápu, nejsem tak sečtělí jako ty, takže je možné Laughing out loud

 

Magnet172

Obrázek uživatele milk

2.2.2.1.1 Ano


Ano všichni,které jsi jmenoval.Je jich ještě více,ale jednoduše ti,co jsou placeni ze státního rozpočtu.

2.2.1 A co teprvé úředníkem


A co teprvé úředníkem v Řecku Laughing out loud

 

Magnet172

2.1 To asi dalo hodně práce?


To asi dalo hodně práce? nejsem zastánce bydlená v paneláku a nesnáším komunisti, ale je třeba si uvědomit že díky jejich pětiletkám má většina lidí našeho města kde bydlet!!! Nadávat na paneláky je tvoje svaté právo ale přemšlej kde by ty lidé bydleli.

a jestli chceš svým dětem a vnoučatům zanechat skatepark, tak to bude velice pozitivní odkaz který ocení asi stejně jako státní dluh :-D 

 

Krom toho nev někdo jak je na tom rozpočet města? Je taky hluboce v mínusu nebo jsem v plusu?

 

Magnet172

1     Pane


Pane špulák, vy nejste nijak aktivní politik, pracovník úřadu, ředitel řsd, nebo podobně, jste jen osoba, která má právo prostřednictvím obč.sruž. nabourávat správní řízení. Vzhledem k tomu, že nejste osoba která může aktivně cokoliv dělat pro velký obchvat a už vůbec ne zaručit že vůbec nekdy bude. Pouze blokujete naprosto logickou  a potřebnou dopravní tepnu, kterou Mělník potřebuje jako sůl! Pár lidí, kteří jsou silnicí pod okny dotčeni vědí o tomto problému už léta- mají to v UP- to je civilizace (vítejte ve městě, prostě bydlení a doprava jsou vedle sebe). Celý Mělník ty silnice potřebuje!

1.1 :-) moje způsoby a Vaše způsoby


Asi jste nečetl můj komentář z 26.4, v podstatě jsem Vám jasnovidecky odpověděl předem:

http://melnicek.cz/node/5191#comment-6061

Jen bych dodal, že Váš názor samozřejmě respektuji, ale dovolím si nedbat Vašich zdvořilých návrhů a nadále se budu veřejně vyslovovat ke svým zájmům tak, jak já sám uznám za vhodné. Možná byste mohl navrhnout vedení trasy pod svými okny, co vy na to?

Pozn. pro redakci: Myslím, že by bylo vhodné zde pro objektivnost publikovat i článek vedení města, tak jako oni umožnili v Mělnické radnici uveřejnit náš článek vedle jejich.

1.1.1 Pane Špulák, já


Pane Špulák, já chápu že mát okna přímo na budoucí obchvat, stejně tak jako další členové vašeho OS a že jste sousedé. Každej hrabeme na svůj písek ale pokud mohu můj písek uvolnit pro jiného stovky či tisíce kouhoutům kterým by moc pomohl tak jim ho nechám a půjdu jinám. Vy jste asi sobeckej kohout.....

 

Magnet172

1.1.1.2 Navazuji na Vaši bajku


Inu, je přirozeností kohoutů být sobečtí… Nicméně mezi šesti sty opeřenci podepsanými pod peticemi proti průtahu nachází se i množství křepelek a bažantů, kteří jsou zcela altruističtí, jejichž okna nejsou nikterak ohrožena. Leč střezte se bojovných krocanů, průtahoví apologetové!

1.1.1.2.1 Potkal jsem dnes slona,


Potkal jsem dnes slona, byl velký, těžký a toho hluku. Šel pocestě která se pod ním otřásela, ohleduplnosti nebral moc. V tom vrátka se otevírají a z nich stěnátka ze zahrádky vyběhla. Slon se ani neohlíd a klidně stěnátka přehlíd. Ty stála u přechodu který je značně opotřebovaný a strach v očích měly. Proč ten velký slon nás neviděl? Ještě že moudrá sova nám říkala necht jsme opatrní. Proč ty lidé nám pomoci nechtějí? To zde kolem této silnice budem chodit ještě několik let? Sova ví jak to je. Lev a gorila, kteří vládnou našemu lesu se hádají. Je možnost jak rychle a levně pomoci těmto dětem, rodinám a cestám ale někteří to nechtějí. Nezvolili je zvířátka, neznají je, nemohou je nikdě vidět a vidět být nechtějí, přesto si tato zvířátka myslí že mohou rozhodovat o osudech jiných zvířátek. Ale jak je možné že nekdo koho zvířátka nezvolila může rozhodovat o jejich osudech? Proč je to takový srab že neudělá kampan, mítink, setkání s lidmi a nebojuje za svůj plán veřejně. proč nekandiduje do voleb a v případě výhry to nedělá tak jak se sluší a patří? Proč když něco nechce tak se nepostará o opravu toho co zde je, o nové přechody a chodníky, osvětlení a vše aby jen nazamítal ale i něco pro zvířátka udělal? On je totiž kohout. 

Je ten kohout zbabělec? Pro sovu a její štěnátka ano!!!

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1 Konec bajek


Což teprve až slonů přibude a budou běhat obousměrně… Nu kohout se bude snažit alespoň o prosazení lávky či podchodu pro kuřata ze svého i okolních kurníků. Leč konec bajek, teď trochu věcněji:

Zaprvé nesdílím Vaši podivuhodnou představu o tom, jakým způsobem je nutno projevovat odvahu. Nevím jestli je to odvážné, ale v každém případě považuji za férové vystupovat otevřeně jako zástupce určité zájmové skupiny občanů např. na zasedáních zastupitelstva, na jednání s investorem stavby, podepisovat se svým jménem pod publikované články a komentáře apod. Nepovažuji za férové skrytě lobovat za své podnikatelské zájmy jako to v našem lese dělá tygr, kterého taky nikdo nezvolil, a je mi proti srsti, když někdo druhé popichuje a přitom se zbaběle ukrývá pod anonymním nickem. A opravdu byste si přál mítinky? Zatím nebyly potřeba, ale až to opravdu vypukne, nevím co provedou krocani… (Kdybyste měl pocit, že trpíte absencí odvážných pořadatelů mítinků v našem regionu, doporučuji dovolenou v Řecku Smiling

Zadruhé, vlamujete se do otevřených dveří. Když už se mnou tady polemizujete, měl byste si přečíst mé předchozí komentáře, zjistil byste, že jsem odstoupil z pozice mluvčího sdružení, protože můj náhled na věc se v průběhu všech jednání vyvinul tak, že já osobně dnes nejsem proti stávajícímu projektu  průtahu a souhlasím s realizací minimálně obou jeho krajních úseků. Výše uvedený článek byl vytvořen někdy začátkem dubna a je posledním materiálem, který jsem podepsal jménem sdružení. Tož tak…

1.1.1.2.1.1.2 Průtah


Na vaši osobě p. Špuláku mě osobně udivuje to, že když jste v roce 2000 kupoval od p. Lavka byt ta situace s obchvatem či průtahem byla daná všem v okolí známá, já sám bydlím u řep. placu tak problematiku sleduji.

Je spodivem, že vy sám již předtím ste nevystupoval proti průtahu, ale až potom co jste zde koupil byt. Tím chci napsat, že určitě nezastupujete skupinu kamarádů sdruženou kolem vás, ale jen své zájmy aby průtah nešel kolem vašeho domu.

Doporučím vám osobně věnujte tuto energie radši " svým dětem" ty to ocení. Tož tak ....

                                                                                                                  

1.1.1.2.1.1.2.3 for spulak


každý občas ujede a to je můj případ Vám se omlouvám M.Hrdlička

1.1.1.2.1.1.2.3.2 Omluva hezká ale co to


Omluva hezká ale co to mění na faktu že než koupím kdekoliv byt tak si zjistím co se v okolí chystá a když je tam něco divného tak ho neberu? Pokud už ho mám tak ho prodám co nejdříve a jdu jinám a i dnes to mohu prodat realitce která to sice neprodá ale bude v klidu pronájímat a já můžu klidně pryč. nebylo by to jednoduší než řvát a dělat OS?

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.2.3.2.2 Doufám, že pan


Doufám, že pan Špulák ví za co se omlouvám, to je z mé strany prasárna a víc to nechci komentovat. To však nemění nic na mém názoru k osobě pana Špuláka, sám bydlím v Cukrovarské ulici od průtahu si slibujeme zlepšení situace. 

1.1.1.2.1.1.2.3.2.1 No tak.


To by bylo utíkání před problémem a povýšila by se ještě více nadřazenost státu. Že lidi mohou povídat do věcí (bránit se právně), které se jich dotýkají nebo je dokonce poškozují, je znak demokracie (tedy v to aspoň doufám).

1.1.1.2.1.1.2.3.1 OK


OK, V.Š.

Obrázek uživatele pa.well

1.1.1.2.1.1.2.2 trochu silná káva


Člověče, strčte si svá doporučení za klobouk.

Na co pan Špulák zaměří svou energii je čistě jeho věc.

Minimálně já jsem jedním z kamarádů, které pan Špulák v tomto fóru zastupuje a to jsem přitom koupil byt v dané oblasti o několik let dříve než on.

To, že někdo přišel do dané lokality už v době, kdy se o průtahu jednalo neznamená, že se k problematice nemůže vyjádřit a pokusit se chybné rozhodnutí motivované bůhsámvíčím zvrátit. To je legitimní. Mimochodem sama varianta průtahu je už desítky let stará, jak zde také zaznělo.

OS Okolmělníka jde především o to, vyvést dopravní zátěž úplně mimo město. To by snad mělo být v zájmu všech. Osobně se domnívám, že takový krok by měl pozitivní vliv i na vnitroměstskou dopravní situaci.

Pavel Malý

1.1.1.2.1.1.2.2.1 Vrána k vráně


Když jsem psal kamarády myslel jsem právě to vaše rádoby intelektuální uskupení. Jen pro zajímavost kolik má vaše OS členů??? A kolik těchto lidí ste znal před založením OS. Vy sám píšete, že ste měl byt v dané oblasti. Takže sám ste se odstěhoval, prosím poraďte p. Špulákovi ať učiní totéž !!!

   M.Hrdlička

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1 proč


Proč "rádoby"? Mi sme zkuteční yntelektuálové! Někteří to dokonce máme napsaný i na tryčku!

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1 Chtěl jsem spíš


Chtěl jsem spíš rýpnout do vašeho histerického bodyguarda p.Malého !!!! Ale těch triček sem si nevšim a netušil, že tričkem získám Yntelekt, pak už mnohé chápu. A moc se omlouvám.

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.2 Zkuste


Zkuste méně rýpat, nebude potřeba se tak často omlouvat.

Mimochodem, já bydlet v Cukrovarský, tak bych se už dávno odstěhoval...

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.2.2 the END


Poprvé to bylo za vaše děti a podruhé domníval sem se, že jste normálně myslící lidé, ale vysvětlil jste mi, že se řídíte podle oblečení ( ve vašem věku??, pochopil bych v 16 i, když většina fan. organizací má uniformu).

Tím se podle mě vše vysvětluje a logicky vy sám nevíte co si oblečete potažmo myslíte.Proto omluva!!

Pane Špulák, počkám si na vaši reakci a už více nechci reagovat, podle mě je toto váš problém naše debata se již netočí kolem průtahu. Evidentně se rád dohadujete a přesvědčujete o pravdě (možná oprávněně, ale to se možná uvidí). To není pouze případ mezi náma viz. www.melnicek.cz, Mělnická radnice atd.

Mějte se pěkně užijte dovču a Nazdar

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.2.2.1 bye bye


Vy jste si začal. Ale musím přiznat, že se tady tím docela bavím. Např. tak, že když už Vaše výplody nemůžu brát vážně, vymyslím si třeba ty trička. Pakliže jsem špatně pochopil, že jste tu legraci nepochopil, tak se Vám omlouvám. Zdar.

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.2.2.1.1 i must


Argumenty, vy jste si začal, tak si vymyslím, Vláďo neřikej, že když si byl malej tak by si od taťky Špuláka nedostal na zadek(jste jedináček že ano ?????), tak to prosím NEBERU. !!!!!!!!!!!!!!

A já Vláďo doteď tu legraci chápal a snažil se jí dělat taky, ale věta: Pakliže jsem špatně pochopil, že jste tu legraci nepochopil ve mě vzbuzuje dojem , že jste jí nepochopil vy???? To je škoda a musím přiznat, že se tím nebavím a příde mi to trapné.....

 

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.2.2.1.1.1 one more


nepsal jste minule, že už končíte?

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.2.1 Cukrovarská


já tam bydlela 23 let a není to tak strašný.

Obrázek uživatele pa.well

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.1 jo jo


já jsem stará histerka, kdo mně zná, ten to ví ... to ta vaše poznámka, za kterou jste se pak omlouval, mně tentokrát nastartovala ...

ale mám pro Vás dobrou zprávu, v rámci výjimečné jarní akce jsme otevřeli brány našeho rádoby inteklektuálního spolku a přijímáme nové členy ... tak kdyby jste snad přijal intelektuálně vytříbený názor, že lépe bude té dopravě, která se hrne i Vaší ulicí někde za městem než na řepném placu uprostřed města, uvítáme Vás.

neměli bychom koukat jen na naší okamžitou potřebu rychlého řešení svízelné dopravní situace v naší lokalitě a nechat se natlačit do hloupého řešení, ale přemýšlet spíše o našich dětech a jejich dětech a také trochu koncepčně. skutečně si myslíte, že průtah je z hlediska dlouhodobé perspektivy pro naše město lepším řešením než obchvat?

1.1.1.2.1.1.2.2.1.1.1.1.1 díky


Pavlíku,

mám málo černých triček, vlasy na hlavě a věkově bych taky vyčníval, ale pozvánky si cením.

1.1.1.2.1.1.2.1 Odpověď


… ty časové souvislosti máte trošku popletené, jinak jsem snad vše potřebné sdělil v ostatních komentářích…

1.1.1.2.1.1.2.1.1 tak nám ty popletenosti


tak nám ty popletenosti prosím objasněte? Nebo nám do toho nic není když nejste veřejně volená osoba?

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.2.1.1.1 objasnění


To nebyla reakce na Vaši poslední odpověď, ale na invektivy Michala99 (na ty vaše jsem reagoval už dříve)…  Ale chcete-li to vědět, např. od roku 2000 se plánovaná trasa posunula minimálně dvakrát. Předtím jsem bydlel v Neratovicích a o řešení dopravní situace na Mělníku jsem neměl ponětí. To že jsem se začal angažovat až po přestěhování do dotčené lokality je přece logické. Respektive až několik let potom, když vznikla ona studie, o které zastupitelé města tvrdí, že dala nějaké doporučení, ač jej ve skutečnosti nedala…

Pro připomenutí ještě jednou kopíruju:

Jako OS bohužel nemáme prostředky ani kapacity zpracovávat odborné studie. Proto vycházíme ze studie zpracované pro město před čtyřmi lety, kde mezi asi patnácti návrhy vyšly nejlépe dvě varianty. Říkejme jim nadále průtah a obchvat. Vytyčení tras stručně popisuji na jiném místě této diskuse. V plánku ww.okolomelnika.ic.cz/popis%20scenaru.jpg je to ta červená, resp. modrá (převážně) čára. Celá studie je na webu města.

Zpracovatelé studie hodnotili tyto varianty jako rovnocenné a NEDALI ŽÁDNÉ DOPORUČENÍ pro konečný výběr. Konstatovali, že rozhodnutí je na zastupitelstvu.  My jsme jako OS prosazovali obchvat, zastupitelstvo na památném zasedání na Chloumku hlasovalo pro průtah. Hlavním argumentem byla větší připravenost průtahové varianty a příslib financí ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kde v té době měla svou loby určitá mělnická zájmová skupina. Svou roli tu podle mého názoru sehrály podnikatelské zájmy kolem pozemků nejenom v sousedství plánované průtahové komunikace, ale i pozemků zamýšlených pro komerční bytovou výstavbu v blízkosti pro ně nežádoucího potenciálního obchvatu.

Studie hodnotila podle čtyř kritérií:

1.       Hledisko dopravní. Nejlépe vyšel obchvat. Podle mě nejdůležitější kritérium.

2.       Hledisko ekonomické. Nejlevněji vyšel průtah. Pochopitelně.

3.        Dopady na životní prostředí.  Nejednoznačné hodnocení. Z hlediska negativních vlivů na obyvatele vyšel lépe samozřejmě obchvat, z hlediska dopadu na přírodní lokality logicky průtah.

4.       Urbanistické hledisko. Městský architekt upřednostnil průtah. Pro mě zcela nepochopitelně, domnívám se, že zpracování této kapitoly neproběhlo zcela nestranně.

Konec citátu.

Dovolte otázku, co to pořád máte za utkvělou myšlenku s tím voleným zástupcem? To podle Vás můžeme jednou za čtyři roky volit a pak už máme jenom držet hubu a krok?

Tedy ještě jedno opakování ( - matka moudrosti):

… vytvořily si moderní demokracie západního typu určité obranné mechanismy, aby i menšina měla právo se ozvat a hájit své zájmy. Např. instituci občanského sdružení…

Konec citátu.

Občanské sdružení není pochopitelně voleno veřejně, volí si zástupce ze svého středu, protože je skupinou občanů se stejným zájmem nebo názorem, o jehož prosazení usiluje.

Na závěr bych dodal, že OS Okolo Mělníka dosud nikdy nic neblokovalo, vždy jenom jednalo, diskutovalo a přesvědčovalo. Legálními prostředky a slušně.

HOWGH.

1.1.1.2.1.1.1 Tož jmenuji se Roman Rak


Tož jmenuji se Roman Rak a to vám asi moc neřeklo Laughing out loud Já jen vidím od vašeho spolku snahu zrušit alespon neco co by nám mohlo pomoci. A t mi přijde dost nefér. Já podél té hlavní nebydlím ale umím si představit jaké to je. Vás v tom domě jsou desítky, jich stovky. vždy to bude masa proti několika jednotlivcům. Nemíte vždy koukat jen na svůj problém. Proč to tam neprodáte a nejdete jinám? To by dost řešilo ne?

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.2 Desítky a stovky


Děkuji, hned se mi s Vámi bude lépe diskutovat, Romane Raku. Já vím, že na podobných internetových fórech je zvyklostí podepisovat se nicknamem a na nějakém celostátním serveru mi to přijde OK, ale tady na tom našem malém plácku mi to připadá legrační. Třeba se tady dohaduju s někým, koho osobně znám a přitom ani nevím, že je to on…

K tomu hájení zájmu desítek lidí proti masám: Demokracie je, když si dva odhlasují, že si vezmou část peněz někoho třetího. Nebo když se sejdou dva vlci a jedna ovce a hlasují o večeři. Aby k tomu až tak drasticky nedocházelo, vytvořily si moderní demokracie západního typu určité obranné mechanismy, aby i menšina měla právo se ozvat a hájit své zájmy. Např. instituci občanského sdružení. Do jaké míry se to přehání nebo je zneužíváno, to už je na jinou diskusi.

Přestěhovat se je určitě jedno z možných řešení.  Sám jsem si říkal, že kdybych energii, čas a úsilí, které jsem investoval do  působení v OS, věnoval byznysu, mohl jsem mít vyděláno už minimálně na polovinu nového kurníku na Chloumku :) (Čím jsem starší, tím jsem skeptičtější k jakýmkoliv kolektivním aktivitám, stejně všechno vždycky musí táhnout jednotlivec.) Ale my to máme v Rousovicích rádi, máme tam své oblíbené hospody, je to kousek do parku a na tenis…  Snad když si ohlídáme ty protihlukovky a přechody, tak to půjde přežít. Holt jak píšete, žijeme ve městě. Které máme rádi, dodal bych, ač náplava teprve desetiletá.

1.1.1.2.1.1.1.2.1 Jen prosbička. Až budete


Jen prosbička. Až budete hlídat ti protihlukovky, pohlídejte i podchod. Když se zasadíte alespon o jeden tak u mě máte whisky Laughing out loud

 

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.2.1.1 no nevím


no nevím, jen aby mi pak někdo nevyčítal, že se do toho montuju ze sobeckých zájmů kvůli lahvi whisky Smiling

1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.1 Tek lepší láhev


Tek lepší láhev whisky a prosazení něčeho co je reálné než nic a bojování za neuskutečnitelný sen ne?

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.1.1 ano


ano, a to i bez lahve

1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.1.1.1 Tak se přejmenujte na OS


Tak se přejmenujte na OS pro kvalitní dopravu v Mělníce a lidi vám budou vděční Laughing out loud

 

Mějte se

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.1.1.1.2 OS


Já jsem jen malá část OS, a hlavní problém, kolem kterého se tady neustále točíme jak ti strejdové z Malé Strany, jak správně poznamenal Sokrates, je ten, že pomalu ani dva lidi se neshodnou na tom, co znamená "kvalitní doprava v Mělníce"...

1.1.1.2.1.1.1.2.1.1.1.1.1.1 OS


Já jsem jen malá část OS, a hlavní problém, kolem kterého se tady neustále točíme jak ti strejdové z Malé Strany, jak správně poznamenal Sokrates, je ten, že pomalu ani dva lidi se neshodnou na tom, co znamená "kvalitní doprava v Mělníce"...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.2.1.1.1.1 pobavilo ...


kdo by si "tam" koupil bydlení, nevíš?

1.1.1.2.1.1.1.1.1 A co třeba to prodat


A co třeba to prodat nějaké pražské realitce, sice o něco levněji než člověku ale přece. Pokud půjdeš do nějaké velké co má byty i na Mělníku tak ti udělají výměnu jeden za jeden, bud doplatí oni nebo ty. Doplatky jsou v částkách okolo 100tis. za byt 3+1 výměna na 3+1 z této lokality na Sportovní či Pivovar, o něco dražší jsou na Slovany a Podolí. Taky jsi mě pobavila......

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1 Co tady pořád probíráte ?


Promiň, ale kdykoliv sem kouknu, tak si připadám jak mezi těma klukama v parlamentu Smiling . Tady pořád zkoušíte nějakýma dlouhýma vtipnýma bajkama o zvířatech trumfnout tu druhou stranu a kdo to má vůbec číst. Lokality, kde se má něco stavět a kde bydlí Cikáni či Romové ( jak kdo chce) jsou zpravidla neprodejné, byť jde o výhodné nabídky. Osobně si myslím, že jsme se dostali na křižovatku mnoha cest. Teď už to není jen o obchvatu a průtahu, ale o celkové možnosti globálně snížit provoz na silnicích. Lidé si už pomalu uvědomují, že kamionová doprava by se měla přestěhovat na koleje, aby neničila dál silnice, nedělala dopravní nehody  a neomezovala provoz. Pokud jde o dopravu osobní, je to chyba trendu, který jsme nastoupili. Zcela jsme zavrhli hromadnou přepravu osob, přičemž se navíc zvýšila nucená potřeba dopravy za prací. Není tak divu, že dnes některé rodiny užívají i dvě osobní auta už jen kvůli cestě do práce. Můžeme se pak něčemu divit ?

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1 Já osobní auto sic


Já osobní auto sic nemám ale chápu že pokud oba rodiče dojíždí třeba jen do Prahy autem tak je auto lepší než bus. Mohou v klidu po cestě nakoupit. Zastaví autem v Lětnanech kde jsou mnohem dříve než autobus co se táhne skoro do středu města. Takže neodsuzuji že má někdo auta ale jsem proti tomu aby ve městě jezdil jako prase. Na Cukrovarské jezdí řidiči běžně 100KM/h a vůbec je nenapadne ubrat plyn, u přechodu může člověk stát 5minut a jasně koukat na přijíždějicí vozidla a sledovat řidiče aby opravdu věděli že chce přejít a stejně nikdo nezastaví(v poslední době sleduji že většinou zastavují muži, zatímco ženy ještě přidají aby se tam nedalo vlezt).

Kde je policie která by tady měřila rychlost? Kde jsou strážnici kteří budou hlídat přechody? Přoč ŘSD udělá nové pruhy podel Shellky a neudělá alespon jeden na odbočce du Italské kde chýbí neskutečně?

 

A jestli nebudeme dělat nic a jen čekat až vše bude jezdit vlakem, no snad ani nedomýšlet jak by to vypadalo za 3,5 nebo deset let....

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1 A to myslíš, že je správné ?


Tak podle tebe je správné, když dva lidé z jedné rodiny si jedou každý svým autem někam do Prahy do práce a tam si hlavně cestou zpátky nakoupí v Letňanech v Tescu Smiling ? A nemělo by to být spíš tak, aby si mohli sednout pohodlně v klimatizovaném autobusu, kde si mohou odložit kabát, třeba si i číst a na ten nákup si zajet do místního Tesca ?  Lepší než drbat v zimě skla a prodírat se mlhou či deštěm. Víš co je teď bouraček ?

Kde je policie, která kontroluje dodržování rychlosti apod. ? Ta je asi tak daleko, jako ti, co by mohli nějak pozitivně ovlivnit vývoj hromadné dopravy v ČR.  Zrovna nedávno jsme probírali, že jsme asi jediný stát, kde jezdí na letiště pouze taxiky a jedna speciální autobusová linka. Kdyby tam totiž jezdilo metro, nebo nedej bože linka ČSAD Praha-Kladno, která dostala zákaz, tak by asi pánům taxikářům skončili zlaté časy a nejen jim.

A co máš proti vlakům ? Kvalita a čistota, nebo zpoždění ? To už musí být, když má tady na Mělníku nějaký vlak zpoždění víc než maximálně 10 minut. No, pokud si někdo stěžuje, že se jezdí ve vagonech ze 70. a 80. let tažených lokomotivou ze 60. let, tak by se ale měl také zamyslet, kam ty státní dotace v minulosti šli a jak je to vůbec možné. 

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1 Autobusy: ČSAD má


Autobusy: ČSAD má omezený rozpočet a snaží se nakupovat autobusy v poměra kvalita/cena. Na lince do Štětí jezdí už jen skoro nové busy. Bohužel nikdy neposkytnou komfort jaký mají auta a asi nikdy se nepřiblíží ani úrovni Studen Agency. Dnes kdy do Prahy dojíždí tisíce lidí je to škoda.

Vlaky: Každou středu jezdím do Mladé Boleslavy, několikrát do měsíce do Nymburka. Věř že zde na těchto tratích dochází běžně k dvacetiminutovému spoždění. Navíc navazující spoje dnes čekají pouze pět minut. To znamení že pak čekáš třeba 40 minut v Lysé na další spoj.

 

až tyto formy dopravy budou na nějaké úrovni tak lidé budou jezdit něčím jiným než auty. Sám HD využívám velice často a těm lidem v autech se nedivím. Jen by se mohli chovat trochu ohleduplně.

 

Tesco: srovnávat Letnany s Mělníkem ani nejde. Je to nebe a dudy. Sice oboje Tesco ale uplně jiné formy. Takže se nedivím že jdou do Letnan.

 

Tady nemá cenu řešit čím kdo jede ale po čem jede. parkovací plochy zabírají 30% měst, silnice vedou podel škol, RD, paneláků a podobně. Pokud máme možnost je někam šoupnout aby měly vliv na mín lidí tak je třeba využít každou šanci jak to udělat. přemejšlet proč jezděj je k ničemu....

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1 RE:


Autobusy: Jestli zjistím, že si mohu za pár korun sednout do čistého autobusu a odložit si svršky, tak to udělám raději, než dát plno peněz za benzín, v zimě drhnout okna od námrazy a dávat bacha, abych třeba v mlze někoho nenabořil, nebo nevlétl do nějaké díry atd. Do Prahy kdysi jezdil z Mělníka i Nerabus a byla s ním spokojenost. Pak najednou nemohl. U nás jsou stále nějaké mafiánské praktiky.

Vlaky: Taky jezdíme vlaky a ikdyby ne, tak se stačí kouknout na www.babitron.cz, kde se ti zobrazuje zpoždění všech vlaků v ČR. S vyjímkou mezinárodních expresů jsou zpoždění minimální a snad jen ta sněhová kalamita letos dělala problémy.

Tyto formy dopravy budou na úrovni ( jako třeba v SRN atd.) tehdy, až bude někdo ve vládě tomuto druhu dopravy přát a ne propagovat jen to nejhorší, co se dá vytáhnout ( televize) a přihlížet, jak si někdo plní kapsi penězi, které jsou určeny na něco jiného. A to není jen v dopravě. Mimochodem, bylo dost času na to, aby zde bylo vytvořeno zdravé konkurenční prostředí a místo toho se jen tu a tam matně dozvídáme, že na nějaké trati jezdí jiný přepravce, nebo nějakou autobusovou linku neprovozuje jakési ČSAD, ale Student Agency, nebo nějaký soukromníček. Ohleduplnost jde mnohdy stranou, protože každý vidí, že z drzostí a tvrdostí lze bez postihu docela dobře kráčet.

příklad: Než pokutovat někoho za překročení rychlosti 90 km/h, tak raději zastavíme starší vůz a budeme hledat nedostatky.

Tesco: Ať si lidé zajedou ve svém volnu někdy třeba do Letňan na nákup, ale myslím, že to, co potřebuješ k běžnému životu tady máš taky. Díky, prakticky nemám potřebu. A chybí Ti něco ? Tak jim to vzkaž, ne !!! Ať se tu polepší. Čím víc vás bude protestovat, tím líp. Já sem také včera napsal tomu kapitánovi, co tady provozuje tu plavbu po Labi, ať si to dají na webu trochu do pořádku s těma linkama  a jízdným. Speciálně tady na Mělníku. Že se na mě vybodnou ? Třeba jo. Poděkujte tomu vlivnému vedení tady, že to mají na háku.

Každé město má nějakou historii výstavby a na tak malém kopečku, jako je Mělník, se toho mnoho dělat nedá. Dokonce i autobusové nádraží, ze kterého jezdilo mnohem více spojů než dnes, se nechalo přestěhovat tam, kde je dnes. Do centra dnes lidé jezdí prakticky na úřady, nebo kvůli maličkostem, tak se spíš naskýtá otázka, zda tam musí jet auty. Jenže, auto je droga, to mi věř, a pro někoho i jistý způsob osobní presentace.

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2 Oka chce to narvat lidi do


Oka chce to narvat lidi do HD. To máme stejný názor. Ale taky to chce udělat ten průtah, nebo opravit stávající komunikace.

Průtah může být za pár let. Oplocení, přechody a osvětlení toho co stojí dnes za pár měsíců. Tak proč řešit jakej máme bus když je třeba udělat něco pro bezpečnost?

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1 O.K.


Hele, dneska jsem jel autobusem do Holešovic ( 44 Kč), seděl jsem sice, ale na nohy pohodlí nic moc. Pak jsem to vzal pěšky podle Vltavy do Kralup a ve Chvatěrubech jsem dostal z domova info, že když si hejbnu, tak chytím autobus v 16.25. Skoro jsem dobíhal ke KD Vltava a za dvě minuty to jelo. Jen jsem žasnul. Jel nějaký soukromník číslo 470, mohl jsem si krásně udělat pohodlí i na nohy a lístek stál jen 26 Kč. Trasa byla neuvěřitelná, jel jsem hodinu, ale byl to bezva vyhlídkový výlet po vsích tam za vodou Smiling. Posuďte sami: Kralupy-Veltrusy-Všestudy-Zlosyň-Vojkovice-Hostín-Dřínov-Újezdec-Chlumín-Zálezlice-Kozárovice-Zálezlice-Chlumín-Obříství-Mělník Smiling.

Já chápu, že by to chtělo nějaké řešení a je tu boj mezi příznivci průtahu a obchvatu. Dokonce i vím, jaké jsou klady a zápory obou variant. Nemohu se ale zbavit dojmu jakési sílící myšlenky, která už se hodně ozývá na veřejnosti, že by se ten kamionový náklad měl aspoň v některých případech stěhovat na jiné dopravní prostředky ( vlak,loď). Vždyť tu máme velké překladiště. A po tom rozboru s MHD by třeba jednou mohla nastat situace, kdy se silnicím podstatně odlehčí. Proto nevím, zda je třeba nějak spěchat, byť chápu, že jsou ve hře dotace.

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2 Trochu pořádku.


Ten "soukromník" byla stejná společnost, jako ta, která tě vezla do Prahy. ČSAD Střední Čechy. A ta je samozřejmě soukromá, jako každá autobusová společnost v Česku. Státní jsou snad jen ještě České dráhy. Všechno ostatní je soukromé, tak si to prosím uvědomte.

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2.2 Vysvětlení.


Autobus je druh dopravy, který používám nejméně často. Také jsem pak později doma zjistil, že se jedná o stejnou společnost ČSAD Brandýs nad Labem, která zajišťuje i linku do Prahy, kterou jsem jel dopoledne, ale byl jsem zkrátka překvapen mnoha rozdíly. Cesta byla delší, čas pomalu jednou tolik a přitom cena levnější. Přitom jsem měl i větší pohodlí ( lepší autobus) než cestou do té Prahy ( sedadla dále od sebe) Člověk by ani nevěřil, že jede stejnou společností. Navíc to číslo linky 470, světelné a zvukové hlásiče stanic, nic z toho jsem cestou do Prahy při svých vyjímečných cestách busem nepoznal.

Uvádím to především proto, aby si Magnet nemyslel, že jízda autobusem musí být oproti autu utrpením. Nemusí, ale záleží na mnoha věcech a někdy i dokonce uvnitř jedné společnosti.

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2.2.1 Já si to nemyslím, ale


Já si to nemyslím, ale stejná společnost provozuje i MHD a tam je vidět ten rozdíl. Někdy jede nízkopodlažní Mercedes, jindy nový žlutý bus a jindy stará dálková Karosa. Hlásiče tu nebudou nikdy a pohodlí taky ne.

 

Ty hlasíče jsou na té 470 díky tomu že je to PID a ne normální linka. Kdyby PID byla i na Mělník tak by to hlásilo taky. Při minulých komunálkách nějaká strana chtěla PID na Mělník, bohužel neuspěla.

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2.2.1.1 busy


Ale tak blýská se na lepší časy a po 20 letech od revoluce přibude zákon o kvalitě v hromadné dopravě (dle mého tu měl být už dávno). Pokud zadavatelé veřejné dopravy budou svých možností využívat, tak snad zlepšení občané dočkají. Jinak k tomu různorodému stavu busů u ČSAD: prostě mají spousty autobusů, mají nové, mají i starší a staré a postupně je obnovují. To nevylučuje možnost potkat starý bus.

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2.1 Musím se ho zastat. Asi


Musím se ho zastat. Asi každý ví že soukromník je i ČSAD. Já ale soukromou firmu chápu tak že si na svůj provoz vydělá bez dotací. Pokud dostávají dotace tak by ty služby měly odpovídat. Příklad je třeba SOK. zajištují provoz obcím které jim přispívají, ale maj na poměry dobré vozidla, pronajmou reklamní plochu a dělají třeba cyklobus. Ano taky mají dotaci ale v uplně jiné podobě. Oni kdyby ČSAD měly víkendové cyklobusy, reklamní plochy, lepší vozidla a slušnější řidiče tak by to bylo hned lepší. Už jen to že jezdí do Holešovic o 20 minut déle než do Lětnan mluví za vše. Ale oni ten benzín mají z dotací tak proč by v té zácpě nestáli. ČSAD ani ČD ještě dlouho nebudou účetně absolutně soukromí.

 

Magnet172

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2.1.1 Autobusy.


Prosím tě, ukaž mi autobusovou společnost, která není dotovaná. I ten SOK je dotovaný, jinak by to mohli zabalit. Říká se tomu základní dopravní obslužnost a ta musí být v nějaké formě zajištěna. Tedy dotováním (nikoho v této oblasti nevytrhne pár důchodců/žáků jezdících za poloviční nebo ještě menší jízdné, tedy za směšné sumy na to, aby se to mohlo vůbec rentovat). A to krajským úřadem. Věz, že na území kraje působí kolem 60 dopravců (+ přes 70 dalších, které nemají sídlo v kraji) a je tu skoro 600 linek.

A není ČSAD jako ČSAD. Těch společností, které zůstavájí věrni tomu označení je ještě dost. Namátkou: ČSAD Střední Čechy, ČSAD Semily, ČSAD Kladno, ČSAD autobusy Plzeň, ČSAD autobusy České Budějovice, ČSAD Uherské Hradiště, ČSAD Vsetín... atd. atd.

Mimochodem, nerozumím o jakých 20 minutách mluvíš? Jakože mají případnou stojící kolonu nějak prorazit nebo co? Nebo místo 50 km/h jezdit 80 km/h? Nedodržovat rychlostní limity? Vysvětli mi to prosím, co si tím myslel. Dík Smiling

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.1.1.2.1.1.1.1.1.1.1.1.1.1.2.1.2.1.1.1 autobusy do Letňan


zdravím, pokud to Magnet myslel tak, že by měly příměstské autobusy z Mělníka jezdit raději do Letňan, než do Holešovic, tak bych jenom podotkla, že na magistrále bývá ráno stupeň provozu 3-4, kdežto na ulici Kbelská v tutéž dobu je někdy parkoviště kamionů (a ulicí Kbelskou se jezdí k metru Letňany). Navíc metrem ze stanice Letňany to dolů do Holešovic trvá cca 15 minut. Nevím, zda by to bylo pro Mělničáky přínosem, kdyby autobusy jezdily na tuto stanici...

viz článek, který byl na Mělníčku před časem... http://melnicek.cz/node/2451


https://www.traditionrolex.com/7