Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.
Muzeum M

Peníze neuložila kam měla


     Šestačtyřicetiletá žena z Mělnicka, zaměstnána jako úřednice, jejíž pracovní náplní bylo finanční účetnictví, nevykonávala svou práci jak měla. Žena v rámci svého zaměstnání vystavovala příjmové pokladní doklady, které však následně úmyslně upravovala. V době od začátku roku 2008 do konce května letošního roku, v 66 případech nevložila do pokladny celou přijatou finanční hotovost. Tuto následně zaevidovala do peněžního deníku jako příjem, avšak vzápětí vystavila jiný výdajový doklad, kde vydává určitý obnos k jiné úhradě. Rozdíl mezi těmito částkami si ponechala. V dalších 95 případech opět přijala v rámci své pracovní náplně finanční hotovost, vše řádně zaevidovala, ale příjmový doklad ani peníze do pokladny nevložila. V sedmi případech přijatou finanční hotovost tentokráte ani nezaevidovala a peníze si rovnou nechala. Celkem si tak žena přišla na částku bezmála 645.000,- Kč. Po zjištění těchto skutečností, zaměstnavatel podal trestní oznámení na neznámého pachatele. Věc se prošetřovala jako podezření z trestného činu pronevěra. 

       Na základě šetření obvinili kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality ženu pro podezření z výše uvedeného trestného činu. V tomto případě lze dle zákona uložit trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let. Žena je nadále stíhaná na svobodě a do dnešního dne zaměstnavateli již poměrnou část svého „dluhu“ uhradila.


Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele malý princ

1 Ach ta gramatika...


Prosím, Teame Mělníčku, alespoň trochu dbej na tu gramatiku. Čeština pláče. Ale zase to pobaví - takový trestný čin "pronevěry" by se dal vykládat jistě všelijak.

Obrázek uživatele Kajik

1.1 RE: Ach ta gramatika...


Díky za upozornění. Bohužel, tento obsah netvoříme, pouze ho přebíráme od policie ČR v původním znění. A není v silách nikoho z nás, kontrolovat každý článek, větu či slovo.

Nicméně, nezdá se mi, že to, na co poukazuješ, má něco společného s gramatikou. Podle mě je to jen obyčejný překlep, zapomenuté první písmenko.

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---

Obrázek uživatele malý princ

1.1.1 Ono toho je víc


Pozorný čtenář jistě zaregistruje, že v článku chybí občas nějaká předložka apod.

Pokud se jedná o převzaté články, informace, nebylo by vhodné uvést zdroj? Ať čtenář vidí, kdo co tvoří.

Obrázek uživatele Kajik

1.1.1.1 RE: Ono toho je víc


Díky za předchozí komentář,

pokud jde o uvádění zdrojů, tak to beru jako dobrý nápad, zvážíme to to s kolegy. Ostatně, pokud se podíváte do sekce Zpravodajství , tak tam zdroje uvedené jsou (nicméně tam se obsah přebírá automaticky z různých informačních serverů a služeb).

U krátkých zpráv a dalších obsahů různého typu to zadáváme ručně (kopírování a drobná grafická úprava) většinou z e-mailových příspěvků. Asi pro nás nebude problém do budoucna zdroje uvádět...

JK

---Doufej v nejlepší, získej ještě lepší!---