Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Parkování v centru Mělníka

Do města se dostanu hodně zřídka, proto ale taky lépe vidím, jak je to s parkováním na Mělníku čím dál tím horší. Kde se dřív dalo zaparkovat v pohodě, už dnes takřka nejde, kde se dřív neparkovalo vůbec , stojí teď auta po obou stranách, takže se tam stěží vyhnou dvě protijedoucí vozidla. V podstatě se už nedá zaparkovat nikde. A protože auta hodně ovlivňují atmosféru města, přestává se mi Mělník pomalu ale určitě líbit - a to už nemluvím o kolonách aut a kamiónů, které utvářejí kolorit spodní části města.

A tak mě tak napadlo - ta hnusná budova u pošty, kde dřív býval nábytek a dnes ani nevím co, protože to není dům, který by vybízel ke vstoupení, ale tipla bych to na Vietnamce (nic ve zlém, ale jsou skoro všude) - nešlo by z toho udělat parkovací dům? Zdánlivě to totiž vypadá jako ideální řešení - hodně velká, již stojící budova, nepatřičně využitá, vzhledem hnusná ale garážím vyhovující, taktéž umístěním vyhovující... Nešlo by to nějak zařídit? Nebo je to úplně pitomý nápad? No ale určitě ne tak pitomý, jako nadělat parkoviště ze zelených ploch.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

5 Parkování v Mělníku - to je věčné téma


4 Parkovací dům u kina


By byl ten nejhorší scénář ....to už bychom neměi klid když chodí děti domů.....dost bych se bála...na družinu nárok nemáme a tak dcera (1.třída) musí chodit domů sama....a kdyby tam stála takováhle hrůza...no fuj...dám se snad na modlení ani to tak nikdy nebylo!!!!

3 Ta hnusná budova u pošty


se mi zase tak hnusná nezdá. Je starší, to ano, ale jsou i starší budovy. V přízemi je nový obchodní řetězec Žabka. Pro Mělničana běžný obchod, ale pro Pražáka známá večerka, která je v Praze na každém kroku. Myslel jsem si, že nebude prosperovat a bude spíš prodělávat, ale opak je pravdou. Když jdu ráno do práce, tak hned u obchodu mi zastaví MHD. Kde v 06:10 hod. Kde máte na Mělníku kromě Paula na Fibichově, paní Matyáškové Pod Vrchem a Prajze na Pšovce otevřeno? Právě Žabka otevřeno má a čerstvé rohlíky jsou do práce luxusní. Navíc tam po té šesté ráno stojím a jejen já. V téže budově prodejna textilu Maxxo. Kdykoliv potřebuji rifle nebo košili, tak jdu tam. Skvělé ceny a seženu vždy, co jsem chtěl. Navíc ve druhém patře prodejny skvělé dárky od sošek, rybářských prutů, paroží a překřížených mečů nad krb po koše na prádlo a parfémy. Dále v téže budově unikátní banánovo jahodová zmrzlina. Už se na ní těším. O Vinobraní tam paní malém nechala ruce, když jí točila a i mimo sezónu se tam dá koupit od dubna do října. V téže budouvě rychlé turecké občerstvení - od pizzy, kebabu, smažáku apod. Děti z Jungamnnky chodí právě tam (nyní sice rekonstrucke, ale dřív to klapalo).

 

Podle mě se tam nehodí parkoviště ani omylem a těžko Araby, zmrzlinářku, prodavačky ze Žabky, Maxxa apod. vyženeš na ulici a zavřeš jim to tam!

3.3 Žabka - Tesco


Jen pro úplnost informací dodávám, že obchody "Žabka" vlastní od 1.4. 2011 Tesco.

http://www.izabka.cz/cs/zakaznik/prodejny/12-stredocesky-kraj/99-nov-99

3.2 Samé krásné zboží


Samé krásné zboží dovezené odkudsi z východní Asie. Fakt nádhera s duší uvnitř.

3.2.1 Jestli si můžete


dovolit koupit zboží ve značkové prodejně, tak prosím... Já si ze svého platu tedy značkové zboží nakupovat nemohu. A i kdyby se mi plat zvýšil, tak bych si nic značkového nekoupil. Je mi líto za to vyhodit peníze... A jestli mám překřížené meče z Asie nebo odněkud jinud, tak to mi je upřímně jedno. Visí to na krbem, a že je zezadu napsáno Made in China, tak je mi to opravdu jedno...

3.1 Paroží, překřížené


Paroží, překřížené meče nad krb Laughing out loud ... to jsou vážně moc pěkné dárky. Doufám, že tam mamka nezabrousí.

2 Asi lepší tip


Asi lepším tipem by byl prostor nedostavěného kulturního domu naproti zdravotní škole. Možná s propojením na spodní stávající parkoviště. Nebo by konečně mohl jít k zemi dům služeb na "spodním" náměstí.

1 :-)


Tak trochu narazíš na minimálně dva problémy. Zaprvé - je to soukromý majetek a majiteli se to jistě nebude líbit. Ale hlavně ten dům absolutně nebude vyhovovat staticky. Je to jen prázdná konstrukce a vložit tam patra, která by unesla desítky aut bude patrně neřešitelné... Tohle je dávné téma v našem městě. Řešila se výstavba parkovacího domu na rohu u kina, ale o ten pozemek usilují někteří místní šíbři, takže naše hrdinná Radnice (která tyhle střelce poslouchá na slovo) zde nepostaví ani kurník. Stejně tak se řešila záchytá parkoviště Na Svini a bývalém řepném place ve Sportovní. To taky nedopadlo, protože tyto pozemky byly buď soukromé, nebo z nich udělala soukromé rozprodejová mánie té samé Radnice...

1.2 ...


Tak jo, byl to blbý nápad, já to tušila, ale ty ulice přecpané auty jsou vážně děs. Ale furt lepší než postavit parkoviště vedle kina, to by asi vypadalo dost hrozně.

1.2.2 Ulice jsou přecpané


Ulice jsou přecpané auty... A myslíte, že nějaký velký parkovací dům by to zlepšil? Ne, ten by to akorát ještě zhoršil: více parkovacích míst = více aut = větší provoz. Snad leda že by se na ulicích zakázalo parkovat a všechno by se poslalo do toho domu, ale to nikdo neudělá, protože tím akorát za spousta peněz na stavbu garáží parkovací místa ubydou.

1.2.1 Myslel jsem to místo


Myslel jsem to místo vedle kina, tam by byla škoda krásného výhledu na krajinu. Ale taky je tady velký provoz - děti na cvičení, do školy a tak. Ale o tom už se tady psalo hodně.

Lidi by opravdu měli začít chodit pěšky, Mělník není tak velký a ve větších městech jsou pěší zóny normální. Jenom tady se lidi naučili kvůli všemu stále nadávat a stěžovat si,dělat ze všeho problém.

Moc demokracie.

1.1 A kdo jsou místní


A kdo jsou místní šíbři? Nikdy nejmenujete a tak je to jenom výmysl a fantazie ?

Parkovací dům na rohu u kina by byla největší možná hrůza ze všech projednávaných řešení.

Ondra

1.1.1 Místní šíbři


Pojem "místní šíbři", chápu jako označení osob, majících nikoliv zanedbatelný vliv na místní dění. Vě větší míře to budou asi místní podnikatelé, tudíž není nic jednoduššího, než si zadat do vyhledávače "Mělník vlivní podnikatelé" a narazíte třeba na toto:

http://hn.ihned.cz/c1-51003460-pasek-a-janousek-pratele-z-podnikani-golfu-i-z-miss (pouze ukázka článku, zbytek si musíte zaplatit)

Nebo to můžou být ti, co na Mělníku obchodují s pozemky, kde se točí také dost peněz. Většinou to zjistíte třemi způsoby. První bude studium stránek města Mělníka, třeba toto:

http://www.melnik.cz/user_data/zpravodajstvi/obrazky/File/Rozvoj_mesta/Vystavba_a_rozvoj_mesta/uzemni_planovani/Melnik/zmena15/prehled_zadosti.pdf

druhým způsobem může být studium stránek katastru nemovitostí http://nahlizenidokn.cuzk.cz/,

a třetím způsobem bude studium stránek obchodního rejstříku https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik

a nebo zde http://rejstrik-firem.kurzy.cz/, kde je jakýsi vizuální obchodní rejstřík a vy vydíte graficky znázorněné vazby osob a jednotlivých subjektů v jedné firmě, ale i propojení (i již zaniklé) do jiných firem.

Samozřejmě, že vše na co přijdete nemusí nic znamenat. 

1.1.1.1 Děkuji za odkazy,


Děkuji za odkazy, určitě se podívám.