Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.
CEZ distribuce - pracovni pozice

Město

O našem městě - co se děje.

Koalice zleva doprava aneb "U nás na Mělníku"

Nejen na  místní úrovni je politika věcí nejen výsledků voleb, ale i různých osobních vztahů, intervencí a zákulisních tlaků. Pro ilustraci typická historka. Stala se v pátek, den voleb. Předpokládal se úspěch ODS, někteří lidé se již viděli na radnici. Už dopředu byla naplánována rada a spousta věcí okolo... .

Město Napsat komentář | » číst dál

Úvaha povolební

Psát povolební úvahu krátce před volbami je poněkud sebevražedné.  Ale jen zdánlivě - vždyť mnohé věci jsou zřejmé už teď.  A to díky systému komunálních voleb. Něco takového jako skokani z posledních míst nebo nezvolení lídři prostě nehrozí. Prvních n-kandidátů to má v každé straně jasné, přičemž za n lze dosadit volební výsledek té či oné strany. Takže pro lídry je jediná starost - aby moje uskupení bylo dostatečně silné a mohlo vládnout. Nebo se podílet na moci. Pojďme se podívat na jednotlivé uskupení, ambice a co jejich lídři.

Město 90 komentáře | » číst dál

Férovost podle pana starosty

Žádost mělnického starosty o „férovou a neosobní předvolební kampaň“ přednesená na jednom z pracovních jednání na radnici, ta se mi nejdříve vybavila po přečtení článku v týdeníku Mělnicko. A hned na to jsem si povzdechl, kdyby „veřejné“ jednání zastupitelstva bylo opravdu veřejné, nikdy by tento článek útočící přímo na mou osobu nemohl vzniknout. I když jsem z té všudypřítomné předvolební kampaně unaven (podle mě tento článek či jeho část se záměrem osobního útoku v rámci komunálek vznikl), musím reagovat. Chci jen sdělit celou skutečnost, bez dalších úvah a závěrů, ty ať si udělá každý sám.

Město 8 komentáře | » číst dál

Pořiďme notebook s WIFI mělnické TOP 09


Na www.youtube.com jsem si prohlédl volební spot mělnické TOP 09, kde se městem prochází kandidát na starostu, pan Mgr. M. Schweigstill a vypravuje, co by si tak na Mělníku přál… 

Město 27 komentáře | » číst dál

K volebnímu programu ODS Mělník


Ve čtvrtek 30. září 2010 nám byly doručeny do schránek (nejen) Volební noviny ODS Mělník, kde strana představovala své výsledky na radnici za uplynulé čtyři roky, kdy stála v jejím čele, a zároveň zveřejnila svůj volební program. V části „Mělník – město kultury“ nás zaujal bod: „Ve spolupráci s římskokatolickou církví připravíme rekonstrukci chrámu sv. Petra a Pavla.“ Proč právě on? 

Město 51 komentáře | » číst dál

Posudek revitalizace – závěry znalce

Zveřejňujeme závěrečné části znaleckého posudku revitalizace patnácti ulic.
A pro srovnání původní výtah poskytnutý zastupitelům.

Město 19 komentáře | » číst dál

Setkání devíti „starostů“

V pondělí 4. října se uskuteční velmi zajímavé setkání v Masarykově kulturním domě na divadelním sále. Nadpis zní možná zvláštně, ale jak všichni víme, kandiduje zde v komunálních volbách 9 stran a hnutí. A každá kandidátka má svého lídra. Tedy jinými slovy možného starostu. A právě setkání těchto lídrů se ono pondělí od 18.00 hodin uskuteční. 

Město 90 komentáře | » číst dál

Lídři stran a jejich pět odpovědí

Do komunálních voleb zbývá měsíc. Co si myslí lídři politických stran a sdružení, kteří se ucházejí o křesla v zastupitelstvu Mělníka? Umějí definovat největší problém města? A jak by ho sami řešili?

Město 84 komentáře | » číst dál

Revitalizace centra města – odpověď iniciativě „Náš Mělník“

Vážené členky a členové iniciativy „Náš Mělník“, vážené čtenářky a čtenáři, v prvé řadě bych Vám chtěl sdělit, že velice často čelím já i ODS Mělník nějakým lživým nařčením a s blížícími se volbami se toto již nesnesitelně stupňuje. Zpravidla pak zjistím, že tyto útoky pocházejí od stále těch samých osob, které se prostě nedokázali vyrovnat s výsledkem minulých voleb a doufají, že se tímto způsobem zviditelní ve volbách nadcházejících. Z tohoto důvodu jsem si ověřoval, zda-li občanské sdružení „Náš Mělník“ vůbec existuje. Nyní jste tedy občanskou iniciativou a ať je to jak chce, odpovídám na Vaše dotazy. 

Město 4 komentáře | » číst dál