Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Zpravodajství

Srpen 30, 2017

07:35
Mšeno - Mšeno nabízí za přihlášku ke zdejšímu pediatrovi volný vstup na koupaliště na celý příští rok. Takový dárek dostanou všichni, kteří přihlásí svou ratolest do ordinace ve zdravotním středisku na náměstí Míru od začátku září až do konce května. Ordinace totiž eviduje málo dětských pacientů vzhledem k tomu, že Mšeno bylo téměř dva roky bez pediatra.
Kategorie: Zpravodajství
07:00
Pokojové rostliny nejen zpříjemňují a zkrášlují naše příbytky, ale slouží i jako účinná čistička vzduchu. To je už dávno vědecky dokázáno, takže se pojďme podívat na to, které rostliny jsou v tom nejúčinnější.
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 29, 2017

17:28
Mělník /FOTOGALERIE/ - Dalším představením v rámci mělnického kulturního léta bylo na náměstí Míru byly Husí krky v podání cirkusu TeTy. Šlo o nový cirkus s prvky takzvaného fyzického divadla a v hlavních rolích se představily artistky Katka Klusáková a Pavla Rožníčková.
Kategorie: Zpravodajství
14:01
Mělnicko - Co se děje na Mělnicku? Přečtěte si přehled krátkých zpráv!
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 28, 2017

09:00
Odchod ze života je samozřejmě smutnou záležitostí. To ale neznamená, že k němu nesmí patřit i humor a styl. Třeba pro nadšence do aut může být veselá i ona poslední jízda v nákladovém prostoru pohřebního vozu. Podívali jsme se na ty nejvtipnější a nejúžasnější pohřebáky, které vás odvezou do nebe i do pekla.
Kategorie: Zpravodajství
07:26
Při prohlídce domu se setkávám s vlhkostí přímo v místnostech, i když dům od základů vlhký není. Jak je to možné?
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 27, 2017

13:15
Nejen v Mladé Boleslavi vznikaly za dob Československa poctivé závoďáky značky Škoda. Na slovenské straně v Bratislavě se například z nového kupé Garde zrodila opravdová bestie pro vrchařské závody. Její život bohužel neměl dlouhého trvání.
Kategorie: Zpravodajství
11:11

Cyklovlak Kokořínsko jezdí v sezóně o víkendu z Prahy do Mšena a zpět.

Poslední dobou jsme svědky neustálého rozšiřování PID ( pražská integrovaná doprava), což je pro občana ( zákazníka) jistě nesmírně pozitivní a potěšující. Jak po stránce četnosti spojů, tak po stránce finanční. Tento víkend přibylo do PID také Kladensko, a pro nás to znamená, že se můžeme autobusem číslo 617 zajet podívat také přímo do Kladna a Slaného, aniž bychom museli složitě cestovat přes Prahu, nebo vlakem přes Neratovice a Kralupy nad Vltavou.

Výhodou linky je, že dokonce jezdí i o víkendu, což nemůžeme bohužel říci o autobusech směřujících do Roudnice nad Labem, nebo Kralup nad Vltavou, kam musíme o víkendu zkrátka složitěji vlaky. Důležité je také to, že Mělničan vyjede v sobotu v 8.20 z Mělníka, v Kladně bude v 9.40 a zpět mu to pojede ve 12.10 s příjezdem ve 13.27 do Mělníka. Jízda jedním směrem po třech pásmech do 90 minut ( tarifní kalkulačka na stránkách PID) vás vyjde na příjemných 32 Kč, což je stejně, jako po kolejích do Poděbrad, které jsou sice dále, ale vlak je tam už za 50 minut.

Možná vás napadne otázka: ,,Co tam?" Správně, vždyť když se řekne Kladno, tak si mnozí představíme večerní extraligový hokej, podivný osud  kdysi slavných železáren a moje starší generace si možná vybaví noční taneční podniky Jalta a Flora. Tak to už je na každém, ale vězte, že krásná je už jen ta teoretická možnost takto cestovat, a že každý z nás občas využije i nějaký ten spoj, který se zdá předem pro něj nepotřebný :-). Pro cestujícího z Mělníka je zkrátka tak trochu nevýhodou, že pokud by chtěl pokračovat přes Kladno někam dále třeba na Křivoklátsko, tak zpět už se o víkendu přímou linkou nedostane.


Jízdní řád linky 617 Kladno-Slaný-Velvary-Mělník
. Vlastně jde o torzo linky Kladno-Špindlerův Mlýn, která v 80. letech jezdila v pátek večer v 18.30 do Kladna. Tuším, že v sobotu dopoledne do Špindlu, ale brzy byla zkrácena do Mladé Boleslavi a později zrušena. Dálkovou linku ( kromě místní ME-MB) do Mladé Boleslavi pak dělala  už jen linka z Loun. ( seriál o dopravě listopad 2011)

Pojďme ale na nedaleké Mšensko, které je podstatně blíže a pochopitelně nás zajímá z mnoha důvodů více. Zamýšlel jsem, zda přece jen nemám učinit vyjímku a okopírovat článek z webu města Mšena, ale pak jsem si řekl ne. Přečtěte si zde: http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page&id=5054&lang=cs , co říká starosta Mšena Martin Mach. Je vidět, že mu dělá integrace oprávněnou radost. Detailně pak máte vše potřebné tady: http://www.mestomseno.cz/index.php?cmd=page-single&type=102&action=2&news_id=1432 .

Nám postačí, když si budeme pamatovat, že první etapa integrace Mšenska začne v říjnu a bude se týkat především lokálky zatím jen do Mšena, a pokud jde o autobusy, tak první bude začleněn úsek mezi Liběchovským a Kokořínským dolem. Současně má být integrováno také Byšicko, což bude mít na svědomí i to, že dosavadní ,,MHD" linka  474 ( Chloumek-Skuhrov-Velký Borek) bude rozšířena a nahradí i linky dosavadní. Začne v obci Střezivojice, v Mělníku pojede vlastně, jako původní MHD, ale bude pokračovat přes Mělnickou Vrutici a Hostín do Byšic.

Doufejme jen, že nebude mnoho sněhu a snad se někdy Mělník dočká toho přemostění trati, kde bude možná provoz houstnout. Všechny linky a pásma jsou krásně vidět na té mapě na webu Mšena. Mladá Boleslav bude do konce roku zatím integrována pouze autobusovou linkou číslo 467 ( původní Mělník-Mělnické Vtelno-Mladá Boleslav.)

Jako pamětníka mě samozřejmě zajímal i osud linky Mělník-Střemy-Nebužely-Řepín-Vysoká Libeň. Díky tomu jsem si tedy povšiml, že obce Střemy,Živonín a Řepín, jakož autobusové, avšak nikoliv vlakové Nebužely si budou muset počkat na druhou fázi na jaře 2018.( Živonín má zastávku ČD dále od vsi.) S celkovou integrací Středočeského kraje do PID, se počítá k roku 2019, pokud se nepletu. Jaro bude tedy s největší pravděpodobností věnováno okresu Mladá Boleslav a doladění linek od údolí říčky Pšovky k východu, zejména  obcí  od Mšena směrem k hranici okresu. To se však netýká obcí Vysoká Libeň, Mělnické Vtelno, Chorušice, Velký Újezd a Kanina, které čeká integrace již na podzim.


Starosta Mšena Martin Mach na červových oslavách 650 let města Mšena .... http://soutok.blogspot.cz/2017/06/velka-obrazova-galerie-predevsim-z.html


Památník bitvy na Moravském poli.

Včera jsem si tak vzpomněl, že jak nám dějiny praví, tak na svátek sv. Rufa http://www.densvatehorufa.cz/rufus.html dne 26. srpna 1278 skonal v bitvě na Moravském poli náš král železný a zlatý Přemysl Otakar II. , který vlastně,, povýšil Mělník na město." Věnujme tomuto okamžiku památku cestovatelským článkem Soutoku, tedy výletu, který jsem letos v červenci podnikl. Navštivte článek http://soutok.blogspot.cz/2017/07/melnik-vdeci-za-povyseni-na-mesto-krali.html a wikipedii , či http://www.iereus.wz.cz/zajimavosti/moravske_pole.h

Lysá nad Labem- výstaviště.


Jiřinkové slavnosti...
01.09.2017 - 03.09.2017
Více informací »Domov a teplo 2017...
01.09.2017 - 03.09.2017
Více informací »Festival umění 2017...
01.09.2017 - 03.09.2017
Více informací »
Zdroj: Soutok

Srpen 26, 2017

19:06
Uhy /FOTOGALERIE, VIDEO, REPORTÁŽ/ – Na poklidné technoparty pod starou benzínkou v Uhách se sešly desítky technařů, kteří se loučili s prázdninami. I když obec s původním pořádáním akce nesouhlasila, nikdo si nestěžoval na hluk ani nepořádek.
Kategorie: Zpravodajství
14:34

Jak jsem již ve čtvrtek večer psal, tak hlavní dnešní mělnickou akcí bylo 25. výročí firmy Junker v Čechách, tedy v Mělníku, při které se konal Den otevřených dveří pro veřejnost. Člověk nemůže být všude a u všeho, tak jen připomínám, že se ke mně doneslo, že prý byl pan Junker již včera v televizi a údajně byl v reportáži moderní závod v Holicích, kde vzniklo velké školící středisko. Reportáž jistě najdete na internetu v archivu ČT.

Zhruba ve 12.30 zavítal do prostor firmy také Soutok, ale obrazovou reportáž z interiéru firmy samozřejmě na webu nenajdete. Nemusím snad podotýkat, že interní záběry ve všech firmách jsou zakázané a každý se pochopitelně může přijít podívat. A nutno dodat, že účast byla opět vysoká, počasí se povedlo, organizace akce byla stejně tak vzorová, jako před třemi lety a byla to samozřejmě velká příležitost pro ty, kteří mají svoji pracovní kariéru před sebou, nebo přemýšlí o novém zaměstnání.

Myslelo se i na ty nejmenší, kteří si tu mohli zaskákat v nafukovacím hradu, koupit balónek s logem firmy, nebo podstoupit známé malování na obličej, jakož na žaludky návštěvníků, pro něž zde bylo pod stanem připraveno občerstvení všeho druhu.


Od firmy Junker jsem se přemístil do Fügnerovy ulice, která také zajímá z dopravního hlediska občany našeho města. Není to tak dávno, co jsem litoval, že u sebe nemám fotoaparát, protože jakýkoliv hluboký výkop je fantastickou knihou naší životní současnosti. Uvědomme si, že ještě dnes v některých rozvojových zemích  není ani elektřina, ani kanalizace a veškerý odpad proudí v povrchních zapáchajících stružkách, které jsou zdrojem mnoha nemocí v mnohdy početných lidnatých státech.


Takový výkop je vlastně zrcadlem vyspělosti inženýrských sítí a v několika vrstvách dle přesných map dává nahlédnout občanu do složité spleti komunikací nejrůznějšího typu. Od odpadu, vodního rozvodu, plynu a silnoproudu, až po různé sdělovací technologie.


Tak tedy vypadá ulice nyní a zdá se, že k znovuotevření automobilového provozu již zbývá jen dodat novou asfaltovou pokrývku.


Zajímalo mě pochopitelně dění v centru města, ale podařil se mi takový husarský kousek.


Od mělnického zámku je toho k vidění skutečně mnoho a je takovým malým filosofickým dokladem toho, že člověk vidí z nadhledu mnohem více :-). Jak asi mnozí víte z tisku, tak tento víkend je nový most přes Labe uzavřený v obou směrech a důvodem je asfaltování vozovky. Myslím, že fotografický záznam na tuto vzdálenost je jasným důkazem toho, že tu již začaly probíhat tyto závěrečné práce.


Asi o nějaké dvě hodiny dříve bych na náměstí Míru jistě zaznamenal čirý ruch v podobě farmářských a bleších trhů, ale nyní mě zaujal tento motocyklový průvod.


Jsem si téměř jistý, že jde o nějakou motoakci, při níž se účastníci setkali na své cestě se starostou města Mělníka a jistě se v regionálním tisku, nebo v měsíčníku radnice dočteme více.


Pokochejte se tedy krásným silným strojem, na jakém byla nejen mládež ze západu Evropy vždy zvyklá brázdit náš kontinent a poslední dobou se toto zajímavé poslání plní i některým našim mladým motorkářům.


Vodní prvek na náměstí a četné restaurační zahrádky jsou vždy takovým symbolem léta nejen na Mělníku. Nedalo mi to a zkusil jsem na dvou snímcích tu uvolněnou atmosféru trochu přiblížit.Také na radničním dvoře, se schylovalo ke kulturní akci a kromě pódia, techniky a laviček k sezení zde nechyběl ani výčepní pult, stánek s občerstvením a několik stolků a židlí.


A než se s vámi v tomto článku rozloučím, tak přidám záběr, který do dnešního dne nepatří ,ale je výborným kontrastem posledních dvou fotografií. Zatímco na prvním snímku vidíme oddych a pohodu, tak ten druhý představuje nutnost pracovat, budovat a opravovat, což mnohdy probíhá ve společnosti současně. Je to v pořádku, ale uvědomme si, že jedině lidé, kteří mají zkušenost s oběma póly zmíněného spektra dovedli třeba tu o něco výše zmíněnou inženýrskou síť komunikací a staveb na úroveń tam, kde ji máme dnes.


Aktualizace v 15.50:Možná to někoho osloví. Těch informací, se na člověka valí skutečně mnoho a mohl bych i něco opomenouti, tak snad ani není na škodu zařadit s předstihem i toto foto.
Zdroj: Soutok
12:40
Jeviněves - Fotbalové hřiště v Jeviněvsi se zaplnilo dětmi v sobotu dopoledne. Přichystali si pro ně Bezva den plný soutěží o ceny. Nechybělo ani malování na obličej nebo skákací hrad. Policisté pak zájemcům předvedli forenzní zajišťování stop a hasiči přivezli oblíbenou pěnu.
Kategorie: Zpravodajství
08:39
Region – Již dnes večer otevře celá řada památek své brány – do Hradozámecké noci se na Mělnicku zapojí zámek v Nelahozevsi.
Kategorie: Zpravodajství
07:57
Mělník /FOTOGALERIE/ – V pátek ráno byl zcela uzavřen nový most přes Labe na silnici číslo 16 v Mělníku. Ředitelství silnic a dálnic na něm pokládá vrchní vrstvy asfaltu. Neprůjezdný zůstane i během celého víkendu. 
Kategorie: Zpravodajství
07:00
/VIDEO/ Právě zuřila válka v Jugoslávii, na východě se zhroutil Sovětský Svaz. V Brně, na zahradě funkcionalistické vily Tugendhat, v té době rokovali Václav Klaus a Vladimír Mečiar. Dne 26. srpna 1992 šlo o jediné: nedopustit katastrofu.
Kategorie: Zpravodajství
00:05
Slaný /FOTOGALERIE/ - Osmnáctý ročník slánského rockového open air festivalu Valník je už tradičně rozloučením s prázdninami. Jeho aktéři a návštěvníci proto zavítali i letos do areálu letního kina ve Slaném, aby si akci náležitě užili.
Kategorie: Zpravodajství

Srpen 25, 2017

18:48
Loučeň - Ještě pár dnů zbývá do konce Pohádkového léta na zámku Loučeň na rozhraní Nymburska a Mladoboleslavska. Léto přilákalo do rozsáhlého parku a zámku tisíce návštěvníků. Letošní výročí 50 let od uvedení příběhu O loupežníkovi Rumcajsovi provází přítomné celou zámeckou zahradou a parkem. 
Kategorie: Zpravodajství
17:00
Mělník, Neratovice - Prohlédněte si miminka, která se nově narodila v mělnické a neratovické porodnici.
Kategorie: Zpravodajství
16:53
Uhy – Až do nedělní noci budou zdejším obyvatelům nad hlavou dunět rytmy elektronické taneční hudby. Na obvyklém místě pod bývalou benzínovou pumpou se totiž koná další technoparty k příležitosti ukončení prázdnin. První technaři začali na místo určení přijíždět už v pátek odpoledne.
Kategorie: Zpravodajství
11:00
Mělnicko - Mělničtí rybáři, kteří hospodaří na pěti stech hektarech vodních ploch, půjdou po nočních pytlácích přímo z vodních hladin. Po dlouhých letech marné snahy totiž získali motorový člun, který je speciálně vybavený i k provozu za tmy.
Kategorie: Zpravodajství
08:39
Rohozec – Vloni se v Pivovaru Rohozec pyšnili výstavem přibližně 69 tisíc hektolitrů piva. Letos by to mělo být stejně, možná malinko více. Tvrdí to František Jungmann, předseda představenstva Pivovaru Rohozec. 
Kategorie: Zpravodajství